Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
19. júl 2010

@denisocka mali sme, mali . Stará mama v 2003 zomrela. ☹

vodicka75
19. júl 2010

@latvia, podpisovala som rucne reverz, ze nesuhlasim s liecbou dcerky v nemocnici, pretoze sa jednalo o 2x/den natieranie mastami a nemohla som byt s nou cez noc, tak som sa s lekarkou dohodla, ze vsetky predpisane maste jej budem natierat doma a prideme na kontrolu, ale dovody som neuvadzala, len to, ze odmietam ustavnu liecbu, ci tak podobne.

maggie2
19. júl 2010

@desszi ďakujem za úprimné slová, žiaľ tak to býva

njonja
19. júl 2010

@maggie2 stalo sa to v nemecku a panovi odbornikovi sa to pravdaze prepieklo. Vidis, nie len na Slovensku sa deju veci tak, ako by sme nechceli. a svojich prav sa domahal.

maggie2
19. júl 2010

@vodicka75 áno podľa zákona nie si povinná uviesť dôvody odmietnutia liečby

denisocka
19. júl 2010

@maggie2 možno sandra nerozvinula celu vetu ☺ žiadne dieťa ani rodič ///// KTORY ODMIETNE OSETRENIE ///// Ti nestojí za vláčenie sa po súdoch .... vieš, byť lekár nieje sranda - ked tak či tak si to obserie on, aj ked často v spravach vidno,jak sa mnoho veci ututlá a lekár je "nevinný" ale zas viem z vlastej skusenosti, že ak sa už niečo poserie,tak zufala rodina už hlada vinníka všade,len nie u seba .
a tiež naopak -ked zlyhá lekár, zachranna služba..... a pride človek o rodiča ... o dieťa .... tak aj keby sa na hlavu postavil,tak ak raz nemaš nato znamosti,tak nevybojuješ spravodlivo to,aby sa uznalo kde sa stala chyba- to zas viem bohu žial z vlastej skusenosti a mne to najvzacnejšie už aj tak nik nikdy nevrati

maggie2
19. júl 2010

@njonja no Nemecko už nie je to, čo bývalo, bohužiaľ. Ale omyly sa stávajú a nezodpovední lekári či fušeri sa nájdu všade. Naozaj všade.

Ja napríklad na moju pani zubárku na SK nedám dopustiť a myslím si, že lepšiu by som ani inde nenašla..

Ak chceš , ohľadne manželovho prípadu pošli mi IP, možno by sa dalo poradiť.

maggie2
19. júl 2010

@denisocka a o tom to je, že sa snažíme aby sa situácia zlepšila. K spokojnosti ako lekárov, tak i pacientov. Odstráneniu nezrovnalostí, nejasností, jasnému definovaniu pravidiel. Je jasné že nikdy sa nedá dosiahnuť ideálny stav. Ale ten stav aký je teraz, a práve ohľadne očkovania je neakceptovateľný.

vodicka75
19. júl 2010

@maggie, vidis, ani som to nevedela, vtedy som sa Dr. pytala, ci to staci napisat tak, ako som to napisala a ona ze ok, ale zasa som o nieco rozhladenejsia 😉

denisocka
19. júl 2010

@maggie2 ved všetky chceme to iste , len každy ma ine vyjadorvanie .. dobru noc 😉 vospolok

maggie2
19. júl 2010

@denisocka je mi ľúto že sme sa tu nepochopili hneď od začiatku, zbytočná strata času a reči čo neviedli nikam. Dobrú noc

