Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eridani
23. sep 2010

@denduska Vidim, ze to mas presne zmapovane. 🙂 Tiez rozmyslam nad tym zaskrtom. Sice sa tu uz 30 rokov nevyskytol, ale to riziko nakazy je myslim vacsie nez uz detskej obrny, ktora sa tu tiez z nevyskytuje. Naviac, s tou vakcinou nezvyknu byt problemy (narozdiel od polio). Aspon tak mi to vychadza z toho, co som citala. Preco vlastne maju deti vacsiu davku ako dospeli?

tean
23. sep 2010

Pred niekolkymi mesiacmi som cital o lekarovi-pediatrovi (myslim, ze bol nemec), ktory spravil studiu, kde rozdelil deti do 3 skupin.
1) vobec neockovane deti
2) ciastocne ockovane deti
3) deti uplne ockovane podla ockovacieho kalendara
V studii sa potom zaoberal zdravotnym stavom tychto deti po niekolkych rokoch.
Neviem to nikde najst, ale bolo to prelozene do slovenciny/cestiny.
Hladal som to na www.slobodavockovani.sk aj na www.rizikaockovania.sk , ale neviem, ci som slepy, ale nenasiel som to.
A kedze nemam ziadne dalsie fakty, neviem to ani vygooglit.
Viete mi s tym pomoct ?

petot
23. sep 2010

@tean: Nejaký podobný výskum citovali v materiáli IAS: http://www.rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-infor...
Neviem, či to bol presne ten, ktorý hľadáš.

erikasadek
23. sep 2010

@denduska tvoja skromna franina je ako vzdy bezzchybna; 😉
@eridani ano mas pravdu tu bol dokumnet pred 2 mesiacmi sok... 😠 co sa toho tyka problem je ze legislativa EU to nenuti pisat ani skumat preto aj ked je voda plan svinstva pre vsetkych je vhodna na pitie!!!

erikasadek
23. sep 2010

La forte toxicité de l’aluminium est bien connue :

troubles neurologiques et immunitaires. Sa présence dans les vaccins est de plus en plus souvent mise en relation avec l’augmentation des allergies dans le monde. Plusieurs médicaments renferment de l’aluminium. L’aspirine enrobée a 44 mg d’aluminium tout comme certains antiacides ;des médicaments contre la diarrhée ont plus de 600 mg d’aluminium par comprimé

silna toxixita hlinka, je znama..
neurologicke problemy , imunitne....
jeho pritomnost vo vakcinach je coraz viac spajana s vzostupom alergii vo svete..
niekolko liekou obsahuje v sebe hlink ako priklad aspirin 44mg; ako aj lieky voci hnacke... maju viac ako 600mg hlinika, na jednu tabletku!!!!!!! 😠

jasnenka002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
24. sep 2010

@jasnenka002 radoby??!!!! silne slova , asi si sa zle vyspale ze??? 😠

rozhodovat o svojom dietati mozem len ja, a nie stat ani moj sused!!!!!!!!!!!

skus sa ukludnit... a trocha popremyslat..dobre Ti to urobi. 😉

eridani
24. sep 2010

@erikasadek Nereaguj, nam to vyznam. Iba co tu bude dalsich x stran dohadovania, nadavania a urazok. Potom v tom clovek nenajde tie podstatne info ked sa tym ma predierat.

erikasadek
24. sep 2010

@eridani jasne ved som bola slusna.. ako vzdy jedna s dalsich co bude vyryvat .. 😠

ani3012
24. sep 2010

@erikasadek @eridani presne !

jonas17
24. sep 2010

presne toto som sa chcela spýtať, či existuje dajaký výskum, alebo či poznáte v okolí, alebo ste počuli, žeby nejaké nezaočkovné dieťa ochorelo. My s bratom sme ako deti mali aj mums, aj kiahne a sme tu.Nemám na to nejaké zlé spomienky, akurát som neišla na zápis do prvej triedy, ale zapisali ma aj tak 😀
a včera mi moja suseda ukazovala svoje dieťa, ktoré dala zaočkovať proti osýpkam a malý dostal osýpky 😒 .

