Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
5. mar 2009

Deina, v tych linkach ide aj o suvis mmr vakciny s inymi diagnozami a kedze mas predcasniatko, ja by som si to na tvojom mieste dobre prestudovala. My sme v termine a mmr urcite nedam, hoci este mame na to cas, malo by nas to cakat az na Vianoce (ako krasny darcek, fuj 😝)

tina_
5. mar 2009

no chcela som vam len vsetkym napisat, ze vcera to dopadlo super, Synagis sme nedali ockovat, mali sme stastie na super doktorku, ktora mala sluzbu v ambulancii pre deti s perinatalnym rizikom, povedala som, ze mala kasle, (co je pravda, asi zo zubov), tak povedala, ze to by nemala byt kontraindikacia, ALE ze NEBUDEME RISKOVAT...
Chceli nas objednat o tyzden, ale argumentovala som ze sezona RSV virusov je oktober-marec, tak ze naco...
Btw., je "uzasne", ze domov z nemocky sme sli zaciatkom septembra, a cakali sme do 27.11.,kedy nas prvykrat ockovali Synagisom...takze ked mala 3-4 mesiace a bola rel. ovela viac ohrozena (na jesen), tak nic, a teraz by ju dobreze aj v lete neockovali, len aby dostala 5 vakcin (a oni 300 000sk)...
Lekarka si sice vzdychla, ze uff- 160 tisic, ale dobre...ze oni to po sezone vratia...
Tak som rada.
zajtra nas caka neurolog, to som zvedava, CO ON POVIE, ked budem chciet odklad... 😖

valka
5. mar 2009

tina, tak tie prachy su teda sila...sa necudujem,ze do toho tak vsetky firmy busia... 😲

blovitc120
5. mar 2009

No to je na grc.

tina_
5. mar 2009

Inak, s tym odvolavanim sa "hore" to zacinam vidiet blede... 😒

V Cechach to nepreslo...

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/cl...

denduska
5. mar 2009

to je fakt uzasne...spolocnost nad jednotlivca...ako sa bude spolocnost potom starat o to ze dieta skonci mozno ako ZTP? vezme aj tie posledne pridavky opatrovnikovi, ked uz aj tak nedostavaju takmer nic..?
smrdi to niecim co tu akoze uz 20 rokov nema byt..
kolektivna imunita
podme budovat nasu buducnost
ockujme sa a chranme cigancata ktore zaockovane nie su...

ale ved to je jasne ze cez nase sudy to neprejde...
tak sa budem stazovat rovno v strasburgu... ☹

denisocka
5. mar 2009

ahojtetak my sme dnes dostali prvy prevenar,na druhy mame prisť o 2mesiace a MMR som dohodla na uplne posledny termin,aky sa da

denisocka
6. mar 2009

v noci sme mali 38,rano 37.5 a teraz zas 38stC - dufam že už čoskoro skončia 😒

yasmina
6. mar 2009

denisocka tak to mate pekny priebeh nech to aj tak vydrzi...nie ako nam...

denisocka
6. mar 2009

a aky ste maly vy

yasmina
6. mar 2009

no strasny...keby si sa vratila v tejto diskusii par stran dozadu je to tam...41C teploty febrilne krce

denisocka
6. mar 2009

😲 panebože.... po prevenare? a na ktory den?

yasmina
6. mar 2009

denisocka klud...
malicky mal trokombinaciu takze neviem povedat z ktorej vakciny...Hexa&Rotarix&Prevenar...
ockovany bol o 13:00 a 41C teploty o 24:00...o 02:00 febrilne krce skoro bezvedomie...ale druhe dvojca bolo ok teplotka 38,5 jeden den ale ziadny problem...

