Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
1. feb 2011

@babi1
Išlo mi o kategorické vyhlásenie, ktoré si urobila, a to nebolo fér.

Keby si napísala, že muži sú v priemere viac na prachy než ženy, tak by som nič nenamietal, ale tvrdenie "chlapom ide vždy len o biznis" jednoducho nie je pravdivé. Spýtaj sa mojej manželky - @magdal1 - či mi ide vždy len o biznis. Možno by si sa dočkala prekvapivého vyjadrenia typu "kiež by môjmu manželovi šlo viac o biznis".
😀 😀 😀

manof
2. feb 2011

@pukica
Ktorý RÚVZ to je?

Oni inak robia veľké svaly, ale ich skutočné právomoci sú podstatne menšie než predstierajú.
V prvom rade, súčasná právna úprava povinného očkovania je na Slovensku protiústavná, tzn. aj pokutovanie za odmietnutie povinného očkovania je protiústavné, teda protiprávne. Tak sa vyjadril aj ombudsman:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ombudsman-s...

Takže RÚVZ sa bude nepochybne veľmi snažiť vytrieskať z vás ak už nie očkovania, tak prinajmenšom pokutu, ale keď sa nedáte, a budete sa ochotní voči pokute odvolať a ak odvolanie zamietnu, tak dať to na súd, podľa mojej mienky pokuta nehrozí.

Každopádne skôr, než Vám pokutu udelia, musí prebehnúť priestupkové konanie ZA VAŠEJ PRÍTOMNOSTI. Nemôžu to len tak odbaviť o vás bez vás. No a keď už tam budete, môžete im doniesť 10-stránkový traktát o tom, prečo odmietate povinné očkovanie (inšpirovať sa môžete tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... ) a oni sú na základe zákona o priestupkoch č. 372/1990 Zb. povinný vysporiadať sa so všetkými vašimi námietkami. Ak tak neurobia, spáchali procesnú chybu a ÚVZ SR im to vráti na nové prejednanie. Ak sa to bude naťahovať tak dlho, že uplynú 2 roky od spáchania priestupku (dátumu odmietnutia očkovania), tak je to premlčané a žiadna pokuta sa nekoná.

Každopádne udeliť vám pokutu bez osobného jednania s vami NEMÔŽU, ledaže by ste sa nedostavili na predvolanie bez akéhokoľvek ospravedlnenia.

Keď to bude aktuálne, ozvi sa, rád poradím, prípadne môžem ísť na RÚVZ s Tebou (ak preplatíš cestovné) ako splnomocnený zástupca a ja im to už vytmavím. 🙂

manof
2. feb 2011

@jolinka
Čo WMŠ na možnosť besedy v ich priestoroch?

manof
2. feb 2011

@nika.r
To MC v Šaci by mohlo byť dopoludnia vo štvrtok 24.II.2011?

@jonas17
Ak sa nepodarí inde, tak berieme tú čajovňu 24.II.2011 14:00 - 16:00, ale radšej by som rozumnejší čas inde (napr. vo waldorfskej škôlke), ak sa v tej čajovni ozaj nedá od 16:00 vyššie.

@viliatko
MC Stonožka dohodnutá na 23.II.2011
10:00 Košice-Juh
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
17:00 Košice-Staré Mesto
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

tamix
2. feb 2011

@manof O.K.

boddez
2. feb 2011

@manof v stonožke a isto stretneme...dakujem... 🙂 🙂 🙂

boddez
2. feb 2011

@babi1 zaujimave video...a hlavne pravdive...ale rodičia me všetci aj ked niesme matky... 🙂 🙂 🙂

maja22
2. feb 2011

Ahojte, ak máte záujem vidieť reláciu, kde bude aj téma očkovanie, nielen z jednej strany, tak si zapíšte: Fokus rodina v piatok 25.2..Reláciu vybavila pani redaktorka, s ktorou som si písala kvôli tej reportáži z minulého týždňa, teším sa, že do toho išla 🙂
@manof skúsim zistiť, čo si chcel vedieť 😉

manof
2. feb 2011

@boddez
rád Ťa uvidím osobne

@maja22
vďaka vopred

manof
2. feb 2011

Očkování je náboženství, řekl soudu jeho odpůrce:
http://www.vitalia.cz/aktuality/ockovani-je-nab...

babi1
2. feb 2011

@manof ospravedlňujem, sa a súhlasím s tvojím doplnením textu 🙂

manof
2. feb 2011

@babi1
OK, prijímam Tvoje ospravedlnenie.

erikasadek
2. feb 2011

@petot nie je zac uz vas nestacim sledovat.... ☹ ale ak nieco bude vzdy to tu hodim mozte sa spolahnut nech zije internet.. 😉

inak je to smutne ale patrick je uz oficialne od novembra uznany za invalida.. na 79% ☹ a v papieroch mu figuruje po MMR vakcine;. ☹

denisocka
2. feb 2011

@erikasadek ako za invalida ? napíš IP,ja som mimo asi 😔

erikasadek
2. feb 2011

@denisocka NEBUDEM STIHAT moja okolo ale ma uznany invalidny prispevok ++ ja ze nemozem pracovat.. kvoli starostlivosti....
normlane ho komisia uznala ze je to handikap... ☹ na 79% 80% su tazke pripady preto. 😉
jeho diagnoza proste je uz taka.. ☹
pribeh uz poznas moja;. ☹

samiana
2. feb 2011

Zavesím sem zase jeden odkaz, ktorý s očkovaním priamo nesúvisí, ale ukazuje, aký prístup majú "odborníci" k veciam, ktoré sa im nehodia do krámu.
Teda v Mochovciach, v jadrovej elektrárni, došlo k požiaru. Požiar bol v novembri, na verejnosť to preniklo až teraz po anonymnom liste , kde sa okrem iného písalo:
"Aj napriek vážnemu ohrozeniu bezpečnosti sa uprednostnila výroba,"

http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...
V članku je aj stanovisko Greenpeace:

