Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

modryko
3. dec 2011

Aj nám ponúkala detská lekárka očkovanie nad rámec povinného, ale nepovedala, že z každej vakcíny jej ide 8E!! To som sa dozvedela náhodou z iného zdroja.

janka79
3. dec 2011

obsahuju vselijake skodlive latky ako vakciny aj lieky, ktore sa podavaju injekcne?...napr. fraxiparin na riedenie krvi...

prevenar
3. dec 2011

@modryko zisky z povinneho ockovania aj nepovinneho ockovania tvoria velku cast prijimov detskeho lekara. osobne by som podobne ponuky ponizene odmietol 😉

tamix
4. dec 2011

určte ste to čítali, ale čo na to hovoríte? :
http://primar.sme.sk/c/719313/vo-francuzsku-po-...

prevenar
4. dec 2011

@tamix

1) necitali 🙂
2) celkom dobra reklama na ockovanie. fakty = 0
3) zena ? aka zena ? je to vobec francuzka?
4) kde sa zdrzovala / kde vlastne zije ? chodila kazdy den na croissant v parizi a doslata zasrkt ? ..alebo sa vratila prave z afriky ?
5) co robila v afrike ? (ak tam bola) bola pozriet rodinu ? 😕
6) "buď bola infikovaná v zahraničí, alebo infekčná choroba vo Francúzsku znova prepukla." ..alebo bola nakazena nejakym "francuzkym" obcanom africkeho povodu ? ..ci to by bolo spochybnovanie fantastickeho "multikuralizmu" ?

ziadne relevantne informacie , len zahmlivanie a cisla z minulosti. ..cisty obchod so strachom. tot moj nazor.

crysmile
4. dec 2011

ahojte, citam na pneumokok. sk ze: Očkovanie novorodencov proti pneumokokom konjugovanými vakcínami sa začína v 3. mesiaci života dieťaťa, aby boli deti chránené v tom najcitlivejšom veku, kedy im už protilátky v materskom mlieku neposkytujú dostatočnú ochranu proti infekčným ochoreniam, ale ich vlastný imunitný systém stále nie je dostatočne vyvinutý.

ble 😝

tamix
4. dec 2011

@prevenar To bude dobrý dôvod našich pro-očkujúcich "šéfov", aby nariadili celoplošné preočkovanie na záškrt.

Naša dcérka nie je plne očkovaná - toho dôsledkom môže byť aj jej dobrý zdravotný stav. Včera som sa rozprávala s riaditeľkou škôlky a medzi rečou som povedala, malá bude mať 3 roky a ešte nemala ani nádchu, tak mi nechcela veriť. Vraj také ešte v živote nepočula. Tak som jej povedala, že je to možno vďaka neočkovaniu 🙂)) Tak len pozerala a skonštatovala, že to ešte len uvidím, či to bolo dobré rozhodnutie.

anicka1981
4. dec 2011

@tamix no zastrasovat vie kazdy, som zvadava ci by podobne reagovala na ockovaciu mamicku,, ze uvidi ci to bolo spravne rozhodnutie, urcite to bolo spravne rozhodnutie, ked si ho urobila, a urcite si si to dobre premyslela, a mala je uz velka, takze spravne urcite bolo, a zase kolko dospelych uz nema dostatok protilatok z ockovania, a napriek tomu sa citia byt chraneni,,, je to na uhle pohladu, co ked by som ockovat dala, a dieta by patrilo k tym, ktore si nevytvoria dostatok protilatok,,, to nikto nevie, a nemalo by ani protilatky a ako bonus by dostalo aj peknu davku karcinogenov a hlinka, nic moc,,,, 😨

denduska
4. dec 2011

ahojte prosim vas viem ze su tu ludia ktori sa v tom vyznaju...viete mi dat link na liecbu MMS a B17 pri rakovine? dakujem. najlepsie po slovensky/cesky...teda pripadne ci sa to da tu niekde kupit.

martinba
4. dec 2011

@tamix to vyzera, ze mas doma Indigove dieta !

blovitc120
4. dec 2011

@tamix moja dcera tiez do 3 rokov chora nebola, aj ked sme chodili medzi deti, ale ako prisla do skolky, zacalo to... Sople v kolobehu, no klopklop zatial len sople a kasel na striedacku, ktore zvladame homeo a C

tamix
4. dec 2011

@martinba A to je aké?

