Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
28. máj 2009

blotvic,aj ja beriem od damiana to C-salts so sammy19 napoly,ešte čakam čo povie kristul.,či to chce s nami na 3 časti,je to tiež to čo nie je kysle. Okrem toho skusim to koloidne striebro,tiež mi odporučil. no a už iba vykradnuť banku aby som na to mala 😀

denisocka
28. máj 2009

som ti skmolila meno,musim si zafixovať že 😀 blo-vitC 😀

martina46
28. máj 2009

saska.t ja malej davam polku tablety - 500mg od jamieson. rano ju hodim do vody a tak za hod. a pol sa to roztopi. ostane na dne salky iba prasok, v com je tableta obalena. tu vodu dam na 3x malej pocas dna.

denisocka
28. máj 2009

mne to tak nechce..... samozrejme,ked je smädný počas dna,tak to prilievam na 3x do čaju,ale niekdy ani ranny čaj 250ml nema do večera vypitý

petot
30. máj 2009

denisocka: S koloidným striebrom opatrne, je možné sa aj predávkovať.

petot
30. máj 2009

Ten prípravok u Damiana sa zdá dobrý, obsahuje ďalšie dôležité minerály. To je pri dennom užívaní dobré.

Ak by ste však chceli skúšať liečbu vyššími dávkami vitamínu C, než sú uvádzané 4 gramy, tak na to už treba čistý vitamín C, bez minerálov, aby nedošlo k predávkovaniu minerálmi.

denisocka
30. máj 2009

petoto,tak čo odporučaš? mne damian písal,že vydadiť malemu isprnosin a davať koloidne str. 2x 1 lyžicu/alebo lyžičku? denn,že je to tiež antivirotikum .... + štvrť lyžičky - 1g toho C-saltsu

petot
30. máj 2009

denisocka: Vieš, nejde mi o spochybňovanie liečby. Aj ja som už počul a čítal, že koloidné striebro je účinný liek. Ale neviem o tom nič viac, a nepoznám ani dávkovanie. Chcel som len upozorniť na to, že sa dá predávkovať. Asi bude lepšie, keď sa opýtaš na to Damiana.

Ja som "doma" skôr v céčku, ktorým sa predávkovať prakticky nedá. Céčko sa tiež dá použiť ako antivirotikum, takže to v každom prípade berte (a som rád, že aj Damian to odporúča). Možno céčko dokáže ochrániť pred predávkovaním striebrom, neviem (nemám zatiaľ takú informáciu). Možno Damian vie.

Tebe ide o preliečenie toho CMV?

denisocka
30. máj 2009

ano,ide mi o CMV - teda na to to striebro, a Cečko - v tom chcem pokračovať ako doteraz,ale zvyšiť na 1g ,lebo sme od prepustenia zo smokovca nejaky nachladeny a ukašlany. ale už som pisala aj damianovi,že možno to je aj "zvýšeným jedeným KM" .lebo odkedy nam vyšlo že niesme alergicky na KM,tak okrem jogurtov stale niečo z mlieka robím,a veru neviem,či to je na osoh . Okrem ineho,maly mi už 3 den na ranajky pýta vajco,atak mu robím praženicu z 1 vajca + polovica paradajky do toho,som prekvapena,doteraz na ranajky len dopkal do chleba,ale nič nezjedol,dokopy

denisocka
31. máj 2009

skopčim to aj tu,reakcia damiana na Cebion :
Som zhrozeny z toho Cebionu

1. V 30 ml baleni je len ubohych 3 gramy vitaminu C (to je akoby ste kupila 3 tablety z 1000 mg v 1 tablete vit C)
2. Na 3 gramy je cena viac ako 4 Eura absolutne neumerna
3. Gycerol sam o sebe je nepripustna latka (Merck pouziva synteticky glycerin, nie prirodny), nie to este 85% v tych kvapkach. Neodporucam Vam v ziadnom pripade to dietatu podavat.

petot
31. máj 2009

Fúha, glycerol? Tak preto je to také husté! Som zhrozený. To už naozaj radšej rozpustiť tabletky pre dospelých, sú 20x lacnejšie a zdravšie.

valka
31. máj 2009

ako rozpustate tabletky? lebo ja som to skusala vo vode a nic...tabletka bola aj po niekolkych hodinach...

kristulatko
31. máj 2009

denisocka, brala bych to, ale ted jsem zase zmatena z tech "cecek" vsech ☹

petot teda jeste neodpovedel, ktere doporuci nejvic, tak pockam.
nechci je tim moc cpat, jen vyzkouset zda a jak to zabere na to jejich vecne zahleneni. tak me zajima petot, zda je lepsi to s minedraly nebo bez. a pokud ciste cecko, tak ktere to prosimi vas je? zda se, ze v tomhle jste na SK napred oproti nam... myslim v mnozstvi cecek na trhu...

petot
31. máj 2009

kristulatko: Budem asi obvineny z dilerstva 🙂

Najmensiemu davam Jamieson, neochuteny, obycajny (bez predlzeneho uvolnovania), 1000mg tabletku rozpustim vo vode (trva to asi 2 hodiny). Mam to vo flasticke od Cebionu, ale nema sa to po rozpusteni velmi skladovat. Najlepsie minut este v ten den, alebo nanajvys do niekolkych dni.

To sa mi zda najlepsia moznost z tych dostupnych priamo v lekarni. Este som nenasiel ine C bez umelych farbiv a prichuti. Ale treba ratat s tym, ze u Jamiesona su nejake prirodne vytazky z malpigie a sipok. To je sice lepsie, nez umelina, ale alergici aj tak opatrne.

