Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
14. feb 2011

@lubka3700 ja mam dve deti. Prvej zacal po hexe ekzem, ktory ked sme ako tak horko tazko zvladli, vystriedala potravinova intolerancia na takmer vsetky zakladne potraviny. A teraz var jej 😒 Len sa to presuva..koza...traviaci trakt...nasleduje dychaci system, to je typicky vyvoj, Mozem cakat minimalne sennu nadchu a to budem este rada ak neskonci s astmou. A to mi kto zaplati?? A jej?
Druha nema ziadne ockovanie. Nema absolutne ziadne problemy. Nahoda?

A ze odkial je ekzem ako neziaduci ucinok z ockovania - predsa z pribaloveho letaku Infanrix hexa.

erikasadek
14. feb 2011

@mata35 ty si absolutny priklad cloveka ktory si mysli arogantne ze vie vsetko ... a nemoze sa mylit.... 😖
opak je pravdou......

ahojte vsetci nestiham vas ale nedalo mi zareagovat.. na danu prispevatelku!!!

molka
14. feb 2011

@lubka3700 ja som presvedčená, že žiaden neočkujúci rodič nehazarduje so zdravím vlastných detí. Mňa sa to trochu dotklo, ako si napísala - "že vyskúšam, ale potom poisťovňa preplácaj." Myslíš si, že robíme z našich detí pokusných králikov? Skúšame, ako dlho deti vydržia bez vakcín? Každý z nás neočkuje z presvedčenia, že robí to najlepšie pre svoje deti. Ako vôbec môže niekto chcieť, aby sme v prípade prepuknutia choroby hradili liečbu?
Z narkomanov, alkoholikov...sa ide každý zblázniť, každý sa im doprosuje, len aby sa "chúďatká" išli liečiť. Liečba je samozrejme nákladná a zdĺhavá, ale nikomu to nevadí. Ak ja nedám svoje dieťa očkovať, robím to preto, že dieťa ľahšie (a lacnejšie) prekoná napr. rubeolu, ako by malo po vakcíne celý život trpieť na nejaké autoimunitné ochorenie, ale spoločnosť ma bude stíhať ako najväčšieho zločinca. 😝

lubka3700
14. feb 2011

@denduska nebudem Vám tu už písať, ale ja mám deti 3, všetky sú očkované, to čo je zo zákona povinné. Prvý mal ľahšií ekzém, ktorý do dvoch rokov zmyzol, druhé dieťa malo ten ekzém horší a dodnes má kožu suchú a tretí nemá vôbec nič, ani náznak ekzemu .... náhoda? A tento tretí syn mal pridaných tých očkovaní viac, lebo on má dva roky a ten prvý 13 rokov.

jerrymona
14. feb 2011

@mata35 a @lubka3700 neda mi nereagovat na vase prispevky. fakt by bolo dobre, trosku si pozistovat fakty a nie hned agresivne reagovat na tych, ktore sa informuju a vedia preco sa rozhodli proti ockovaniu. 😉

len tak v rychlosti par argumentov pre vas:
- po mumpsovej epidemii vo svajciarsku priznalo ministerstvo zdravotnictva, ze z 15000 nakazenych bolo viac ako 75% zaockovanych.
-od roka 1995 do roka 2001 sa vyskytli vo svajciarsku styry pripady rubeoly. dva pripady z toho boli zaockovani ludia.
-institut roberta kocha v nemecku pise, ze z ludi, ktori ochoreli na tetanus boli viac ako 2/3 ockovani.
-v rusku a na ukrajine je az 90% ludi zaockovanych proti difterii. a aj napriek tomu prislo na zaciatku 90-tych rokov k tazkym ochoreniam prave na difteriu. u nas je ockovanych len 25-30% obyvatelstva a na difteriu neochorel nikto - hygiena, cista voda, dost jedla, mier...aj to suvisi so zdravim.
-vo francuzsku bolo ockovanie u mladistvych pozastavene ockovanie proti hepatitide B 1.10.1998, lebo sa zistilo, ze sa pocas dvoch rokov vyskytlo az 600 pripadov sklerozy multiplex.
-v USA a finsku ochorelo az 60% obyvatelstva na cukrovku po ockovani proti hepatitide B.

