Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jonas17
8. júl 2011

@usiko presne toto trápi aj mňa..ja som tiež málo chorá, aj moja dcéra má o chvíľu 16 mesiacov a mala teploty raz nad 38 tri dni a jeden deň 37,6. nepočítam po očkovaní. možno 4x soplila. normálne po prečítaní toho článku mám nutkanie dať jej vyšetriť imunitu.akože načo potom jeme vitamíny, ked to, že nie sme chorí nie je dobre?

usiko
8. júl 2011

@jonas17 no,podla mna je to tvrdenie somarina..nie som sice lekar, ale myslim ze rozoznam bludy od nebludov....a toto je podla mna blud...akoze nie sme chori=zla imunita, sme obcas chori=dobra imunita? a horucka? hura, hura,hura!?

veroveronika
8. júl 2011

@usiko ono je to skor myslene tak, ze ked si chora a nemas horucku, tak je to zle , lebo je to prejav oslabenej imunity. ja mozem len za seba povedat,mala som problemy s imunitou, byvala som dost casto chora, avsak bez teploty, vyuzivala som kopec antibiotik a aj tak sa to stale opakovalo.. potom som si nasadila alternativnu liecbu (najprv cordyceps, potom dlhodobo reishi) , stav sa mi zacal pomaly zlepsovat, nebyvala som uz tak casto chora a nakoniec ked som ochorela, bolo to s horuckou 🙂

tin007
8. júl 2011

@usiko tiez si myslim, ze clanky dr. elekovej su myslene tak (o horucke pisem), ze ak nemas horucku a pritom si chora tak telo a imunita nepracuju poriadne. moja mama byvava castokrat chora tak,z e ma doslova zimnice, v priebehu hodiny jej vybehne "zima" (herpes) na pere a vyrazi pot a pritom ma 36.9 horucku.

evca35
8. júl 2011

@jonas17 jonasík, veď si pozri na smajlíka na konci vety 😉

jonas17
8. júl 2011

@evca35 😝

petruci6
8. júl 2011

kazdemu zastancovi ockovani odporucam POVINNE PRECITAT tuto knihu
http://clanky.regeneracnecentrum.sk/2010/10/nez...

tu si ju mozete vytlacit:
http://www.uloz.to/8160735/neziaduci-ucinok-smr...

a hned po nej tuto:

http://rizikaockovania.sk/dok/b-ockovanie.pdf

a nech sa potom ozyvaju,kto je nezodpovedny??????!!!!!!!

majulienka27
8. júl 2011

ahojte rada by som poprosila o radu, tie čo ste už odmietli očkovanie ako to všetko prebiehalo, zaujímalo ma že keď lekárka oznámi že sme odmietli očkovanie čo nasleduje, nasleduje nejaké predvolanie alebo všetko je založené na písomnej forme, ak budem uvádzať dôvody (zdravotné problémy v rodine, reakcie prvej dcérky po očkovaní...) pre ktoré nechcem aby moje dieťa bolo zaočkované tak potrebujem to mať potvrdené od lekárov či to je pravda či som si to nevymyslela alebo píšem čo chcem, čiže si môžem niečo aj sama doložiť ďakujem

manof
8. júl 2011

@usiko
Mám sa jej opýtať, resp. preposlať jej Tvoje otázky?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
8. júl 2011

@majulienka27
V zásade urob ako uznáš za vhodné. Teoreticky by lekárom potvrdené zdravotné problémy v rodine mohli pomôcť, ale osobne o tom (po doterajších skúsenostiach) silne pochybujem.

Moje skúsenosti tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
(má to 7 častí, z tohto hľadiska zaujímavejšie je to od druhej časti)

V Tvojom prípade to však môže prebiehať výrazne inak. Nejestvuje nejaký do detailov jednotný postup, takže nič Ti nemôžem zaručiť, že to bude vyzerať presne tak a tak.

manof
8. júl 2011

@fidka79
Na besedy o očkovaní došlo aj pár ľudí (mamičiek na materskej), čo pre farmaceutický biznis pracujú (resp. pred materskou pracovali). A v zásade potvrdzujú, že je to všetko presne tak, ako píše Virapen, len s malými kozmetickými odchýlkami medzi jednotlivými firmami.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
8. júl 2011

@manof co mas proti Hitlerovi ? .. ved aj Braunova vravela,ze to bol mily, slusny clovek ktory mal rad zvieratka 🙂

prevenar
8. júl 2011

@evkalacko asi mam vidiny, ale toto iste bolo povedane aj nam :D je to asi nejaka mantra ktoru si opakuju na zaciatku a konci tych slavnych "vedeckych" seminarov.

1) vase dieta nezoberu do jasiel/skolky
2) musim to nahlasit na RUVZ
3) ste prvy u mna kto nesuhlasi s ockovanim

:D

manof
9. júl 2011
manof
9. júl 2011

@fidka79
Ale však v pohode...
Ja som za racionálny prístup: keď výhody prevážia nad nevýhodami, tak nemám nič proti (pokiaľ to teda neporušuje moje morálne zásady, čo je prípad MMR vakcíny (umelé potraty pri vývoji vakcíny) a Hexa vakcíny (génové inžinierstvo)).

