Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
10. aug 2009

Ale ináč, časť medicínskeho publika je z knižky bezpochyby nadšená, napríklad Parikh RK, sa tuto nad knihou rozplýva: http://www.salon.com/books/review/2008/09/22/au...

Parikh, podľa vlastných slov, je silno veriaci - v to, že výhody očkovania prevažujú nad rizikami: http://www.permanente.net/homepage/kaiser/docto...

Parikh je zamestnancom Kaiser Permanente, organizácie, ktorá (podľa Dr. Yazbaka) úzko spolupracuje s Národným Imunizačným Programom.

vanish1
11. aug 2009

vďaka petot, pozerám, že sa ti asi nechce spať 😉
nevedela som, čo si mám o tom myslieť, takže teraz už vďaka tebe v tom mám jasno, len Špániková asi nie a určite to teraz bude písať každému, kto sa opýta na MMR vakcínu a možno sa tým začne oháňať. A človek neznalý situácie, ktorý nečíta túto tému (a tvoje rýchle odpovede 🙂 ) tomu bude veriť.

martina46
11. aug 2009

petot, parada!!! 🙂

martina46
11. aug 2009

este v suvislosti s clankom, co sem dala lea79 mi napadlo hodit sem tento link:

http://www.topky.sk/cl/100419/529642/Vakcina-pr...

je to sice zial bulvar, ale aj tak ma potesilo, ze sa v asi najcitanejsich novinach taketo cosi objavilo.

denisocka
11. aug 2009

bože lea,no už sa očkovania bojím raz tolko 😔

petot
11. aug 2009

Čo je zaujímavé, autor tej knihy Offit čelí súdnemu procesu, lebo si údajne vymyslel nejakú E-mailovú komunikáciu na podporu svojho útoku. http://thirning.blogspot.com/2009/02/paul-offit...

petot
11. aug 2009
vanish1
11. aug 2009

min. týždeň sme boli na alergológii a testy už boli lepšie, malej nevyšla porucha imunity (aspoň nič doktor nehovoril), lieky nám už nedal, dávame iba BioGayu, či ako sa to píše 🙂, po vybratí dvoch balení máme ísť na kontrolu, v očkovaní vraj už nevídí problém a podľa neho môžeme očkovať, ale do správy o tom nič nepísal, takže dúfam, že nebudeme musieť tak skoro k lekárke, lebo ja som názor nezmenila 🙄

zitaje
11. aug 2009

Vanish, a vy ste kedy prestali ockovat? Teda co mas pichnute? Alebo nic? Alebo sa moc pytam? 😖

vanish1
11. aug 2009

máme tbc a 2x hexu

zitaje
11. aug 2009

Diky. A koncis, ze?
Tak ja som stale viac presvedcena, ze to nase posunute MMR nedam, minimalne nie teraz. Musim ist za dokinou a oznamit jej to.

denisocka
12. aug 2009

vanish,tu som 😉 ja sa zatial očkovanie nechystam riešiť. MAli sme v auguste ist na kontrolny odber CMV k alergologičke,ale ma tam tak lavu sestričku,že nejdem . Teda ,neviem čo mam robiť 😒 ale nemam chuť ho pichat

vanish1
12. aug 2009

zitaje, áno.
denisocka, tak si o tom skús ešte niečo preštudovať, určite ti to pomôže v rozhodovaní

alfomilka
12. aug 2009

ja som si az teraz uvedomila, ze az do mojich 24 narodenin som bola idealom zdravia, iba raz do roka banalne prechladnutie na jar, ked clovek nadsene beha v tricku, lebo je UZ 17 stupnov celzia. 😀
A zrazu po preockovani na tetanus a 3 ockovaniami na hepatitidu B som zacala mat alergie na potraviny, nieco nevidane v nasej rodine. Doslo to az k tomu, ze som mala alergie na vsetky druhy muky, mlieko, soju, vajcia, takmer vsetku zeleninu a polovicu ovocia 😒 😒 😒 😠 . 🙄
To mi teda nemoze nikto tvrdit, ze som mala od narodenia poruchy imunity. 😠