Ochorenia, ktore boli pozorovane po ockovani: alergie, senna nadcha, poruchy spravania, unava, zapal mandli a usi, caste prechladnutia, nepokoj, nespavost, pocikavanie sa, cukrovka, pozastaveny rast, deti rozpravaju zle alebo sa ucia rozpravat neskoro, detska astma, neurologicke poruchy, epilepsia, postihnutia, neurodermitida...SID.

a na to vsetko som neprisla ja sama, ale jedna lekarka Anita Petek zo svajciarska.🙂

jerrymona
14. feb 2011

@lubka3700 tak sa podakuj Bohu, ze mas take zdrave deti. 🙂

kaja73
14. feb 2011

@lubka3700 no ak mas tri deti a vies VZDY vylezat virozu,tak mas asi dokonale deti.Ja som virozy od narodenia maleho ani raz nemala možnost vyležat.

lubka3700
14. feb 2011

@kaja73 to asi preto, že ich nemávam často a nie také 39C, lebo sa dávam očkovať proti chrípke. 🙂

brnacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
14. feb 2011

@lubka3700 ockovanie je "povinne z vyhlasky" nie zo zakona, pokial viem. Su tu vacsi odbornici na pravo nez ja.

Apropo ekzem a ine poliekove obtiaze, nie sme kazdy rovnaki, tak ako niekto moze dostat z acylpyrinu vred po jednom baleni, iny po roku a iny sa nim napchava v pohode desiatky rokov. Moja kamaratka mi vravela to iste - to nie je z ockovania, to nemozes vediet, my nemame nic.....jej syn je rovnako stary a ovela viac ockovany nez moja starsia - v tom case ziaden ekzem nemal. Co nebolo moze byt, uz ho ma. Bohvie odkedy, akurat ze na to prisli az teraz.
A vobec ekzem moze byt z hocicoho, ockovanie je len jedna z moznosti a neplati ze ockujem sa = mam ekzem.

Su aj horsie veci ako toto, ja dakujem Bohu ze sa nestalo nic horsie.

lubka3700
14. feb 2011

@brnacka ďakujem, už to chápem 😉

denduska
14. feb 2011

@lubka3700 B-lymfocyty ktore tvoria protilatky v dostatocnom mnozstve potrebnom na dlhodobu ochranu sa vytvaraju az pri telesnej teplote 39,5 😉

@brnacka sa krot, odmietam hadzanie do jedneho vreca s jehovistami, nahlasim ta adminke za urazky 😠 mam vysokoskolske vzdelanie 2.stupna a moj manzel 3.stupna v odbore vseobecne lekarstvo, nikdy sa tym neohanam obcas mozem.

denduska
14. feb 2011

vlastne ja mam 3. a manzel 4. stupna este som sa aj podcenila 😀

kaja73
14. feb 2011

@brnacka Tiež ma to uraža a tiež sme lekarska rodina.trochu sa v problematike orientujeme.

desszi
14. feb 2011

@lubka3700 lubka ved prave, volakedy nebolo tolko alergii, takze priciny treba hladat niekde medzi vonkajsimi faktormi - ale tam nepatri len zivotne prostredie, patri tam aj ockovanie. A odkial beriem istotu?
1. Do troch mesiacov bol nas bambulik v pohode bez problemov, len klasicky seboroicka dermatitida, ktora zmizla. Po prvej hexe sa objavilo prve ekzemove lozisko, ale tomu sme nevenovali pozornost. Po druhej hexe nastupil generalizovany ekzem. Z neho sme sa vdaka prirodnej medicine ako tak vylizali. Po tretej hexe sme padli na samy zaciatok a zacali sme boj prakticky odznova. A to este nehovorim o sprievodnych komplikaciach. Nie je to dost na pricinnu suvislost? Fajn, tak
2. ako spominala @kaja73, existuje uz dostatok studii, ktore potvrdzuju vztah medzi potravinovou alergiou a hemofilovou zlozkou v hexavakcine. Este nestaci?
3. Alternativne pristrojove vysetrenie konkretne oznacilo vakcinaciu hexou za jeden z hlavnych dovodov nasej opatovnej a dost zavaznej recidivy. Mame to cierne na bielom. Samozrejme ten papier si mozem pred lekarmi asi len strcit, pretoze mi to neuznaju. Lebo oni alternativy neuznavaju, alebo uznavaju len tie, z ktorych opat nieco kvapne, cest vynimkam samozrejme. Ale ja mam konkretne takuto skusenost.

