Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
16. aug 2009

ja som prežila kiahne v 18tke a som tu

saska73
16. aug 2009

Som veľmi rada, že som si na koníkovi všimla túto tému.Ahojte.

alfomilka na jeseň 2008 som mala problémy s vlasmi - vypadali mi kolečká o priemere 7 cm po celej hlave, žiaden stres som neprežívala, poslali ma po všetkých možných vyšetreniach: štítna žľaza, imunológia - tam mi dokonca zistili pomerne dobrú a vysokú imunitu, žiadne alergie, len miernu alergiu na prach ale to má asi každý, lieky nenasadzovali, neskôr som po zhliadnutí jedného videa pochopila, že to bude pravdepodobne z preočkovania proti tetanu. Vlasy mi dorástli neskôr, po napichávaní takých injekcií u kožnej dr. Nikdy nezistili z čoho sa to vlastne udialo.
Hodím Vám sem jeden link na jedno video ale je to veľmi dlhé, možno aj 2 hodiny, je to prednáška ale stojí za to, pochopíte ako to vlastne s očkovaniami je.

http://blip.tv/file/2224472/

ma76
16. aug 2009

senja Ahoj,nemyslim že do inej temi...ved je to tema o rizikach očkovania!a mna zaujimaju prave tie rizika...

skolara
17. aug 2009

ahojte
no tak som tej nasej doktorke podpisala ze neockujeme lebo chcela byt kryta tak nech je no.
A nemam s malou cestovat do rizikovych krajin 😕 .
No som zvedava kedy zacnu problemy z toho ze neockujeme. Myslim tym urady a tak.
ako sa mate? My sa mame super a uzivame si leto. 😵
Drzte sa kocky a petot 😀

skolara
17. aug 2009

mne sa paci ta veta z prednasky ze
deti, ktore by nemali byt ockovane su chore deti, a vsetky zdrave deti 😀 😀

barborka08
17. aug 2009

ahoj skolara, ak sa mozem spytat, na ktore ockovania ste podpisali odmietnutie?

skolara
17. aug 2009

mmr ockovanie
ale my uz ockovat nebudeme ani neskor.
Mala ma tbc a hexy ale to bol omyl co uz neodcinime ☹ ☹

barborka08
17. aug 2009

skolara, chce to len pevne nervy, tiez velmi lutujem ze mala je ockovana proti TBC ☹ ... vediet to co viem takto pred rokom, hm... ☹ Tvoja mala znasala hexy v pohode?

skolara
17. aug 2009

barborka celkom v poho ale po tretej to uz vyzeralo na ekzem ale dajako to celkom do ekzemu nepreslo ale stale ma citlivejsiu pokozku na tvaricke furt dajake vyrazky.
No a klasicke teploty samozrejme.
Druhe babo nebude ockovane vobec aj ked sa vsetci postavia na hlavu hoci aj spolu s doktorkou 😠
Hej a strasila ma s osypkami. Vravela ze rubeola aj mumps by sme zvladli ale osypky su vazne.

barborka08
17. aug 2009

skolara, tiez druhe babo uz nedovolim ockovat, nech sa vyhrazaju cimkolvek 😠 Osypky moj manzel prekonal uplne v pohode 😉 Starsia dcera bola po ockovani mmr vakcinou v nemocnici na silny zapal hrdla a vysyp po celom tele, a ani nahodou to neboli osypky z ockovania 😨 😠

petot
17. aug 2009

skolara: Vdaka za opytanie, ide to, prave mame dve deti s kiahnami. Nuz co, aspon budu mat dozivotnu imunitu.

skolara
17. aug 2009

petot a bez ockovania 😉
Neskriabu si to 😕 teraz v lete to musi byt asi neprijemnejsie.
Ja som mala kiahne ked som mala asi tak 8 rokov. A nepamatam si zeby to bolo nieco extra neprijemne. Trosku to svrbelo a dalo sa. Na tvari mam jednu jazvicku nad obocim a to je vsetko.
inak ja dost rozmyslam ze zmenime pediatricku. Je tu v meste jedna homeopatka/pediatricka a myslim si ze ked je uz ta homeopatka tak musi mat svoj nazor na ockovanie. ALe najpr. za nou zajdem a pohovorime si na tuto temu aby som vedela na com som.
Ta nasa teraz nie je nadsena ale aspon sa nevyhrazala nahlasenim atd.
Dnes som bola trosku sklamana resp. skor smutna a prekvapena z kamoskinej reakcie. Caka babo o 3 tyzdne tak som jej chcela poskytnut nejake linky na tuto temu ockovanie a pod.
Tak som sa jej spytala ci ma zaujem vediet nieco o ockovaniach viac, o obsahu ockovacich latok a tak.
A ona na to ze NIE diky ☹ ☹
Totalny nezaujem odpadnem. Mne to proste pride neprirodzene sa nestarat co davam svojmu dietatu do tela ci uz vo forme jedla, liekov, ockovania a pod. Proste ja to nepochopim asi nikdy ten nezaujem rodicov. 😔 😔
no to bol moj vylev citov sorry partaci 😀 😀

