Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
20. jan 2011

@959touareg tak 😉

manof
20. jan 2011

@denisocka
Ja myslím, že každý tu je svojprávny, takže to nechajte na tej panej, ako sa rozhodne. Možno, že práve ona nebude mať také skúsenosti ako vy, možnože jej kolegovia tiež nie sú nadšení z povinného očkovania... Kto vie?

Samozrejme, upozorniť na možné nebezpečenstvo môžete, ale konečné rozhodnutie nech je na nej. Nieže tu namiesto povinného očkovania bude povinné mazanie príspevkov! 😀 😀 😀

manof
20. jan 2011

@stora
Vedela by si, prosím Ťa, zohnať toto (komplet celú štúdiu resp. článok):
Fifteen year follow up of trial of BCG vaccines in south India for tuberculosis prevention. Tuberculosis Research Centre (ICMR), Chennai. Indian J Med Res. 1999 Aug;110:56-69. PMID:10573656

Randomised controlled trial of single BCG, repeated BCG, or combined BCG and killed Mycobacterium leprae vaccine for prevention of leprosy and tuberculosis in Malawi. Karonga Prevention Trial Group. Lancet. 1996 Jul 6;348(9019):17-24. PMID: 8691924.

?
Vopred ďakujem.

somjezibaba
20. jan 2011

odmietli sme dat zaockovat nasho maleho,co nas caka po uradoch?lekarka sa snazila dost nas postrasit pokutou 331e za kazdu vakcinu a pre kazdeho rodica zvlast,hygiena,predvolania,...ale nakoniec pri rozhovore nepriamo naznacila ze ani ona s tym vsetkym velmi nesuhlasi a povedala,ze ona este osypky nevidela a nepozna ani kolegynu co by ich videla nazivo...a istotu z ich nedostane aj ked bude zaockovany neziska vakcinu...

denduska
20. jan 2011

@manof tuna je dobra stranka www.clinicaltrials.gov tam nie su separatky,to sa tyka najma originalnych liekov ale su tam studie pekne rozpisane.

959touareg
20. jan 2011

@manof aspon ze fotku si uz vymazala.......je menej napadna a identifikovatelna

miliharmi
20. jan 2011

Ahoj lidi, poslechněte si, je to jen zdánlivě OT, velmi to souvisí s naším tématem. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=TahhRYpJY7Q
denduska
20. jan 2011

@miliharmi no tak to je pecka 😉

manof
20. jan 2011

@tynushqa
Môžem dať Obláčik na web 1.III.2011 o 17:00?

manof
20. jan 2011

@miliharmi
Výborný klip, Mili, asi to dám do Odkazov na videá. 🙂

manof
20. jan 2011

Dnes nám došlo (ešte som to nevidel, ale manželka referovala do telefónu) z ÚVZ SR, že zrušujú Rozhodnutie RÚVZ Žilina.

Už druhý krát.

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

To som teda zvedavý, čo z nich ešte vylezie. Strašní mantáci na RÚVZ v Žiline.

jaja1118
20. jan 2011

Ahojte
Rada by som sa zucastnila besedy v Ba alebo okoli.Som rada,ze bude aj 03.03.-nakolko 01.ani 02.nemozem.
Miestu aj casu sa prisposobim.
Dakujem.-a dakujem aj za infosky,ktore si tu pravidelne citam.

denduska
20. jan 2011

@manof a RUVZ Zilina vam akoze vyrubili pokutu a oni to zrusili? ci co? sorry ja nie som v obraze uplne kto ako stoji s "konanim" 😅

magdal1
20. jan 2011

@denduska ano zrusili konanie a vracaju spis do ZA

kubaka
20. jan 2011

http://www.zdrava-rodina.cz/med/med498/m498_7.html

taky dobré přečíst 😉 Jsou to fakta.

petot
20. jan 2011

@kubaka To nie sú fakty, to je štandardná propaganda.

"Není známo, že by se kdokoli z těchto odborníků někdy přihlásil k odpovědnosti za škody, způsobené narušením očkovacích programů."
-Rovnako nie je známe, že by sa niekto z odborníkov propagujúcich očkovanie niekedy prihlásil k zodpovednosti za škody spôsobené očkovaním. Napoviem: SV40...

Vo Švédsku prerušili očkovanie v roku 1979 preto, lebo úmrtnosť na následky očkovania prevyšovala úmrtnosť na samotný čierny kašeľ. Síce po prerušení očkovania postupne stúpol výskyt čierneho kašľa, ale ochorenie bolo miernejšie než kedykoľvek predtým a za 12 rokov nebolo zaznamenané žiadne úmrtie.