@blovitc120 - predpokladám, že aj nám dá škôlka zabrať. Ale som rada, že na to ako sa malá narodila, to zvláda úžasne a jej rovesníci už majú pár dávok ATB v sebe

tamix
4. dec 2011

@martinba Už som si to našla. Ale to hádam nie!!!! 🙂)))

blovitc120
4. dec 2011

@tamix to urcite, je to super, lebo viem troch z diskusie o tvojej malickej 🙂. Ale mozno budes mat stastie a nebudu ani sople a kasel tak casto, myslim, ze moja dcera vymeskava najmenej ak neratam takych arabskych chlapcekov, ktori este doma neboli, neviem, ako to robia 🙂. Nasa bola doma od septembra asi 6 dni, vzdy max. 2 vkuse, najcastejsie ju v piatok nechavam doma ked sa mi nepozdava ako dycha v noci, lebo to je skolka plna chorych deti, rodicia si povedia, ze uz ten jeden den deti vydrzia aj chore.
Inak tie ATB su casto maslom matiek, nie choroby deti, poznam mamicky aj tu z MK, ktore pri prvom sopli bezia k dr. pre Pamykon a tym to zacne... Vsak treba nechat trochu dieta, nech s tym pobojuje aj same, lebo potom ich vazne zlozia aj nadchy.

martinba
4. dec 2011

@tamix Preco nie? Ved to je dobre. Kazdy kto neockuje vie, ze je jeho dieta zdravsie oproti inym (ockovanym) detom, ale este somnikoho nepocul povedat (z mojho okolia teda) , ze by jeho dieta do troch rokov nemalo ani nadchu. Toto som cital iba v jednom clanku o Indigovych detoch (bohuzial ho neviem najst), kde mamicky hlasili, ze ich deti nebyvaju abosolutne chore, ani soplik. Bolo to tam vysvetlene tak, ze Indigove deti maju zmenenu DNA a virusy a bakterie sa na nich nechytaju, tak ma to hned napadlo 🙂.

blovitc120
4. dec 2011

@martinba len v tych clankoch o i. detoch sa pise, ze sa dnes rodi 80 a viac percent indigovych deti a s tou imunitou mi to pride skor naopak, ze 80% deti ju nema dobru, jedine ak je to tak, ze ockovanie ju narusa a uz to neplati, ale tam sa pise, ze to plati...
Napr. na moju dceru sedi tak mozno tretina opisu a chora nebyvala, kym nebola v skolke

miliharmi
4. dec 2011

Nevím, zda to sem už někdo nedal, u nás v ČR opět proočkovací masáž mas 🙂 a snaha vyvolávat strach za každou cenu
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/252469-...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/155713-...

tamix
4. dec 2011

@martinba naša určite nemôže byť indigová, lebo som si prečítala, že by mala byť skôr neposedná a ona je úplne kľudné dieťa, ktorému stačí niečo povedať raz a jednoducho to prijme a nerobí cirkus, neplače, nahádže sa o zem. Takže asi indigová nebude, ale nádchu ešte ozaj nemala.

