Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kosicanka1
31. mar 2009

tymto tempom o rok o dva bude spolu s MMR povinne ockovanie aj proti ovcim kiahnam a o par rokov nato tipujem povinne ockovanie aj na rakovinu krcka maternice
... ale to sa asi uz vystahujeme zo SR...

vanish1
31. mar 2009

počuli ste o tom, že sa vraj na východe objavilo 30 prípadov čierneho kašľa?

lenki33
31. mar 2009

presnejsie 37, vraj kvoli tomu ze uz sa proti nemu neockuje 😕
a v hexe je co??

susik77
31. mar 2009

cafte baby, tak mi dnes kamoska z nemoc. lekarne ziostovala tu v Prahe v nemocnici, ci je to ockovanie mmr bezpecne ked som tehotna a ze vraj nie, ze doporuc. ockovat malu az ked porodim...ze ak by dostala spalnicky-to su tusim slovensky kiahne, ze? tak ze by to ohrozilo plod. tak zajtra zavolam nasej detskej dr. a spytam sa jej. akurat neviem ci to bude po porode bezpecne, ak sa nakazi mimco...

susik77
31. mar 2009

jee, kosicanka, gratulujem, tiez cakate mimi 😵

lenki33
31. mar 2009

a akym sposobom je tam mozny prenos po ocko?? idealne by bolo najst nejaky dokument ktory o tom hovori 😒

susik77
31. mar 2009

lenki: ona mio hovorila, ze je realne, ze mala dostane po tom ockovani spalnicky. teda ze na to ochorie.

petot
31. mar 2009

Co sa tyka ockovania HPV, to bolo v tom "slavnom" dokumente o narodnom programe reprodukcneho zdravia, bla bla alebo nieco take, co proti tomu protestovalo Forum zivota. Tak v tom dokumente MZSR pripustilo, ze vlastne nevie, ake kmene HPV su v obehu na Slovensku, a o par riadkov dalej pisu "vypracovat plan plosneho ockovania"! 😢

Prosim pekne, vo vakcine su 4 kmene z 30, a oni to chcu plosne ockovat, aj ked nevedia ani to, ci sa tie vakcinove kmene vobec na Slovensku vyskytuju! 😝

Ale viete co, len co prehrmi kriza, oni to urcite prelobuju. Staci si uvedomit, ze ta vakcina stoji dokopy cca 300 EUR na osobu, to je dost silny argument, aby sa to pretlacilo za kazdu cenu, no nie? 😠

valka
31. mar 2009

neviem, ci ste citali co som kedysi davala - ale bukovsky sa vyjadril, ze za tuto cenu by sa dalo predist podstatne viac ochoreniam zien - najma rakovina prsnika a este neviem co vsetko, keby sa radsej obohatila muka o kys. listovu..ale to je tiez asi malo financne zaujimave pre farma priemysel...

susik, aj mne by moc pomohlo, keby som to mala tiez cierne na bielom..vedela by si nejaky taky papier od tej znamej zohnat...?

susik77
31. mar 2009

valka: to teda neviem 😝 vsade na nete aj na net serveroch o ockovani je, ze tehotenstvo matky nie je kontraindikaciou...skor to vidim na dohodu s pediatrickou...

lenki33
31. mar 2009

praveze nikde nie je pisane o tom ze tehotna matka a ockovanie dietata, aspon ja som to nikde nenasla, nikde sa to neriesi 😖

petot
31. mar 2009

Volil by som skôr opačný prístup. Je v príbalovom letáku vyslovene uvedené, že tehotenstvo matky nie je kontraindikáciou? Ak nie, tak to znamená, že to buď neskúmali, alebo výsledky z nejakých dôvodov neuviedli. Takže sa dá predpokladať, že bezpečnosť nie je zaručená.

Avšak čisto na príbalový leták by som sa nespoliehal. Napríklad v Británii úrady tlačili na výrobcu, aby niektoré zmienky o vedľajších účinkoch MMR vakcíny neuvádzali, lebo by to mohlo znížiť preočkovanosť!

Ak to skutočne riešite, prečítajte si toto: http://www.dipmat.unipg.it/~mamone/sci-dem/nuoc...

Ja osobne by som MMR nedával. Jednoducho NIE. Úžitok pochybný a riziko veľké.

susik77
31. mar 2009

http://www.ockovanideti.cz/lekar/kontraindikace...
tu pisu ze tehotenstvo matky nie je kontraindikaciou ziadneho ockovania deti

susik77
31. mar 2009

este toto: http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2008_16.htm

inak ja este rozmyslam nad jednou vecou: mala mala minuly mesiac po occkovani Prevenarom na tvari petechie-tesne po ockovani. Dr. povedala, ze to je z placu. Teraz som citala, ze to je trombocytemicka purpura a ze je to kontraindik. proti ocko na spalnicky-ze by mala dostat len divakcinu. Vyznate sa do toho niekto. co si myslite o tych petechiach po ockovani?

