Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
21. okt 2011

@prevenar
heh... alebo so sekerou zaťatou v chrbte...

manof
21. okt 2011

Ľudkovia, rozmýšľam, čo mám napísať do decembrovej Vitality.
O čom by ste sa tam chceli dočítať?

Premýšľam, že sezónne by možno bolo dobré niečo o chrípke a vitamíne D, ale to asi nevydá na celý článok. Čo so zvyškom článku? Trebárs HPV, alebo nejakú všeobecnú tému? Alebo hliník?

halienka
21. okt 2011

@manof neviem, o čom pojednávaš v novembrovej Vitalite, tak aby som nestrelila to čo tam už bude, ale mne by sa celkom páčilo, keby si išiel normálne podľa očkovacieho kalendára, tzn. najskôr tam dať tabuľku ako idú očkovania a potom sa postupne vyjadrovať ku každému jednému z nich. Čiže tak nejako zrozumiteľne, prvé očkovanie je proti TBC (očkuje tzv. BCG vakcínou) a 4. deň života. A potom tam dať vždy hrubým zvýraznené: POPIS OCHORENIA :, VÝSKYT:, ŠíRENIE:, ÚčINOK VAKCíNY: - a ku každému objasniť stručne a zrozumiteľne aké je to ochorenie, ako sa prenáša, výskyt v minulosti a teraz. Nasledovalo by vysvetlenie účinku vakcíny, pre porovnanie, kde sa s ňou očkuje, kde nie, kde je povinná, kde nie, kde je zakázaná (myslím, že uverejniť a upozorniť na to, aké veľké sú rozdiely v používaní vakcíny v rôznych štátoch je tiež dobré, ono to tiež dosť naznačuje). Ako dlho sa uchovávajú protilátky, kedy a či je potrebné preočkovanie. Možno aj overenie vakcíny v praxi, štúdie, dôveryhodnosť...Potom by nasledovala Hexa a zase, vymenovať ochorenia, výskyt, spôsob nákazy a tak. To by vyšlo nie na jeden ale možno aj na články alebo aj viac 😀 😀 No skutočne, myslím, že to by dosť ľudí zaujímalo, kopec mamičiek ani nevie, čo všetko napr. v Hexe je, ani o tých chorobách moc nevedia. Nezahlcovať to veľkými podrobnosťami ale predsalen k tomu napísať základné fakty, aby vedeli o čo ide. Aspoň ja by som som takéto zhrnutie veľmi uvítala. Čo ty na to?

halienka
21. okt 2011

No a samozrejme potom sa venovať rovnako aj nepovinným očkovaniam, proti chrípke, rotavírusy, ovčie kiahne HPV, atď...

prevenar
21. okt 2011

@manof podla mna je velmi dolezite dodat kvalitny clanok z hladiska prava .. ukazat protizakonnost a protiustavnost celeho statutu "povinneho" ockovania. to je podla mna najdolezitejsie. vysvetlit, ze lekar sa dopusta porusenia lekarskej mlcanlivosti ked mimo zakona poskytuje udaje o zdravotnom stave tretim stranam atd.. zamysliet sa , preco to nikoho nezaujima, preco nikto nekona ..atd. ako je mozne , ze RUVZ postupuje tak ako postupuje, sikanovanie, pokuty, predvolania .. na potrebu/nepotrebu ockovania moze mat kazdy vlastny nazor ..avsak z hladiska zakona by to malo byt jasne o co ide.

po tom ako sa objasni vsetko z hladiska zakonov a prava by mali nasledovat clanky o skutocnych ucinkoch. hlinik..ortut, kontaminovane vakciny desiatkami virusov co tam nemaju co robit. nulovy prehlad statu o skutocnom zlozeni a ucinkoch. atd .. a potom uviest pripady poskodenia. HPV je asi najbrutalnejsia vakcina ktorou zabili asi najviac deti. predpokladam ,ze niekolko tisic v ramci celeho sveta. (ak ked mozno su aj horsie vakciny ako tato)

manof
21. okt 2011

Odhalenie: Zákony štátu Illinois (USA) finančne pokutujú štátne školy, v ktorých zaočkovanosť klesne pod 90%
http://www.slobodavockovani.sk/news/odhalenie-z...

terrs
21. okt 2011

@manof čo je hento za blbosť 😕 ? sprosté zákony..

maroli
21. okt 2011

@manof Mohol by si napriklad napisat o detskych chorobach?Osypky,kiahne,mumps...ze vsetko zle je na nieco dobre.A ako ich ockovanie posuva do dospelosti,ked uz mozu byt nebezpecne.A tiez ako ich liecit(alebo neliecit),ked na niektoru z nich dieta ochorie.
Aj co napisal prevenar je dobry napad.

halienka
21. okt 2011

@prevenar presne tak, aj na nedemokratickosť povinného očkovania, neetickosť (povolené obete v prospech väčšiny, skutočné testovanie až po zavedení vakcíny na miliónoch deťoch...)...

prevenar
21. okt 2011

@terrs to nie je "blbost" to je nas svet v ktorom budu zit nase deti ak sa my vsetci co najskor neprebeieme.

