Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alikaa
10. nov 2011

@janea @manof dakujem za info. Ale aj tak by ma zaujimalo ci existuje tabulka s povinnymi ockovaniami do krajin mimo EU? Myslim povinne ockovanie, aby clovek mohol ist turistikovat do nejakej krajiny.
Inak nevedela som, ze ta ziva poliovakcina ma dozivotnu ochranu. Nejako sa mi to nezda. Ved aj 3 zive virusy - MMR vackina sa musi po 10 rokoch opakovat.

kaktus80
10. nov 2011

@alikaa, ja ked som cestoval po svete... tak som brazdil po http://www.medicus.sk/cesty.htm.... postacujuce info

janea
10. nov 2011

@alikaa ahoj, ja som to len niekde zahliadla, o tej zivej polio vakcine, drz sa informacii manofa, ten to ma nastudovane poriadne🙂

manof
10. nov 2011

@alikaa jediné, čo je do niektorých exotických krajín povinné, je žltá zimnica. A ešte do Mekky sú meningokoky povinné. To je asi tak všetko. Do USA treba len na školu a pod. Na výlet nie.

zlatiak
10. nov 2011

Pravdepodobne uz niekde odznela tato otazka ale po pravde nemam cas prestudovat 916 stran 🙂 ak nedam dieta zaockovat MMR vakciou co mu hrozi? Co sa stane ak nahodou dostane jednu z tych chorob? Alebo ake su tam rizika? Dakujem za odpovede 🙂

prevenar
11. nov 2011

@zlatiak

1) cas mas urcite. ci mas aj dostatok vole, to je uz otazne.
2) ak nedas dieta zaockovat hrozi mu: a) ze ostane zdave b) ze dostanes pokutu do max vysky 320e
3) ked dostane jednu z tych chorob budu ho liecit rovnako ako kazde ine dieta.
4) rizika su rovnake ako pri zaockovanom dietati, kedze vacsina ockovani nema ziaden ucinok respektive skor negativny.

zlatiak
11. nov 2011

@prevenar dakujem ale neviem ci ma poznas, ze mozes povedat ze mam casu dost a volu nie.... a nie nemam cas citat 916 stran.... co bolo nutne ohladom ockovania som si nastudovala a aj viem co mi hrozi... skor ma zaujmalo co som sa v tych clankoch co som citala nedocitala, ze ci ak dieta dostane danu chorobu ci je priebeh horsi ako pri ockovanom dietati alebo napriklad ci je vacsai pravdepodobnost ze dostane skor danu chodorbu ako zaockovane dieta.... ale aj tak ti dakujem za odpoved 🙂

manof
11. nov 2011

@zlatiak
V zásade u osýpok, príušníc a ružienky (MMR) majú neočkované deti väčšiu pravdepodobnosť, že tie choroby chytia, než očkované deti, avšak musel by byť niekto, od koho by ich chytili. Za posledný rok bol výskyt:
Osýpky: 2 ks (v oboch prípadoch muži nad 30 r., jeden si ich doniesol z Francúzska a druhý z Anglicka)
Príušnice: 1 ks
Ružienka: 0 ks

Pri takomto výskyte je očkovanie (aj podľa pro-očkovacích údajov) jednoznačne oveľa rizikovejšie než neočkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/z-udajov-pr...

Riziká sú podobné ako riziká MMR vakcíny, ale za predpokladu, že
a) dieťa bude dostávať hojnosť vitamínu C
b) nebudeš znižovať horúčku
c) pri osýpkach budeš podávať dieťaťu vysoké dávky vitamínu A

by sa v drvivej väčšine prípadov nemalo nič stať.

Úmrtnosť na osýpky je v Európe 0,03% a aj to som si prakticky istý, že tí nebožtíci ešte za svojho života
a) nedostali poriadnu dávku vitamínu A a C
b) dostali nejaký synteticko-chemický prostriedok na potlačenie horúčky
c) boli podvýživení, čo spôsobilo, že ich imunitný systém pracoval na možno tak 25%
d) nedopriali si pokoj na lôžku, ale chceli chorobu "rozchodiť".

vavrenka
11. nov 2011

@anicka1981 já som zacala kojit,az ked mala mala 6tyzdnov, bolo to dramaticke a pomahali mi dve laktacne.. takze si viem trosku predstavit, ze ste to mali vesele, ked ste sa snazili odstavit flasku.. 😅

zlatiak
11. nov 2011

@manof dakujem ti velmi pekne za info 🙂

prevenar
11. nov 2011

@zlatiak teba osobne nepoznam.. ale velmi dobre poznam ludi. 🙂 a aj viem co vsetko su schopny oznacit frazou "nemam cas" ale to je uz tvoja vec, samozrejme a mna do toho nic. v kazdom pripade ockovaci aparat si na teba cast urcite najde. klucom k spravnemu rozhodnutiu je vzdy co najhlbsie poznanie danej temy ktore moze pramenit len zo studia materialov zaoberajucich sa danou temou.
na zvysok odpovedal Manof v kvalite a mnozstve ktore urcite neprekonam v ziadnom smere, za co mu vsetci dakujeme 😎
mozno este doplnim, ze neockovanie nesie vyrazne nizsie rizika ako samotne ockovanie. rizika ockovania su alergie, ekzemi, netorelantnost k urcitym potravinam, poruchy imunity, nervoveho systemu, autizmus a samozrejme rakovina. ockovanie zabezpeci pochybnu ochranu pred a) temer neskodnymi ochoreniami b) pred ochoreniami ktore sa na slovensku nevyskytuju cele desatrocia. c) daju sa liecit. resp moze posunut detsku chorobu do neskorsieho veku ked moze mat vazne nasledky. ockovanie moze vytvorit kratkodobu imunitu ktora casom zanika . prekonanie danej choroby vytvori dozivotnu imunitu, ktora chrani aj dieta ak je kojene materskym mliekom. pri niektorych vakcinach hrozi ziskanie choroby priamo z vakciny, alebo aj uplne inej , kedze cistota vakcin a kontrola je prudko otazna. paa a vela zdaru.

manof
11. nov 2011

@denduska
Čo im hrabe? Akože injekčne možno šíriť len tetanus a hepB? By sa tí trúdi na infekčnom mali spamätať, jeminenko!

anicka1981
11. nov 2011

@vavrenka no tak to bolo, a maly vyhral, nebudem ho takto nervovat,,,, zazeral na mna este nasledujuci den, a ked som sa mu prihovorila, tak sa rozplakal.... tak odsavam co mam a zvysok dokrmujem,,,, zatial to ide,,,, aj ked jasne,ze by som bola najradsej, keby som kojila full time 😠

anicka1981
11. nov 2011

@manof @denduska, no harabe, o tom niet pochyb,,,,, 😲

vavrenka
11. nov 2011

@anicka1981 kojenie je uzasna vec, ale znicit si citovo kvoli tomu dieta, to za to nestoji ( a vlastne nic na svete 😉, hlavne sa uz netrap kvoli tomu, aby malo babo veselu maminu 🙂
mne sa blizi termin pokarhania a pokusu o napravu od RUVZ, co ma prekvapilo - mm tam chce ist so mnou, tak sa z toho tesim 😵

anicka1981
11. nov 2011

@vavrenka no to ano, keby to islo, tak kojim, je to lacnejsie, menej pracne a predsa len zdravsie,,,, odsavanie a strerilizovanie stoji kopu casu a planovania, aby bolo hotove vo spravny caS,,,,,

-no ja stale cakam co bude, poradna je13.12, tak som zvadava ze co bude.,inac ja z toho neaky stres nemam, viem co bude nasledovat,,, a som celkom pripravena, aj ked viem ze ma mozu zaskocit neako,,, moj muz chce tiez ist so mnou, ale sa bojim, aby im tam nevynadal neako strasne 😀 , alebo, ze by sa im ho podarilo niecim zaskocit, on akurat vie, ze je to svinstvo, ale neako blizsie sa tomu nevenuje,,,, ,,, ja uz by som si aj zelala, aby ma prevlali a mala som pokoj, ale ved sa dockam urcite 😀

moira19
11. nov 2011

@denduska To je daco strasne :( Horsie, ze sa mohla dostat do ruk tej barbarky Urbancikovej 😒
Ked som chodila na vs, 14 rocne chlapcisko dobodal jedneho prvaka vysokoskolaka a tiez sa mu nic nestalo 😠 . Vazne by mohli znizit vekovu hranicu alebo ju uplne zrusit.

manof
11. nov 2011

"V roku 2007 v Číne popravili bývalého riaditeľa úradu pre bezpečnosť potravín a liekov, usvedčeného z úplatkárstva, ktoré viedlo k výrobe životu nebezpečných liekov a úmrtiam niekoľkých pacientov."

http://www.sme.sk/c/6132709/sefa-cinskej-farmac...

Toto na nich treba!
Do Číny presťahovať celý ŠÚKL!!!
Nám je aj tak nanič, keď nijak nekontroluje vakcíny.

asimon
12. nov 2011

Kupila som si v dobrom casopis mamina...a v nom jeden clanok na dve strany od dr. Liptáka s názvom Som za ockovanie tehotných..na druhej strane clanok taktiez na dve strany s nazvom Pneumokoky utocia...s "krásnym" obrazkom detskej nozicky a nad nou dospelá ruka s vakcinou...no naaadhera...o par stran dalej celostranova reklama na Prevenar 13...naozaj velmi poucny casopis...nabuduce uz budem vediet, co sa kupit oplati a co je strata penazi... 😝

manof
12. nov 2011

@asimon
Panenko skákavá!

Dr. Liptáka možno odteraz nazvať vrahom malých detí, keďže očkovanie v tehotenstve viedlo v prasaco-chrípkovej sezóne k 700% nárastu spontánnych potratov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

P.S.: "Mama a ja" nie je oveľa lepší časopis. 🙂

asimon
12. nov 2011

@manof z jeho pohladu,by mali byt vsetky tehotne zaockovane proti chripke...ockovanie je bezpecne v ktoromkolvek trimestri...ved uz boli zaockovane miliony tehotnych zien a doteraz sanezistili ziadne poskodenia plodu....gynekologovia su vraj konzervativni, ked mamicku presviedcaju,ze nesmie byt zaockovana...prave naopak,musi byt...ved len vlani u naszomrelo na prasaciu chripku 6 tehotnych zien...aj WHO to jednoznacne odporuca....
Silneee argumenty...vsak?

janaluknisova
12. nov 2011

@prevenar máš úplnú pravdu. Moja dcerka ma z ockovania oslabenú imunitu a synček má řažký ekzém-nikomu to neprajem. máme to potvrdené, že je to z očkovania. V jeho telíčku sa zistilo vysoká hladina řažkých kovov,kt.sú v samotnej vakcíne obsiahnuté. Už to svinstvo z neho nikdy na 100% von nedostaneme. Bohužial ☹ ale bojujeme. A budem bojovať,aby pravda vyšla na povrch. Naštasie začínam byť obklopovaná čoraz viac uvedomelými mamičkami,kt. očkovanie zavrhujú. Ja viem dokonca,že aj keď sa jedného dňa stane očkovanie nepovinné,vždy budú rodičia,kt.si to budúvyslovene žiadať-Bohužial! Každý má možnosť si vybrať. Ja si nenechám svoje deti ešte viac znetvoriť ľuďmi,kt.v nás vidia len formu zárobku!!!

janaluknisova
12. nov 2011

@asimon nehnevaj sa na mňa,ale ty tomu doktorovi vážne veríš? Vieš koľko mu za to zaplatili aby hento hlásal? lebo vedia,že tehotné ženy sa nechcú dať očkovať. a dobre robia! až samozrejme na pár výnimiek. júúújha- to je ale hlúposť že ľudia uveria všetkému bulváru-zas aby zarobili doktori+farmaceut.firmy

asimon
12. nov 2011

@janaluknisova co si...ja si z toho robim srandu...a pravdu povediac je to smiech cez slzy...ved to je sialenstvo ockovat tehotne zeny...ale sialene je tiez,davat taketo clanky do casopisov...ludia su naozaj hlupi a uveria vsetkemu a hlavne doktorom...😉 ty si si myslela,ze tu propagujem ockovanie,vsak 🙂

manof
12. nov 2011

@asimon
Najprv by musel dokázať, že keby tie ženy boli očkované vakcínou s obsahom ortuti, že by nezomreli. A to samozrejme nedokáže.

Ostatné je všetko argumentum ad hominem, nie nejaký skutočný vedecký argument, rozumej: bláboly, ktoré možno smelo odignorovať, lebo nemajú nijaký vedecký podklad.

evkalacko
12. nov 2011

Ja nekupujem žiadne časopisy typu "mamičky a detičky", lebo mi je z nich zle. Všade tlačia len to očkovanie, ako keby nič iné nebolo dôležité. Ale teraz som mrkla v obchode do toho novembrového čísla Mama a ja kvôli príbehu o Simonke, v podstate som článok prebehla očami, že si ten časopis aj kúpim, ešte som náhodne otvorila nejaké ďalšie dve dvojstrany a tam mi padli do očí nejaké informácie o tom, aké je očkovanie potrebné a super, tak som to tak tresla do regálu, že iba zadunelo. No fuj. Už iba čakám, kedy nás začnú výrobcovia vakcín a ich poslíčkovia presviedčať, že podanie vakcíny je vlastne pre dieťa pôžitkom. Je mi z toho na 😝.

mimirinko
12. nov 2011

Ahojte. Na tuto temu som natrafila len tak nahodou, a velmi zaujimave to je. My sme dali dcerku zaockovat proti TBC, mala vsak silnu reakciu, museli jej vytisknut hnis a dokonca jej to dva razy vytieklo same. Kvoli tomu bolo posunute aj ockovanie do noziciek - hexa a prevenar. Mame dve davky, caka nas posledna tretia, myslim niekedy v januari. Buduci tyzden idem na poradnu, dr. chcem oznamit, ze ockovanie nechcem. Mala mi po druhej davke zacala zvlastne vyvracat ocka, museli sme ist k neurologovi. Nastastie je vsetko v poriadku (*klop, klop, klop*), ale bojim sa poslednej varky ockovacej vakciny do oboch noziciek, tak to chcem odmietnut. Chcem sa spytat, aka je zabezpecena ochrana pri dvoch davkach vakcin hexa a prevenar v pripade, ze nedam uz treti davku? A je mozne, ze by moj dr. povedal, ze pokial nedam zaockovat, ze k nemu uz nemozem chodit?
Mimochodom, neurologa som sa pytala, ci tie ocka mozu byt z ockovania, povedal, ze nie. No ja tomu neverim. Necely tyzden to bolo, co mi to mala zacala robit a nebolo to umyselne, ze by to mala nejaku mimiku tvare, islo o nevedome signaly z mozgu. Nastastie sme mali ultrazvuk aj EEG v poriadku. Dakujem za odpoved!

petot
12. nov 2011

@mimirinko Samozrejme, že to môže byť z očkovania. Neurológ by to MAL vedieť.

Ochranný účinok... Tretia dávka sa dáva ako "booster", jej úlohou je posilniť vplyv vakcíny na imunitný systém (samozrejme, neodvratne aj v tom zlom zmysle), a cieľom je predĺženie trvania detegovateľnej hladiny protilátok, ktorá je ináč po 2. a 3. dávke veľmi podobná, dokonca sa už najnovšie debatuje o tom, že ani 3. dávka nie je možno potrebná...

Namieste by bola otázka, aká VÔBEC je úroveň ochrany po očkovaní - 1, či je tu nejaká ochrana, a 2, ako dlho trvá. Odpoveď je: 1, nevieme, a 2, protilátky sú to často len okolo 5 rokov.

prevenar
13. nov 2011

@mimirinko ahojky. myslim,ze dravie tvojho dietata doslo do bodu ked by uz dalsie pokusi na jeho zdravi nemuselo zvladnut. je vidno ,ze problemi sa tahali od zaciatku , stupnuju sa a je celkom dobry predpoklad, ze sa budu stupnovat aj do buducnosti. sranda,ze neurlog hned vedel,ze to mala nema z ockovania. predpokladam,ze tak usudil po nejakych podrobnych testoch, vysetreniach a konzultaciach s vyrobcom ?? (haha urcite)

ako pisal @petot vakcina nemusi zabezpecit vobec ziadnu ochranu. pisem o tom na tejto stranke par prispevkov vyssie pre uzivatelku Zlatiak ..ano, lekar ta teoriticky moze "vyhodit" uz sa to par ludom stalo (aj ked je to zriedkava vedlajsia rekcia lekara 😎 ) ..ale co na tom zalezi ? pojdes lekarovi vedla. ci ches chodit k lekarovi ktory nema problem zmrzacit tvoje dieta ?

vrele ti odporucam najst si cas a precitat si celu tuto diskusiu, je tu vela informacii ktore su vyslovene na nezaplatenie. dalej stranky ako www.slobodavockovani.sk , www.ockovanie.org , www.rizikaockovania.sk a dalsie. len po podrobnom poznani najdes to spravne rozhodnutie nad ktorym uz nebudes mat ziadne pochybnosti,ze je spravne. vela stastia v boji so systemom 😉