Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
8. mar 2009

No zbohom, my máme diabetes v rodine, myslíte že by mi to "pomohlo"? To je hrozná choroba. Tatko o jej následky aj zomrel ☹. A ako prišli na to, že je to z očkovania?

vanish1
8. mar 2009

po očkovaní sa mu náhle zhoršil zdr. stav a urobili mu testy, tak to zistili, ináč detská cukrovka je častý než. účinok po očkovaní, aj dcéra Mudr. Hrabčáka (účinkoval v tej paľbe na markíze) dostala po očkovaní cukrovku

martina46
8. mar 2009

Som si zatiaľ pozrela tú stránku riziká očkovania, len zbežne a mám dosť!
To asi teraz dám sotva očkovať na pneumokoka ☹ najmä, keď mi doktorka odporučila ešte počkať a že deťom, čo ho dali (asi okolo roka, či kedy sa dáva) mali potom často choré :(
Musím si prečítať viac o tom všetkom. Alebo radšej nie?
Ale povinnému očkovaniu sa asi nemám šancu vyhnúť, že?

luciaakubko
8. mar 2009

tiez som uz davnejsie spominala kamosku, ktorej dieta dostalo po ockovani cukrovku. navyse poznam z okolia este jeden totozny pripad.

blovitc120
8. mar 2009

Martina, riešime rovnaký problém ☹. Ide mi hlava prasknúť, čo rozmýšľam, ako sa tomu vyhnúť ☹. Moja krásna zdravá babuľka, neprežila by som, keby sa jej niečo stalo ☹.

denduska
8. mar 2009

aj my mame v rodine diabetes, manzelov dedko + brat, teda moj svagor....ale myslim ze to nepomoze ☹ inak ja som spravy nevidela, teraz to nemozem tu si pustit, aka to bola vakcina??
v jednej je diabetes normalne napisany v pribalovom letaku ako neziaduci ucinok...takze myslim ze by to nepomohlo, akurat mozu podat staznost ze lekari maju viac informovat, ale zaockovat sa musi tak ci tak 😖

vanish1
8. mar 2009

martina 46, určite si o tom viac prečítaj, povinnému očkovaniu sa máš šancu vyhnúť, príp. ho posunúť, sme tu viaceré také, ktoré tak robíme

niečo o pneumokokoch
príbalový leták http://www.pneumokok.sk/Portals/14/PREVENAR SPC...

http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Pneumoko...

http://www.ockovanie.org/pneumokoky.html

preložené o rozšírení nevakcinačných kmeňov
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

denduska
8. mar 2009

ak viete anglicky tak tu na tejto stranke su linky http://www.nccn.net/~wwithin/diabetes.htm

inak ved ma to ani neprekvapuje, kedze DM typu I. je autoimunne ochorenie 😖

petot
8. mar 2009

denduska: Nie je to nič tajné. Urobili sme skrátka "jedno očkovanie viac než veľa". Pred poslednou dávkou u stredného sme už váhali, lebo najstarší mal následky po DTCOQ+ActHIB+EuvaxB, ale Infanrix mal byť "lepší", a tak tú dávku dostal. Dodnes sa z toho zviecha, má už 3 roky a hovorí najviac 3-slovné vety, a má mierne autistické črty, ale sme vďační za pokrok, ktorý urobil, lebo v mesiacoch po tej dávke to bolo omnoho horšie. Ľúbime ho takého, aký je, aj keď niekedy je pre nás ťažké, zvládať jeho vrtochy.

MMR sme mu už nedali, najstaršiemu sme nedali DTwP, a najmladší je zatiaľ úplne "čistý" a ak Boh dá, tak to aj tak ostane.