denisocka
6. mar 2009

jaj,tak to je teda podla mna brutal kombinácia,to by položilo aj mna 😔

denisocka
6. mar 2009

pekne,pekne 😔

tina_
6. mar 2009

no dievcata, tak sme dnes boli u neurologa:
spravil sono mozgu, "pocvicil" trochu s malou, a zacal tukat do pocitaca...len predtym skonstatoval ze "dobre"..
Tak som sa zacala pytat, co "dobre",
odpoved, tak vraj tie "vybezky, tam este su, ale sa nezvacsuju"...Ja:"????" Pytam sa, ci sa vstrebu. A on na to, ze tieto nie, lebo to je dosledok porodu, ze mala vlastne nedychala, a bola resuscitovana, a ze dychala na pristrojoch (co je blbost, lebo intubovana nebola, mal by si pozriet lepsie kartu)...tak sa pytam, ze co dalej ako mame ocakavat, co to znamena, a on vraj, ze "nech sa netrapim, ze zatial je to ok, ze sa to NEZVACSUJE".
Proste sa so mnou bavil, akoze mam 3 triedy ludovej... 😠

Doslo na temu ockovanie: chcela som, aby nam dal odklad z neurologickeho hladiska. Argumentovala som komplikaciami u starsej dcery atd, bla bla, a on na to, ze Infanrix hexa je normalna vakcina, ta uz nesposobuje TAKE problemy (cim vlastne priznal, ze tie predtym ano???) Vysvetlila som mu, ze chceme len ODKLAD, ved predsa nevieme, ako sa dalej bude ten mozog vyvijat....
Zase predlhe tukanie do pocitaca...
Potom mi povie, ze nam napisal aj vyjadrenie k tomu odkladu, s usmevom na tvari...
tak mu ten usmev opätujem, a v duchu sa tesim, ze snad sa stal zazrak...
Usmev ma presiel, ked napisal do spravy:

"očkovanie (infanrix hexa) ze neurologic. hladiska bez kontraindikacii.."

Tomu hovorim svinstvo.

btw. neviete niektora (denduska?) pretlmocit do normalnej reci neurologicku spravu? (takych 5 riadkov)
A neviete o nejakom normalnom detskom neurologovi niekde v KE? Alebo inde?

yasmina
6. mar 2009

tina neurologicka nasa je Oxana Bodnarova a vdaka nej sme mali poposuvane ockovanie az na 13 mesiac...zlate ziena len sa ku nej tazko dostat...
u koho si bola?azda nie v PO v detskej nemocke

erikasadek
6. mar 2009

tina tak to mi je luto.. naozaj... ze si nemala u neho podporu....

http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/sokujuce-v-br...

baby videli ste to?

tina_
6. mar 2009

yasmina, hej, v deckej nemocke, zial...Preco? Poznas Stofcika?

Inak, chcela som sa ta opytat na tu vasu neurologicku, lebo si nieco predtym spominala...Nejdete k nej niekedy teraz? Ci by si sa nespytala, ci by nas nevzala?

barborka08
6. mar 2009

tina, to bol vazne riadny magor ten neurolog 😒 Prosim ta, mohla by si mi povedat o ake to vybezky ide? 😨 Nasa bola tiez po porode resuscitovana... 😒 😒 😒

tina_
6. mar 2009

barborka, presnu diagnozu som pisala tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ale pravdupovediac som z toho hlupa, lebo tiez neviem, co tie vybezky maju znamenat ☹
Mne sa mala zda byt uplne v pohode, co rehabilitujeme, tak aj sestricka hovori, ze si ide v pohodke svojim tempom, akurat sa jej zda byt lava strana dominantnejsia, ked cvici Vojtovku, tak lavu rucku vytiahne hore za sekundu a pravu nie, tu necha tak, az po case ju vytiahne, ked sa dost zlosti...A co pozeram, co by mali deti v tom veku zvladat tak mi tiez pride ok, vzhladom na ten 2-mesacny posun...

denduska
6. mar 2009

caute zeny, tak tina ten neurolog to bolo kus vola 🤐 teda co sa tyka pristupu akoze.... kludne posli tu spravu, ak budem vediet, "prelozim".

vanish1
6. mar 2009

tina, to je mi ľúto, skús iného neurológa, aj v PO je ešte jeden, myslím na Konštantínovej, ale nepoznám ho

blovitc120
6. mar 2009

Tina, tak to je pekný pako 😠. Skús isto aj iného, veď to je nehorázne. Inak aj nám dala naša neurologička zelenú na hexu, napriek Miškinym plačom, v pondelok ideme do poradne ☹. Ona má niekedy ten plač taký dlhý aj bez očkovania. Ja už nemôžem ani spať, tak sa bojím toho pondelka. Len už neviem, ako to ešte ďalej odsunúť. Ona je taká šikovná, už takmer 4nožkuje a otáča sa aj na bruško aj na chrbátik, reční si celé dni a ja mám des, že ju to nejako ovplyvní a sekne alebo čo. Proste mám paniku, že stíchne, prestane napredovať, začne znova plakať celé dni alebo neviem čo. Ktovie, čo sa jej deje v tej hlavičke, ale podľa mňa nie je neurologicky v poriadku. Len u nás iný neurológ nie je ☹. A táto mi hovorí: dajte ju už očkovať, ale pripravte sa, že vám už nebude vôbec spávať a bude viac plakať.

