Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambi2
18. jún 2010

@vodicka75 tak ako s prasacou chripkou... dopredu mali vyvynute vakciny... plan c. 2 nevysiel. teraz pride plan cislo 3- alergie. v roku 2015 bude kazdy druhy europan trpiet na nejaku alergiu. to znamena, uz aby teraz zacali s vyrobou vakcin proti alergiam alebo vyrobou liekmi... z doktorov budu bankari v bielych plastoch alebo ze by uz boli?? 😉

ivka144
18. jún 2010

Vodicka ;))) Samozrejme, ze su pripraveni, ved tvrdo na tom pracovali a uz na to netrpezlivo cakaju;))

Suzik - nemyslela som tym, ze Ty si ochranca, skor tie otazky tvoje, to su otazky velmi bezne a spochybnovanie take klasicke, co sa bezne pouziva pro-ockovacou lobby a je len samozrejme, ze sa k tebe dostanu alebo sa o ne opieras.
Inak ja by som ti poradila jednu vec - teda dve alternativy - bud sa v teme poriadne pohrabat a po precitani kadejakych nazorov, kadejakych zdrojov sa rozhodnut, ci v ockovani pokracovat alebo nie alebo na to zabudnut uplne, ockovat a verit, ze sa nic zle nestane a ak sa nestane, tak fakt na to vsetko zabudnut a nerypat sa v tom.
Samozrejme, prvu moznost povazujem za omnoho lepsiu. Myslim ale, ze ockovanie (a vlastne aj neockovanie) v sebe proste rizika nesie a aj keby boli malo percentne, mozu byt aj zavazne, takze ucinit rozhodnutie bez presvedcenia je podla mna velmi zatazujuce na vlastnu psychiku. Ak mas pochybnost, tak zatial nepokracuj a nastuduj si daco a tak sa rozhodni. Tiez vsak neodporucam, aby si odmietla (bez dalsieho studia) na zaklade vystrasenia sa z tejto diskusie. Lebo popravde, najdolezitejsie v tejto veci je, aby si vedela co a preco robis. Aby si si netrepala hlavu o mur, ak sa nedajboze objavi neziaduci efekt ci uz z ockovania alebo z neockovania.

manof
18. jún 2010

@erikasadek
Myslím, že nikto nebude spochybňovať riziko nejakých rezných či bodných rán pri práci v kuchyni a následného hnisania...

Druhá vec však je, že očkovanie proti tetanu Ti v tom vôbec nijak nepomôže, pretože tie hnisania či zápaly s tetanom nemajú nič spoločné.

manof
18. jún 2010

@suzik77
Infanrix Hexa sa nepichá v 2., 4. a 6. mesiaci, ale v 3./4., 5./6. a 11./12. mesiaci, viď:
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

manof
18. jún 2010

@suzik77

Si si istá, že "všetky ostatné deti" zvládajú očkovanie bez problémov, keď
1. počet alergikov už je niekde okolo 1/3 detskej populácie, pričom ďalej stúpa a asi sa ešte dožijeme času, kedy bude alergikom každý druhý, ak nie viac,
2. počet autistov dramaticky stúpol o niekoľko rádov v priebehu ani nie 20 rokov,
3. poruchy správania sa a sústredenia sú dnes už úplnou samozrejmosťou na každej škole, ale pred 20 rokmi (kedy sa očkovalo výrazne menej a zďaleka nie tak veľmi kombinovanými vakcínami) to bola vcelku rarita...

Nemám pocit, že by na Slovensku bolo v roku 1989 menej znečistené ovzdušie (keď drvivá väčšina tovární a kotolní frčala bez filtrov) než dnes (keď pokrachovali alebo používajú filtre). Tak na čo sa ešte vyhovoríme, aby sme nemuseli priznať, že na tom (a mnohom inom) sa obrovskou mierou podieľa prebujnelé až vyslovene iracionálne očkovanie???