Keby som mal objednavat, tak by som dal malemu dietatu skor cistu chemicku kyselinu askorbovu alebo askorbat sodny (ten nie je kysly), bez nejakych pridavnych mineralov.

Mas pravdu, treba zacat postupne a sledovat. Ono ani nema zmysel hned zacat s velkymi davkami, lebo telo ich nedokaze hned dostatocne vyuzit. Zacni s odporucanymi 60mg denne, a postupne dvihaj tak, aby si plnu davku dosiahla cca za tyzden. Plnu davku myslim taku, aku sa rozhodnes, nemusi to byt 1000mg, tolko nedavam ani ja, iba ak v pripade chorobky, ktora na mensie davky nezabrala. Teraz sa mu rezu zubky, davam tak 600mg denne, jednak proti stresu, jednak na podporu rastu tych zubkov.

Davku treba rozdelit na aspon 3 casti pocas dna. Ak sa da, viac pit.

Vysledky necakaj hned. Mne sa imunita zlepsila cca po 2 mesiacoch.

martina46
31. máj 2009

valka, ake tablety rozpustas?

denisocka
1. jún 2009

petoto,vieš ten C salts,čo som objednala s mangneziom,zinkom .... to hlavne kvoli malemu,tie tiky a tak,šak mineraly neuškodia,myslíš že som urobila zle? že som mala ten čisty?(teda neviem či ma v ponuke aj čisty)

kristulatko
1. jún 2009

diky dealere 😉

no prave ani ten Jamieson u nas nelze sehnat, tak jsem se obratila na Slovensko, Denisocka uz objednala a domlouvaly jsme se, ale jak jsi to ted napsal, tak chci radeji to ciste C cko.... (bez mineralu). pujde to nejak, Denisocka? nebo petot?

petot, muzes mi prosim (klidne i do IP) napsat cely nazev a vyrobce toho Jamiesonu? at vim, po cem presne se ptat. pripadne tedy jestli budete nekdo na SK shanet a muzete mi poslat, ozvete se. mam na SK zname, ale kdy a kde a jak by mi to posalali, nevim....
diky.

no a jinak doma mame porad lahvicky s tim rakytnikem a starsi dcera pije tak 4-6 polevkovych lzic denne (rano poledne vecer, idealne, kdyz nezapomenu) a nema s tim problem. jen nevim, jak se v tomhle "tekutem" mnozstvi spocita obsah v mg...?
mladsi dostane obcas, obcas ma neci filtrovane pres mliko. tam uz to nespocitam vubec...

valka
1. jún 2009

martina, skusala som obycajny vit C- celaskon a ten sa rozpustit nedal...
teraz davam ten cebion (aj ked tu ste ho riadne sfukli 🤐 ) ...

denisocka
1. jún 2009

kristul-prave som zaplatila Damianovi za velke balenie cečka s mineralmi, takže ak nechceš,nemusiš,my to budeme mať so sammy19 napoly ,ak chceš,daj viedieť do piatku.Bude to 53€ delene tromi. Damian vie,že syn ma 1,5 roka,a predsa to odporučal,tak hadam vie čo píše.

denisocka
1. jún 2009

inač,čiste cečko zasadite nevidim,len to vnutrožilove,ale na to nemam odvahu 😀 http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

denduska
1. jún 2009

fiha aj ja davam cebion... 😒

denis, ja ked som chora si stale od muza necham pichnut ac.ascorbicum + Calcium i.v. a to zabera okamzite, mozem potvrdit.... 😀 ale malej by som urcite nepichala, ale pokial viem, da sa to normalne aj vypit, ampulka myslim....neviem teda ci sa moze, alebo je to hlupy zdravotnicky zvyk 😅

denisocka
1. jún 2009

ka som nikdy nemala intravenozku,sa bojim bojim - žeby ma kleplo 😅

denduska
1. jún 2009

jaj ja neznasam ihly inak..teda ked su namierene proti mne 😅 ale moj muz stale vravi - uz citis teplo? a ja miesto toho drkocem zubami od strachu 😀

denisocka
1. jún 2009

😀

denduska
1. jún 2009

inak som si kupila v potravinach take ze Vitamin C sumive tabletky, znacka COOP 😀 bola akcia tak som neodolala, lebo mne uz celaskon dosiel, a tam pisu ze 100 mg v jednej tabletke ale ten zvysok to bude asi nejaky kentus riadny co v tom je....no ale ma to aspon prinuti aj pit viac 😅

denisocka
1. jún 2009

ja celaskony šumive "žeriem" bez vody 😀

neviete niekto ake su odporučane davky mineralalov pre deti,hlavne tie,čo su v tom C-saltse?

vanish1
1. jún 2009

denduska, ty máš ale vymoženosti 😉 , ja keby som to chcela, určite by som nikoho nenašla, kto by mi to pichol (myslím v prípade nejakej choroby)
denisocka, mne tiež chutia len tak nasucho

ináč podporte ma, lebo bojujem sama v tejto téme... http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=91164&p...

denisocka
1. jún 2009

vanish - neverim,že nenajdeš niekoho,kto by ťa pichol 😀 a nielen počas choroby 😝 - srandujeeem

denduska
1. jún 2009

no aspon na nieco ten moj chlop je dobry 😀 som pozerala na ampulku ze to nemusi ist do zily, ale moze aj podkozne alebo do svalu....a to sa kazdy nauci pichnut, na to vela cviku netreba 😉

vanish idem kupat malu, potom pozriem 😉

petot
1. jún 2009

denisocka: Myslim, ze si zle neurobila. Ved ak mu das 1g, rozdeleny, tak tych mineralov nebude privela.