Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
26. nov 2011

@manof
toto je sice pekne graficky urobene - lepsie ako PHP fora ale sucasne nahovno sa tu da citovat (resp. vobec neda) a je to tu nechutne skomercionalizovane......... ved ucelom je hrabat hrabat hrabat prachy..... a to je jedno ci to je eticke alebo nie.......$$$$$$$$$$$$$$ Pfizer, GlaxoSmithKline

takze sa aj ja presuvam na dojcenie....

manof
26. nov 2011

@prevenar
Možno už nepamätáš, ale kedysi bol naj-super webový vyhľadávač http://Altavista.com
Teraz po nej už ani pes neštekne, lebo potom prišiel Google, ktorý bol v mnohých ohľadoch lepší a stále sa vylepšuje a užívatelia prešli na Google.

V zásade nie je dôvod nechať si ľúbiť zlé podmienky, keď inde môžu byť lepšie. Užívatelia sú síce zvyknutí na koňa, ale však aj na Altavistu kedysi boli a dnes ju už len pamätníci spomínajú. Podobný osud prorokujem aj Modrej mrcine, z ktorej je čoraz väčšia pro-vakcinačná či pro-UM komercia.

Asi by sme sa tu takto nevykecávali na nejakom diskusnom fóre (ak by bolo) na stránke http://Pfizer.com alebo http://GSK.com (pritom Modrá mrcina sa tomu čoraz viac približuje) - to dá rozum, nie?

To je ako keby si katolíci namiesto na http://areopag.sk/ diskutovali o veciach viery (vrátane pomerne intímnych záležitostí) na stránke nejakej potratovej kliniky. Alebo keby si zelení vytvorili diskusnú tému na stránke http://Shell.com či http://www.bp.com

prevenar
26. nov 2011

@manof budes sa divit, ale pamatam 😀 . tvoj nazor ti samozrejme neberiem.

vefi89
26. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
@manof ale chlapci zas neutekajte všetci 🙂 však táto téma je tu ako dlho a nebol tu myslím (ale len myslím) problém 😒

zaockujte_aj_slnko
26. nov 2011

@manof
ja si altavistu pamatam, dokonca aj aStalavistu 🙂 ......este bol take ze metavyhladavace ako Fast a multivyhladavace ako Copernic.....to vsetko este existuje.......pred 10r som narazil na malu nenapadnu stranku ze GOOGLE.com..... a poznacil som si ze sa tam mam vratit pozriet ci sa to rozvija 😀

anicka1981
26. nov 2011

@manof s tymi adminami mas uplnu pravdu 😉, nepaci sa mi aj ako zamykaju a menia temy, to je ako cenzura,,,, 😒 , ja uz som registrovna aj na tej novej stranke, a celkom pekne sa to tam rozbieha, a aj kopa inych tem je rozbehnutych, co je tiez fajn 🙂

denduska
26. nov 2011

@manof aj ja si pamtam altavistu 😀 😀 joooj si mi pripomenul stare casy 😀 som nevedela ze tiez patrim medzi pamatnikov 😅

manof
27. nov 2011

@vefi89
Problémov tu bolo dosť. Asi si tu ešte príliš krátko.

@prevenar
No to by si ani nepochodil, keby si mi chcel môj názor zobrať. 😀 😀 😀

@anicka1981
A Ty si nebola na besede v PO?

@denduska
Čestne prehlasujem, že mojím úmyslom nebolo pripomínať Ti, že starneš... 😀 😀 😀
Na druhú stranu - na Tebe to aspoň nevidieť, ale ja už som do istej miery viditeľne šedivý a ľudia mi hádajú vysoko nad môj skutočný biologický vek. Tebe asi skôr pod, ta ňe?

