Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pavlina33
27. apr 2010

nam doktorka povedala, ze ak tam pojdeme hned a budeme umierneni - cize ziadne citove vylevy, ziadne vseobecne odmietanie vakcinacie, tak dostaneme len malu pokutu. Vraj to tak robia, ale mame tam zajst co najskor. Tak ja fakt neviem, co robit. Manzel to chce uz rychlo vyriesit, nech mame pokoj. Najhorsie je, ze starsieho bude treba tiez ockovat MMR, tento rok bude mat 10rokov, takze nas to caka zase. Teoreticky "vdaka" nasim zakonom, mozeme tento rok zaplatit 662eur pokutu. Komu vlastne tu pokutu platime? Ministerstvu zdravotnictva alebo kde vlastne tie peniaze fyzicky skoncia?

denduska
27. apr 2010

vanish, no moze mat aj cierny kasel, ked vravis ze z neho vracia 😅 inak nam na kasel stale najlepsie zabral Hedelix alebo prospan...to je vlastne to iste...skus...myslim ze je to pomerne dost prirodne 😕 hlavne sa drzte a uzdravte sa 🙂

erikasadek
27. apr 2010

denduska mo casto toto ma ked kasle tak az vracia vtedy len celesten pomoze. u nas kortikoidy.. 😉 za par hodin je po krize a na druhy den ani neviem z ekaslal len to berie presne 3 dni 100 kvapiek raz denne

tin007
27. apr 2010

pavlina33 ja by som nesla (mimochodom cakam, ci mi nepride predvolanie, lebo sme odmietli hexu), ak vas bude dr. hlasit, nech si vas hygiena predvola. dr. rozprava polopravdy (resp. demagogie), ktore jej asi natlacili do hlavy na nejakom seminari, ci konferencii

klaudia74
27. apr 2010

pavlina33, podľa mňa vás doktorka ani nenahlásila, keď vás tam takto posiela... veď kebyže nahlási, tak automaticky volajú, nečakajú či sa sama udáš...
Ja by som bola tiež ticho a nikde nechodila... pred pár rokmi by som určite mala názor, že nech sa to rýchlo dorieši a je pokoj, túto opačnú "filozofiu" som sa naučila od MM a on má veľmi často pravdu. 😉

vanish1
27. apr 2010

ďakujem vám za rady, denduska, teoreticky by aj mohla mať ten čierny kašeľ, lebo kašle a vracia z toho, ale mne sa to nezdá na túto diagnózu, lebo videla som dosť videí ako vyzerá čierny kašeľ, mne to skôr vyzerá na alergiu alebo čo ☹ malá má také isté príznaky ako ja.... má plno hlienov a vracia hlien
možno by som mohla skúsiť ešte ten hedelix, myslím, že to môžu aj tehotné

erikasadek
27. apr 2010

cora super clanok , 🙂

cora73
27. apr 2010

erika 🙂

tin007
27. apr 2010

fakt super clanok

petot
27. apr 2010

vanish: Kombinácia Vitamín C plus quercetín by mala kontrolovať alergiu. Napríklad 3x500mg céčka denne a 250mg quercetínu. Céčka podľa potreby aj viac. Kontraindikácie som už spomínal - poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi, deficiencia G6PD.

Prečo málo pije, nič jej nechutí? Náš najmenší začal viac piť až keď sme mu ponúkli Yo prírodný sirup malinový alebo jahodový. Stojí to cca 2,70€ taká vysoká tenká fľaška (7dl) ale neobsahuje to konzervanty ani farbivá. Niekedy majú aj bazový, ten by sám osebe mohol pomôcť. Takže mu do toho rovno pridám práškové céčko a je vystarané 🙂

Vysoké dávky céčka by sa mali viditeľne prejaviť aj v prípade, že by to bol čierny kašeľ.