denisocka
24. sep 2010

ja si mumps tiež pamatam,proste mi ."spuchla huba" , tušim na mna prišla aj teplota .... a som tu

erikasadek
24. sep 2010

@jonas17 za seba mal asomosypky aj mumps.a som tu 😉
v mojom okoli som stretla ludi ktorych deti mali osypky tu je to bezne, kedze ni esu povinne ako ockovanie... 😉
no kazdy to prezil za 10 pozldenych rokov len jedne smrtelny pripad pred dvoma rokmi sa stalo , jedna 12 rocna skolacka zomrela, ale nie na osypky ale kvoli komplikaciam spojene s tym kezde b 😉 oal chora nepamatam sa uz preco presne. 😉
no na skoro 90 000 000 obyvatelstvo kde je 80% zaockovanost a len necelych 700 pripadov rocne to nie je zle ze?? 🙂

moj syn nema a ni nebude mat toto ockovanie;. 😉

pifina
24. sep 2010

@jonas17 ja som mala tiez vsetky bezne detske choroby a som ok 🙂

denisocka
24. sep 2010

ktovie či sme ok 😀 ked nechceme očkovať 😀 😀 😀

sorciera24
24. sep 2010

ved kedysi sa proti tomu neockovalo a vsetci sme ok, ja som mala ruzienku a mups nie, a nebola som ani ockovana...takze mozes aj nemusis dostat tu chorobu....a mm mal mumps,preslo mu to do zapalu mozgovych blan.....cize dost vazny....ale v pohode......neplody neostal,kedze mame syna 😉

erikasadek
24. sep 2010

@sorciera24 😉
@denisocka ty si to fakt zabila jednou ranou.. 😀 😀 😀 😀 dobre. 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
24. sep 2010

@erikasadek mame trvale nasledky 😀

erikasadek
24. sep 2010

deni asi hej.. 😀 😀 😀

ginepra
24. sep 2010

Dámy a páni, tak to je gól, včara som v čakárni ambulancie detskej lekárky stretla mamičku, ktorá tu čakala so svojím synom-škôlkarom, asi 5-ročným. Mal na tváričke alergickú reakciu. Troška sme nadhodili reč, že na čo je alergický - a že na očkovanie! Doslova mi povedala, že očkovanie z jej zdravého dieťaťa urobilo ťažkého alergika. Má aj druhého syna a stoja pred termínom očkovania. Povedala, že má veľký strach, aby sa uňho neopakoval podobný scenár... Keď som jej úovedala, nech očkovanie odmietne, vypúlila na mňa oči: a to môžem?
To je hrozné! Kde to žijeme? Toto je demokratická spoločnosť? Núti bezohľadne mamičky, aby vystavovali svoje deti takémuto riziku?!

miliharmi
24. sep 2010

@erikasadek No vidíš Erika s těmi spalničkami, také jsem je v dětství měla a dobré. Zrovna mi v jiné diskusi někdo psal obligátní: "je mi sice líto, že vám umřelo dotě po tomto očkování, ale kdyby se neočkovalo, zemřelo by dětí mnohem více". Docela už mě fakt štvou tyhle reakce, které vlastně říkají, lidé potenciálně ohrožení spalničkami, zarděnkami, příušnicemi jsou důležitější než tvoje dítě a jeho zdraví a život. 😠

petot
24. sep 2010

@miliharmi A pritom je to ešte aj lož. Úmrtnosť na osýpky klesla výrazne už pred WWII, dá sa predpokladať, že už v 60. rokoch bola prakticky nulová (žiaľ, štatistiky z tohto obdobia u nás absolútne chýbajú, ale v iných krajinách to vidno).

erikasadek
24. sep 2010

@ginepra to je sila. 😠 ☹
@miliharmi svata pravda aj mne idu na nervy..;; vies akoby zabudli ze sa ockuje len par rokov dozadu 😀

clovece a ko je mozne ze sme sa my vobec narodili ved normalne by mala tato planeta byt uz tisicrocia mrtva , alebo skoro bez ludi a; ale prisli vakciny a premnozili sme sa;. 😀 😠
co dodat!!!!!!!!!!!! nic.. zdravy rozum sa len zastavuje;. 😠

no a to luto tak to ma najvaic nastvat so vsetkych!!!!!!!!!!!!!! nie je jej to luto bolo by jej to ak by to bolo jej dieta!!!!!!!ale inak maju vsetci v pazi kazdeho , co je smutne...............