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
18. jún 2010

@teri3
Tá citácia je na obale knihy od Ivy Vranskej:
http://sloboda-v-ockovani.sk/products/iva-vrans...

heleniatko
18. jún 2010

@manof Ja to neriesim, zakonodarca to vyriesil lehotou 12 tyzdnov od pocatia... sama by som na UPT nesla, ale nedovolim si sudit tie zeny, ktore sa na to odhodlali, urcite to pre ziadnu z nich nie je lahke... ale obavam sa situacie, aka je teraz v Polsku, podla mna to obmedzuje prava zien... ale to je na strasne dlhu debatu...
K ockovaniu: je mi uprimne luto vsetkych deticiek, ktore mali komplikacie ci dokonca vazne nasledky v suvislosti s ockovanim... napriek tomu, ja ockovaniu plne doverujem a nikdy som nemala pochybnosti, ked som davala zaockovat svoje deti... verim vede, aj preto som sa stala lekarkou... a k tomu tetanu podla "zasluzilej pediatricky", clostridium tetani, teda povodca tetanu, je sucastou beznej crevnej flory cicavcov, okrem koni aj u ludi a bezne sa vyskytuje v hospodarskej pode... teda by som si davala pozor hlavne pri praci na zahradke, napriklad, ked sa tam s niecim poranim a rana sa znecisti podou...

heleniatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heleniatko
19. jún 2010

@manof Celkom ma zaujala ta suvislost medzi ockovanim a narastom posctu autistov a deti s poruchami spravania... odhliadnuc od ockovania, nezda sa ti, ze by za to mohli byt zodpovedne aj ine faktory? nielen spolocenske (ako napr. dnes sa niektorym ludom zda, ze je coraz viac gayov, pricom ide o fenomen, ze pred 10-20 rokmi sa o nich v nasej spolocnosti nikto nebavil a nemohli sa ani k svojej orientacii hlasit...) - teraz ty si si vsimla, ze 1. stupa pocet alergikov: je viacero vysvetleni, okrem zivotneho prostredia je to mnozstvo novych latok, s ktorymi prichadzame do styku, kedysi na nasom trhu nebolo viacero druhov ovocia a zeleniny a podobne (to len ako priklad, moznosti je viacej), 2. stupol pocet autistov - to moze suvisiet aj s presnejsim diagnostikovanim detskeho autizmu v sucasnosti a lepsej schopnosti odlisit ho od inych poruch, 3. stupol pocet deti s poruchou sustredenia - ja sama si neviem predstavit, ako by vyzeralo moje detstvo, keby som od narodenia mala k dispozicii velky farebny televizor so stovkou programov, mobilne telefony a pocitac nadosah - ja sa dokonca cudujem detom, ktore sa pri tej vsetkej dnesnej technike este dokazu kludne hrat s hrackami...

petot
19. jún 2010

@teri3: Nedá sa hovoriť o genetickej chorobe. Ide len o zvýšenú citlivosť voči tým toxínom z vakcín. To nie je choroba, to je normálne, pretože tie toxíny sa v prírode bežne nevyskytujú a nemali by sme s nimi prichádzať do kontaktu.

petot
19. jún 2010

@heleniatko: Je dobré, spoliehať sa na vedu. Je tiež dobré, niečo o tej vede vedieť. Ak vieš anglicky, môžeš si pozrieť správu jednej výskumníčky, ako tá "veda" v medicíne funguje: http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

bambi2
19. jún 2010

@petot treba aj takych ludi, ktori doveruju vede.. keby ich nebolo, tak by veda bola celkom zbytocna... 😀

vodicka75
19. jún 2010

Ahoj heleniatko, dakujem za tip, o Orlickej viem, ze je v Pezinku, len neviem, ci pripusta aj toxicke ucinky vakcin /o ktorych som presvedcena/ a patricne to lieci, myslela som si, ze je lekarka len pre dospelych, opytam sa jej. O homeo. liecbe tu pisali viaceri, ze pomaha a topiaci sa slamky chyta,...mozno bola aj chyba aj v sk. jedalni, uvidim, ci sa jej to zlepsi cez prazdniny. U celiatikov staci aj nepatrne mnozstvo lepku /napr. cukrik apod./ a zapal je vo vykvete.

suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vodicka75
19. jún 2010

suzik77, tak si pozri videa Nie sme chori, sme traveni, http://www.auria.sk/blog/nie-sme-chori-sme-traveni
tie kovy sposobuju celkom "pekne" problemy nielen detom, ale aj dospelym. O ortuti sa pisu kvanta. EU sa zaobera ako nalozit s tymto odpadom, vsade o nej pisu ako o toxickej latke, len vo vakcinach je zlucenina ortute povazovana za "neskodnu", divne /uz vo vacsine vakcin nie je, ale napr. vo viacdavkovej Panenze - proti pandemickej chripke, stale je/, aj samotni lekari pripustaju toxicke ucinky metabolitov ortute /len nie v suvislosti s vakcinou/. A hlinik je tiez povazovany za toxicky. Jeho zluceniny su sucastou niektorych vakcin ako adjuvanty.

Nahodou som nasla na inete toto:
Výbor FAO/WHO ustanovil maximálny týždenný príjem hliníka na 7 mg.kg-1 živej hmotnosti, ale výsledky mnohých štúdii signalizujú skutočný príjem hliníka za týždeň 1-10 mg.kg-1 živej hmotnosti. (1)
1) Barabasz, W., Albińska, D., Jaśkowska, M., Lipiec, J.: Ecotoxicology of Aluminium. Journal of Environmental Studies, 2002, Vol. 11, No. 3, p. 199-203.
is.muni.cz/th/101237/lf_b/Hlinik.doc

alebo:
V pitnej vode podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je povolené množstvo 50 ppb/l, pre dospelých denný príjem nesmie prekročiť 65 mg.kg-1 a u detí 2 mg.kg-1. Toxické účinky sa prejavujú len vtedy, ak obsah hliníka v rôznych mliečnych výrobkoch prekročí 300 mg.l-1.
http://www.toxi.szm.com/Rf2004/013_Golian.pdf


heleniatko
19. jún 2010

@petot ja si vyberam ine zdroje informacii, hlavne take serioznejsie... pozri napr. http://www.project-syndicate.org/commentary/sin... - to ako priklad, ked niekto neveri vedcom.... a chce chranit, ale naopak tym skodi...

heleniatko
19. jún 2010

@vodicka75 neverim, ze mate tolko volneho casu... ja osobne sa nezaoberam takymito vecami, na to tu mame odbornikov a urady, ako napriklad Urad verejneho zdravotnictva, hygienikov , epidemiologov a podobne... Viem, ze existuju rozne skupinky a rozne webstranky, ktore siria hrozostrasne nformacie o "skutocnom" svete... ale mne sa az taky strasny ten nas svet nezda... ja si chcem spokojne zit aj s detmi... urcite nemame taku zlu vodu ako napriklad v Turecku, kde si musia vodu kupovat, to iba ako priklad, takych krajin je spusta, takze co tu strasite... a ta trocha kovu v roznych vakcinach... este ste nepoculi, ze niektore latky mozu byt jedom alebo liekom podla mnozstva (v pripade vakciny iba nosicom) - ako napriklad naprstnik (digitalis), v malickom mnozstve je sucastou lieku na arytmiu, vo velkom je to prudky jed... este nieco? odporucam vam podobne zalezitosti nechat na ludi, ktori sa tym zaoberaju a studuju napriklad chemiu, biologiu, enviromentalistiku a podobne, vy si tak akurat privodite nejaku neurozu alebo uzkostnu poruchu a to moze mat vplyv aj na vase deti.

