Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bobulle
29. apr 2009

Martina, no úplně mě překvapil vstřícný přístup neuroložky, ale zase je pravda že kdybych se nezeptala, tak to neřeší.... 😒

denisocka
30. apr 2009

že my máme rakusko tak daleko 🙄

nika.r
30. apr 2009

denisocka, teraz spraví mostík občas, ale len keď sa hnevá. To považujem za OK, aspoň tak sa mi zdá, že je to vedomé, že proste sa rozčúli a takto to dá najavo. Ale vtedy v tých troch mesiacoch ich začal robiť z ničoho nič a celý deň sa napínal a prehýnal úplne do luku. Odstránili sme to tak, že do piatich mesiacov som ho vôbec nedávala na bruško, aby neposilňoval záklon a prehnutie dozadu..naopak stále som sa snažila, aby bol v klbku...len pozerám, že Tvoj synček je oveľa starší, tak neviem, ako by sa to dalo riešiť a či je to vôbec to isté, čo sme mali my.

denduska
30. apr 2009

bobulle, no teda, mna sa v zivote ziaden doktor nepytal na manzelovho brata..ani ci nejakeho ma, nie ci je chory nejak...takze to vyzera dobre, ze sa zaujimala 😉

denduska
30. apr 2009

neviete neikto ako vyzeral ockovaci kalendar pred 11 - 12 rokmi a akymi vakcinami sa ockovalo?
(vcera som zistila ze jeden chlapcek zo susedstva, o ktorom som si myslela ze je od narodenia postihnuty, sa narodil ako uplne zdrave babatko, ako rocny behal, rozpraval....potom z nicoho nic prestal, nevedel sa ani hybat, vykrutilo mu koncatiny, gulal ocami...ze s nim pochodili uz cele slovensko a nikto nevie co mu je, uzavreli to ako DMO - co sa mi velmi nezda, kedze bol naozaj uplne okej...tak ma len napadlo - mozno som paranodina - ci to nebude mat nieco z ocko) Len suseda zacala tou klasickou vetou - do jedneho roka bol uplne normalny, skor este popredu... 😔 Teraz uz zase beha aj rozprava, ale nie je to take ako ma byt, a cely je taky hrrrr, uvrieskany a tak 😔

lucia123
30. apr 2009

Baby, musia byt aj taky, co ockovanie "zeru", lebo by farmaceuticky priemysel skrachoval a to nechceme, ze 😀

Krasny clanok 🙂

valka
30. apr 2009

ahojte, tak som dostala par odpovedi na svoj mail, co som pisala michalicovej ako reakciu na vysielanie o ockovani...nejdem to sem davat, aj tak by to iba mnohych nahnevalo, no mudr. spanikova ma urcite patent na rozum ☹
lucia,uz sa ti podarilo najst lekara v rakusku?

jarka007
30. apr 2009

inak valka pekny link.
denduska a nebude to z polio vakciny, vtedy sa davala neinjekcne, a sposobovala v niektorych pripadoch samotnu obrnu.

denduska
30. apr 2009

netusim nechcem sa velmi pytat, je mi to blbe...preto som sa pytala na kalendar, lebo vravela ze na vianoce bol este okej, v januari (vtedy je narodeny) sa to uz zacalo...

denduska
30. apr 2009

teraz v damskom magazine idu ospevovat ocko proti kliestovej encefalitide....nuz cujme! 🙄

blovitc120
30. apr 2009

No dendus, ja to radsej nepozeram, lebo na Malachovsku sa neviem pozerat. Ozaj, kedy dame stretnutie 🙂?

lubii
30. apr 2009

Denduska, teraz čítam z dcérinho očko kalenára:6.deň TBC, 3m, 4,5m, 10m DiTePer, 11m,13m,23m, 25m polio, 15m MMR, 2r10m, 5r9m DiTePer, 11r TBC, MMR, HepaB 😝

jarka007
30. apr 2009

lubii tak teda odtial je ten rozdiel 10 rokov po MMR vakcine 😕 ? No neviem ako to vidite vy, ale pre mna je to tak, ze komancovia zmenili vakcinu a "zabudli" zmenit ockovaci kalendar 😝 . Ze Odbornici, pfuj.