Ináč by ma zaujímalo, či by aj u očkovaného dieťaťa pohotovo siahla po diagnóze čierny kašeľ. Veľmi o tom pochybujem. Pritom na východe ochoreli najmä zaočkované deti...

baruskaaa
27. apr 2010

Ahojte,
tak uz aj ja patrim medzi tych, co odmietli ockovanie 😉 , dnes sme boli u nasej pediatricky, ktora ostala prekvapena a zhrozena nad mojim rozhodnutim neockovat, mali sme byt zaockovani 1.davkou hexavakciny, TBC-cku, sme sa bohuzial nevyhli.
Vypocula som si bu-bu-bu o roznych chorobach, ci sa nebojim toho, ze moje dieta sa bude hrat niekde vonku s hlinou a chyti tetanus, co ked dostane aj zaskrt, potom ho vraj dostane aj starsia-bohuzial ockovana dcera, ale v miernejsej forme..atd, atd...Nakoniec este polutovala dcerku, vraj, skoda, ze sa chuda nemoze sama vyjadrit. Konecne rozhodnutie nechala na nas, mame prist o mesiac a vyjadrit sa. Pokial , ale ockovat nedame, mam si hladat ineho pediatra, lebo ona takych pacientov odmieta osetrovat. Tak sa chcem opytat, nevie mi niekto poradit nejakeho dobreho pediatra zo Ziliny a okolia, ktory by moje dieta osetril aj napriek tomu, ze nebude ockovane? Dakujem 🙂

teodorka
27. apr 2010

Ty kokso tomu sa hovori lekarka 😕
mna dnes dorazil Tomi ked mi pri obede hovori ze mami ale ak si ma nedala ockovat to vies ze mozem dostat osypky!Ty si vcera dr nepocuvala?tak som otvorila notebook a ukazala mu stranku co som Vam sem skopcila nech si to sam precita a ked docital vravi :no ale ked ma Grecko viac ako 10 mil.obyv a nakazilo sa 27 ludi tak na Slovensku pri polovici obyv .by sa nakazilo10?ale to nie je epidemia...no a to ma 11 rokov 🙂 🙂

teodorka
27. apr 2010

tak som sa ukludnila lebo naozaj nepotrebujem este aj od neho vycitky pocuvat ...inac je to riadny tlak na psychiku toto rozhodovanie 😕

tin007
27. apr 2010

baruskaaa tej lekarke by som povedala, aby vratila lekarsky diplom, pretoze ak sa tetanus prenasa hrou dietata s hlinou, tak dakujem, moje dieta ho uz ma aspon 50krat! tapa je to, najdite si inu, zjavne skoncila medicinu pred 40mi rokmi a odvtedy neotvorila nic ine, ako casopis o hackovani a nie odbornu literaturu

baruskaaa
27. apr 2010

tin007, praveze ona je z tych mladsich, doteraz som s nou bola spokojna, antibiotika predpisovala len nerada a az vtedy, ked uz nic ine nepomahalo...tak som ostala trosku prekvapena z nej. Najhorsie je, ze lekar ti to vsetko poda takym sposobom, ze aj zabudnes vsetky argumenty a citis sa pomaly ako matka vrahyna 🙂 ked som sa jej opytala, preco sa v Japonsku deti ockuju az po 2.roku zivota, tak mi povedala, ze toto nema nastudovane a ze aziati maju iny genofond 😒 ako my europania...
Neviete ako je to z obvodnymi lekarmi? Ten ta musi prijat, ked k nemu patris?

teodorka
27. apr 2010

toto by aj mna zaujimalo ci moze odmietnut pacienta ak k nemu uz patri a ma s nim podpisanu zmluvu

zelmirka1
27. apr 2010

cora73 super clanok, ja som ho sem dala 19.4., vy necitate 😉

teodorka
27. apr 2010

zelmirka ja som ho citala 🙂

zelmirka1
27. apr 2010

teodorka 😉

tana74
28. apr 2010

Baruskaaa, v ZA je to zatiaľ bieda s "normálnymi" pediatrami. Ale s takým niečím som sa ešte nestretla, že Vás odmieta ošetrovať... 😲
Možno si mala začať tým, že očko. chceš posunúť. Ja takto posúvam už nejakú dobu.

daducha
28. apr 2010

vanish,

ja odkedy poznam Cordyceps, moje nepoznaju ATB ani choroby.Nepoznam nikoho komu by nepomohol, likviduje ucinne aj stafylokoka, je to bez akychkolvek neziaducich ucinkov,vyborne sa znasa,cisty prirodny produkt.Viac je v teme tu na konikovy Cordyceps-prirodne ATB.
Na podporu imunity u malych deti je uzasna Spirulina.
Inak Cordyceps likviduje aj prejavy rôznych ekzemov na kozi a pod.Ak by si chcela viac info, kludne napis IP

