Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barica
23. feb 2011

Pekne prosim, muze mi tu nekdo odpovedet, ockovani proti MMR je "ziva vakcina", nebo ne? A pokud je ziva, existuje nekde nejaka studie, ci doporuceni, ze neni vhodne touto vakcinou ockovat dite v dobe, kdy je jeste kojene, prip. kdy je jeho matka tehotna, prave kvuli moznemu prenosu viru? Trochu se o tom zminovala i reportaz na Markize... diky!

tin007
23. feb 2011

@barica ahoj, ano, vakcina proti mmr (priorix) obsahuje zive (vraj dostatocne oslabene) virusy. a v pripade, ze imunitny system po ockovani "zblbne", tak moze prepuknut niektora z chorob, proti ktorym bolo dieta ockovane (najcstejsie je to mumps) a dieta moze byt infekcne pre svoje okolie (to je to, co hovorila ta dr. v prispevku v Reflexe)

elizabeth1011
23. feb 2011

ahojte. chcem sa spytat ti ste mali nejake postihy ak ste svoje dieta nedali ockovat a akym sposobom ste odmietli tie ockovania??? dakujem za skore odpovede

jerrymona
23. feb 2011

http://www.markiza.sk/clanok-relacia/reflex/548...
vpravo je video, kto tuto relaciu este nevidel. 🙂

pia22
23. feb 2011

@elizabeth1011 odmietnutie ockovania sme nahlasili pediatrovi, ten poslal hlasenie na RUVZ, odtial poziadali pediatra o pisomne vyhlasenie a kopiu zdr. zaznamu, spolocne s pediatrom sme zapisali, ze rodicia odmietaju povinne ocko., a teraz cakame predvolanie z RUVZ. To je vsetko😉

tin007
23. feb 2011

@elizabeth1011 u nas to bolo tak, ze odlozenie ockovania zapisal pediater do zd. karty a my sme po zvazeni a studiu (skoro rok) sami odniesli odmietnutie na RUVZ a kopiu odmietnutia dali pediatrovi. dostali sme od RUVZ list o tom, ze sme nezodpovedni rodicia a ze nas budu riesit. tak cakame, ze co a ako budu riesit.

certica
23. feb 2011

@tin007 no, nezodpovedne ste sa udali 😀 😝 . a kolko uz vlastne uplynulo od toho vyhrazneho listu?

tara
23. feb 2011

neviete, ci sa moze ockovat dieta, ktore ma zlateho stafylokoka? chcem totiz tiez odmietnut ockovanie a toto je len jeden z tisice dovodov. vdaka za radu.

sorciera24
23. feb 2011

@tara zlaty stafylokok nie je kontraindikaciou....moj syn mal zlateho stafylokoka v hrdle, nose, neskor v moci...vsetko sa preliecovalo.....viem, ze toto sa neuznava...ale ked mas dalsich 999 dovodov preco neockovat, tak neockuj 😉 tak ako my...

boddez
23. feb 2011

Mudr.Lipták.....Vakcínu si vy ako laik musite predstavovať ako polievku tzn...že ja nebudem skúmať čo všetko je v tej polievke dôležité je že to posudila mediínska autorita....hmm...ty si teda autorita..fakt..je z neho zrejme že sa bude bráániť a taketo hole a nezmyslene fakty bude prekladať..a že je skvele dotovaný od nejakeho med..konernu...trtko 🙂 🙂 🙂

denisocka
23. feb 2011

@boddez kopec mojich znamych,čo ich doteraz očko nezaujimalo mui dnes pisalo,že čo to za *uja 😀

roo
23. feb 2011

To prirovnanie s polievkou to bola teda riadna blamaz (jeho).

A zo stolicky ma vzdy dviha, ked niekde citam, ze my tu n a SLovensku sme taki bl*bci, ze sa nevieme zodpovedne rozhodnut a teda nam to musia vsetko prikazovat 😠 😠 😠 To akoze vo VB su vsetci rodicia tak inteligentni a scitani, ze im sa doverovat da? Oni teda mozu rozhodovat za svoje deti vo vsetkom, len my sme tu banda s podpriemernym iq...

elizabeth1011
23. feb 2011

chcem sa este opytat co ste udali ako dovod odmietnutia??

tin007
23. feb 2011

@certica asi 2 mesiace

dominika1988
23. feb 2011

@boddez ja som rada, ze to zadrel, to nemohol brat vazne snad nikto 😀 aspon si pekne nas....do huby

danka79
23. feb 2011

ahojte. Patrim medzi tych zmätenych rodicov ktori si vcera pozreli Reflex, v podstate som uz taketo informacie mala,nic sokujuce som sa nedozvedela. Zhodou okolnosti sme prave dnes boli na prvom ockovani. Moj nazor vseobecne na ockovanie je,ze ak tvoje dieta dostane nejaku chorobu a nie je proti nej ockovany, tak lutujes ze si dieta neuchranil/a. Ak ma zase po ockovanie neziaduce ucinky (v tragickom pripade s trvalymi nasledkami),tak zase lutujes ockovanie. Su to naozaj v tom mnozstve deti mizive percento,ale nikto nechceme byt sucastou tejto smutnej statistiky,ze...
Maleho som dala ockovat aj proti rotavirusu,lebo ho prekonala dcerka a ja som to chytila na Kramaroch ked som s nou bola!!!a teda nikomu to nezelam. Nechcem aby nieco take prezil aj moj syncek.
Mam z toho vsetkoho zmiesane pocity, zazneli vyroky aj pre aj proti. (prirovnanie k polievke ma rozveselilo...) Teraz sa modlim,aby maly nemal nejake problemy z tejto hexa vakciny.
Nemam rada radikalne riesenia,teda uplne odmietanie ockovania,ale takisto ani nie bezhlave plosne ockovanie proti vsetkemu len aby mali farmaceuticke firmy dobry zarobok...