denduska
30. apr 2009

blovitc, dnes nebola malachovska, ale majtanova (ale ona mi tiez pripada obcas divne, taka feministka 😅 ) s vadkerti 😀 ale ta doktorka bola celkom v pohode, taka rozumna, ze ockovat az po ukonceni zakladneho ocka, az od toho 16 mesiaca najskor a skor dlhsie intervaly medzi davkami aby sa to telicko stihlo spamatat 😒 (stretko mozeme jasne 😉 sa musim dohodnut s muzom kedy ma sluzby a tak, aby som mala komfortny odvoz tam aj spat 🙂 )

lubii diky..takze asi to bolo fakt to polio.. 😖

bobulle
30. apr 2009

Denduska, mě se taky sama neptala, ale začala jsem jí to povídat sama a ona se zarazila že by z toho mohl být ten problém u hexy co jsme měli... 😒

petot
1. máj 2009

bobulle: 4 davky hexavakciny, to je specialita a'la CR? Alebo su 3 davky specialita SR?
To je uroven vedy, kazdy to robi inac.

A ta MMR vakcina ma dostala, preockovanie v 11r. Po tych vsetkych trapasoch, co uz nase urady rpedviedli, som naozaj nachylny uverit, ze to bol len omyl, a uz sa pri nom ostalo.. 😖

petot
1. máj 2009

denisocka: Ahoj 🙂 Som rad, ako ste to tu mile damy rozbehli.
Tak ako, bola ta unava kvoli vysadeniu Cecka?

diddi: Europska socialna charta vyslovene hovori, ze skolka, ani skola, nema vobec PRAVO VEDIET, ci dieta je alebo nie je ockovane. Nas zakon sa uz parkrat snazil ist veselo proti nej, a stale ho menia. Ale keby chcela lekarka pisat nieco o ockovani do prihlasky do skolky, tak ju treba upozornit, ze sa to da chapat aj ako o porusenie LEKARSKEHO TAJOMSTVA!

Napokon, coho sa bojis? Mas deti zaockovane? Tak sa tes, ved su predsa IMUNNE. Mozes ich veselo posielat do skolky, uz ich nikto neohrozi. Alebo azda kdesi v kutiku duse predsa len NEDOVERUJES, ze to ockovanie deti skutocne chrani? Poviem Ti otvorene, ja uz som dospel k takemu nazoru, ze nebyt ockovania, deti by mohli byt omnoho zdravsie. Ale trvalo mi to 2 roky a keby mi niekto povedal takuto vec predtym, asi by som ho povazoval za fanatika 🙂

susik77
1. máj 2009

ahojte, ano hexavakcina je v CR povinna 4 davky a na SR su 3-neviem preco? a zase napr. v CR teraz zrusili preockov. proti TBC v 11 rokoch a na SR to asi mate, ze?
My ideme na MMR az ked porodim niek. v septembri, to uz bude mat mala 25 mesiacov a uz lepsiu imunitu, dufam 😔

petot
1. máj 2009

viviktorka: V roku 1960 bol u nas oficialne posledny pripad "divokej" polio obrny, odvtedy existuje uz len obrna z ockovania.

Proti polio virusu existuje spolahlivy liek (aj ked lekari dodnes tvrdia, ze nie).
Frederick R. Klenner, M.D., Reidsville, North Carolina. The Treatment of Poliomyelitis and Other Virus Diseases with Vitamin C. Southern Medicine & Surgery, july 1949;111(7):209-14. PMID: 18147027. http://www.orthomed.com/polio.htm

Proti autizmu liek neexistuje. Autizmus postihuje uz 1 dieta zo 150.

petot
1. máj 2009

vivikinka: Este k tej obrne: Je malo zname, ze oralna vakcina rozsirila v strednej Europe (ale aj inde vo svete) virus SV40 z opicich semennikov, ktorym je v sucasnosti infikovanych az 1-8% obyvatelstva. SV40 moze sposobit rakovinu, najma mozgu, kosti a lymfatickych uzlin.