Najťažšie bolo prekonať strach z ochorení, ktorý sa tu cieľavedome a za ťažké peniaze rozosieva, spolu s podvedomým pocitom, že "vakcíny chránia". Bolo potrebných niekoľko trapasov, aby som sa "vyliečil" z dôvery v systém. Informácie o skutočných príčinách ústupu týchto ochorení mi priniesli potrebný pokoj. Voči chorobám mám stále rešpekt, ale nie paniku, a omnoho väčšiu hrozbu vidím v ihle, a najmä bezohľadnom biznise, ktorý zhmotňuje.

petot
8. mar 2009

denduska: K tým flavonoidom: sú to vlastne vitamíny, ktoré sa bežne nachádzajú v ovocí, najmä citrusoch (v citrónoch až 50-100mg). 😝 V tabletkách, ktoré som spomínal, je ich minimálne množstvo (1,4mg). Chránia vitamín C pred oxidáciou, a tým predlžujú jeho životnosť (a tým aj účinnosť) v organizme. Rutín (vitamín R) v spolupráci s vitamínom C udržuje pevnosť cievnych stien, preto sa aj používa pri liečbe cievnych problémov, ako si spomenula.

Sú to prírodné a prospešné látky, navyše z toho zlomku tabletky by dieťa dostalo naozaj minimálne množstvo (zlomky miligramu). Myslím si, že dieťaťu by nemohli ublížiť. Navyše, pri liečbe dospelých sa používajú dávky až 600mg.

Pozerám sa na to z toho uhlu pohľadu, že omnoho väčší rešpekt by sme mali mať z tých syntetických liekov, ktoré deťom dávame bežne a bez zaváhania (na kašeľ, na teplotu, antibiotiká,...) a ktoré majú pritom tisíckrát častejšie vedľajšie účinky, než vitamíny.

lenki33
9. mar 2009

petot a co hygiena?? nic neprisli riesit???
je tu niekto kto odmietol, co sa okrem zapisu v karte dietata dialo??

lenki33
9. mar 2009

ak nechcete verejne piste prosim do IP
dakujem

denduska
9. mar 2009

petot....a to bola ktora davka infanrixu? uz prva..? ach jo...

petot
9. mar 2009

Bola to tretia (posledna) davka Infanrixu.

Mimochodom, pozorujeme urcity suvis medzi poctom ockovani a zdravim. Najstarsi, ktory dostal najviac vakcin, byval aj najcastejsie chory. Stredny, ktory dostal menej vakcin, to sice od neho obcas dostal, ale mal lahsi priebeh a rychlejsie sa uzdravil. Ale odkedy ich zasobujeme C-ckom, najma v zaciatkoch podozrivych soplikov a kaslikov, chorobam sa (zatial) uspesne vyhybame.

barborka08
9. mar 2009

Ahojte, to s tym vitaminom C mozem len potvrdit, u nas tiez funguje 😉

petot, s predchadzajuceho prispevku neviem ci som dobre rozumela, ze prve dve davky boli este predtym pouzivanou vakcinou a tretia davka Infanrixom?

denduska
9. mar 2009

vyborne, dalsi dovod sa vyhnut tretej davke.... zacinam mat pocit ze ma z toho raz porazi ☹ ked si predstavim ze by sa mojej princeznicke krasnej, mojmu najdrahsiemu vytuzenemu krasnemu zdravemu dievcatku nieco stalo, normalne mi je do placu...

valka
9. mar 2009

barborka, ja som skeptik ohladne toho, ze by sa pohli lady ...

petot, aj ja chcem IP, ako to riesi hygiena...

petot
9. mar 2009

barborka08:
Starsi mal problem s DTCOQ+ActHIB+EuvaxB.
Strednemu sme uz priplatili za "lepsi" Infanrix, ale ked mal dostat tretiu davku, uz sme boli nerozhodni, lebo sme uz mali co-to nastudovane a uz sme tusili, ze s tym ockovanim to nie je take ruzove, ako sa verejne tvrdi. Ale neboli sme este dost rozhodni a dovolili sme tretiu davku Infanrixu. Co bola chyba.

