Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
28. feb 2011

@sirinka je,ty čakaš tretie? bože si ma predbehla a vyštartovali sme kedysi rovnako 😉 a dobre rozhodnutie s tým očkovaním a ako píše @maggie2 ,ešte musiš ustražit v porodnici,nakolko pediatrička je druhorada zaležitost

denisocka
28. feb 2011

@sirinka a pozeram,že zas budeš mať babu,ten tvoj asi tiež nevie robiť opačne pohlavie,jak moj 😀

sirinka
28. feb 2011

@denisocka tak ja som chcela jedno po druhom a moj drahy uz ma zase svoj vek...tak naco cakat... 🙂
planujete aj vy tretie?

denisocka
28. feb 2011

@sirinka nie,tretie nechcem. ved ja žartujem 🙂 a jak to zvladaš?

maggie2
28. feb 2011

@denisocka no, s tým ustrážením v nemocnici máš aj Ty skúseností dosť, pamätám si 🙂

roo
28. feb 2011

@maggie2 vitaj, na Teba som myslela, ze som Ta tu davno "nevidela". A ako vzdy mas recht. Veru, nechapala som ani ja, preco ta moderatorka na konci robi take divadlo 😅

A spominalo sa tu po prvom odvysielani tej relacie, ze pan profesor je v komisii, ktora posudzuje nahlasene neziaduce ucinky. Tak ale neviem, ci je to pravda. Mate niekto k tomu dokaz? Ja som ho nasla figurovat ako sudneho znalca pri krajskom (?) sude v BB. Resp. je zverejneny zoznam "odobornikov", ktori posudzuju nahlasene neziaduce ucinky?

sirinka
28. feb 2011

@sirinka hej, tretia baba, do porodnice pojdem rovno z vyhlasenim....

denisocka
28. feb 2011

@maggie2 tak tak, čo som sa s vami uťukala cez mobil a slzy ,cez bububu a zastrašenia,že ma domu nepustia nezaočkovaných -hahaha

sirinka
28. feb 2011

@denisocka celkom dobre...akurat teraz maju deti anginu a su na ATB...ja mam silnu nadchu...len nech sa teraz porod nerozbehne hehe

manof
28. feb 2011

@maggie2
Celý vtip spočíva v tom, že Dlhoneľudský sa vlastne prezradil, za koho kope, že mu vlastne vôbec nejde o zdravie detí, ale o záujmy svojho zamestnávateľa - najväčšej farmaceutickej firmy na svete - Pfizer.

maggie2
28. feb 2011

@roo toto som našla o ňom napr.:
Členom pracovnej skupiny pre imunizáciu Úradu verejného zdravotníctva, ktorá radí pri kategorizácii bol aj Svetozár Dluholucký.

Ten poskytoval firme Pfizer platené vzdelávacie a poradenské služby na stránke sprievodcaockovanim.sk. Informoval o tom Gabriel Šípoš.

Potvrdil to aj Dluholucký: „Dostal som 200 eur mesačne, že som robil poradňu.“ Tvrdí, že od polovice decembra zmluvu nemá.

„Všetky farmaceutické firmy spolupracujú s odborníkmi na klinických štúdiách či vzdelávacích aktivitách,“ vraví Magdaléna Vencelová z Pfizeru.

Rezort zdravotníctva o tom vraj nevedel. Dluholucký je podľa nich medzinárodným odborníkom.

Uhliarik vraví, že je to na etickom zhodnotení každého, ale pripravuje v tejto oblasti zmeny: „Malo by sa to zverejňovať. Dáme to do novely zákona,“ dodal.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5719975/minister-uhli...

maggie2
28. feb 2011

@manof no práve som vložila hore príspevok. Samozrejme že kope za Pfizer, a od nich vie, aj o tom spore čo vyhrali, samozrejme že nečíta každý deń Washington Post. Hanba mu, fakt, takto sa tváriť akoby nič

manof
28. feb 2011

@roo
No teda ďakujem pekne za súdneho znalca, ktorý je platený najväčšou farmaceutickou firmou na svete. To je rovnako ťažký konflikt záujmov ako s jeho fungovaním v Pracovnej skupine pre imunizáciu.

maggie2
28. feb 2011

@manof Veď teraz vlastne rozumiem že v tej TV besede im vlastne robil hovorcu

tin007
28. feb 2011

@roo on sa sa pomenoval, ze je znalec, lebo povedal nieco take, ze za tych 20 rokov, co robi znalca, este nikdy neboli preukazane vedlajsie ucinky ockovania. sa ani necudujem, ked je tym znalcom on! 😝

maggie2
28. feb 2011

@manof nemarí sa mi, alebo mi to môžeš vyvrátiť? Zdá sa mi, že na tých popfizerovaných stránkach tam svojho času MUDrovia a MUDRy sa bili do pŕs, že to poradenstvo robia nezištne? Nebolo to tam? A toť píšu že odmena bola 200 eur / mes.

maggie2
28. feb 2011

@tin007 Veru, nečudo. Tak to je trefa klinca po hlavičke. Ako vtip je to paráda. Len škoda, že je za tým toľko bolesti a utrpenia postihnutých detičiek.

tin007
28. feb 2011

@maggie2 sme radi, ze si zavitala 🙂

barborka08
28. feb 2011

@roo Ujo MUDr. Dluholucky, zrejme niekedy znalcom v odbore Zdravotnictvo a farmacia, odvetvie Pediatria bol. No uz nie je, tohto casu ani na zozname znalcov sa jeho meno nenachadza.