prevenar
21. okt 2011

@halienka ..samozrejme , este je prudko otazne ci je ockovanie v prospech vobec niekoho, nie to vacsiny 😀

manof
21. okt 2011

@terrs
Ono v takom Holandsku to možno znie ako science fiction, ale v USA krutá realita. Školy s nízkou zaočkovanosťou dostanú od štátu menej peňazí a hotovo. A tak sa riadne snažia, aby mali čo najvyššiu zaočkovanosť.

halienka
21. okt 2011

@manof ono asi v každom štáte, aj tam kde je to dobrovoľné sa nájdu páky ako ľudí donútiť aby to očkovanie dali 😉 je to hnusná manipulácia... ale aspoň majú to dškodné podaktorí, aj keď to už je človeku asi tiež potom prd platné 😖

manof
21. okt 2011

Milí priatelia, známi i menej známi,

rád by som Vás pozval na besedy o očkovaní, ktoré sa budúci týždeň budú konať v Stupave a Bratislave:

v utorok 25.X.2011 od 10:00
beseda "Čo možno neviete o očkovaní I."
v Stupave v MC Fifidlo, Dom Kultúry, Agátová 16
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

v utorok 25.X.2011 od 17:30
beseda "Čo možno neviete o očkovaní I."
v Bratislave-Novom Meste v Reštaurácii Bemba, OD Slimák, Hálkova 1
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

v stredu 26.X.2011 od 10:00
beseda "Čo možno neviete o očkovaní II."
v Bratislave-Dlhých Dieloch v Bio obchode Céder, Kresánkova 11
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

v stredu 26.X.2011 od 17:30
beseda "Čo možno neviete o očkovaní II."
v Bratislave-Novom Meste v Reštaurácii Bemba, OD Slimák, Hálkova 1
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

vo štvrtok 27.X.2011 od 9:30
beseda "Čo možno neviete o očkovaní II."
v Bratislave-Dúbravke v RC Macko, Sekurisova 12
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Ďalšie podujatia viď: http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/

Ak máte nejaké zozbierané podpisy pod Petíciu za slobodnú voľbu v očkovaní, môžete ich doniesť.

Budeme radi, keď túto pozvánku prepošlete svojim priateľom/známym/príbuzným.

Na prípadné stretnutie s vami sa teší a všetko Dobré praje
--
Ing. Marián FILLO
člen petičného výboru "Petície za slobodnú voľbu v očkovaní"
* * * * * * * * * * * *
sloboda.v.ockovani@gmail.com
http://slobodaVockovani.sk/peticia

anicka1981
21. okt 2011

@manof no a na ten nestastny tetanus kedy potom ockovat ?, cim neskor tym lepsie? 😨

manof
21. okt 2011

@anicka1981 ak vôbec, tak čím neskôr tým lepšie

prevenar
21. okt 2011

@anicka1981 tak tak ,, cim neskor tym lepsie 😀 optimum je pockat tak 80 rokov. 😎

anicka1981
21. okt 2011

@manof @prevenar no nechcela by som vobec, asi to budem odkladat kazdym rokom az do tej 80tky 😉

prevenar
21. okt 2011

@anicka1981 no, faktom je ,ze ta nikto nemoze (zatial) nijakym sposobom prinutit ockovat. ockovat, alebo neockovat je len a len rozhodnutim rodicov ..v pripade neockovania v najhorsom pripade dostanes pokutu, to je vsetko.

anicka1981
21. okt 2011

@prevenar hej, to neriesim, ja len chcem to najlepsie pre mojeho drobca,uz nech to stoji co to stoji,,,,, ten tetanus ma troska vykolajil, to je pravda, aj koli tomu, ze sa mame stahovat, ale moj nema nic pichnute, je cisty, a krasne nam rastie...














prevenar
21. okt 2011

@anicka1981 ockovanie = obchod zo strachom. jednoduche a pekne sa da na tom zarobit, ved "to najlepsie" chce pre svoje dieta kazdy. staci podchytit par klucovych ludi na spravnych postoch, reklamu a vozit lekarov na vyplach mozgu v pravidelnych intervaloch ako ked sa chodi do polska na nakupy 🙂 ..a hla, hned kazdy vie,ze pre dieta je najlepsie predsa ockovanie 🙂 a obchodny zazrak je na svete.