Nuž, ak sa niekto ponoril do internetu pred menej ako 10 rokmi, tak AltaVistu už možno nepozná. Ale asi sú tu viacerí internetovými veteránmi. 😉

denduska
27. nov 2011

@manof mas pravdu, mne sa uz stalo ze si mysleli ze mm je moj otec a ja ze este nemam OP. A to su medzi nami len 3 roky...vidno kto pracuje a kto doma vylihuje 😅 😅 😀

moira19
27. nov 2011

"Ďalšie ochorenia ako smrteľný ne-Hodgkinov lymfóm zaznamenali lavínový efekt, s počtom hlásených prípadov rastúcim od sedemdesiatych rokov každoročne v priemere o 3%. " In: http://www.ockovanie.org/virus-polio-vakcina.html ... ked je v tejto vakcine, mozno je aj v ostatnych. Kamoska svoj boj s lymfomom vcera prehrala (mala 27rokov).

manof
27. nov 2011

@denduska no tak doma vylihuje... To si sa trochu podcenila, nemyslíš? Zase porodiť dve deti tiež nie je len tak. Na mnohých ženách sa to podpíše tak, že už nikdy nevyzerajú tak dobre ako pred prvým tehotenstvom. Niektorým to aj 10-20 rokov pridá (opticky). To teraz nemierim na nikoho konkrétneho z tejto témy, tak si to nikto neberte osobne, prosím. Nieže tu nejaká trafená hus zagága. 🙂

manof
27. nov 2011

@moira19 ajajaj, to je ozaj drsné v 27 rokoch. A bola bezdetná? Otázkou ale je, či skôr neprehrala boj s chemoterapiou než s lymfómom.

alikaa
27. nov 2011

@moira19 Tak moj brat bol jeden z tych stastnejsich, ale aj tak mu ostalo par dozivotnych nasledkov z chemoterapii 😒 Ked sa moj brat liecil, bol na detskom oddeleni do 18. rokov (liecil sa v 17tich), tak necela polovica teenagerov tam bola s hodgkinom alebo non-hodgkinom, dalsia skoro polovica s leukemiou a zopar jedincov boli ine rakoviny ako sarkomy, pecen, mozog. Liecil sa pol roka. Ked tam prvy krat prisiel mali 2 chodby. jedna pre male deticky a druha pre vacsich do 18. rokov. Ked po pol roku odchadzal vylieceny, uz davali doporiadku dalsie 2 chodby ako sa v tom pol roku rozsirili onkologicke ochorenia. Doktori si lamali hlavu, kde sa tolko onkologickych deticiek zrazu zobralo. Mozno vtedy nasadili nejaku novu vakcinu 😠 (rok 2004). Ale mozno tvoja kamaratka aj doplatila na neopatrnost doktorov. Nam sa 2x stalo, ked brat isiel na 2 tyzdne domov a zabalili mu lieky (chemoterapeuticke) domov, ze zabudli pridat jeden z najdolezitejsich liekov, ktore drzia leukocity v norme. Keby moja mama nemala tie lieky dopodrobna nastudovane, do dalsieho dna mohol brat zomriet. Ked sme dobehli naspat do nemocnice, ze zabudli dat ten a ten liek, tak sa ani neospravedlnili, akoze ved to sa stava 😠

flossie
27. nov 2011

ahojte....vraj od 1.12.2011 su povinne ockovania zrusene - teda cely ockovaci kalendar - a kto chce ockovat, vraj si to musi cele hradit z vlastneho vrecka...

mam to od kamosky farmaceutky - vraj uz pediatri dostali upozornenie.....tak som sa chcela spytat, ci nemate aj vy nejake info...? vdaka 🙂

manof
27. nov 2011

@alikaa najhoršie na tom všetkom je, že táto ľahostajnosť a takéto "nedopatrenia" ma už vôbec nijak neprekvapujú. Oni sú totiž pomaly nepísaným štandardom. Česť svetlým výnimkám.

anicka1981
27. nov 2011

@manof nie nebola som, ale chceli sme prist, ale nestihali sme,, 😒 pozvanku som si vsimla vered pred nou, a nepodarilo sa mi to zmenezovat. To bola prva cast, nie?, bude aj druha ?

manof
27. nov 2011

@anicka1981 druhý diel v Prešove bude, ak ma v novom roku pozvú

manof
27. nov 2011

@flossie tak to si niekto niečo zle vysvetlil. Ide len o to, že od 1.12.2011 platí nový zákon o liekoch, podľa ktorého už lekári nemôžu kupovať vakcíny v lekárni, ale len priamo od distribútora. Inak je všetko povinné ako doteraz.

flossie
27. nov 2011

@manof no ved sa mi tomu nechcelo verit, ked mi to spominala...skusim sa jej este popytat, ze co a ako...