V Británii po poklese zaočkovanosti detí v 80. rokoch ochorenie nadobudlo svoju normálnu vekovú distribúciu - postihovalo prevažne 4-10 ročné deti, kým počas vysokej zaočkovanosti detí zasahovalo najmä malé deti, ktoré sú ním najviac ohrozené. Počas obdobia nízkej zaočkovanosti detí bola zároveň zaznamenaná rekordne nízka úmrtnosť.

V roku 1978 bol v Spojených štátoch prijatý zákon, požadujúci, aby dieťa pred vstupom do školy bolo preukázateľne zaočkované, aby sa zvýšilo očkovacie povedomie. Toto opatrenie spôsobilo pozorovateľný nárast pertussis v tejto krajine, ktorý dokonca pokračoval a zväčšoval sa. V roku 2000 bol výskyt pertussis vyšší než v roku 1945, kedy sa ešte v masovej miere nepoužívala vakcína!

[V Rusku] "Proočkovanost DTP vakcínou rychle klesla na 30%."
- Ako prosím? Ako môže preočkovanosť "rýchlo klesnúť na 30%?" Veď ak bola predtým zaočkovanosť vysoká, to by muselo za pár rokov vymrieť a narodiť sa 60-70% populácie! Holý nezmysel. Prinajhoršom mohla zaočkovanosť konkrétnych ročníkov dosiahnuť 30%, to však mohlo celkovú zaočkovanosť ovplyvniť len v jednotkách %. Záškrt však postihol celú populáciu, nielen "slabo preočkované ročníky".

"Dalším faktem je výskyt pertuse (v proočkované populaci) téměř výhradně u neočkovaných nebo nedoočkovaných dětí."
-K tomuto chýba akýkoľvek dôkaz. Naopak, výskyt čierneho kašľa je vysoký práve u zaočkovaných. V SR bolo v roku 2008 aj 2009 až 80% chorých plne zaočkovaných, pri celkovej zaočkovanosti populácie 99%! Ako to, že vôbec vznikli epidémie pri takejto zaočkovanosti? Ako to, že postihli predovšetkým očkovaných, dokonca aj celkom nedávno očkované deti?

Mám jedno možné vysvetlenie: Je to preto, lebo vakcína nechráni pred infekciou. Vakcína len s akou-takou účinnosťou, aj to len v niekoľkých rokoch po očkovaní, zmierňuje príznaky ochorenia, takže už nespĺňa klinickú definíciu. Tabuľkovo to vyzerá ako pokles ochorenia, ale o to viac dospelých chodí po ulici s miernymi príznakmi a efektívne šíria infekciu.

Článok sa ďalej odvoláva na nejakých bližšie neurčených amerických výskumníkov, ktorí tvrdili, že neurologické komplikácie pertussis vakcíny sú veľmi zriedkavé. Neboli to náhodou tie zle navrhnuté štúdie, ktorými si CDC po spustení masových žalôb poškodenými občanmi zachraňovali kožu a popierali súvislosti? Pretože ináč štúdie uvádzajú výskyt vážnych komplikácií na 1:600 až 1:30! Dokonca ak boli rodičia dôkladne poučení o možných nežiaducich účinkoch a ich príznakoch, tak v následnej štúdii boli ohlásené závažné nežiaduce účinky až u 7% očkovaných detí. Z toho vyplýva, že nízky počet ohlásených reakcií je daný predovšetkým nevedomosťou a nepripravenosťou rodičov (a samozrejme predpojatosťou a nedôslednosťou lekárov, ako dokázal ŠÚKL).

"Wakefieldovo sdělení na str. 611 téhož čísla Lancetu velmi kriticky komentují pracovníci amerických CDC"
-Aby nie, keď ich hlavnou agendou je propagovať vakcíny, a akékoľvek prípadné následky by padli v prvom rade na ich hlavu!

"Přesto je celosvětově registrován jen nepatrný počet nežádoucích následků očkování. "
-Relatívne nepatrný počet je hlásený (podľa rôznych oficiálnych odhadov 1-10%). Avšak pohľad do VAERS s desaťtisícami ohlásených nežiaducich účinkov, z toho stovkami úmrtí, a to len za územie USA, ma nenapĺňa takým optimizmom ako autora článku.