anicka1981
21. okt 2011

@prevenar ved to je to, ze v ockovani, nie je zlata stredna cesta, je to bud alebo,,,, bud ockujes, alebo neockujes... ale okolo toho sa uz vela popisalo tuna, a na nic nove sme neprisli, ako, to ze je to svinstvo... a rovnako je svinstvo sposom akym klamu a zavadaju ludi, a z ockovania urobili zazracny liek na vsetko,,,, ved uz len sposob akym ten sialenec skusal prvu vakcinu bol chory,,, skusal na vlastnej krvi, co to urobi,, rovnako roendgen,ktory skusal na svojej zene prve preziaovanie, az tak, ze jej spalil celu ruku, boli to vsetko magori,,,,, a my ich slepo nasledujeme, ludstvo sa uz tak odvratilo od prirody, a ona nam to vsetko vracia.... ale to uz je asi prilis filozoficka debata na to, ze je piatok vecer 😀

alikaa
22. okt 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ci nema niekto clanky od doktorov alebo statistiky ohladne vraj povinneho ockovania na prasaciu chripku tehotnych v USA, resp. dopady tohto ockovania. A tak isto vyjadrenia doktorov o hep. B, ako dlho ucinkuje ockovanie a ako toto ochorenie prebieha. Mam totizto kamaratku, ktora este nema deti, ale ona sa dava ockovat na vsetko dostupne. Lutuje, ze vakcinu na HPV vytvorili az ked v tom case uz bola po vekovom limite, lebo nedavno musela ist na operaciu, lebo uz bola v predrakovinovom stadiu vdaka jej byvalemu, co ju kade-tade podvadzal. Planuje svoje buduce deti na HPV ockovat, aj chlapca ak bude mat, ze keby nahodou natrafili na takych frajerov ako jej ex. Tato kamaratka odmieta co i len otvorit stranky ako slobodavockovani alebo rizikaockovania, podla naj tieto stranky pisu fanatici... ale vdaka mojim reciam o nasom neockovani sa trochu o to zacala zaujimat, zacala sa pytat doktorov. Jej imunologicka jej odporuca kazdy rok sa ockovat proti chripke, lebo ma znizenu imunitu a vraj jej to pomaha, ze odkedy sa ockuje, chripku nemala. Ale vcera bola u vseobecneho dr. a ten povedal, ze detskeho ockovania je privela a on by zacal ockovat az okolo 2-3. roku. Ale vyzdvihoval pozitiva ockovania hep. B u deti, lebo vraj si vsetci mylne myslia, ze sa da prenasat len pohlavnym stykom a krvou, ale moze sa aj slinami a kedze deti v skolkach robia vselico, tak sa od seba mozu nakazit.... a vraj sa uz dokazalo, ze toto ockovanie funguje na cely zivot, preto sa uz v dospelosti nemusi preockovavat. A zaroven hovoril, ze hep. B je smrtelna. A tak isto jej tvrdil, ze v USA boli v case prasacej chripky uvedomeli a dali povinne ockovat vsetky tehotne a deti. A preto, ze u nas to nebolo povinne, tak tehotne zeny, co neboli ockovane vacsinou potratili, ak sa nakazili prasacou chripkou. Viete mi vyvratit tieto informacie nejakymi inymi doktormi? Ja viem, ze tieto info su blbost, ale nemam po ruke nic, co by som jej predlozila ako relevantne dokazy, pretoze vacsinu info mam z rizikockovania alebo zo slobodyvockovani, ktore sice pre mna relevantne su, ale pre nu nie.

denduska
22. okt 2011

@alikaa ockovanie hepB je vraj naozaj take "vymakane" ze ucinkuje, neviem ci cely zivot ale vraj velmi dlho - vraj kazde stretnutie s virusom posobi ako booster ockovanie. . Na druhu stranu obycajnymi slinami sa virus preniest neda, pretoze ho znici HCl v zaludku. Myslim ze jedna i druha info su z Hirteho. Ano moze byt smrtelna ak prejde do chronicity a cirhozy pecene, a takisto sa da prezit uplne bez nasledkov.

O prasacej chripke viem akurat jednu smutnu prihodu, ako ju dostala tehulka v 22.tt, ona v kritickom stave a dietatko neprezilo 😔 ale tehotna by som sa ockovat urcite nedala na nic, ja som tak trochu fatalistka, verim ze osud by to zariadil inak😖

halienka
22. okt 2011

Ahojte 🙂 kupujem si už pár mesiacov časopis 21. století - revue objavov, vedy, techniky a ľudí, možno poznáte, a práve v najnovšom čísle vyšiel zaujímavý článok: Múže být vědec oduševnělý ateista? našla som ho aj na internete, tak vám ho sem posúvam, hlavne za postrehnutie stojí posledný odstavec: Když se smysl mění v nesmysl... http://21stoleti.rf-hobby.cz/index.php?locales=...
Nie je to priamo o očkovaní, ale o prístupe vedcov - aj v medicíne - k práci...

manof
22. okt 2011

@halienka dobrý článok. A to si zober, že to je percento tých, čo sa priznali. A koľkí sa nepriznali?

halienka
22. okt 2011

@manof no presne to aj mňa napadlo, že prizná sa asi skôr menšina ako väčšina 😀 ale stále je kopa tých, ktorí si nechcú priznať, že lekári / vedci sú tiež len ľudia, rovnako môžu byť omylní, úplatní, zbabelí, bažiaci po moci, kariére alebo podrazáci 😖

olifcek
22. okt 2011

sry, prispevok mazem, inam som chcela

manof
22. okt 2011

@alikaa
Ak chceš stránku nabitú samými lekármi, čo sú proti očkovaniu, tak toto je jednoznačne č. 1:
http://www.vaccinationcouncil.org/