Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

susisus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susisus
20. jún 2010

@onk sama lekarka mi vravela, ze videla deti a ludi, ktori boli ockovani, chorych na tie choroby, tak o com to prosim ta je? Uz viackrat bolo aj v tv novinach, ze niekde vypukla epidemia a ochoreli aj zaockovani. Tak sa tu uz prestanme tvarit ze to funguje...

onk
20. jún 2010

@susisus Daj dokaz, že to nefunguje.....nedas, lebo neexistuje.

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susisus
20. jún 2010

@onk dokaz ze to nefunguje v to, ze ak je niekde epidemia, ochoreju rovnako zaockovani, ako nezaockovani, Ty mi daj dokaz ze to funguje 😉

denduska
20. jún 2010

@onk paci sa http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=57&t=95... 5 rocne dieta a uz nakazene, to je teda ockovanie veruze naprd

denduska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
20. jún 2010

a toto je na tom najhorsie Pravdu by sme sa dozvedeli iba z krvi dietata, ale tu nam neodoberu, lebo nie je dovod, pretoze "to cierny kasel nemoze byt".
tak potom ver statistikam...ako sa vravi statistika je presny suhrn nepresnych udajov 😉

divoska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
20. jún 2010

@heleniatko
"pre tych, ktori su presvedceni, ze ockovanie presadzuje nenasytna farmaceuticka lobby, ta sa omnoho lepsie zivi z vyroby liekov na srdce a na tlak, to su chronicke ochorenia, pri ktorych sa lieky musia uzivat dlhodobo, nie ako jednorazovo podana vakcina, na ktorej zakupenie castokrat prispevaju vladne programy..."

Výborne, @heleniatko . Teraz Ti už zostáva len urobiť ďalší myšlienkový krok: ako vyvolať vo väčšine ľudí chronické ochorenia? No predsa očkovaním (ktoré obsahuje nervové jedy, karcinogény, mutagény a iné chuťovky), najlepšie povinným očkovaním, ktorému sa nemôže nikto vyhnúť! A máš motív jak sviňa.

Inak - firme je fuk, či liek zaplatí štát alebo priamo občan. Dôležité je, že sa firma v jednom i druhom prípade nabalí.

Neuveriteľné? Šialené? O nič viac než Hitlerove plány na svetovládu a Tretiu ríšu.

manof
20. jún 2010

@heleniatko
K slobode vs. pocitu bezpečnosti sa asi najlepšie svojho času vyjadril Benjamin Franklin:

"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."

Pre prípad, že by Tvoja angličtina nebola úplne "top":
"Tí, ktorí sa vzdajú podstatnej slobody výmenou za trochu dočasnej bezpečnosti (istoty), si nezaslúžia ani slobodu, ani bezpečnosť (istotu)."

V zásade máš na výber: buď budeš ovca s (možno čisto virtuálnym) pocitom bezpečia, alebo budeš slobodná bytosť, ktorá však viac riskuje, keďže riziko je jednou z vlastností slobody.
Ja som si vybral to druhé.

katka0210
20. jún 2010

A fajčiarom a alkoholikom kto platí liečbu? Tiež nezodpovední rodičia? V akej dobe to žiješ? Dobré ráno 😉

manof
20. jún 2010

@heleniatko
"otvaram oci.... pockaj... uz vidim: http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=20...
velkych vedcov, ktori objavili povodcov mnohych zavaznych ochoreni, a bez ktorych by nase deti nadalej zomierali na dnes banalne infekcie"

Asi sa nechápeme, @heleniatko .
Som si istý, že nielen ja, ale ani @tean ani @petot ani ktokoľvek z tu prítomných neočkovačov (alebo slobodo-očkovačov či individuálne-očkovačov) nie je v zásade proti vede a jej výdobytkom, ale len proti
a) násilnému vnucovaniu týchto výdobytkov proti slobodnej vôli daného jednotlivca
b) tým "výdobytkom", ktoré spôsobujú viac škody než úžitku.

Napr. úplne odhliadnuc od očkovania, my doma nemáme TV, keďže som zhodnotil (už pred rokmi), že zápory TV vysoko prevyšujú potenciálny úžitok. Máme však počítač a internet, u ktorého to vyhodnotenie dopadlo opačne...

Takže poznanie ohľadom pôvodcov chorôb uznávam a cením si ho, predchádzanie chorobám očkovaním mi je však proti srsti, keďže v našich podmienkach sa mi javí byť viac na škodu než na úžitok. Pravda, závisí vždy od individuálnej situácie a tej-ktorej rodiny, zamestnania, cestovania do exotických krajín, či pohybu medzi cudzincami z exotických krajín alebo osobami z rizikových skupín (narkomani, prostitútky, ľudia s nedostatočnou hygienou atď.).

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divoska
20. jún 2010

mna by napriklad uprimne zaujimalo ci by dal onkolog liecit chemoterapiou seba, svoje dieta alebo celkovo rodinu.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divoska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
20. jún 2010

@onk
Ty si Hirteho knihu očividne nevidel ani z rýchlika. Výpočet odvolávok na vedecké štúdie, z ktorých čerpá, je tam niekedy snáď dlhší než samotný Hirteho text. Ak niekto má ozaj poňatia o EBM, tak práve Hirte.
viď: http://dary-zivota.sk/products/ockovani-pro-a-p...

manof
20. jún 2010

@onk
"je len niekoľko málo názorov prečo neočkovať"

Nemôžem si pomôcť, ale podľa mňa je ich viac než dosť. Dokonca sa mi zdá, že oveľa viac než v prospech masového (plošného, povinného) očkovania:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/preco-je-dole...

manof
20. jún 2010

@onk
"Daj dokaz, že to nefunguje.....nedas, lebo neexistuje"

Ale houby. Viď napr. tu:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/zlyhanie-vakc...

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
20. jún 2010

@onk: Aj Ty máš rád EBM. Výborne. Prosím, pouč nás laikov. Daj nám dôkaz v zmysle EBM o efektívnosti vakcín. Uveď citáciu nejakej vedeckej štúdie podľa kritérií EBM, dokazujúci klinickú účinnosť a bezpečnosť vakcín, pre začiatok aspoň tých "povinných". Lebo ja laik sa už 4 roky neviem k takej štúdii dopátrať.

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz