Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
23. nov 2011

@manof hovoril o tej knihe a ze v nej rozobera podrobne latky obsiahnute vo vakcinach..a ze jeho osobny nazor je ze rodic ma plne pravo rozhodovat o svojom dietati (nielen v oblasti ockovania) a ze jednoznacne nesuhlasi s nazorom kolegov ktori hovoria ze rodicia tomu nerozumeju a nemaju sa co starat atd. A ze si mysli ze na zaklade jeho knihy sa budu moct rodicia spravne rozhodnut. Urcite si ju kupim 🙂

denduska
23. nov 2011

@moira19 nevies kolko stoji? vyzerala hruba dost 😕

manof
23. nov 2011

@eaka
hehehe, Dr. Petráš má očividne aj umelecké črevo...
🙂

manof
23. nov 2011

@denduska Fíha... Tak to som zvedavý. A ako sa to vlastne volá?
Nech si to obzriem v kníhkupectve.

denduska
23. nov 2011

@manof Navod na prezitie pre bejby ci tak nejako...len oni to predavaju spolu s inou knizkou, ak som dobre pochopila (pisala @usiko v sukromke)...tak ze je to zabalene spolu 😠 no ale tak si popytam na Vianoce 😀 😀 😅 😅 😅 Som zvedava aj ja ze co tam bude..

alikaa
23. nov 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat (neviem ci si spravne pamatam), ktora zlozka Hexa vakciny obsahuje bielkovinu kravskeho mlieka? Je to zlozka cierneho kasla? Mam kamaratku s 8. mesacnym babatkom. Teraz idu na druhe velke ockovanie. Maju to posunute, lebo sa im dlho hojila chranicka po TBC. Jej malemu prave zistili silnu alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, vraj nesmie ani stopove mnozstvo. Kamaratka somnou odmieta diskutovat na temu rizik ockovania. Ale aspon ma vypocula v zmysle, ze by sa mali ockovat setrnejsou vakcinu, teda bez zlozky cierneho kasla. Len neviem ci som si dobre zapamatala, ze tam je ta BKM. Tak si to tu chcem overit. Radila som jej, nech to prediskutuje s viacerymi doktormi. Lebo alergolog im ockovanie odporucil normalne. S pediatrickou to este nepreberala.

manof
23. nov 2011

@skolara Škôlka možno nedostala peniaze, ale niečo v naturáliách - kancelárske potreby prípadne iné vybavenie, hračky, omaľovánky a pod. Ale zadarmo to tam zrejme nevisí.

manof
23. nov 2011

@denduska OK. Počkám na Tvoju recenziu.

ninan2
23. nov 2011

@skolara este neviem, tak som vybavila aspon odklad do roka... Pokial ide o tu Hexu teda. Urcite nechcem MMR a TBC (ak by ho teda medzicasom nezrusili).
A Vionka mala nejake zle nasledky po ockovani, ze teraz uz neockujes?

prevenar
23. nov 2011

@ponko samozrejme je ovela jednoduchsie a hlavne pohodlnejsie kracat jednym smerom s davom. priestor na informovanie o rizikach sa snazia zmensit kolko len mozu.. takze aj mnohi co by nedali ockovat ak by informacie mali daju, lebo proste ani len netusia,ze nejake rizika existuju. aj ked toto sa za posledny rok vyrazne vylepsilo. domino efekt sa spusit a kazdy den bude informovanych len viac, menej ich urcite nebude. predsa len nieco sa objavy aj v telke, casakoch ..na nete na roznych forach. z mojej skusenosti viem ,ze ludia su schopni sa bavyt hodinu o umelych nechtoch (napr) ..ale aby si pozreli info o niecom co moze znicit zivot ich dietatu a defakto aj im , tak na to cas nemaju.

skolara
23. nov 2011

@ninan2 nie nemala (aspon o ktorych viem ☹ ) ale uz ani Vinie nemala MMR a uz nic ine nedavame. Amelia a ani dalsie nase deti nebudeme ockovat. Proste si myslim ze je to jeden velky biznis a este k tomu zdraviu skodlivy. 🙄

skolara
23. nov 2011

@manof no ale ostala som v nemom uzase stat ked som to tam zbadala na nastenke vycapene 😠 😠 a uz mi hned aj doslo preco nam rozdavali tie formulare o ockovani na hepA.

prevenar
23. nov 2011

@manof hej , zrejme dostali omalovanky s logom Pfizer na kazdej strane ^^ ..cize dalsiu reklamu.

kaktus80
23. nov 2011

Návod na prežitie pre bejby + Hneď to bude, Anjelik (Komplet) , Igor Bukovský · Vydavateľstvo: AKV - Ambulancia klinickej výživy, 2011

ninan2
23. nov 2011

@alikaa Ahoj, nejak pred mesiacom som sa tu pytala na nieco podobne, len si uz akurat nepamatam ci ide o cierny kasel, ale tusim hej... Apropo to je asi jedina choroba v ramci Hexy ktorej sa trochu viac bojim (v pripade maleho babatka), takze nejakou setrnejsou vakcinou bez zlozky cierneho kasla by som uz vobec nemala najmensiu motivaciu ockovat 😀 Bohvie ci vobec existuje.
Myslim, ze sa tu vtedy k tomu vyjadroval @petot

ninan2
23. nov 2011

@alikaa tu o tom najdes info, odstavec "Alergia a precitlivelosť, astma":
http://www.ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis...