@sjuzocka Starsia dcerka ma tiez vsetky ockovania, ktore v tom case boli povinne. Takisto som si neskor hlavu buchala... No poucila som sa (smutne, ze takymto sposobom), clovek sa stale uci, teda mal by sa! Drzim palce 😉

sofhia
28. feb 2011

@denisocka dakujem za radu , a obe kamosky sa tvarili pred lekarkami, ze toto ich rozhodnutie je len docasne? stale to s muzom zvazujeme, ci zostat u tejto lekarky, a nemusiet cestovat, alebo sa sam nahlasit...presvedcit nas uz nepresvedci nikto, len asi nebudeme vediet zahrat divadlo, ze to chceme oddialit... a mala je zdrava.. s akym argumentom odsuvaju ockovania?
ako casto sa chodieva do poradne? kazdych 6 tyzdnocv?

tean
28. feb 2011

@manof
tak zahada vyriesena. U mna tie ikony neboli na ziadnom z 3 PC a 4 prehliadacoch. Ked som ten link poslal kolegovi tak u neho sa tie ikony nachadzaju, tak mi to stiahol. Ma firefox

roo
28. feb 2011

No nemyslite, ze ma osoba pana profesora nejak speci zaujima 😀 ale zaujalo ma to, co tu potom bolo napisane, ze by mal byt clenom nejakej komisie, ktora posudzuje opravnenost nahlasenych neziaducich ucinkov ci co... Chcela som len vediet, ci je to naozaj tak, aby sme tu zas nepustali nepravdive informacie. Lebo ak by to bolo tak, tak by mi to uuuuplne stacilo.

maggie2
28. feb 2011

@roo no ja som hľadala na nete, ale nič také som nenašla, a verím že tam majú "svojich" ľudí tak či tak 😉

maggie2
28. feb 2011

@roo http://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov... aj tak sú tieto tabuľky hrôzostrašné a keď si predstavíš, že ide snáď len 1 percento z prípadov /99 percent sa vraj štatisticky predpokladá, že sa nenahlási/ vezmúc navyše v úvahu, že páni z komisieasi i vyškrtajú tie vedľajšie účinky ktoré SK príbalové letáky neuvádzajú /cukrovka, úmrtia, atď./ tak je to tragédia.

A ešte dávam do osobitnej pozornosti to, že vakcína bcg má v správe o vedľajších účinkoch tradične samostatnú tabuľku

barborka08
28. feb 2011

@roo To ze nie je znalcom neznamena, ze nemoze byt clenom komisie 😉

maggie2
28. feb 2011

@barborka08 on je snáď všade a všetko 😉

barborka08
28. feb 2011

@maggie2 😀 a nikto iny nesmie hovorit iba on... 😀

maggie2
28. feb 2011

@barborka08 tá redaktorka v telke mala byť autoritou, veď to bola jej relácia, nie jeho, a odvážne klásť otázky, bolo vidno, že je z neho vystrašená bububu

lenka3007
28. feb 2011

no nemala som ani tušenie kto je ten MUDr. dluholucký ale našla som toto a už viem
http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=164
Jednostranný názor, jedine kladný názor na vec, hladí len na jednu stranu mince, a nehnevajte sa ale myslím že tý mladý doktory su v tomto viac odborný ako on,my sme mali v dedine tiež doktora, rovnako stareho ako on a ten povedal mojmu dedkovi, ked si vytkol členok, nech si dáva acilpyrín...
A ešte som sa chcela spýtať, že ked nas už čaka to 6 ročne očkovanie na slovensku a ja som v krajine, kde očkovanie nie je povinne, musim sa tam aj tak dostaviť? keby aj odhlasim Jurka od slovenskej doktorky? Však kludne mi sem može prísť hygiena, ked sa im chce toľko cestovať 🙂

barborka08
28. feb 2011

@maggie2 Ujo MUDr. ma uz nejaky ten rok (destarocia) za sebou, kedy urcoval co a ako... a hovoril len on... ma celozivotne skusenosti v recneni a riadeni... Ked hovori, nema stres ani z kamier, ani z ludi, a uz vobec nie z telefonatov ludi, ktori by mu chceli oponovat... Nemyslim si, ze by mal pocit, ze sa mu niekto moze rovnat... Len ma prekvapuje, ze v case reklam pocas vysielania televizie, nevystupuje ako stastny dochodca, ktory sa ockuje minimalne 2x do roka proti vsetkemu 😀