Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
13. sep 2011

@miliharmi
uz som tam chcel vletiet do tej diskusie, lebo rano som to cital, ale nemal som cas sa registrovat.
Teraz som sa tam registroval a zistil som, ze uz medzitym ho maminy upozornili na medzery v jeho teorii a nakoniec priznal, ze sa mylil.
Takychto ludi mam rad, ked aj po rokoch praxe su ochotni priznat, ze aj oni sa mozu zmylit.
Skoda, ze takychto ludi nie je viacej, hlavne na slovenskej scene plnej arogancie.

tin007
13. sep 2011

Fiha, no ja cumim na makoush-a, ze aky popol si nasypal na hlavu! niektori nasi "raketovi" profesori a ini od(b/p)ornici - epidemilogovia by si to mali precitat aspon 100x a potom to 10000x napisat! http://slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=15&fto... prispvok 12.9. o 21.:08

didulka85
13. sep 2011

@maggie2 zo slov mamiciek na ihrisku viem, ze ockovanie proti kiahnam neodpurucaju ani proockovaci lekari.
Skoro vsetci sme si kiahnami presli a jazvy ostali len malokomu. Osobne poznam len mojho bratranca, ktory ma jednu jazvu po kiahni na cele.

Dnes sme volali nasej novej pediatricke. Ta stara jej odmietla vydat kartu nasej dcery. Asi preto, ze som ju nahlasovala kade-tade kvoli ockovaniu. Som zvedava, ako to dopadne.

tin007
13. sep 2011

@didulka85 podaj staznost na odb. zdr. uradu prisl. samospr. kraja, toto je zo stranky www.udzs.sk
Otázka: Moja obvodná lekárka mi zadržiava zdravotnú dokumentáciu. Osobne jej bol doručený lístok, aby ju poslala mojej novej lekárke.Dodnes ju nemá. Ako sa mám dostať ku svojej karte keď ju lekárka nechce poslať.Lístok dostala 29.7.2011 potom som jej telefonovala nech ju odošle. Napriek tomu moja nová doktorka ju nedostala. Ako postupovať.

Odpoveď: O riešenie požiadajte odbor zdravotníctva úradu príslušného samosprávneho kraja.
Dátum zverejnenia: 2011-09-06 14:30:58

evca35
13. sep 2011

ahojte,
tento článok tu už bol? Mňa zaujal ten formaldehyd a leukémia .... je možné že toľko chorých detičiek na leukémiu je práve z formaldehydu v očkovakcínach?
http://diva.aktuality.sk/clanok/30282/osem-novy...

erikasadek
13. sep 2011

ahojte dlho som tu zase neboal nie je cas;, som rada ze stiham len ako info v fr vcera konecne znicili vsetky vakciny minuleho roku na chripku kolko to stalo dokopy?? 400 000 000€!!!!!!! moje nervy!!! a kto na tom zarobil????
inak tuje jedna afera za druhou co sa farmaceutickych firiem tyka a ich liekov !!!! podam viac info na buduce.. 🙂 drzte sa vsetci...

maggie2
13. sep 2011

@erikasadek vitaj a zdravím Ťa

erikasadek
13. sep 2011

dakujem .. 🙂 zanedbavam vas ale neda sa neako v poslednej dobe som rada ze zijem...