"Greenpeace: Mlčanie je zarážajúce

Organizácia Greenpeace mlčanie o technických problémoch ostro kritizuje. "Je zarážajúce, že verejnosť sa od Slovenských elektrární dozvedá len samé pozitíva o jadrovom priemysle na Slovensku, ale na požiar v jadrovej elektrárni musí upozorniť až anonymný list. Zaujímalo by nás, čo všetko zostáva pred zrakom verejnosti utajené," povedala pre Aktuálne.sk Andrea Zlatňanská z organizácie Greenpeace Slovensko."

Podobnosť čisto náhodná? 😒

blovitc120
2. feb 2011

@erikasadek to je smutné ☹. Na druhej strane v našej krajine by sa niečo také nikdy nestalo, to som si istá, nikdy by nikto neuznal nejaké poškodenie po očkovaní, stačí si prečítať našu obľúbenú proočkovaciu stránku, aké sú všetky vakcíny bezpečné a tí, ktorí tvrdia opak, sú blázni a neviem čo ešte 😖

certica
2. feb 2011

@erikasadek vsetko najlepsie k meninam 🙂 . a drzte sa

nika.r
2. feb 2011

@manof vydržíš do večera s definitívnym potvrdením? Budem kontaktovať MC, isto dám čo najskôr vedieť.

viliatko
2. feb 2011

@manof super, tesim sa.. aj ked neverim, ze sa tam uvidime, ale poslem kazdeho🙂

tin007
2. feb 2011

@erikasadek joj, to mi je luto. a nepomahaju patrickovi tie specialne terapei? si davnejsie pisala, ze chodi do nejakeho centra

andreajakubska
2. feb 2011

@samiana Pridám perlu z mochoviec. Manželov kamarát tam robil školenia zamestnancov v nejakom programe a údržbári sa mu tam pochválili , že už im 3 krát vykradli velín.

erikasadek
2. feb 2011

@blovitc120 😉
@certica dakujem.. 😉 🙂
@tin007

on bude chodit aspon do dospelosti.. ☹ proste potrebuje dennodenu moju pomoc a aj ich. ☹
s toho sa neda vyliecit... len mu pomoct v urcitych veciach.. socialne je strateny.; ☹ ale zase dokaze veci co iny nedokazu. 😉

natty53
2. feb 2011

Ahojte,
vdaka mojim kamaratkam @henrike a @jonas17 som aj ja otvorila oci a "vitam" u vas v klube.. 🙂 . Docitala som len par stran, nie je cas na vsetky 😀,ale nikdy uz ockovat malu nedam. Lutujem,ze som o tomto nepocula skor a ze ma vobec TBC a dve Hexa a Prevenar...
Ale pisem, lebo sa tesim, ze sa stretneme v Kosiciach, urcite do Stonozky pridem. 🙂

@manof ja tiez pouvazujem(ak mozem , 🙂 )o tom Tvojom zastupovani na RUVZ, lebo zatial mi tie vyhlasky a veci s tym spojene pripadaju ako "spanielska dedina"

jaja1118
2. feb 2011

http://dennik.pravda.sk/Pravda.aspx?datum=2.2.2...
kto mate slaby zaludok -radsej necitajte!!!!!!

jonas17
2. feb 2011

@natty53 vitaj, Natálka! 😉

henrike
3. feb 2011

Zdravim vsetkych,
tak uz sa asi pridam aj ja ak mozem! 😀 Nasla som sa v "Kto ma spomina" a tak som sa tu dostala ... Vdaka @natty53!!! Takze moja dcerka nema ziadne ockovanie - aj to TBC v porodnici som odmietla, aj ked na mna pozerali ako na ... a snazili sa ma ovplyvnit (dokonca aj moja porodnicka sa do toho trosku zamiesala). Detsku Dr. mame veeelmi chapavu a ustretovu (ved preto si aj platime poplatok na suktomnej poliklinike ...) a preto som uplne zarazena z toho, co napisala @pukica. Puki, brutaaaal! Mne Dr. doteraz davala iba podpisovat odklad ockovani, mala na to asi priestor, kedze dcerka sa narodila ako hypotroficke dieta, ale na poradnu v 1. roku mi uz odporucila priniest zdovodnenie odmietania ockovani. Tak sa na to chystam. A na tie diskusie v Kosiciach sa tiez chystam, len este neviem na ktore miesto a v ktory den pojdem.
Postupne si vas tu trosku poprecitavam.

henrike
3. feb 2011

Juj prepac, ahoj @jonas17!!! 😀

roo
3. feb 2011

Dalsi clanok v Pravde: Ľudia podľa poisťovní o dobrovoľné očkovanie záujem majú.