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vodicka75
19. jún 2010

heleniatko,...preco by to mali, hlavne lekari, nechat na chemikov a environmentalistov, ked sa jedna pri ockovani o zasah do organizmu? Co ten chemik, environmentalista, ci biolog zisti o moznej toxicite kovov a inych latok na ludsky organizmus bez spoluprace s lekarom? este ten biolog moze zistovat na zvieratach, ale ked nie je zaujem lekarov spolupracovat, tak niet vela o com. Motivy su rozne, kazdy si utvara nazor sam, nikomu tu nebudem podsuvat svoje. Ak si vnimala linky, ktore som dala, ako strasenie, tak cielom tych linkov bolo informovat o limitoch hlinika, ktore viacerych zaujimalo.
len tak mimochodom, smiesna je uz aj diskusia lekara a virologa - to je expert na virusy, aj na ten chripkovy 😀
ako strasi lekar a co objektivne hovori o viruse H1N1 virolog, http://www.tyzden.sk/lampa/lampa-z-26-11-2009.html
trapne a farizejske od leakrov je aj ponukanie ockovania proti pandemickej chripke pacientom, ked drviva vacsina lekarov na netestovanu vakcina zvysoka....


manof
19. jún 2010

Po dlhej odmlke konečne 3. časť seriálu "Ako na RÚVZ" o začiatku priestupkového konania (objasňovanie priestupku): http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...

1. časť tu: http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...
2. časť tu: http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...

Obe predchádzajúce časti boli medzitým doplnené.

Seriál ešte nekončí - budeme pokračovať druhou časťou priestupkového konania, rozhodnutím o pokute, odvolaním sa voči pokute atď.

denduska
19. jún 2010

@samiana no tak to mate blbe 😒 inak s tou encefalopatiou, myslim ze to moze postihnut kazdeho po ockovani bez ohladu na vek, ale s vekom jednak klesa priepustnost hematoencefalickej bariery, jednak clovek uz asi nejaky ten diskomfort neda najavo takym neznesitelnym placom ako male dieta ktore sa inak nevie vyjadrit..

@teri3 mas pravdu, ludia sa nezamyslaju nad takymi vecami ako rec - ved do troch rokov ma cas atd...ale pravda je taka - a to sa niekde aj vyjadrovala detska psychologicka - ze v 3.rokoch byva uz niekedy neskoro...radsej prist zbytocne na vysetrenie ked sa nieco nezda. (ale teraz ked rozmyslam nad detickami tuna naokolo, naozaj su vsetky "normalne" - teda porovnatelne s nasou starsou, ktora ma dve hexy a to uz su aj po MMR, no ved uvidime neskorsie, aj ked im to urcite neprajem, nejake tazkosti) Ozaj mne sa mladsia dcera vo veku 7 tyzdnov otocila na brusko..myslela som ze to ja som ju nejak zle ulozila ze sa prekoprcla, dala som ju na chrbatik a urobila to znova rovno predo mnou....takmer som odpadla...ale nevladala uz vytiahnut rucicku tak sa zacala zlostit a odvtedy to uz tak nerobi, obrati sa len na bok...ale ze som nemala kameru poruke, dodnes lutujem. Mladsia nema ani BCG 😉

denduska
19. jún 2010

a k tomu ze kazdy druhy clovek bude mat alergiu...no prave sa k nim hlasim, asi tyzden hrozne smrkam, stipu a svrbia ma oci, mam ich ako angorak, kycham ked vyjdem von.....tak cakam az to skonci a idem sa dat otestovat 🙄 ja co som bola co sa tyka alergii "neposkvrnena" 😀 na stare kolena alergicka, bomba 🙄

suzik77
19. jún 2010

@denduska cela tato tema je sialene diskutabilna, reagujem konretne na tvoj prispevok a mam ako priklad konkretnu osobu. moja neter nerozpravala do 3 rokov. sestra s nou bola na kadejakych vysetreniach, ci dobre pocuje, u logopeda a co ja viem kde vsade este... bola velmi nestastna, ze co s deckom je, okrem mama, tata a par svojich slov nepovedala nic...
o mesiac bude mat 16 rokov a ako sa hovorovo povie "huba sa jej nejde zastavit". zdrava, ziva (az prilis), sikovna, sportovo zalozena osoba z nej vyrastla..

Ono kazdy neduh je diskutabilny. ja nevylucujem, ze v poniektorych pripadoch moze mat podiel na chorobe aj to ockovanie, avsak nemoze ani nikto vylucovat to, co tvrdim ja, ze podiel na tom ma aj sucasna "moderna" doba, ktora prinasa so sebou denno-denne rozne rizika a choroby s tym spojene...