miliharmi
4. dec 2011

Nechápu, proč se nikdo nezamyslí nad tím, že u nás přeci očkujeme jak o život a tyto nemoci se nám stejně vrací, proč nikdo z odborníků nevysvětlí, jak je to možné a jen slyšíme, musíme víc očkovat a ještě přidat. Proč přidávat něco, co jsme doteď dávali téměř v maximální možné míře a nějak to nezabralo, když se výskyt nemocí zase zvyšuje!
Podle mě by bylo mnohem užitečnější, kdyby se mmr dětem vůbec neočkovalo a raději se vědci a lékaři zaměřili na to, jak co nejúčinněji předcházet komplikacím, většina dětí by si nemoci prodělala v nejbezpečnějším věku a nehrozilo by jako nyní, že nemoci se rozšíří mezi dospívajícími a dospělými, kdy mají těžší průběhy a ještě by prodělání těchto nemocí v dětství mělo i pozitivní vliv na výskyt alergií a dalších chronických nemocí. Problémem těchto dětských nemocí je jen určité procento komplikací, ale kdyby se medicína místo masivního očkování zaměřila na předcházení komplikacím + k tomu celkově zlepšené podmínky výživy a hygieny(které prokazatelně snížily výskyt a hlavně závažnost infekčních nemocí jak dnes očkovaných tak i těch nikdy neočkovaných, např. spály), tak tyto nemoci nemusely být dávno žádným strašákem ani v nejmenším. Jenže dnes mnozí mladí lékaři ani nedokážou spalničky diagnostikovat a hlavním doporučením v léčbě je "při horečkách dávejte paralen", pak není divu, že některé případy spalniček končí hospitalizací kvůli komplikacím.

prevenar
4. dec 2011

@denduska

ahoj MMS mi nic nehovory ..co sa tyka B17 po slovensky. tak chod na www.google.sk a zadaj slovo na vyhladavanie " b17 liecba " no a precitaj si prvych 10 linkov . mas tam postupy, skusenosti aj obchody. na badatelovi je prelozeny dlhy material z anglickeho orginalu. tu je celkom dobry prehlad http://www.lecba-rakoviny.estranky.cz/clanky/le...

je to dobre si to prestudovat , lebo nejedna sa len o B17 cela liecba je komplex postupov ..detaili bohuzial neviem , kedze som sa tym zaoberal len okrajovo. co som pochopil tak sa to sklada cca. z tohto ..

-detoxikacia organizmu
-B17 inekcie, neskor tabletky
-viem ,ze je dolezite brat aj DMSO ( http://zdraviemms.mypage.cz/paneltop/kontakt stvrte z vrchu)
-potom nejaky pankraticky enzim (ale mozno to je DMSO , fakt netusim)
-no a nakoniec intravenozna vitC liecba. (tusim 50 a viac g C denne)..co je na slovensku ale problem, lebo cisty vitC vo fyziologickom roztoku neexistuje. cize si to clovek musi zamiesat sam, ak si vobec niekde dokaze zohnat fyz. roztok. cize otazna sterilita ..zaroven nenajde lekara ktory by mu to bol ochotny pichnut. cize by si to musil este aj pichat sam 😕 viem ,ze teoria za tym je taka , ze C je antioxidant ..ale ked sa poda vo velkom mnozstve intravenozne stava sa z neho oxidant, co rakovinove bunky nemaju moc radi.

bohuzial, to je zhruba vseko co "viem" ..snad to pomoze na zaciatok. osobne by som ocakaval hodiny studia na to aby to niekto cele pochopil a vedel bezpecne aplikovat. aj ked na tych strankach zrejme najdes ludi co tomu rozumeju viac. aspon budes vediet na co sa pytat 😎

nika.r
5. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko vďaka za link na úžasný graf. Konečne apsoň v jednom nie sú moje deti na úplne dolnej hranici. Podľa tohto grafuaj toho, čo tam majú pre deti nad 2 roky sú obaja v pohode 25% . Po dlhom čase spokojnejšie spím 😀

denduska
5. dec 2011

@nika.r
@prevenar dakujem velmi pekne, idem to posunut dalej 😉

tatiana7
5. dec 2011

Ahojte, citam tru vela zaujimavych rad o ockovani. Moja dcerka ma 6.rokov a caka nas preockovanie Infanrix polio.
Lekarka ma strasi , ze sa Bratislavou siri cierny kasel a velmi dceru ohrozujem.
Co si o tom myslite?

prevenar
5. dec 2011

@tatiana7
myslime si ze lekari radi strasia 😉 ..priam si nevedia pomoct, aby to nerobili. o "mytickom" ciernom kasli v bratislave o ktorom vela pocut, len ho este nikto nevidel sme sa tu bavili uz davnejsie.