denisocka
12. aug 2009

vanish,nepochopila si ma 😀 akože,nechcem isť s malym na kontrolny odber na alergologiu 😝

denisocka
12. aug 2009

alfo,že si mi pripomenula..... 3x očko na hep.B -to som musela mať tuším povinne na zdravotke,už si nepamätám..... ale bolelo to jak svina

vanish1
12. aug 2009

denisocka, ja som myslela MMR očkovanie, lebo si písala, že nemáš chuť pichať, čo sa týka tej sestričky, nemôžete ísť inam, to je fakt až taká nešikovná?

zitaje
12. aug 2009

vanish, mmr nechcem pichnut ja. 😅 Deni, vy tiez nemate mmr?

denisocka
12. aug 2009

no neviem či nešikovna,či ja mam slabe nervy na to branie krvi

zitaje nemáme MMR

petot
12. aug 2009

alfomilka: O vakcínach a potravinových alergiách máme teraz na Iniciatíve celkom čerstvo preložený článok. Pozri rizikaockovania.sk

Ináč, zdravý rozum hovorí, že pichnúť cudzorodú bielkovinu do tela už samo osebe znamená koledovať o anafylaxiu, a keď sa ešte pridajú silné nakopávače protilátkovej imunity, ako je hliník, tak dovi dopo. A málokto vie, že výrobcovia vakcín majú medzi zložkami vakcín patentované také zázraky, ako všemožné rastlinné a živočíšne oleje (pšeničný, repkový, sezamový, slnečnicový, arašidový atď atď) a dokonca sušenú smotanu 😠

NEVIEM, či a ktorí z nich to aj naozaj používajú, lebo príbalový leták vakcíny býva veľmi striedmy a všeobecný ohľadom prídavných a pomocných zložiek ("olej vo vode", "zmes minerálnych olejov", "médium obsahujúce aminokyseliny, vitamíny a minerály"), a dostať sa ku úplnému a podrobnému zloženiu vakcín je prakticky nemožné, pretože oni to považujú za obchodné tajomstvo, a zákon im údajne neprikazuje zverejniť úplne všetko.

Ale AK naozaj používajú rôzne rastlinné a živočíšne oleje, tak to by som sa skôr divil, keby to tie potravinové alergie nespôsobovalo.

lucia123
13. aug 2009

Ani my nemame MMR, takze sa k vam pridavame. Mame obrovske stastie, pretoze sme sa vyhli prave tomu asi najhorsiemu z najhorsich ockovani, prave zivym virusom 😕 Uff, este ze som to pred tym zachytila a rychlo sa spravne rozhodla.

blovitc120
14. aug 2009

Vanish, to je fakt neskutočný hnus, dúfam, že odporučia povinné očkovanie všetkých 😠

dankakk
14. aug 2009

😕 😅 😕 😕 blovitc, to si ako myslela?

dankakk
14. aug 2009

ufff.... uz chapem.... 😅 😉

blovitc120
14. aug 2009

To bolo ironicky, jasné, že dúfam, že sa nenájde taký debil, ktorý to odporučí...

denisocka
15. aug 2009

napadlo ma,že či by sme nemohli zmeniť temu,trebars na "rizika očkovania" hm?

ma76
15. aug 2009

Dobry večer,mam otazočku švagrina ešte nemala kiahne a ma po 25-tke,..... je to problém?Aky mate nazor na očkovanie proti kiahnam v tomto veku?Nie je to už moc velke riziko očkovat?Jej dcerka tiež ešte nemala ....ma asi tu istu imunytu...Dakujem.Pekny večer. 😨

senja
16. aug 2009

ma76 Ahoj, myslim, ze tato otazka spis patri do opacnehe zamereneho tematu, ale budiz 😉
Nevim jak to je s ockovanim dospelych, ale ja jsem nemela ockovani proti nestovicim a bez problemu jsem je prezila. Je sice pravda, ze to mi bylo 7.