Ale aj keby som mala cely elaborat, nikdy nepresvedcim lekarov, ze je to ockovanim. Ja mam vsak istotu nie na 100 ale 1000%. Okrem toho, preco musia stale rodicia dokazovat vztah medzi ockovanim a zdravotnym problemom? Preco nedokazuju lekari, ze to tak nie je? Ale to uz je prilis filozoficke a iluzorne.

kaja73
14. feb 2011

@lubka3700 Pokial viem viroza neznamena len chripka.Ja som chripku nemala hadam od 10 rokov a to som sa nikdy neočkovala- na nu.Pod pojmom viroza sa nachadza vačšina virusov,ktore vakcina absolutne nezahrna.Nastuduje si to a potom hovor taketo scestne veci.

tin007
14. feb 2011

Som zvedava @kaja73 a @denduska, akou kvalifikaciou (vzdelanim) sa pochvali brnacka. Podla gramatiky jej prispevku sa asi nema velmi cim chvalit. 😀

desszi
14. feb 2011

@denduska moj suhlas, tusim kracame v rovnakych slapajach 🙂

andreajakubska
14. feb 2011

Ja nerozumiem prečo tu chodia takéto mamičky? Nech si idú radčšej očkovať svoje detičky.
V jednej diskusii o očkovaní bol zaujímavý príspevok : "Očkovanie je Darwinizmus-prirodzený výber, hlupáci (zaočkovaný) sa sami odstavia" Nechcem nikoho uraziť, moja dcérka má tiež 1 dávku hexy ale to bolo posledné očkovanie.
Je smutné , že mamičky napíšu " ani neviem proti čomu nás očkovali ani ako sa volá injekcia, je to povinné tak to neriešim" . Toto sú budúce generácie a matky? Kto chce nech si očkuje koľko chce, ale ja chcem mať právo rozhodnúť sa za svoje dieťa. Prečo sa do takýchto hádok púšťajú mamičky ktorých jediné vedomosti sú z letákov farmaceutických spoločností, pediatrov a večerných správ. Ľudia majú obrovské možnosti si overiť informácie, naštudovať problematiku ale asi sú lenivý.

miliharmi
14. feb 2011

Omlouvám se, nedočítám, tak nevím, o čem je zde momentálně řeč. Chtěla jsem jen sdílet smutnou zprávu, vím o další paní, která nedávno pochovala své dítě kvůli následkům očkování. Příběh časem nejspíš zveřejní, zatím jen takto. Moc mě to vzalo. ☹
Kromě toho dnes psala známá, že její 13 letý plně očkovaný syn právě prodělává příušnice (mumps), co k tomu dodat, obávám se, že v důsledku očkování čeká generace, které již byly proti dětským nemocem očkovány a nemohly je tudíž prodělat v dětství, že si je budou muset prodělat v dospívání či dospělosti, což mívá častěji komplikace a následky.

roo
14. feb 2011

reagujem na toto: "to asi preto, že ich nemávam často a nie také 39C, lebo sa dávam očkovať proti chrípke" (tykalo sa viroz).
Dost ma stve, ze si ludia myslia, ze kazdy sopel a kasel je chripka... a este viac ma stve, ze z toho tazia vyrobcovia volnopredajnych liekov (ved kolko ich je, kazdu chvilu reklama na nejaky) a vakcin proti chripke 😠
Pochybujem, ze je tolko chripkovych ochoreni ako sa zvykne prezentovat.