petot
31. mar 2009

Trombocytopenia nie je ziadna sranda, nepodcenovat. Kazdu moznost kontraindikacie vyuzit, a urcite ziadat lekarku, nech to zapise do zaznamu. Ktovie, ci sa to nezide aj neskor v pripade uplneho odmietnutia MMR.

denduska
31. mar 2009

susik, myslela som ze to MMR bude tak 😒 skoda... ☹

petechie nemusia byt len pri trombocytopenickej purpure...mozu byt aj pri zvysenej fragilite ciev, mozu byt naozaj aj z placu...mozu byt z inej hematologickej priciny nez je trombocytopenicka purpura. Inak to je dost vazne ochorenie 😒

denduska
31. mar 2009

a este, trombocytopenia je znizeny pocet trombocytov, trombocytopenicka purpura je uz ochorenie samo osebe...

jarka007
31. mar 2009

v priorix letaku pisu, ze vylucovanie rubeoly virusu cez usta je pozorovat na 7. az 28 den. Akurat, ze nie je ziadny dokaz, ze by sa dali prenasat aj na okolie. V kazdom pripade som citala, ze aspon tu v Nemecku su lekari v tomto opatrni a niektori posuvaju ockovanie az po skonceni tehotenstva matky. Ide o nepreskumanu oblast a je potrebne apelovat na doktorku.

http://emc.medicines.org.uk/emc/assets/c/html/d...

petechie ? nevolaju sa tak tiez tie "modrinky" pri leukemii ?

petot
31. mar 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/p...

Vírus rubeoly sa z ockovaneho siri. "Neexistuju dokazy" o nakazeni vnimavych osob. To znamena, neunuvali sme sa to skumat a nevieme, ci sa to deje.

Treba pozriet aj dalsie kontraindikacie. Krce v rodine, alebo alergicke reakcie, apod..

denduska
31. mar 2009

jarka, hej to su take drobne bodky, vznikaju pri krvacani z kapilar, ale mozu mat milion pricin...

susik77
1. apr 2009

denduska: dakujem za objasnenie, vcera som z toho bola dost nervozna, ja sa v tom az tak nevyznam 😔

susik77
1. apr 2009

denduska: myslis teda ze ked mala okrem toho podozrenia na potrav. alergiu nic nema, ze by ju ten priorix nemal nejak ohrozit?
uvidim ako sa dohodnem s pediatrickou na tom oddialeni kvoli mojmu tehu.

vikinka27
1. apr 2009

susik, neviem aky mas postoj k homeopatikam: my sme romimu pred MMR davali homeo (myslim thuyu a siliceu, ale porad sa s nikym, uz sa nepamatam). neviem ci zabralo, ale kazdopadne bol 1 z 2 deti o ktorych viem, ze nemali vedlajsie ucinky (nie viditelne, klop-klop). ostatne vsetky teploty, prip. vysyp.

susik77
1. apr 2009

vikinka: ja mam homeopatika rada, vyskusame, dik 🙂

susik77
1. apr 2009

vikinka: mozes mi pls. napisat davkovanie, kedy pred ocko ste to brali a ci jednoraz. al. opakovane? diky 😉

denduska
1. apr 2009

susik - ak by sa potvrdila fakt len ta potravinova alergia, tak myslim ze ju mozu ockovat. Samozrejme okrem alergie na vajicka, tam zalezi od toho aka silna je ta alergia,a a ci je to skutocne alergia, nie len neznasanlivost, precitlivelost z ineho dovodu.

inak my sme dnes boli na poradni, najblizsie mame ist 24.6 na tretiu hexu + prevenar 😖 😖 😖 ale vraj uz zvyknu mat dovolenku, taze mame zavolat...tak som vravela ze my v juli neviem potom ako, lebo tiez chceme niekam ist, a sestricka vravela, ze to je jedno aj keby sa zaockovalo az v 1.roku... 😀 a inak ma nasa dr. prekvapila, lebo sa uplne detailne pytala ako znasala tie predosle ockovania, ako plakala, ako dlho a ci som jej davala nieco a tak....fakt som z nej mala dobry pocit, ze sa o to zaujima. (ale to este nevie, ze sa chystam vyhnut MMR 😅 😀 )

blovitc120
1. apr 2009

Ahojte, tak ja už mám na pošte dobierku, ten Joalis Deimun Aktiv, no som zvedavá na ten zázrak, pretože najbližšie sa očkovaniu už isto nevyhneme, nie je žiadny dôvod vraj... a tie homeopatiká vikinka zaujímajú aj mňa, pls. presný názov a dávkovanie...
A MMR nedám ani ja denduska, nech ma aj zavrú. Som úplne rozhodnutá, navyše plánujem byť v tom období tehotná 😀.

barborka08
2. apr 2009

blovitc, idete ockovat hexu? Joalis Deimun Aktiv mam aj ja objednany 🙂

susik77
2. apr 2009

denduska: diky moc 🙂
baby, hexy sa nemusite az tak bat. my sme boli teraz uz na posled. davke a mala bola uuuplne ok. vobec nic jej nebolo 😵 ona nemala problem ani po jednej davke hexy. jediny problem bol s tbc - to mala asi 2 mesiace zhnisane. museli jej to 3x vytlacat 😢