miliharmi
24. sep 2010

@petot No vidíš a nedávno jsem četla vyjádření lékařky z očko centra v Motole, že spalničky je nutné očkovat nejpozději do 3 let věku, kdy děti nastupují do kolektivních zařízení, protože se na ně stále umírá a vzhledem k tomu, že u nás neexistuje monovakcína, tak se to musí očkovat celá MMR kombinace. Necituji to tedy přesně, musela bych pohledat, kde jsem to četla. Jenže když mluví o umírání, nejspíš neřeknou, že míchají nesrovnatelné. Na spalničky se sice někde ve 3. světě umírá, ale ty děti vlastně umírají spíš na nedostatek pitné vody a podvýživu a nedostatek hygienických opatření, ty spalničky už jsou jen poslední zásah.

petot
24. sep 2010

@miliharmi Nemám čo dodať.

miliharmi
24. sep 2010

@petot Jak jsme si tady před časem psali a hledali, co mohlo být příčinou Milenčiny smrti, tak jsem si uvědomila, že pokud to byla ta herpetická encefalitida, jak mi tvrdili, tak tím spíš je to pro očkování přitěžující okolnost. Protože vysloveně postvakcinační encefalitida způsobená vakcinačními viry je možná skutečně málo častá, i když se nejspíš vyskytuje víc, než se tvrdí. Pokud to však byla encefalitida vyvolaná HSV, tak podle všeho, co jsem se dozvěděla, muselo jejímu vzniku předcházet vážné selhání imunity, většina snad až 90% lidí s HSV žije, aniž by je to nějak ohrožovalo. Takže mě přirozeně napadá otázka, co to selhání imunity způsobilo a v případě Milenky je to jasně očkování. Prostě postvakcinační encefalitida je možná řídká, ale náš případ ukazuje, že očkování může závažným způsobem narušit imunitu a to už nemusí být nic řídkého, nedopadne to třeba vždycky takhle moc tragicky, ale negativní vliv na imunitní systém to může mít u velmi mnoha dětí, ne-li u většiny. Mě to takhle přijde dost logické, asi by mi to shodili, že nemám lékařské vzdělání a že jsou to jen moje intuice. Nechápu, proč se tyto souvislosti pořádně neprověří, proč je doktoři tak zarputile popírají. 😠

miliharmi
24. sep 2010

@petot Koukám, že jsem to hodila do špatné diskuse, to jsme vlastně řešili vedle v uzavřené. Ale to už je jedno.

jonas17
24. sep 2010

ja sa nečudujem mamičkám, ktoré nemajú vedomosti o očkovaní-neočkovaní. ja som sa s tým stretla vlastne prvýkrát v pôrodnici, kde boli moje dve spoluležiace, ktoré sa rozhodli neočkovať.a ako neinformovaná som na ne pozerala tiež ako na "alternatívne matky vymýšľačky". dva týždne po narodení dcéry , ked dostal môj syn cukrovku, a všade sa ma lekári, ktorí vraj nedávajú cukrovku do súvisu s očkovaním, pýtali, či sme neboli očkovaní, som začala o bezpečnosti očkovania rozmýšľať.dovtedy som naivne dôverovala všetkým lekárom a ich tvrdeniam, že vdaka očkovaniu vymizli všetky infekčné choroby. No, blahoslavení chudobní v duchu... 😠

miliharmi
24. sep 2010

@jonas17 Podobně u nás, když nás hospitalizovali v Plzni ve fakultce se zánětem mozku, tak první, co se mě ptali, kdy byla malá očkovaná a zda to bylo MMR a dokonce tenkrát připouštěli, že to může být z toho, ale po její smrti se najednou slehla zem a už se o tom nemluvilo, nikdo to nechtěl oficiálně potvrdit. Mě prostě přijde, že úmrtí v souvislosti s očkováním nebylo z ideologického hlediska přijatelné. 😒

jonas17
24. sep 2010

@miliharmi ja by som od zlosti a zúfalstva nevedela , čo so sebou, keby sa synovi niečo stalo. ja si vlastne až teraz , pár mesiacov po diagnostikovaní, začínam uvedomovať, že Oli mohol byť zdravý.ja mám teraz strašnú zlosť.som zvedavá, či si lekári dávajú svoje deti očkovať.bože, ved môj syn bude celý život postihnutý!!! je už teraz invalid a to nikto za to nenesie zodpovednosť?! 😠 😠