myslim ,ze vacsina si tu bude mysliet, ze ockovanim je tvoje dieta ohrozene daleko viac ako samotnym ciernym kaslom. toboz 6 rocne dievcatko, je uz velka a cierny kasel by zvladla, aj keby ho rovno dostala (co povazujem za sancu ako vyhrat loteriu) este keby mala tak nejakych 6 mesiacov .. ale nasa mala cierny kasel nedostala ani v tomto veku, proste nechodili sme s nou na navstevy do uteceneckych taborov pozorovat utecencov z afganistanu ^^

..ale najlepsie bude, ked si o tom nieco nastudujes sama . tato diskusia je vyborny zdroj informacii a linkov na ine stranky, skus poslednych 300-400 stran .

moira19
5. dec 2011

@denduska Opytaj sa RNG: http://rng.uforum.sk/forum/89/otazky-na-potravi...
kamoska pouzivala B17, ale jej nepomohol (pred tyzdnom mala pohreb), drzim palce, aby vam zabral. Citala som vela o soda plus javorovy syrup, alebo pit len rozne stavy (cistu stavu, nie duzinu... vyhladovat rakovinu. dzrim palce

barborka08
5. dec 2011

@denduska Pre liecbu rakoviny odporucam precitat knihu "Cinska studia". B17 je vhodne uzivat pod dohladom lekara, ktory urci detoxikaciu organizmu, ako aj prisny stravovaci rezim (ide vegansky typ stravovania + stavy z cerstvej zeleniny a ovocia), uzivanie enzymov a vitaminov vo vyssich davkach. Co sa tyka cerstvych stiav odporucam knihu od Normana Walkera "Zeleninove a ovocne stavy".

didulka85
5. dec 2011

@nellina bezmasite som este nic nemala... 😅
Ja som masozrava. 😀

prevenar
5. dec 2011

@moira19 to je smutne :( ja poznal len jeden pripad uzivania B17 a tam to zabralo fantasticky, avsak bol to cely specialny postup a nie len B17 .

zuzana_m
5. dec 2011

Ahojte. Potrebujem surne poradit. Dcerka mala byť zaočkovaná treťou dávkou Hexy,pred troma mesiacmi. Po druhej dávke mala na celých nožičkách fialovočierne flaky,a zdalo sa mi neskor,že sa jej spomalil psychomotoricky vyvoj. No neprikladala som to vtedy očkovaniu,až neskor,ked som začala hladať info. Ked mala byť tretia davka,malá bola chorá,ja som už hladala info o očkovaní,za aj proti. A rozhodla som sa,že tretiu davku odmietnem,rovnako aj MMR. Najprv som to len odkladala,no po vyzve našej Dr.,odkazala po manželovi,že ju mam prist dat zaočkovať, som jej zavolala. Pokecali sme asi 20 minut, celkom sa mi jej pristup pačil --nebola ani nervozna,ani sa nevyhrážala,normalne so mnou rozpravala, priznala že su aj riziká, priznala aj prečo rušia očko proti TBC, nepoprela že dcerkine flaky a spomalený vyvoj nemožu byť z očkovania atd. Ale vraj radšej by sme ju mali dať zaočkovať,lebo bude chránená. Dohodli sme sa,že ja si to ešte premyslím, ale že asi skor nedám, a ked áno tak jej zavolám. Nevolala som jej,prešli už 4 tyždne 😅 , a manžel bol v piatok u nej so synom, tak hned sa pustila do debaty, že nech s malou pridem, vraj treba očkovanie, že toto by určite dala,lebo malej hrozi zaškrt,čierny kašel atd. ..Ale vraj bola mila, lebo su aj Dr.,ktore su hnusne,ked niekto odmietne. Manžel jej lsubil že v stredu tam pridem. Inak manžel stoji pri mne,vie,že som niekolko tyždnom hladala info,tak mi doveruje. Len mna nahlodali pochybnosti, normalne mam zase strach, ako sa rozhodnut. Nedá sa odložiť očkovanie ,pred nastupom do kolektivu? Ziskali by sme čas. Prosim niekoho o radu,už mam hokej zo všetkych stranok,a hladania. Ja som rozhodnuta odmietnut,ale aj ma trochu zožiera strach že čo ak sa rozhodnem nespravne. Ďakujem (inak ešte povedala, že ostatne očkovania nemusime dat ked nechcem)