tina_
6. mar 2009

blovitc, tak tomu tiež hovorím "prístup"...
Vy idete na koľkú dávku? Na druhú, či na prvú? Ja myslím, že odkladať môžeš, ja som sa rozhodla že ak zlyhajú všetky možnosti, tak napíšem našej doktorke nejakú A4-ku, kde žiadam o odklad z dôvodov takych a takych, a ze je predcasne narodena...Nebudem podpisovat nic do karty, co si ona sformuluje, nech si zalozi ten moj papier, a nech sa tym ohana aj pred hygienou, keby daco...
A ak by sa z Hygieny tak "nudili", ze by mi tu prisli k predcasniatku buchat na dvere, ze musim ockovat, tak im strcim dalsi papier pod nos, kde chcem ich podpis ze nesu zodpovednost, ak by sa daco stalo...Toto mi nikto nepodpise, to som si ista...

vikinka27
6. mar 2009

blovitc, co tak normalne sa dohodnut s pediatrickou??? u nas to fungovalo....
proste, som poprosila, ci to nemozeme posunut... ak to zdovodnis ako to citis (ale tak racionalne), tak by to snad mohlo fungovat... (a trebars povedat aj to, co Ti neurologicka povedala).
neviem aky mate vztah s pediatrickou, ale ak je "normalna", tak by to mohlo ist...
alebo, ano, poprosit o odklad a podpisat.... ako hovori tina.
drzim palce nech si vyberiete cestu, ktora je pre malu lepsia (ci uz ockovanie alebo nie)

jarka007
6. mar 2009

erika videla. Chudak deti. Vsak uz pred nedavnom nejaka mamicka pisala, ze jej 5 rocne dieta ma cierny kasel. Pravdepodobne vakcina neucinkuje tak dlho, ako by mala. To je bezne, ze sa interval ockovania prisposobuje. Nezodpovedne je ale od lekarov, ze neuznavaju, ze niekto na SR moze dostat cierny kasel a tak kludne behaju mozno aj hufy ludi, ktori ho maju 😲 . Ono sa na zaciatku neda tak lahko rozpoznat, lebo symptomami sa podoba na obycajne prechladnutie. Takze kludne mohli tie deticky nakazit surodenci, pribuzni, atd. Kedze v Nemecku sa cierny kasel nezapiera, ludia aj lekari su na to viac pripraveni 😒 . Snad sa to najmensie z toho dostane. Ked to lekari nezvrzu.

jarka007
6. mar 2009

tina drzim palce, aby vas zobrala ta neurologicka od yasminy .

blovitc ten pocit poznam ☹ . ale ja som aspon inde a dohodnuta ockovat po roku. ale aj tak mam strach, ze sa nasmu najmensiemu moze nieco stat, ked mu to dam pichnut. ved je zdravy, necham ho ockovat, aby mi ochorel ? ale zase na druhej strane, ked mal teraz tu obstrukcnu bronchitidu a dusil sa, ked nevedel dychat, tak som zase myslela na to, ze ci nedostal cierny kasel 😲 a keby som ho dala zaockovat, mozno by som taky strach nemala. nasa doktorka ma aspon vie upokojit a viem, ze je v dobrych rukach. Skus sa dohodnut s doktorkou, ako pise vikinka. ved ked mas strach, nebude placebo efekt ockovania aj tak vobec ucinkovat 😉

denisocka
7. mar 2009

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=607 my sa mame druhu noc po prevenare horšie,sice teploty klesaju,ale su-a maly len plače v noci a je uplne slaby,len čakam kde to s ním šlahne.Neviem či ho boli hoha či cele telo , teplotuje do 38stC