sandra826
19. júl 2010

Aj vam vsetkym dobru noc..a meggie..nie, ja som v pohode, neurazam sa ani nic podobne..uz viem, co Ti prekaza a budem sa snazit sa toho vyvarovat. A ako pisala denisocka..s niektorymi rodicmi sa proste dohodnut neda, ani keby sa s nimi rozpravam najvyberanejsim sposobom, stojime pri tom na cervenom koberci a hra nam k tomu slacikove kvarteto Vivaldiho..a za takych ja proste krk do slucky nedam..a nemozes ma za to odsudit ani Ty..napriek Tvojim negativnym spomienkam, ktore som naozaj nechcela privolat.
Mrzi ma, ze sme sa odklonili od povodnej temy len kvoli tomu, ze jednemu cloveku vadil pisomny prejav..
Adriana7 nezabudla som na tvoju otazku ohladom Japonska..teraz by som len tak strielala informacie, za ktore sa nemozem zarucit, ale nastudujem to..len viem, ze v 1981 vyvinuli Japonci ako prvi acelularnu pertussovu vakcinu pre deti od dvoch rokov veku..pretoze ked v 70-tych rokoch prestali proti pertussis ockovat, mali stovky umrti dojciat a batoliat na toto ochorenie, tak sa k nemu vratili..a dobrym percentom zaockovanosti vytvorili princip kolektivkej imunity pre drobcov do dvoch rokov.

denisocka
19. júl 2010

dobru žienky , dajte recept na vyvolanie porodu 😀

sandra826
19. júl 2010

@denisocka Fyzicka namaha..samozrejme v ramci stavu, štiplave jedlo a pomer s partnerom ..velmi dufam, ze som to napisala dostatocne citlivo a slusne 🙂 a este na okraj..nic z toho nefunguje zarucene, iba prostin 🙂 Ale ten ti daju az na porodnici 🙂

denisocka
19. júl 2010

@sandra826 vdaka :-d .asi umyjem zajtra okna,ale mam slubene aj vyvolanie,ak bude krcok pripraveny,len furt mam strach vyvolat.

manof
20. júl 2010

@petot
Tam som sa prepracoval. Nepodarilo sa mi však odtiaľ dostať k zneniu toho článku/tej štúdie.

manof
20. júl 2010

@adriana7
Prosím Ťa, nepodporuj finančne tento prehnilý systém zaplatením pokuty za neočkovanie.
Tým sa mimochodom priznávaš k vine. Ale Ty predsa nie si vinná, keď chceš pre svoje deti len to najlepšie.

manof
20. júl 2010

@sandra826
Fajn, ale budeme kvôli jednému nakazenému novorodencovi očkovať všetky deti? A do kedy?
Keď sú v 13 rokoch preočkované, tak im to vydrží tak možno do 18 rokov. A čo potom? 20-30-roční rodičia už nebudú proti čiernemu kašľu nijak chránení a tak môžu nakaziť svojich novorodencov.

Je mi ľúto, ale toto opatrenie postráda akúkoľvek logiku.

manof
20. júl 2010

@latvia
No jo, treba sa vyvarovať sexu mimo manželstva. To by som videl ako správne riešenie. Nie plošné očkovanie proti hepatitíde B, ktoré tak nejak automaticky predpokladá, že všetci sú
a) promiskuitní
b) intravenózni narkomani

sandra826
20. júl 2010

@manof Ja som tipovala maggie, ze to pre nu bude statisticky bezvyznamne cislo.. 🙂)) Ale chytil si sa ty na bezcitne statistiky 🙂
Ako som napisala..pre mna to bol konktretny pripad..nie jejden z mnohych...tak ako by ti mohli oponovat na RUVZ ze percento NU po vakcinach je pre nich statisticky bezvyznamne a pre par pripadov nezrusia ockovanie..
A prave proti tomu tusim bojujes, nie?
A keby si cital poriadne..nebol to "jeden novorodenec"..ale dojca..ked chceme byt tak vedecki presni..a od zaciatku r.2010 tych pripadov uz bolo vyse 300...mame jul a treba mysliet na to, ze nasa populacna krivka nepreziva ziaden boom..takze prosim..vyvaruj sa vyrokov typu "jeden novorodenec za to nestoji"...
Dufam, ze je z mojich prispevkov jasne, ze nie som ani za jeden extrem..ani za ockovanie vsetkym moznym a povinne, bez reptania..ale ani za zrusenie vsetkeho a spoliehanie sa na dobrovolnost..nasa spolocnost na to urcite este pripravena nie je..a tymto nechcem urazit..pretoze aj ja som jej sucastou.