nika.r
17. aug 2009

ahojte. Občas tu u Vás sliedim , či ste nehodili nejaké nové zaujímavé linky na študovanie 😉 chcela som reagovať skolara na to okolie, čo si spomínala.
Keď som ja hovorila mamičkám o rizikách očkovania, stretla som sa na moje prekvapenie s celkom pohode reakciami. Niežeby hneď všetky boli presvedčené o tom, o čom ja, ale minimálne ma žiadna nevysmiala a dokonca jedna sa pridala, že už z logiky vyplýva, že keď lieky majú nežiaduce účinky, prečo by nemalo mať očkovanie.
Ale na poradniach som potom niektoré stretla a pekne v stanovených termínoch nacupitali s deťmi na očkovanie. Takže neviem, či to rozprávanie malo nejkaý efekt. myslím si, že veľa robí také to všeobecné presvedčenie o potrebnosti očkovania a hranie na city rodičov. Už akékoľvek zaváhanie ohľadom očkovania sa považuje za odmietanie ochrániť vlastné dieťa. Navyše ja mám pocit, že tým ako sa ozývajú hlasy proti očkovaniu, tak nejako sa množia články a reklamy o tom, aké je očkovanie potrebné. Akoby už nejaká vrchnosť cítila odpor a začína tlačiť na city. Ani sa nevyjadrujem k reakciám MUDR. Špánikovej v Mamaaja či článkom v Dieťati a pod.

tak ja len toľko 🙂 potrebovala som si aj ja vyliať dušu, keďže v okolí nemám veľkú podporu. Prajem pekný večer!

denisocka
17. aug 2009

niečo som sa chcela opýtať -jáj,no či chodite k homeopatovi,ked už ste dali očkovat?ja viem o jednom tu blízko nás,teda 40km a berie 1700 za prvvyšetrenie a zda sa mi to chore tolko vziat

skolara
17. aug 2009

denisocka
ja mam znamu homeopatku a ta berie za prve vysetrenie 30 eur a za dalsie 15 to je celkom ok. Ale ty kokos 1700 je dost vela to ti poviem 😅

alfomilka
17. aug 2009

to je fakt dooost,

ja si trenujem argumenty so sestrou. Pracuje v labaku na testy TBC. A je presvedcena, ze mi sibe. Ze podla ich vysledkov vyskyt TBC zasa stupa, ale maju ho len neockovani stari ludia a spomenula este babatka. Ale ze len kozne problemy, ktore VRAJ zmiznu za 2 -3 dni, ak sa potru nejakou mastickou 🙄 😀 😀 taa ale trepe

a ze trepem s tym autizmom a MMR, ze ved je to geneticky dane a vrodene a basta
A moje kludne vyjadrenia, ze TBC vakcina sa pouziva uz len u nas, lebo je nebezpecna a neucinna, berie, ze hystercim 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄 .
Takze vidim, ze este musim vela trenovat na moj rozhovor s lekarom. 😀

vanish1
18. aug 2009

denisocka, k homeopatovi nechodím a ani k nemu nemienim ísť, ak chceš očistiť dieťa od vakcín (čo sa nedá úplne), tak ti poradí damián

alfomilka, tvoja sestra je teda tvrdý oriešok, ale trepe to musím uznať, daj jej prečítať toto - http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont... otvor a klikni dole na odkaz pod textom
a toto http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html

vanish1
18. aug 2009

no, ale ak by sa to u nás akceptovalo, tak by vlastne prišla o zamestnanie a preto ju chápem, že bráni očkovanie ako vie 😒

denisocka
18. aug 2009

vanish,posla mna by poradil to koloisdne striebro,čo mu jedna pani vyraba

vanish1
18. aug 2009

denisocka, niečo iné mi na to písal, nie to striebro

dahlia23
18. aug 2009

baby, ja mám ptázku. ako sa dá zabrániť tomu, aby hneď v nemocnici nezaočkovali dieťatko proti TBC? lebo to robia úplne sériovo. my sme MMR vakcínu zvládli v pohodke (klop-klop), asi o pol alebo trištvrte roka neskôr, ako mala byť. sestrička už robila scény. 😅 dala som jej asi týždeň predtým tie homeopatiká thuja a aj po očkovaní ešte pár dní. strašne som sa bála, ako dopadneme.
deni, to čo píšeš o tom koloidnom striebre, to je akože čo? ja som teraz tehu, nechcela som kupovať chémiu v lekárni, tak som si kúpila koloidné minerály. tak ma len napadla súvislosť. 😉