kedicik
13. sep 2011

Ahoite, dnes sme boli v poradni, dcerka ma 15 mesiacov. Tretiu hexu a prevenar sme uz nedali a dnes som doktorovi povedala, ze MMR ani nechcem davat. Nas dr. je super, nedaval mi ani nic podpisat, repektuje rozhodnutie rodicov, dokonca mi povedal, ze nesuhlasi uplne s ocko schemou pouzivanou na SR. Bavili sme sa i o tom, ze nie som a priori proti ockovaniu, len ze chcem pockat kym sa dcerkina imunita ako tak vyvinie a potom by som mozno dala doockovat aj hexu, prevenar nie. Povedal mi, ze ak by som chcela dooockovat po druhom roku zivota, tak by to asi bolo cele treba zopakovat, lebo nie je zarucene, ze este budu latky z prvych dvoch vakcin v tele. Aj ked, vraj si mysli, ze dcerka uz ma po dvoch davkach dostatocnu imunitu proti ockovanym chorobam z hexavakciny, okrem zltacky. Ale vraj na objektivne posudenie by bolo treba spravit testy imunity proti chorobam, opakovane testy myslim. Neviete niekto ako je to s tou imunitou proti ockovanym chorobam po dvoch hexach?
Tiez sme sa bavili o liekoch proti teplote. A som z toho jelen. Nas pediater ma bohate skusenosti, zahranicnu prax viacrocnu, studuje literaturu zo zahranicnych zdrojov. Ukazoval mi anglicky dokument , ktory poukazuje na to, ze liek cislo jeden proti teplote je na baze paracetamolu. Teda paralen, panadol. Vraj su na to klinicke studie, a v USA, Australii a inych zahr,krajinach je tento liek prvou volbou pri teplote, a ak pride chore dieta k pediatrovi nedostane nic ine iba paralen. A vraj brufenove lieky sposobuju perforacie zaludka a criev, a su nebezpecne, nemam ich vraj davat malej. Tak som zmatena, lebo tu sa vyjadrujete, ze paracetamol nie je bezpecny pre deti. Ja nie som dr., ani chemik, vas tu povazujem za znalych priblemu, ludi, ktori vela studuju a zaujimaju sa, ale na druhej strane verim aj nasmu pediatrovi. Neviete mi niekto k tomuto napisat objektivnejsie stanovisko, ako to teda naozaj je, podla vas? A co davat pri teplote, ak uz nieco musim dat?

moira19
14. sep 2011
manof
14. sep 2011

@evca35
Formaldehyd je údajne škodlivý v ľubovoľnom množstve, takže sa zrejme na tých detských rakovinách podpísal. Otázkou je do akej miery. Keďže rakovina je v zásade zlyhaním imunity a to môže mať mnoho rôznych príčin, či už systematická otrava fajčením a inými jedmi alebo nevhodnou stravou plnou jedovatých či inak škodlivých látok, prípadne škodlivým žiarením (rádioaktívnym, elektromagnetickým), alebo tiež nedostatok vitamínov potrebných pre správne fungovanie imunitného systému, ale rovnako tak aj trvalé oslabenie imunity, vyvolané očkovaním zrejme u nezanedbateľnej časti očkovaných osôb.

Okrem formaldehydu sa zo spôsobovania rakoviny podozrieva aj hliník. Údajne ženy používajúce antiperspiranty, deodoranty a opaľovacie krémy s obsahom hliníka majú o niekoľko desiatok percent vyššie riziko rakoviny prsníka, než tie, čo takúto kozmetiku nepoužívajú vôbec alebo len takú, čo hliník neobsahuje - to je však len veľmi malý zlomok kozmetických výrobkov dostupných na trhu.

Takže formaldehyd určite nejaký vplyv má, ale povedal by som, že to rozhodne nie je jediná vec vo vakcínach, ktorá k rakovine prispieva a tým, že by sa dôsledne odstránil z vakcín, by detská rakovina rozhodne nezmizla, len by sa možno o niečo (nevieme o koľko) znížil jej výskyt.

manof
14. sep 2011

@kedicik
Po dvoch hexách je hladina protilátok (POZOR: nie imunita!!! To sú dve odlišné veci, hoci spolu súvisia) možno o pár percent nižšia než po troch, trvanlivosť taktiež o niečo nižšia, ale asi nikto nevie o koľko, lebo sa to zrejme nikomu nechcelo merať. Odhliadnuc od toho - je to beztak individuálne, takže na akú-takú istotu treba rozhodne urobiť testy na protilátky.

S tými štúdiami je to bieda, lebo kopec je ich sponzorovaných výrobcami (snáď drvivá väčšina) a potom si nemôžeš byť istá, či sú závery štúdie pravdivé, alebo len zbožným prianím výrobcu.

Ja rozhodne nechcem tvrdiť, že by ibuprofen nebol škodlivý. Ale rozhodne je škodlivý menej než paracetamol. Viď napr. štúdiu:
Schultz ST, Klonoff-Cohen HS, Wingard DL, Akshoomoff NA, Macera CA, Ji M: "Acetaminophen (paracetamol) use, measles-mumps-rubella vaccination, and autistic disorder: the results of a parent survey", Autism, 2008 May;12(3):293-307.

http://www.wellsphere.com/autism-autism-spectru...

