Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
5. mar 2011
manof
5. mar 2011

@kryska5
Áno už 10.XII.2011 bola podaná prvá žaloba, ale ešte sa nekonalo žiadne jednanie na súde.

jonas17
5. mar 2011

@manof po prečítaní diskusie na naničmame som čím dalej zhrozenejšia z matiek - očkovačiek, tak nejak strácam nádej, že sa niečo v povinnosti očkovania pohne.
ináč, dík za besedu, mohlo by byť častejšie, ale aj za to vďaka, zase sme o niečo múdrejšie.len som čakala viac matiek.

manof
5. mar 2011

@tamix
Jak je správne?
V Šahoch alebo v Šahách alebo niečo iné?

spevacka
5. mar 2011

v Šahách 🙂

spevacka
5. mar 2011

@manof inak, v Leviciach sa už na teba tešia 🙂

manof
5. mar 2011

@jonas17
Uvidíme, čo ten Kežmarok, prípadne Levoča k tomu ( @denisocka - čo Levoča???) a do tretice by mohli byť opäť KE, ak sa nič iné neponúkne. Asi v máji, skôr zrejme už nehrozí.

manof
5. mar 2011

@spevacka
Vďaka za upresnenie.
Kto sa teší? Miestny RÚVZ? 😀 😀 😀

marcaradko
5. mar 2011

@olifcek
maly ma reflux a tam som dr. vravela ze mi strasne zle spava a sucha si stale ocka,tak urobila neake tie odbery...potm nas s tym poslala na hematologiu a tam dr. napisala do spravy ze je to alergickeho povodu...

spevacka
5. mar 2011

@manof aale nie, baby čo tam idú, alebo sa aspoň chystajú, aj tu nás pribúda...pochybovačov, neočkovancov a tak...my máme len hexu a tým sme skončili a našťastie mi moja dr. nerobila žiadne prednášky, povedala, že to je na mne....tak dúfam, že tú hexu prežijeme. Ja vás tu len čítam, nezapájam sa , ale sympatizujem

denisocka
6. mar 2011

@manof mam sa pýtat na levoču? by som skusila tej znamej ,je tam taka Vegetarianka - reštika

ju11i
6. mar 2011

@manof veru, je to smutné ale náš svet sa naozaj zmenil na Matrix. Všade počujeme len aké je očkovanie pre nás prospešné, ako nám veľmi pomáha v boji proti chorobám a v skutočnosti nám vyvoláva "civilizačné" ochorenia. Nechcem s mojim dieťaťom do konca života chodiť po doktoroch, pretože z "neznámych" dôvodov dostane cukrovku alebo hnusnú alergiu. Pre istotu ani nespomínam agresívnejšie ochorenia.
Čo som nemohla urobiť sama pre seba urobím aspoň pre moje dieťa - budem brániť jeho zdravie.

desszi
6. mar 2011

@manof okrem RUVZ sa na teba tesia aj iny 😀
@spevacka ty si z LV? prides na besedu?
@marcaradko nam biely profil (teda jednotlive druhy bielych krviniek) nerobili, takze co sa tyka eozinofilov neviem ako sme na tom, imunoparamtre sme mali blizko dolnej hranice normy, niektore tesne pod normou, ale hodnoty neviem, nezapamatala som si ich. Po troch mesiacoch alternativnej liecby vsak imunoparametre stupli, ale neviem na akej su teraz urovni. Priznam sa, ja to ani velmi neriesim, kedze kazdy sme individualny a statisticky dane normy niekedy len zbytocne spravia z cloveka choreho. Krpec sa ma v pohode, a to je pre mna dolezite, aj ked hlasim, ze na dnes na rano mal sopliky, no ale to nie je ziadny katastrofa.

karolkooo
6. mar 2011

@manof No ľudia, moji, ja som tiež zatiaľ odmietol očkovanie môjho syna, aj som proti tomu, ale čo tento pán predviedol v TV, to je otras, veď on sa verejne priznal k trestnému činu, dávanie úplatkov.... Ďalej, 40 rokov žil zo špinavých peňazí z farmac. priemyslu a keď ide do dôchodku, začne na nich kydať, to čo je? to je ako seriozny pán? jemu máme veriť? inak to urobil zlú reklamu nášmu záujmu..... vy máte na to iný názor?