hanca82
27. nov 2011

Ahojte. Dalsia "nahoda": kamaratova dcera po ockovani po 5 dnoch 40 stupnovych horuciek skoncila v nemocnici (14 mesacna), nevedia zistit co jej je, samozrejme z vakciny t nieje, najskor povedali mononukleoza! ale krvne testy nepotrvdili, teraz ze mozno siesta choroba, ma trochu vysyp, ale ten moze mat aj z atb ktore jej podali, ma anemiu, krv v moci... Snazim sa ich zobudit, lebo o mesiac maju ist na poslednu davku meningokokov 😲.

irenkask
27. nov 2011

@hanca82 Len rýchlo aby sa nezobudili keď bude riadne neskoro. Ale úprimne povedané ani ja som nikdy nepochybovala že lekár je poloboh a neomylný, až keď za posledné roky to poznačilo komplet celú rodinu. Mladý človek nemôže uveriť, že sa u nás dejú také veci ako sme pozerali v telke kedysi ako scifi, že je to už bežná realita a každodenná rutina.

anicka1981
27. nov 2011

@manof hm, tak dufam, ze ta pozvu, a ked nie tak pozyvam ja 😀 a dufam ze sa mi podari prist, rada, by som prisla, uz som mala aj 2 doprovody 🙂, ale nakoniec muz nestihol prist a autobusom sme uz nestihali,, lebo teraz to stahovanie a prerabanie riesime 😉

anicka1981
27. nov 2011

na TA3 rozpravali o tom novom zakone, o nakupe vakcin a tak, a doktorka vravela, ze ona bude na tom skodna, ze ma rodicov, ktorych predvolava na ockovanie aj 20x a aj tak na ockovanie nepridu 😀 , tak az teraz sa mozno dozvieme, ze kolko rodicov neockuje, som zvadava, ze ci budu pouzivat frazu, ze ste prvy kto odmietol ockovanie u mna, ked budu musiet kupovat takciny zo svojho a cakat na preplacanie zdavotnymi poistovnami, 😀 , alebo mozno pritvrdia a budu este viac tlacit na rodicov, aby ockovali....

zaockujte_aj_slnko
27. nov 2011

@manof
akurat som pocul na TA3 ze padiatricky odmietaju kupovat vakciny za svoje (kedze niektore su balene aj po 10tich) a zrejme sa do 2-3 mesiacov cely cokovaci system zosype.... lebo vyplata ukonov z poisovni pediatram sa omeskava aj o 3 mesiace a viac..........cize pediatram dojdu peniaze v hotovosti z rezerv na ockovania (aj tych co chcu ockovat) a nebude penazi.....

jedine zeby pediatry vopred brali zalohy na povinne ockovanie od rodicov na nakup ockovacich latok.... 😀....... sice nieco splietali ze zdravotne poistovne budu hromadne kupovat ockovacie latky pre pediatrov ale AKO ich budu distribuovat.?!?.........hadam to nemyslia tak ze rodic co predtym isiel do lekarne po vakcinu tak teraz bude musiet ist po vakcinu do pobocky poistovne 😀........to by bola fakt ulava 😀 😀

inak ide samozrejme o to $$$$$$$$$$$$ aby sa predalo viac ockovacich latok............co z toho ze sa polovica pokazi.......o to lepsie....

a taketo zakony parlament a MZ schvaluje 😀.....fakt idioti.....

manof
27. nov 2011

@hanca82
Po akej vakcíne?

zaockujte_aj_slnko
27. nov 2011

@anicka1981
vraj uspesnost ockovania dospelej populacie je cca 33%....... niekde som to cital.....

inak ak sa zosype ockovaci system, tak zmena zakona (pre volby) bude trvat aj pol roka - az rok aj viac 😀.....co moze byt len alen vyhoda.....

manof
27. nov 2011
zaockujte_aj_slnko
27. nov 2011

predpokladam, ze zruteny ockovaci system, zase len povedie k rozmyslaniu o dobrovolnosti ockovania coraz viac aj v odbornych kruhoch...... konecne

manof
27. nov 2011

@anicka1981
Pozvať = zabezpečiť miestnosť, propagáciu a v prípade potreby aj nocľah.
Ale ak zvládaš, ja budem len rád.

manof
27. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
To by bol ideálny scenár, ale zas tak veľký optimista nie som. Skôr sa lekári nas..ú na Uhliarika, Pentu & Co.