Acetaminophen use after measles-mumps-rubella vaccination was significantly associated with autistic disorder when considering children 5 years of age or less (OR 6.11, 95% CI 1.42—26.3), after limiting cases to children with regression in development (OR 3.97, 95% CI 1.11—14.3), and when considering only children who had post-vaccination sequelae (OR 8.23, 95% CI 1.56—43.3), adjusting for age, gender, mother's ethnicity, and the presence of illness concurrent with measles-mumps-rubella vaccination. Ibuprofen use after measles-mumps-rubella vaccination was not associated with autistic disorder

moira19
14. sep 2011

@kedicik Ja som dala mojim babam (4 roky, 9mesiacov) len c-cko, tak ako to odporucal petot a kupala som ich (mali teplotu 38,5-39) a na noc Nurofen sirup. Na druhy den uz teplotu nemali. Starsej paralen nikdy nezabral. Davala som jej Ibalgin sirup. Je pravda, ze kym nedostala jednu jedinu davku Prevenaru (pred nastupom do skolky, aby nebola chora), nikdy chora nebola (dvakrat mala sopliky a raz siestu chorobu do 2,5 roka).

denduska
14. sep 2011

@manof a antiperspirantoch sa traduje este jedna perlicka - vacsina zien je pravacok a vie si lepsie aplikovat antiperspirant do laveho podpazusia. Kracinom prsnika sa castejsie vyskytuje v lavom prsniku a dokonca tusim v lavom hornom kvadrante, teda najblizsie k pazuche.

(Ale aby som nezabudla, to je len korelacia a nie kauzalita 😀 😀 😀 )

manof
14. sep 2011

@moira19
Ten Prevenar je očividne dobrý money-maker. Okrem toho, že to je najdrahšia vakcína v našom očkovacom kalendári, je aj nesmierne bohatý na nežiaduce účinky, čo znásobuje zisky Big Pharmy.

@denduska
Myslím, že už nie sme v rovine korelácie ale skôr v rovine vysokej pravdepodobnosti (hoci možno ešte nie 100% istoty) príčinnej súvislosti, pretože v karcinómoch prsníka zvykne byť 2x vyšší obsah hliníka než majú bežne ženy bez rakoviny:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nove-studie...

manof
14. sep 2011
didulka85
14. sep 2011

@manof k tomu hliniku... Minule ste ma tu nastrasili, tak som hned zbehla do drogerie a nasla som niekolko vyrobkov, na ktorych bolo zdoraznene, ze su bez hlinika. Hlavne eko vyrobky....

pifina
14. sep 2011

@didulka85 ja som svojho casu hladala nejaky antiperspirant alebo deodorant v beznej drogerii a nasla som az jeden, ktory nemal uvedene v popise nic hlinikove ... hlavne, ze tam bolo za dva regaly vyrobkov najmenej 😝 ale teraz sme presedlali na salviovy Alverde z DM, prijemna jemna vona, vyhovuje aj mm a je prirodny 😅

pifina
14. sep 2011

@manof zaujimave - v tom clanku o tom hliniku je napisane, ze otrava hlinikom sposobuje chudokrvnost ... nemate pocit, ze dnes su vsetky deti chudokrvne a do vsetkych tlacia zelezo? 😨

didulka85
14. sep 2011

@pifina ja som kupila Sebamed a Natuderm(nova znacka v DM). Len mi vadi, ze sa to testuje na zvieratach.

Podla mna je chudokrvne kazde druhe dieta. Staci sa rozhliadnut. Priesvitne su tie deti, kruhy pod ocami... Ale vela robi aj vyziva.

manof
14. sep 2011

@didulka85
No tak DM je taká pokroková drogéria (v porovnaní s ostatnými, ako napr. 101 drogerie, Dr. Og, Teta drogerie). V eko-kruhoch je už celkom známe, že hliník je nebezpečný, takže sa už používa v eko-reklamných sloganoch.

Ale v bežnej drogérii (nehovoriac o supermarketoch ako Kaufland, Billa, Lidl či Carrefour) zväčša o bezhliníkovej kozmetike nechyrovať.

manof
14. sep 2011

@pifina
No áno a na to je celkom dobré vysvetlenie, pretože hliník s obľubou vytesňuje železo z rôznych chemických väzieb a jedným z dopadov tohto faktu je aj chudokrvnosť. Vtipné na tom je, že ak je chudokrvnosť spôsobená hliníkom, tak dodávanie ďalšieho železa asi na veci veľa nezmení. Skôr by bolo načim detoxikovať od hliníka.

