Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
15. okt 2011

@petot a nevies preco je tam ze od 14 rokov? ty ho davas aj drobcom?

brumca
15. okt 2011

ahojte 🙂 chcem sa opytat, ci je tu niekto kto odmietol ockovanie z okolia Trencina. Nestiham citat celu diskusiu.

anitab
15. okt 2011

@brumca ahoj, ja som z tn, uplne som neodmietla, len som nejake odlozila po 1. roku...

manof
15. okt 2011

@maroli
Ja na nejaké dátumy, kedy sa niečo radikálne zmení na celom svete, jednoducho neverím. Podľa mňa je to honba za senzáciou. Vývoj je postupný a sem-tam sa strhnú nejaké búrky, ale málokedy zasiahnu celé ľudstvo. To už by musel byť úder nejakého mega-meteoritu alebo niečo podobné.

manof
15. okt 2011

@brumca
Kopec takých, dokonca aj súkromnú skupinu majú.

brumca
15. okt 2011

@manof dakujem, idem ich pohladat 🙂

milanka33
15. okt 2011

Ahojte neviete mi náhodou poradiť nejakú naozaj dobru knihu v ktorej by bola alternatívna liečba rôznych chorôb. ďakujem

milanka33
15. okt 2011

A ešte jedna otázka neviete kde by sa dala kúpiť kyselina askorbová na i.v. podanie.

manof
16. okt 2011

@milanka33
Jedna je na voľné stiahnutie tu:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

a ďalšia na predaj tu:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

Čiastočne, i keď skôr okrajovo a v náznakoch, možno nájsť niečo aj tu:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

manof
16. okt 2011

@milanka33
Skús sa spýtať v lekárni na ten injekčný vitamín C.

manof
16. okt 2011

The Terror of Pediatric Medicine

By the time you reach the final page you will understand its title and the fact that pediatric medicine is one of the worst things that ever happened to the world of babies and young children. What is happening in the world of pediatric medicine should send a deep chill through the heart of every parent. Our medical revolution begins with how we treat babies and will not end until medical reason banishes medical insanity and pharmaceutical terrorism from the world.

http://www.winningcancer.com/arquivos/ebook_ter...

petot
16. okt 2011

@denduska Neviem. Priznam, ze ked sme kasel nezvladali, tak som to dal (v primeranej davke) aj dietatu. Inac sa snazim pouzit skor osvedcenu cibulu s medom, ale nie vzdy to viem do dietata dostat 😅

denduska
16. okt 2011

@petot Napodobne...starsia ani cibulu a med uz vobec nechce 😒 Preto sa pytam...a kolko to je primerana davka povedzme na 20 kg dieta? 😅 Dakujem 😉

martinba
16. okt 2011

Prave skoncil na STV1 animovany serial Mať tak o koliesko viac - Ockovanie. Tak taky vyplach som uz davno nevidel. Mam chut napisat par teplych slov do stv ale asi by to bolo iba minanie mojho casu a energie. Je to tu dobre prehnite, uz je cas na radikalnu zmenu...

denduska
16. okt 2011

@martinba presne som to pisala do sukromnej temy...ty tam nie si? 😕 pripadalo mi to akoby to pisal Dluholucky - ze "kazdy z nas sa boji ihlicky"... apod a to ako im ta masinka pichala do holych zadkov...

Ale ako elegantne "zabudli" na oralnu vakcinu ktora mrzacila ludi. Ja by som tam tiez napisala, normalne tu penim 😠

manof
16. okt 2011

@martinba
Ale kľudne to napíš. Ja myslím, že im treba dať jasne najavo, že prinajmenšom niektorí zástupcovia verejnosti takéto gebuziny v TV, ktorú si platia, nestrpia.

@denduska
Ty tiež napíš. A nezabudni zdôrazniť, že si MUDr., nech to neberú na ľahkú váhu.

Inak @martinba by aj mohol do súkromnej skupiny, kebyže chce. Však sa už osobne poznáme...

denduska
16. okt 2011

@manof musim si pozriet ci je to v archive aby som si to este raz kukla podrobne. Fakt my im este aj za toto platime, to by uz akoze stacilo 😠

martinba
16. okt 2011

@manof , @denduska nie som tam, tak ma pridajte ak som doverihodna osoba 😵

manof
16. okt 2011

@martinba
No tak javil si sa mi byť, keď sme sa videli v Lamači, ako aj z minulých diskusií.
😀 😀 😀

manof
16. okt 2011

@martinba
Tak už si vraj pridaný

petot
16. okt 2011

@denduska Kedze pre dospeleho je 600mg na den, tak 15kg dietatu davam stvrtinu, cize 150mg.

vavrenka
16. okt 2011

nepoznate niekto dobru pediatricku v ba, ktora nenahlasuje odmietnutie ockovania? az teraz som zistila, ze lekar nie je povinny to nahlasit ☹
@manof myslis si, ze sa dietatu moze po prvej hexe zhorsit ochorenie? mala ma reflux a od ockovania sa jej pomaly zhorsuje, je to mozne, alebo uz som uplne paranoidna? ☹

prevenar
16. okt 2011

@vavrenka k druhej casti, kazde dieta (clovek) je individualne cize moze, aj nemusi. niekto mal problemi okamzite , niekto az po tretej .. osobne si neviem predstavit akym sposobom by mohlo ockovanie ovplyvnit reflux.

prsky
16. okt 2011

@vavrenka pozname 🙂

luba41
16. okt 2011

@vavrenka aj u nás sa reflux stupňoval tak do 5 mesiaca a potom to bolo už len lepšie a lepšie. Treba len vydržať 😉

prevenar
16. okt 2011

@manof to by si sa cudoval,ze nemusi byt zas az tak velky. meteorit o priemere 10km by globalne zlikvidoval zivot na zemi, bud velmi zasadne, alebo totalne. podla zlozenia , rychosti atd. na mieste dopadu by nezalezalo.

manof
16. okt 2011

@vavrenka
Vylúčiť sa to nedá a detského lekára nejakého môžem odporučiť, ale keď tak mimo koňa:
sloboda.v.ockovani@gmail.com

manof
16. okt 2011

@prsky
Tak daj aj mne vedieť, ak poznáš niekoho, koho ja nie...

manof
16. okt 2011

@prevenar
No bola tu už taká špekulácia, že očkovanie môže spôsobiť hypotóniu (ochabenie svalov), čo sa koniec koncov môže prejaviť aj refluxom. Ale nijakú štúdiu na túto tému som zatiaľ nečítal, tak to beriem len ako neotesanú hypotézu.