desszi
20. júl 2010

@manof no ano, a hlavne babatka su promiskuitne a pichaju si koks intravenozne 😀 - toto chce byt ironicky usmev. neviem naco sa ockuju pro hepke B, ked aj tak kym dosiahnu vek, kedy by mohli byt promiskuitne ich ockovanie vobec nebude chranit. ale niekde vo vasich odkazoch som citala, ze vraj je to preto, lebo rizikova skupina nie je pristupna ockovaniu (ha uz maju vlastny rozum a nedaju sa pichat len tak), kym batolata su skupina ockovaniu pristupna, pfuj svine farmaceuticke 😠 som sa nasrala, ked som to citala - prepacte nezvyknem nadavat, ale cim viac citam vase odkazy, tym to vo mne viacej vrie.

A takisto som si precitala krasnu tabulku, kde ako nasledok ockovania proti hepB a hemofilom sa uvadza alergia respektive potravinova alergia - no my sme do troch mesiacoch boli krasne babatko - po prvej hexe sa nam nenormalne zvrhlo dovtedy bez akychkolvek prejavov krasne zahojene TBC, nasledne maly dostal atopicky ekzem. TBC sa malo riesit chirurgickou cestou, ja som sla na plucne, tam nam pomohli a sami povedali, ze v poslednej dobe su niektore sarze hexy akesi silnejsie a niektore deticky reaguju takto prehnane. TBC sa nastastie bez nasledkov zahojilo, ostala len kozmeticka vada (esteze je to chlapcek, doda mu to na sexapile 🙂 ), s ekzemom sa trapime doteraz - na alergologii doktor pri odbere anamnezy kazal sestre napisat do nasej karty prehnana reakcia na podanu ockovaciu latku (preco asi?) - riesime to prirodne - elektroakupunkturou a bylinnymi preparatmi a samozrejme dietou - momentalne moze maly jest len cca 9 druhov potravin, aby sa mu ekzemik nezhorsil. Teraz nas caka tretia davka hexy + prevenar, takze ocakavam opat zhorsenie ekzemu. Medzi jednotlivymi davkami dame maleho akotak dokopy a ked ho pichnu tak je opat cele vnutorne prostredie rozhadzane. MMR vakcinu urcite odmietnem.

latvia
20. júl 2010

@manof vidim ze si si vybral co si chcel 😀 pisala som o slinach, nie o tom ze vsetci su promiskuitni...

maggie2
20. júl 2010

@sandra826
manof napísal: Fajn, ale budeme kvôli jednému nakazenému novorodencovi očkovať všetky deti? A do kedy?

A ty si odpovedala: Ako som napisala..pre mna to bol konktretny pripad..nie jejden z mnohych...tak ako by ti mohli oponovat na RUVZ ze percento NU po vakcinach je pre nich statisticky bezvyznamne a pre par pripadov nezrusia ockovanie..
A prave proti tomu tusim bojujes, nie?

Opakujem čo som Ti už raz napísala: za život sa nesmie platiť životom. Veci sa stávajú: nehody, úrazy, choroby. Ak môžme bezpečne bez strát na životoch zabezpečiť menšiu úmrtnosť pri týchto incidentoch, tak je to v poriadku. Ale ak zabezpečujeme menšiu úmrtnosť pri nákazách vakcínami kde vedĺajšie účinky sú také že sa tam vyskytne "ojedinele, výnimočne" strata na živote minimálne v pomere 1:1 (zachránený život vs. zmarený život) nehovoriac o stovkách komplikácii a desiatkach vážnych komplikácii, tak potom považujem používanie takej vakcíny za zločin.