A mimochodom, autizmus má podľa najnovších štúdií v UK už výskyt 1:38, kým v 80. rokoch to bolo 1:10000 a v 40. rokoch bol limitne blízky nule...

petot
20. jan 2011

@kubaka Faktom je, že infekčné ochorenia ustúpili dávno pred zavedením očkovania. http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/

denduska
20. jan 2011

@petot prosim ta nevies co je to za jednotku Lf? pisu to najma v americkych letakoch k vakcinam...napr. 5 Lf of difteria toxoid (to len priklad)...neviem to nikde najst..alebo neviem hladat... 😅

miliharmi
20. jan 2011

@petot Článek, který uvedla Kubaka je již staršího data, ale v proočkovací kkampani, která u nás nyní probíhá, jej novináři opět vytáhli. Bohužel pro ně se situace za dobu, která uplynula od jeho uveřejnění změnila. To, co se v článku uvádí, že nárůst výskytu černého kašle byl jen v těch státech, kde v důsledku protiočkovacích kampaní poklesla proočkovanost, zatímco v disciplínovaných zemích, kde proočkovanost byla trvale udržovaná na vysoké úrovni, k tomu nedošlo, mohlo být tvrzeno pouze v době napsání článku. Dnes je situace zcela odlišná.
Proočkovanost u nás je stále stejná, možná dokonce ještě vyšší a přesto v ČR máme již delší dobu problém kvůli zvýšenému výskytu onemocnění černého kašle - např. v r. 2009 už bylo hlášeno 955 případů (viz. SZÚ - www.szu.cz). Je tomu tak proto, že imunita po očkování proti černému kašli není dlouhodobá, již po 3 letech od dokončeného očkování se objevuje zvýšená nemocnost.
(viz. http://www.szu.cz/tema/prevence/vyvoj-onemocnen...) Přeočkování je doporučováno po 5 letech. Po prodělaném onemocnění bývala přitom imunita dlouhodobá. Lidé, co nemoc prodělali, nebyli následně přenašeči této nemoci a tedy „hrozbou pro společnost“. Ze statistik vyplývá, že přes 75 % lidí, kteří nyní prodělají černý kašel, mělo řádně provedené kompletní očkování.

Všechno, co jsi uvedl i co uvedla paní, z jejíhož článku jsem čerpala info o současném výskytu černého kašle, jsou argumenty, které jsou podle všeho korektní a bohužel jsem zatím nikde nečetla ani neslyšela žádné stejně korektní protiargumenty. A netvrdím, že to všechno je nutně zcela správně, naše poznání na obou stranách je prostě jen částečné, to platí pro lidské poznání vůbec, ale chtěla bych, aby se na obou stranách diskutovalo pro samotnou snahu nalézat pravdu, ne smést druhého, ne prosadit svůj a jen svůj pohled na věci, hledat možná vysvětlení s tím, že na 100% nenajdeme jedinou správnou odpověď. Jenže na všech těch diskusích, co jsem už o očkování pročetla, i na těch, kde psali lékaři a jiní odborníci, jsem nikde nenarazila na někoho, kdo by měl tendenci tyto naše námitky vzít vážně a uvést a rozebrat a vysvětlit důvody, proč to vidí jinak třeba i s tím, že některé věci vysvětlit neumí. Už jsem z toho úplně zničená, jak se všude setkávám jen s dogmatickými tvrzeními o tom, že o blahodárném účinku očkování nelze dnes už pochybovat, že očkování bezpochyby zachránilo a zachraňuje miliony životů, že bez něj bychom tady dnes umírali na záškrt a obrnu a spalničky a když na to někdo něco podobného jako my namítne, tak místo protiargumentů, nad kterými bych se já třeba rozhodně zamyslela, se stále dozvídám něco o nebezpečných alternativcích, kteří svými postoji ohrožují ti, co souhlasí s jedinou povolenou pravdou o očkování.

petot
20. jan 2011

@miliharmi Aj ja som si všimol, že keď dôjde na argumenty, tak vakcinátori siahajú skôr po všeobecne známych a neustále opakovaných dogmách, než po nejakých overiteľných, vedecky platných dôkazoch. Z tohto dôvodu mi pripadá, že takéto argumentovanie a myslenie je viac podobné náboženstvu než vedeckému poznaniu.

manof
20. jan 2011

@jaja1118

Bratislava-Petržalka
štvrtok 3.III.2011 od 16:30
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

manof
20. jan 2011

@petot
Pekný komentár.
Dovolíš mi to dať do komentárov na www.slobodavockovani.sk ?

manof
20. jan 2011

@miliharmi
Ten videoklip nie je off-topic, lebo sa tam spieva napr. "Jem plnej protilátek".

manof
21. jan 2011

Ďalšie besedy naplánované:

Žilina
streda 16.II.2011 od 16:30
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Čadca
štvrtok 17.II.2011 od 16:00
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Bratislava-Lamač
utorok 1.III.2011 od 17:00
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Bratislava-Petržalka
štvrtok 3.III.2011 od 16:30
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

manof
21. jan 2011

Príbeh jednej epidemiologičky, resp. jej dieťaťa:
http://www.slobodavockovani.sk/news/tazky-ekzem...