A o otrave drvivej väčšiny dnešných očkovaných detí hliníkom naozaj nepochybujem.

manof
14. sep 2011

@pifina
No a to aj vysvetľuje, prečo "uvoľnenie železa z ochranných bielkovín, ktoré ho viažu (napr. feritín alebo transferín), bolo kritické." Jednoducho sa tam miesto železa nasáčkoval hliník a železo potom veselo zužitkovali rakovinové bunky.

pifina
14. sep 2011

@manof citala som, v tom dalsom clanku o rakovine prsnika 😝

moira19
14. sep 2011

"dvorní lékař Václava IV. Albík z Uničova, který později pečoval také o Václavova bratra Zikmunda.
„Nechceš-li mít děravé nebo vyžrané zuby, čisti je kdykoliv ráno broskvovým dřevem. Jiní třou zuby dřevem z aloe smíšeným se solí. To se spolu utře, přeseje a dá se na klůcek. To totiž bělí a čistí zuby a způsobuje, že hlen z dásní ustoupí a odstraní se zápach z úst.“ "

hanca82
14. sep 2011

@manof no nasadil si mi chrobaka do hlavy s tou chudokrvnostou. Existuje nejaky test, ktorym sa meria hladina hliniku v tele?

petot
14. sep 2011

@manof @denduska Toto dáva dokopy zmysel. V širokom zmysle, rakovina prsníkov (i ostatných ženských orgánov) súvisí s deficitom jódu. Jód je pritom výnimočný prvok - dokáže z tela vytesniť fluór, bróm, hliník, ortuť, olovo a kadmium (umožňuje detoxikáciu). Prsné žľazy majú vysokú spotrebu jódu, porovnateľnú so štítnou žľazou. Ak teda hliník zohráva úlohu v rakovine prsníkov, tak zrejme deficit jódu je tým faktorom, ktorý ponecháva prsníky zraniteľné toxicite hliníka.

Keď čovek začne zvyšovať svoj príjem jódu, tak v moči sa najpr objaví veľké množstvo brómu, ktorého sa telo zbavuje, miera vylučovania môže vzrásť až 20x. Bolo publikované, že u žien s rakovinou prsníka vzrastie vylučovanie brómu najvýraznejšie. Zvláštne, nie?

Po niekoľkých dňoch sa v moči objavia ťažké kovy - ortuť, kadmium. Vylučovanie hliníka začína až po mesiaci vysokých dávok jódu. To je tiež zaujímavé. Vyplývajú mi z toho 2 možnosti:
1, Že bróm je "najľahší na rane" a tak akonáhle sa objaví jód, je spotrebovaný najprv na vytesnenie brómu, a až potom, keď ho prestane zamestnávať bróm, ostane v obehu dosť jódu na to, aby mohol začať upratovať ostatné veci.
2, Podobne, ale z iného konca - že telo vie, že najprv sa musí zbaviť brómu, a až keď má vo svojich veciach poriadok a bróm prestal prekážať, až potom má potrebné zázemie na to, aby sa pustil do hliníka a bez prieťahov ho vylúčil. Možože bróm nejako blokuje alebo sťažje vylučovanie hliníka. Možno preto, že tiež patrí do skupiny halidov, a tak sa možno natlačí do takých enzýmov, ktoré na svoje správne fungovanie potrebujú jód, a tým ich znefunkčňuje.

miliharmi
14. sep 2011

@petot To je zajímavé a jaké jsou pro dospělou ženu dostatečně vysoké dávky jodu a v jaké formě je nejlepší ho užívat? Díky za odpověď. 🙂

tamoulik
14. sep 2011

A ten vitamin C davate ktory detom? Davate aj preventivne alebo iba ked je chripkove obdobie, ci uz az ked su chore?

denduska
14. sep 2011

@petot hm, to je zaujimave, pripajam sa k otazke Mili a este by ma zaujimalo ci vysokym prijmom jodu nemozem nejak negativne ovplyvnit stitnu zlazu..teda aka je ta hranica? A kde zohnat jod? uz sa tu pisalo ze cisty Lugol je tazko zohnat 😒