Ty sama sandra vieš, koľko detí by sa dalo zachrániť v inej oblasti, deti, čo majú choré srdiečko, alebo by potrebovali nové obličky, či iné orgány. Ale - nie sú darcovia. A tie deti zomierajú. A je to tragédia. To ale neznamená, že budeme zabíjať iné deti (to je ten známy obchod s orgánmi, kde v latinskej Amerike, denne zmiznú deti zo slumov a potom ich nájdu odborne vysecírované niekde pri ceste) aby druhé prežili.

manof
20. júl 2010

@sandra826

Ale ja som vôbec nepovedal, že to je bezvýznamná osoba, alebo malé číslo. Ja som len povedal, že kvôli jedinému ťažkému prípadu (tých tristo rozhodne nebolo ťažkých, to snáď nechceš tvrdiť) sa tu bude očkovať a preočkovávať proti čiernemu kašľu do bezvedomia?

Si zober, koľko ľudí zomrie ročne na chrípku (resp. dorazí ich chrípka), a predsa nie je očkovanie proti chrípke povinné!

Ja nehovorím o žiadnom ľudskom živote, že je bezvýznamný, chráň Pán Boh!
Ja len upozorňujem na obrovský nepomer. To ako keby si išla s kanónom na vrabce (resp. jedného vrabca).

A pri zvážení, že to preočkovanie má ochranný účinok (aj to zďaleka nie u každého) len nejakých 5 rokov (v lepšom prípade), tak mi z toho vyplýva, že je to čistý nezmysel - vyslovené plytvanie verejnými prostriedkami v prospech výrobcov vakcín.

maggie2
20. júl 2010

@desszi áno a proti tbc vakcínou bcg (teraz sa tuším používa dánsky kmeň) očkujeme 4 dňové neviniatka, lebo si nevieme ustriehnuť dospelých nakazených tbc, ktorí túto chorobu roznášajú. Štát má zákony na to aby ich i proti vôli liečil (lebo spadajú do kategórie nakazených a nie zdravých), výkonnú moc, ktorá by to mohla robiť má, ale to je veľmi mizerná a nepríjemná práca ako pre policajtov tak i pre lekárov. Komu by sa chcelo naháňať bezdomovcov, sociálne neprispôsobivých ľudí, alkoholikov, psychopatov a podobne? Nikomu sa to nechce. Tak necháme týchto utekať z liečební a namiesto toho pekne elegantne si vypĺňame pracovný čas inými, omnoho pohodlnejšími úkonmi, s tými ktorí nereptajú, neutekajú, lebo ani rozprávať, ani chodiť nevedia. Pre kritikov: prosím, berte na vedomie, že nemám na mysli všetkých lekárov, viem že sú i iní. Ale že sú i takíto mlčať nemôžem.

manof
20. júl 2010

@latvia
Ale keby ten otec nezahýbal, tak by sa nič nestalo. A je fuk, či to chytil ocuclávaním milenky alebo inou formou styku s ňou.

maggie2
20. júl 2010

@manof tie ušetrené prostriedky za vakcíny (nehovoriac o tom koľko sa vynaloží na ďalšie lieky ktorých je treba aby sa deti s vedľajšími účinkami vakcín liečili, ďalej tá cena času a cena nervov kde rodičia prebdejú dni a noci pri chorom dieťati) - tie ušetrené prostriedky by sa kľudne mohli použiť na poriadne zabezpečenie liečební pred útekmi nakazených TBC z nich. A ešte by i dosť ostalo, na pomôcky a lieky pre deti, ktoré po podaní vakcín majú trvalé následky a rodičia im musia kupovať tieto za vlastné, lebo nie všetko poisťovne preplácajú.

latvia
20. júl 2010

@manof je mi jasne ze nechces prijat fakt, ze obycajnou vymenou slin sa clovek nakazi hepkou B. je to jedno, vysvetlovat to nebudem, myslim ze som sa vyjadrila jasne.nieje to ojedinely pripad.

manof
20. júl 2010

@latvia
Ja nie som odborník na HepB, ani som sa touto chorobou súkromne nijak zvlášť nezaoberal, takže k tým slinám sa vyjadrovať nebudem.

Platí však, čo som napísal - keby manžel nezahýbal, dieťa sa nenakazí.