tin007
23. feb 2011

@danka79 ak si precitas celu diskusiu tak zistit, ze nik z prispievatelov (a dufam, ze nik) nie je za to, aby branil komukolvek v ockovani jeho deti (alebo seba), ak sa tak rozhodne. na druhej strane je tu drviva vacsina tych, ktori si zelaju mat volbu neockovat, ak sa tak rozhodnu a bez toho, aby boli zastrasovani, sankcionovani a pod.

bambi2
23. feb 2011

@danka79 len rozdiel je v tom, ze ked dieta dostane nejaku detsku chorobu, (nato su aj tu, aby ich deti prekonali) - da sa vyliecit. nie su smrtelne ako kazdy strasi... ale ak dieta poskodi ockovanie, moze to mat trvale nasledky a ovela horsie ako keby dieta prekonalo chorobu. v takom pripade ti nepomoze uz ani panboh... 🙂 a ver, ze takych pripadov je ovela viac ( poskodenych po ockovani) ako deti ktore prekonali chorobu bez nasledkov...

aninka30
23. feb 2011

existuju niekde statisticky, ktore hovoria o ochoreniach nasledkom ockovania???

aninka30
23. feb 2011

existuju niekde statisticky, ktore hovoria o ochoreniach nasledkom ockovania???

kaja73
23. feb 2011

@danka79 inak rotavirusov je viac typov a ked ste prkonali jeden este možete schytat druhy,no a kedže sa jedna o živu vakcinu,tak sa može stat že vas teraz krpec dokonca nakazi.Boli už pripady že po zaočkovani na rotavirus nasledne nan ochorela cela rodina.

roo
23. feb 2011

@aninka30 ano, existuju. Lekari su povinni hlasit toto na SUKL. Ale uprimne - vedia vobec lekari, co je neziaduci ucinok ockovania? Citaju pribalove letaky?
A ked im aj rodicia povedia, ze toto a toto sa stalo nasmu dietatu ako dosledok ockovania, tak to bagatelizuju a nenahlasia. A kedze to nenahlasia, tak to nikde nefiguruje a dalsi lekari hovoria dalsim rodicom, ze vsak ich problemy nemozu byt z ockovania, lebo to nikto take este nic nehlasil, cize to tiez nenahlasia atd atd a ockovanie sa potom javi ako bez nasledkov.

kaja73
23. feb 2011

@aninka30 Statistiky su nanič,kedže sa nasledky po očkovaniach takmer vobec nehlasia.Aj my patrime do tej skupiny a nik nič nehlasil a tak je na tom vačšina z nas.To sa potom roba statistiky a hovori sa o mizivom prcente.To iste 😠 a aj preto napr detsky diabetes autoimuneho typu tak vyrazne stupa.To sa proste normalnou cestou neda dosiahnut.A aj na letačiku je diabetes pisany ako možna komplikacia,ale nasi MUDR to este ani raz neuznali.takže u nasich deti je to zasadne geneticke-ale po kom to dedia je otazne.

oscarka3
23. feb 2011

@elizabeth1011 , nemusíš udávať žiadny dôvod. nechceš a hotovo.

boddez
23. feb 2011

@denisocka hehe on fakt je UJO....
@dominika1988 presne tak čisto si sáám zas...l do huby...nezaujimajte sa ludia čo je v očk.látkach...verte med..autoritám..🙂))dalej verte ako posledných 50rokov ..ešte niesme všetci na tom poriadne nabalení... 😠 😠

boddez
23. feb 2011

skvelá beseda v KE dnes....bola...fakt..
🙂 🙂

dominika1988
23. feb 2011

@boddez ale ze mu nenapadlo, ako to vyznie, akoby sme fakt boli stado oviec bez vlastneho nazoru, ktore musi na slovo posluchat

denisocka
23. feb 2011

@boddez ch som tam nechcela davat,preto ta *

denisocka
23. feb 2011

@boddez to ty si bol kedysi v telke?

barborka08
23. feb 2011

Myslite, ze niekto este berie vazne to co povie ujo MUDr. Liptak? 😀 Ja som teda este nepocula a ani necitala jedinu vetu, ktora by za nieco stala. Ziadne rozumne argumenty, len zosmiesnovanie, zlahcovanie, odbocovanie od temy, ale ani jedna inteligentna veta k veci alebo rozoberanej problematike...

bambi2
23. feb 2011

@barborka08 jeho zaujima iba stav na ucte... to ostatne je nepodstatne... 😉