baruskaaa
28. apr 2010

tana, ja som tiez cakala vselico, ale nas odmietne dalej osetrovat, ma ani nenapadlo, pritom je to inak velmi mila a oblubena doktorka s dobrym menom...no co uz. 😒 *Ja som jej to podala tak, ze teraz ockovat zatial nebudeme, lebo si potrebujem nastudovat viac informacii a nasledne sa rozhodnut, ci ano, ci nie. A ak ano, tak az po 2 rokoch. A j ked ja uz rozhodnuta som 😉 Aj tak este nemame zahojene pliecko po tbc..., mame prist o mesiac, tak som zvedava, ci nas fakt vyrazi 😖

denisocka
28. apr 2010

Ja chcem info o tom Cordyceps aj o tom druhom.Ip

myzma
28. apr 2010

ahojte, budem rada, ak o tom cordyceps napisete i priamo sem 🙂

cora73
28. apr 2010

http://primar.sme.sk/c/5348569/proti-ciernemu-k...

27.4.2010 Od júla sa zavedie preočkovanie proti čiernemu kašľu vo veku 13 rokov. Epidemiologička Mária Avdičová z Úradu verejného zdravotníctva to zdôvodňuje takto: "Päť rokov po očkovaní klesá úroveň protilátok tak, že už nedosahuje ochrannú hladinu. Preto sa ukazuje nevyhnutné zaviesť ďalšie preočkovania". Niečo vám na tomto tvrdení nesedí? Možnože fakt, že toto konštatovanie nejde dohromady s tvrdením ÚVZ o ústupe infekčných ochorení vďaka očkovaniu. Ak totiž predpokladáme, že vakcína teoreticky chráni 5 rokov, tak deti od cc 11 rokov (a dospelí) už nie sú chránení. Pri teoretickej účinnosti celobunkovej vakcíny cca 40% (štúdia1|2|3) to znamená, že po desaťročia od zavedenia očkovania bola drvivá väčšina populácie zjavne nechránená. Napriek tomu čierny kašeľ po celý čas postupne klesal, zjavne bez zásluhy vakcíny (tak, ako postupne klesal už pred zavedením očkovania).

# 28.4.2010 Používanie buniek z umelo potratených ľudských plodov vzbudzuje ďalšie otázniky. Vedecká štúdia EPA preukázala u MMR vakcín produkovaných na bunkách potratených plodov súvislosť s autizmom. Uvažuje sa o vplyve vírusmi poškodenej ľudskej DNA.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20158232
http://www.slobodavockovani.sk/news/vedecka-stu...

vanish1
28. apr 2010

Petot, ďakujem za rady, včera napr. vypila v čaji viac ako 1500 mg za celý deň a nepomohlo, čo je to ten guercetín a kde ho zoženiem? Presne ten istý sirup Yo pije aj moja dcérka, kúpila som ho v Metre, kým som prešla zloženie všetkých sirupov, tak
som tam strávila nejaký čas..🙂 tento sirup sa mi najviac pozdával. Teraz pije hl. čaj, dnes možno vypila len 2 alebo 3 deci.
Dnes sme boli u lekárky, vraj všetko ok, robila jej 3x crp test (dvrakrát sa jej nepodarilo) a vyšlo menej ako 8, tak vraj ok. Malá sa mi ide zadusiť. Má kopu hlienov, tak kázala dávať aerius a vypláchnuť nos a odsať, ale to ju nedonútim.... Kúpili sme dnes zvlhčovač a čističku vzduchu, tak sa mi zdá, že malá spí lepšie.

denisocka
28. apr 2010

Nam na hlieny pomohla zvysena poloha,FenorinP A do nosa euphorbium compozitum ci jak,homeo sprej.

daducha
28. apr 2010

denisocka, myzma, vsetko je v teme Cordyceps - prirodne ATB tu na konikovi,alebo www.novezdravie.sk .Nestiham to este raz pisat tu 😵 ,ale ked budete mat potom nejaku konkretnu otazku, tak prosim IP.

vodicka75
28. apr 2010

vanish, a nie je 1,5 g/den vit. C malo? ja som skusala davat vit. C nasej malej, ked mala teplotu a vypila odhadom za cely den aspon 4 gramy, mozno aj 5 gramov vit. C a zabralo, ale to nemala kasel, mozno preto je tvojej malej na vracanie, lebo tie hlieny obsahuju nejake bacile a vit. C treba viac, skus jej to zvysit, nasa mala je mala, ma 17 kg a 107 cm.