certica
6. mar 2011

@karolkooo moj osobny nazor je taky, ze nemam akosi potrebu hodnotit (ne)moralnost tohoto pana (alebo kohokolvek ineho), ani ma az tak nezaujimaju osobne ci ine dovody, ktore ho viedli k zverejneniu... ale beriem si z toho, co je pre mna uzitocne - a tymi su informacie a fakty, akym sposobom farmapriemysel funguje, resp. potvrdenie uz davno tuseneho na konkretnych prikladoch z praxe. skus si polozit otazku: malo by pre teba alebo ostatnych ludi vacsi vyznam, keby pan xy (v tomto pripade pan virapen) zostal v tichosti az do smrti alebo je pre ludi prinosnejsie, ze sa o takychto veciach nieco dozvedia? ze poodhalil oponu a nepisane pravidla tohto big-biznisu?
no a verit mu , ci neverit ... nevidim celkom dovod, preco by si vymyslal, preco by sa priznaval k niecomu tak otrasnemu, ako si ty napisal, ze az trestnemu cinu, davaniu uplatkov atd. , keby tomu tak nebolo..? 😕 😉
takze ja to hodnotim pozitivne v zmysle, ze nesudim cloveka, ale prijmam z celej veci, co je pre mna uzitocne. ide tu predsa o otazku zdravia a ta je dolezita asi pre kazdeho z nas...

tamix
6. mar 2011

@manof Ahoj, v Šahách 😉

kryska5
6. mar 2011

@manof vďaka za info, dúfam, že zvíťazí zdravý rozum 😉

manof
6. mar 2011

@denisocka
popýtaj sa veru
vďaka vopred

manof
6. mar 2011

Ľudkovia, práve mi usporiadateľka z Topoľčian povedala na poslednú chvíľu, že z toho nič nebude, tak 17.III.2011 mám voľno. 15.III.2011 som v Bánovciach nad Bebravou a 16.III.2011 v Prievidzi.

Tak niečo poblíž by bolo fajn. Napr. Nováky, Handlová, Kremnica, Turčianske Teplice...
Prípadne ešte od Trenčína hore Váhom - Dubnica n. V., Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča...
Nemá niekto last-minute záujem o usporiadanie besedy v týchto končinách?

karkulka1
6. mar 2011

@marcaradko
pravdu povediac neviem, lebo teraz nemam jeho kartu doma, ked sa niekedy ku nej dostanem- tak popozeram vsetky jeho odbery. Pravdu povediac toto som ockovaniu nepripisovala. Maly je autista ale to zrejme s tymi eozinofilmi nesuvisi...
Moj vnutorny pocit je, ze zrejme na nieco bude alergicky. Ja mam quasi chronicku nadchu (ktoru de facto neliecim) a tiez mavam takmer stale zvysene eozinofily.

Testy na parazity mu robili uz niekolko krat kvoli skolke- vysledok bol OK.

maxii
6. mar 2011

@kryska5
ahoj, ja sa rada stretnem ;)
stretli sme sa na besede, pamatas 🙂))

kbeata
6. mar 2011

@kryska5 aj ja sa rada stretnem 🙂

denduska
6. mar 2011

@marcaradko hej myslela som crevne parazity. Nevyznam sa presne len viem, ze sa nedaju vsetky zistit len vyterom, niektore len zo vzorky stolice a mrle tusim tou lepiacou paskou na konecnik 🙂

kryska5
6. mar 2011

@maxii Ahojček, jasné že pamatám, aj som ťa tu hľadala ako maxi, dve ii som nevedela 😀

@kbeata Ahoj, teším sa 🙂

posielam ip

marcaradko
6. mar 2011

@denduska
dakujem.maly ma od narodenia problemi s bruskom ... ale lekary mu robia vsemozne vysetrenia ale vyter z konecnika stale nie...niektore postupy dr. nechapem...

nellina
6. mar 2011

@kryska5 aj ja mam zaujem o stretnutie 🙂

sofhia
7. mar 2011

ludia, co mate uz ockovane deti niecim, a uz nechcete pokracovat - napr. TBC ci prva hexa ako my... robili ste tu detoxikaciu tazkych kovov? ake su vase skusenosti? dakujem

manof
7. mar 2011

ŠÚKL netestuje, či je vo vakcíne ortuť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-netest...

spevacka
7. mar 2011

@desszi no bývam 10 km od Levíc, ale ten termín mi presne koliduje s dvoma inými, takže moja účasť je dosť ohrozená, no ale keďže my sme už očkovanie doriešili (máme iba hexy a nič viac-podpísané odmietnutia u dr.) tak asi tentokrát neprídem, čo mi je aj veľmi ľúto, ale neviem sa rozkrájať ☹ . Veľmi rada by som si vypočula prednášku aj následnú diskusiu, čo sa tam asi rozpúta.