Celý vtip spočíva v tom, že po dôkladnom zvážení za a proti nám v našej situácii ani jedno povinné očkovanie nevychádza výhodnejšie než neočkovanie. Trochu ešte váhame nad tetanom, ale určite nie skôr než po 2. narodeninách.

Čo sa spoločenských výdobytkov týka, sú určité slepé uličky vývoja. Napr. TV nemám a nepozerám (s výnimkou prípadov,, že je v TV niečo o očkovaní, ale to si pozriem na webe). Očkovanie vidím tiež ako takú slepú uličku vývoja (platí pre drvivú väčšinu vakcín).

usiko
9. júl 2011

@manof nie ,opytala som sa jej priamo pod clankom, odpovedalami ..... a aj ta jej odpoved sa mi zda scestna.....takze len som vyjadrila svoj nazor...... 🙂 🙂 🙂 🙂 dik 🙂 🙂 proste to sniektorymi vyjadreniami prehana....

prevenar
9. júl 2011

@majulienka27 bude to zniet mozno sokujuco, ale skutocne by som ti odporucal precitat si celu tuto diskusiu ak si chces byt ista v tom co robis a co mas urobit, alebo nemas urobit. najdes tu odkazy na stranky s podrobnymi postupmi , odpovedami ..atd. odpoved na 2 riadky neexistuje.

halienka
9. júl 2011

@prevenar ešte si do zoznamu "mantier" zabudol:

4) za moju dĺĺĺhoročnú prax nikto nemal žiadne nežiadúce účinky

😀

manof
9. júl 2011

@denduska a čo ma na tom článku úplne dostalo, a tentokrát nie na vrub ministra, že starší lekári si údajne už nepamätajú názvy účinných látok. Nuž keď ani len účinnú látku nevedia, tak aké asi budú ich znalosti pomocných látok, kontraindikácií a nežiaducich účinkov? Pritom podotýkam, že podľa Dr. Šimurku, krajského odborníka MZ SR na pediatriu, je v trenčianskom kraji cca 20% detských lekárov nadsluhujúcich, tzn. už dávno mali byť na dôchodku. Aké asi sú ich vedomosti o pomerne nových vakcínach, ktoré rutinne pichajú deťom???

denduska
9. júl 2011

@manof hej to bolo super 😀 ale tak hadam to nebude az take zle...ci hej? 😕 myslim vseobecne lieky.... o tom ze netusia ake pomocne latky so vo vakcinach to verim ze je tak.

tean
9. júl 2011

@veroveronika
vyborny dokument

manof
9. júl 2011

@denduska nuž, keď sa ich stavovská organizácia takýmto spôsobom ohradila proti generickej preskripcii, tak mám vážne pochybnosti o kvalifikovanosti ich prístupu. A možno sa to netýka len dôchodcov, ale aj o niečo mladších lekárov... Kedy asi tak naposledy videli príbalový leták, keď ani tú najzákladnejšiu vec - účinnú látku - nevedia? Ako asi budú poznať zásadné kontraindikácie a nežiaduce účinky, ktoré boli do PIL/SPC doplnené až dlhé roky po schválení lieku?

halienka
9. júl 2011

@veroveronika pozerám ten dokument a som čím ďalej tým viac zhrozená ☹ už aj to rozposielam všetkým známym, nech sa čo najviac ľudí preberie z tej krásnej predstavy, ako nám a našim deťom chcú všetci len dobre... 😝

prevenar
9. júl 2011

@halienka ako som len mohol !! nieee !! to som fakt zabudol lol

oprava: kompletna mantra lekara 🙂

1) vase dieta nezoberu do jasiel/skolky
2) musim to nahlasit na RUVZ
3) ste prvy u mna kto nesuhlasi s ockovanim
4) za moju dĺĺĺhoročnú prax nikto nemal žiadne nežiadúce účinky

😀

halienka
9. júl 2011

@prevenar 😀 časom ešte možno nejaké ďalšie zozbierame 😉

@veroveronika Zeitgeist som už tiež videla, veru, je tento svet čudný... 😝 som minule pozerala dokument na Spektre (nevidela som ho ale od začiatku) o tom prečo padlo nevoľníctvo - hlavná príčina bola mor, skosila toľko ľudí, že na tých bohatých nemal kto robiť, ľudský život bol nedostatkový tovar, začali si vážiť aj tých pár čo zostalo, potom prebehla nejaká vzbura, bo aj bedač si uvedomila, že už má nejakú tú cenu... Tak ma napadlo, že podobná situácia je, preľudnená zem, ľudský život má čím ďalej tým menšiu hodnotu, prečo by malo nejakým horným 10 tisíc mocných záležať na našich životoch, vyťažia z nás čo sa dá a že na to pomrieme? No veď je tu kopa ďalších... 😖