Butel, J. S., et al. Detection of Antibodies to Polyomavirus SV40 in Two Central European Countries. Central European Journal of Public Health 11:3-8 (2003). http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12690795

Takze popri obetiach vakcinovej obrny je tu este blizsie neurcene mnozstvo obeti rakoviny, kde skutocne uz nikto nedokaze, ze ich vlastne zabil ruzovucky sirupcek v detskej ambulancii.

Takze toto je dan za udajnu ochranu pred chorobou, ktora sa tu uz desatrocia nevyskytuje, ktora je u 99,7% ludi mierna, a na ktoru uz 60 rokov pozname ucinny liek! 😝

petot
1. máj 2009

A este k tej kliestovej encefalitide: tuto vakcinu plosne neodporuca dokonca aj velky ockovaci aktivista prof.Dluholucky. Minule pisal, ze klieste su iba endemicky infikovane tymi virusmi, zda sa mi, ze len niekde na Zahori (existuju o tom mapy), a ze ostatni sa ockuju viac-menej zbytocne, doslova ako "proti uhryznutiu zralokom". Musim povedat, ze ma to od neho velmi milo prekvapilo.

K tomu este poviem, co sa nahlas nehovori, ale ta vakcina je takisto len proti niektorym vybranym kmenom, nie proti chorobe ako takej. A ktovie, aka je dlzka ucinku vakciny. Ak vobec, tak pochybujem, ze viac nez 5 rokov.

Skeptici hovoria, ze kliestova encefalitida je zvycajne pomerne mierne ochorenie, a ze pravdepodobnost vazneho priebehu je priblizne rovnaka, ako pravdepodobnost vaznych nasledkov vakciny 😒

Klieste prenasaju kopec inych a horsich chorob, nez je kliestova encefalitida.

bobulle
2. máj 2009

Petot, to nevím jak je to na SR, ale v příbalovém letáku je psáno:
Dávkování a způsob podání
Dávkování

Vždy musí být aplikována doporučená dávka vakcíny, tj. 0,5 ml.
Základní očkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli se provádí u dítěte v době započatého devátého týdne života třemi dávkami očkovací látky v měsíčních intervalech, čtvrtá dávka se podá v osmnáctém až dvacátém měsíci života.

Přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli se provede v pátém roce života.
Další přeočkování proti tetanu se provede ještě ve čtrnáctém roce života a pak vždy 10 až 15 let po předchozím přeočkování.
😝
(viz. www.sukl.cz)

petja
2. máj 2009
denduska
3. máj 2009

Barborka, SILA.... S I L A! Konecne! je mi luto chlapceka a hlavne ze sa miusi nieco take stat aby sa nieco pohlo 😠

blovitc120
3. máj 2009

Barborka, to je fakt sila. Uložila som si to ako vzor, dúfam, že to potrebovať nikdy nebudem 😔 😔 😔

barborka08
3. máj 2009

Dievcata, tiez dufam, ze sa konecne nieco pohne. Mamine toho chlapca drzim moc palce.

miliharmi
3. máj 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se podívat na ten odkaz, ale nejde mi to otevřít, můžete mi ve zkratce napsat, co se stalo chlapečkovi, zajímá mě to, děkuji.

denisocka
3. máj 2009

😖 hrozne 😔

denduska
3. máj 2009

miliharmi, matka chlapceka podala trestne oznamenie na neznameho pachatela, pretoze hned po ockovani v 13 rokoch dostal diabetes mellitus typ I.