alikaa
23. nov 2011

@ninan2 dik

moira19
23. nov 2011
vavrenka
23. nov 2011

tak sme dnes absolvovali priestupkove konaie. bola som prekvapena, v akej pohodicke to vsetko prebiehalo. lekarka (nejaka mlada) a pravnicka boli presvedceni o svojej pravde, fakt z uprimneho srdca, videla som, ze nemam sancu ich presvedcit, tak sme podebatili, dali mi odklad kvoli tej neurologii a pozvu ma o nejake tri mesiace opat. inak, ked sme prisli, tak prve, co mi povedali, ze mi daju pokutu 66€+ trovy, a ze nemusiem o tom debatit, cize, ked by som suhlasila, tak by sme to mali z krku za 3min, vraj toho maju jak na beziacom pase, aspon zachranime zdravotnictvo pokutami.. 😀 len ja som chcela debatit, tak sme si podebatili.
inak, co bolo navtipnejsie na celej akcii, mys me zaspali aj s hankou, o 10.00 sme tam mali byt a ja som sa zobudila 9.41 😀 😀 ,nevedela som najst to predvolanie a ani obciansky, tak som zurivo behala po byte, takze sme tam doleteli s vyplazenym jazykom, ja spotena, dieta spokojne, lebo sme skoro bezali a to ona moze, no a ked sme dosli domov som zistila, ze mam suknu naopak 😀 , dnes, ak to s hankou pojde chceme ist na besedu preco neockovat 😉

anicka1981
23. nov 2011

ahojte, niekto vie nieco o tej novej knihe Navod na prezitie pre najmensich, ze aj o ockovani tam p. Bujovsky pise,,,,

vavrenka
23. nov 2011

@anicka1981 kuk vyssie, tam sa otom niekto s niekym bavil, uz som is to pozerala, inak, pekne mastna cena 😒

anicka1981
23. nov 2011

@vavrenka popozeram, ja som si pustila spravy o 12 na jojke zo zanamu, a tam o tom rozpravali, mali tak aj jeho na rozhovore,, tak neviem,, ked sa ho moderator opytal ze ci ma rodic pravo odmietnut ockovanie, tak povedal, ze je za dieta zodpovedny, tak urcite ano, ale nebolo to neake 100% istota, ta preto by ma zaujimalo, co je tam popisane ohladom ock. a aj ze vakciny si rozpisane, a aj to povedal, ze lekari su malo trpezlivi, aby si vypoculi rodica, ale zase mi to pripadalo, ze bol prilis opatrny, a nechcel si pohnevat ani jednu stranu

a s tou suknou, mne sa raz tiez nieco podobne stalo, zaspala som do roboty, a az v robote som si uvedomila, ze som si zabudla obiect podprsenku :D, no to bol des, som si len sal prehodila, este ze bola zima :D

a gratulujem k pokute 🙂

anicka1981
23. nov 2011

@moira19 hm, celkom zaujimavo to vizera,, ty si ju kupis?,

manof
23. nov 2011

Milí priatelia,

tých z vás, čo sa chystáte zajtra (štvrtok 24.XI.2011) podvečer na besedu o očkovaní do Tlmáč:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
by som rád upozornil na

ZMENU MIESTA KONANIA besedy.

Beseda nebude v MC Lipka, ale vo veľkej zasadačke na Mestskom úrade, Námestie odborárov 10:
http://maps.google.com/maps?q=Namestie+odboraro...

Za pomerne neskorý oznam o zmene miesta konania sa ospravedlňuje a na stretnutie s vami sa teší
Marián alias manof

moira19
23. nov 2011

@anicka1981 Presne taky isty pocit som mala z neho aj ja. O ockovani nic dokopy nepovedal. Ta kniha sa venuje ockovaniu na cca 30tych stranach.

anicka1981
23. nov 2011

@moira19 mozno si ju pojdem prelistovat do knihkupecva, ked sa bude dat, no taky nemasny neslany, ale aj tak na nase pomery- proxckovacie to je prva lastovicka, ale treba zizstit co tam popisal 🙂, inac o vyzive rozprava rozumne 😉

moira19
23. nov 2011

@anicka1981 Neviem. Uz tu mam vela knih a nestiham ich citat, lebo este stale nemame doriesene tehly (ake a kde objednat), o 2 tyzdne malinka oslavuje svoj 1 rocik, mikulas, vianoce...takze neviem kde mi hlava stoji.
Ja som si ju obzerala v knihkupectve, ale bola zabalena v igelite aj s tou druhou. Este som premyslala, ci ju nahodou nemaju v kniznici, ze by som si ju prelistovala a keby bola dobra, tak by som ju kupila.

teodorka
23. nov 2011

@denduska viem mm mi ju objednal vcera tak uz len cakam kedy pride 🙂