@tin007 to nebolo pekne... s tou gramatikou a vzdelanim. taketo reakcie v diskusiach neuznavam. A napr. aj moj manzel ma VS vzdelanie, je to kockac ako vysity, ale s gramatikou sa nekamarati.

jerrymona
14. feb 2011

tu ani nejde o to, ze kto ma ake vzdelanie, kto ako vie gramatiku, atd...ale o to, ze kazda/y chceme pre nase dieta to najlepsie a preto sa na zaklade informacii rozhodujeme, ci chceme ockovanie, ciastocne ockovanie, alebo nechceme ziadne ockovanie. o to, si myslim, v tejto teme ide. a sme tu preto, lebo sa zial od lekarov nedozvieme informacie, ktore su pre nas rozhodujuce (teda az na tych, ktori su tu a ktori sa o ockovanie zaujimaju 🙂 ).
takze sa tu neurazajme navzajom. 🙂

jerrymona
14. feb 2011

@roo mne lekar stale hovoril (a to stale, aj ked som bola chora az 7x pocas zimy), ze to je chripkovy virus...ze tych je (myslim ze povedal) 250? 😅 ze to som sa z jednej vyliecila a na dalsiu natrafila. len zaujimave, ze to malo stale ten isty priebeh...alebo skoro stale. no a s mojou imunitou robit v skolke... 😝 😅

jerrymona
14. feb 2011

@lubka3700 este raz k tebe...pisala si, ze "nezdrave jedlo - to je ake? bez toho, aby som provokovala, ti posielam video, co je to nezdrave jedlo. videla som vcera na 3sat a nemohla som zaspat ☹ bola som zhrozena. 😒

https://www.youtube.com/watch?v=YKx8YRdyhOI

aj pre ostatnych (kto chce), lebo to sa tak isto tyka nasho zdravia vo velkej miere. kto neviete po nemecky, najdite si po anglicky, neviem ci je to aj so slovenskym prekladom.

martinba
14. feb 2011

brnacka nestihol som tvoj prispevok, urcite bol velmi plodny 😉 uz je vymazany.... ale z dalsich chrispevkov vidim ze islo o prirovnanie k jehovistom a to ma zaujalo. Presne to si ja myslim o pro ockovacom hnuti - zalozene na viere a tym padom ide o nabozenstvo - niektori to volaju aj sekta...

@jerrymona Anita Petek urcite nebola lekarka, keby bola, malo by jej snazenie vacsiu vahu....

kaja73
14. feb 2011

@lubka3700 Možno ked si nastudujes ako može vzniknut dysgrafia,dyspraxia,poruchy pozornosti alebo ADHD ako nasledok očkovania-vdaka hliniku a olovu-proste tažkym kovom vo vakcinach -tak budes prekvapena a zmeniš nazor.Ide o neurologicke vedlajšie učinky vakcin,ktore sa na niektorych detoch prejavia,na inych nie.Je to vždy otazne či to schyta prave to moje dieta.

jerrymona
14. feb 2011

@martinba jaj, tak sorry, zas som treskla somarinu. 😀 ja som to pochopila, ze bola lekarka. no nic, ale argumenty su dobre. 😉
a ak myslis, ze sme tu sekta (ak som ta spravne pochopila), tak teraz neviem...som jehovistka alebo katolicka? 😀

martinba
14. feb 2011

@jerrymona to si zle pochopila, ja som pisal pro ockovaci, my sme anti ockovaci 🙂

jerrymona
14. feb 2011

@martinba a ja som pochopila ze pro je proti... 😀 😀 😀 lenze zas, vsetci na nieco verime, jedni, ze ockovanie je ok, ini zas, ze nie. 😅 takze potom sme sektari jedni aj druhi? 😕 😀 som ja ale filozof, co? 😀

tin007
14. feb 2011

@jerrymona uz sme tu boli pourazani ako sektari a pod., tak sme sa chvilu aj zdravili "Nazdar sektari!" 😀