Štatút a Rokovací poriadok Pracovnej skupiny pre imunizáciu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/statut-a-ro...

petot
21. jan 2011

@manof Ľutujem, ale tentokrát už s ním mám svoje plány 😉

sisinka76
21. jan 2011

ahojte 🙂

@manof odpovedala som Ti na Tvoj mail, ale je nedorucitelny 😒 nemas plnu schranku nahodou? kazdopadne, tych letakov mam este 5 balikov, akurat som pozerala, ze budes mat prednasku aj v Petrzalke v Budatku 😉 mozem zaniest balik letakov Zlatke do Budatka, co Ty na to?

inak, my sme odmietli 3.hexavakcinu a este nas nikam nevolali... ale tie doktorkine reci okolo toho, vraj este NIKDY nikto u nej neodmietol ockovanie, ze robime zle dietatu a ono nas bude zalovat, ked bude velke, lebo ma pravo na vakcinu a my sme mu ho nedali.... no des pocuvat...a vraj za svoju 35 rocnu prax uz videla straaasnu epidemiu osypok a cierneho kasla, vraj bola v skupine, ktora testovala novu hexavakcinu, ona ju moze len odporucit, je perfketna, bez vedlajsich ucinkov, vraj jej deti, ktore nemali moznost byt zaockovane takymito super vakcinami mali po ockovani priserne reakcie, vraj 6 hodin vracali, dokonca s nimi bola na pohotovosti... a nakoniec zahlasila-vsak co som mala robit, bolo to povinne a teda ani inak nerozmyslala...no poviem Vam, tak znechutena som od pediatricky neodchadzala snad este nikdy ☹

kaja73
21. jan 2011

@manof Diky za besedu.Skoda že nebol čas sa porozpravat osobne.Dokedy ste potom ešte boli?Kniha je super 😉

samiana
21. jan 2011

@miliharmi

s tým preočkovaním proti čiernemu kašľu každých 5 rokov to vôbec nebude jednoduché, ani ľahko zrealizovateľné.
Podľa vyjadrenia výrobcov očkovacích látok je tu taká komplikácia, že samotná čiernokašľová vakcína nevyvoláva dostatočnú imun. odpoveď, a preto je potrebné ju podať v kombinovanej vakcíne. Typicky je podávaná na tento účel DTP.

No preočkovať každých 5 rokov tetanus, to nemusí dopadnúť dobre. Protilátky proti tetanu klesajú za podstatne dlhšiu dobu. Vlastne po 2 -3 základných dávkach vakcíny stačí preočkovanie po 10 -15 rokoch a časté preočkovanie môže spôsobiť komplikácie. Jeden prínos bude mať viac negatívnych sprievodných javov.
(Hirte)
To, že sa vôbec odporúča preočkovanie starších detí a dospelých je umožnené novou acelulárnou zložkou vo vakcíne, pretože pôvodná celobunková sa kvôli neznášanlivosti vôbec nehodila pre tieto vekové skupiny. (Mendelsohn) Acelulárna zložka VRAJ spôsobuje menšie množstvo nežiaducich reakcií, ale na druhej strane sa ukazuje byť menej účinná - tak to tvrdia niektorí odborníci, napr. v Čechách Dr. Pertáš, a to je aj dôvod, prečo sa čierny kašeľ "vrátil".

Osobne s tým nesúhlasím, že čierny kašeľ tu u zaočkovaných donedávna nebol. Ja sama si pamätám vo veku 14 rokov ochorenie, ktoré sa navlas podobalo priebehu čierneho kašľa - najprv silný kašeľ liečený antibiotikami, neskôr záchvatový, ktorý tak dráždil, až som vracala pri záchvate a po 3 mesiacoch koniec choroby, akoby uťal. Z ničoho nič. Samozrejme, ako čierny kašeľ to u očkovanej osoby nikto nediagnostikoval, hoci mama bola riadne znepokojená, nikto to neriešil, lebo snímok pľúc bol v poriadku. Sestra sa mi smiala, že čo je to za choroba, detváky to kedysi volali somársky kašeľ. Takže tak je to s tou slávnou ochranou očkovaním proti čiernemu kašľu. Najviac ma štve, že som vlastne prirodzene preniesla protilátky na svoje deti, minimálne na pol roka ich života a napriek tomu mi to nebolo nič platné, pretože všetky dostali DTP a hlavne syn vďaka tomu má následok vážne poškodenie zdravia.