aruna
18. aug 2009

ahoj holky, sleduji vás a jsem moc ráda, že tu toto téma je...
jak budu mít trochu času, popíšu i náš příběh, fakt je ten že nám očkování v porodnici mohlo způsobit jednu vážnou autoimunitní nemoc, ze které se malý dlouho dával do kupy... od té doby mám hrozný strach, spoustu věcí jsem si pozjišťovala, ale podlehla jsem ještě jednou, dostali jsme na roce a půl část hexy - tedy konkrétně 3 nemoci z ní, ale dalšího očkování už se vážně bojím, reakce byly velké... Zatím nám doktorka vychází vstříc, kvůli problémům, které už byly, ale nevím, zda to uhrajeme na neočkování vůbec...

vanish1
18. aug 2009

aruna, to je sila, máte takéto problémy a ešte vás očkujú 😲 , určite napíš, čo sa stalo

petot
18. aug 2009

aruna: Nechcem strašiť, ale keď už máte problémy s imunitou, tak by som v žiadnom prípade neakceptoval ďalšie vakcíny, a nech sa lekárka potrápi, čo napíše do záznamu.

dahlia23: Najlepšie povedať, že sama pôjdeš na kalmetizačné stredisko do 6 týždňov (to je ešte v norme), aby Ti dali pokoj v pôrodnici, keď si ešte slabá a citlivá. Ale aj tak dieťa nespúšťaj z očí, a choď s ním na všetky vyšetrenia a odbery, a pýtaj sa, o čo ide. Máš plný nárok byť všade so svojím dieťaťom, aj keď personálu samozrejme nemusí byť príjemné, keď im niekto "kuká na prsty". 😉

fibi
18. aug 2009

dahlia to je pravda, ja som v pôrodnici 3x povedala, že nechcem očkovanie, 3x si to napísali a aj tak mi ju chceli zobrať očkovať... Kebyže som na wc, tak by ju kľudne zobrali a zaočkovali 😠

alfomilka
18. aug 2009

sila, sestra mi hovorila, ze syn jej kolegyne (autista mimochodom) tazko znasa ockovania, Vzdy, ked ho preockuju, tak su 3 DNI na Kramaroch v nemocnici, lebo je na nejaku zlozku alergicky. Ked som sa jej opytala, tak naco ho preboha dava ockovat, tak nechapavo : VED to sa musi, je to povinne. Tak toho lekara, co ho vzdy zaockuje, tak tomu by som teda cosi povedala. 😠 😠 😠

Ta hepatidida B je zaujimava. Manzel bol raz asi 20 rocny darovat krv a zistili, ze ju ma. chronicku. Netusil kedy a kde sa k nej dostal. Nebral ziadne drogy a ani nemal dovtedy sex. Zeby ockovanie nejakou pouzitou ihlou? Zaujimave, ze cela rodina, otec, mama, brat a sestra mali uz vytvorene protilatky. Ako ich mohli mat? Incest alebo drogy su veeeelmi nepravdepodobne 😀 , zeby on dostal Hep B krvnou cestou a nevedel sa branit a jeho blizky napr slinami (bozk napr pri blahozelani, spolocny pribor, alebo cojaviem ako)? Ak by to bolo tak, tak nielen pohlavnym stykom sa prenasa virus. Ale zasa si asi vela ludi vie vytvorit protilatky a branit sa??? A pritom jeho mama lahne s chripkou, aj ked len uvidi niekoho choreho cez zatvorene okno 😀 .

barborka08
19. aug 2009

Ahojte, chcela som sa vas opytat ci nemate poruke nejaku studiu, pripadne clanky, kde je uvedena suvislost pokaslievania a zdurenie uzlin za usami na hlave po ockovani DTP. Predpokladam, ze ide o aktivaciu ziveho virusu proti TBC 😒

lea79
19. aug 2009

V očkovacom preukaze má môj syn uvedené okrem očkovania INFANRIX HEXA a PREVENAR ešte aj VHB. Vie niekto čo je to VHB? Proti čomu?

denduska
19. aug 2009

virus hepatitidy B 😉 ale ved to je v infanrixe hexa ako jedna zo zloziek 😕 snad ho neockovali este raz?

lea79
19. aug 2009

aha dík, do obidvoch nožičiek ho očkovali, ale v preukaze je to rozpísané do štyroch tabuliek,
v jednej je uvedené, že tuberkulínová skúška
tbc vakcínu dostal ešte v pôrodnici 😖