barborka08
9. mar 2009

denduska, u mna je to presne take iste, akurat mam navyse dilemu koli operacii ☹

valka, treba dufat, raz sa to predsa zmenit musi ... (a snad sa toho este aj my dozijeme) 😒

petot, ach jaj "lepsi infanrix", pekne nam to niektori detsky lakri motaju hlavy 😨

denduska
9. mar 2009

barborka, vcera som bola na veterine s nasim psom, lebo si poranil labku a bolo treba sit...a este aj tam na nastenke visel oznam - pred operacnym vykonom nesmie byt zviera minimalne 14 dni vakcinovane. (take nieco som nikde u ziadneho doktora nevidela aj ked to plati aj u ludi) a dalej..predlozte potvrdenie o platnom ockovani proti besnote. (v podstate jedine ktore MUSI mat, aj ked aj psy maju "svoju" hexu)....ale aj ked ja som velky milovnik zvierat, mala som tam normalne pocit, ze sa k nim spravaju lepsie nez k ludom a ze aj pes ma viac prav ako ja... to len tak moj subjektivny pocit...

blovitc120
9. mar 2009

Denduska, mam podobne pocity. Vcera sme sa s manzelom dohodli, ze dnes dr. poviem, ze to chceme este posunut o 3 mesiace a ak bude vahat, poviem jej, nech priamo do karty napise, ze na moju ziadost a ja jej to aj podpisem. Bez mojho suhlasu to dostat nemoze... Peto, aj mne napis, ako to riesi hygiena pls

lenki33
9. mar 2009

u mna jednym z podnetov na zistovanie si veci ohladne ockovania bolo prave to ze nas kocur umrel na ocko proti besnote do 20min, lebo veterinarovi sa zdal v pohode na ocko
od tej doby nase macky (ktore ziju len v byte a neprichadzaju so ziadnymi inymi zvieratami do styku) proste neockujeme
a dalsim podnetom bolo ze som chcela dat zaockovat Prevenarom a velmi nedoveryhodne na mna posobili vsetky stranky ktrore hovorili o tom ake je to super a bez vedlasjich ucinkov, ze mi to skratka nedalo a hladala som dalej az som narazila na "sektarske" stranky

blovitc120
9. mar 2009

Denduska, toto som si už aj ja všimla, ako sa správajú k zvieratkám niekedy lepšie než k deťom (teda nie že by si to aj zvieratá nezaslúžili). Ja som spozornela, keď sestrinej kamoške sa po vakcíne proti chrípke prejavila skleróza multiplex 😒. Ďalší podnet bol autizmus u kamarátkinho synčeka a hlavne to, že od začiatku nám to neurologička odkladala, že by to NERISKOVALA povedala doslova. Tak som začala ohľadom toho čítať...

barborka08
9. mar 2009

Denduska, tak to je vazne sila 😨 Neviem ako je to u ludi "operacia a ockovanie". Musi byt clovek zaockovany aby ho mohli operovat??? Myslim tym teraz hlavne ockovanie proti tetanu... 😒

petot
9. mar 2009

blovitc120: Ten pocit poznám. Keď som si (po zlých skúsenostiach) začal zisťovať informácie o očkovaní, a našiel som totálne rozdielne názory. Čím viac som čítal, tým viac som bol zmätený. Očkovaniu som už nedôveroval, nemohol som to len tak hodiť za hlavu, ale ten strach z chorôb... Chodil som ako mátoha, čítal, rozmýšľal, hlava ako balón.

A potom sa zomleli tie škandály s BCG vakcínou a krátko na to EuvaxB vo vietname. Už som videl, že na úrady sa teda spoľahnúť nemôžem, že ochránia moje deti. Keď som si potom prečítal The true story of pertussis vaccination, a zistil, aké špinavosti robili výrobcovia a úrady v zahraničí, tak to mi už stačilo.

blovitc120
9. mar 2009

Petot podobne... Idem sa ja obliekať, aj malú, ideme na boj k doktorke, oznámiť jej, že to ideme zase "posunúť" o 3 mesiace... Tak držte palce, nech ma nezviažu a nepichnú jej to nasilu...

barborka08
9. mar 2009

blovitc, drzim palce nech to dobre dopadne.

denisocka
9. mar 2009

ježiš,vaš čítať je ako horor 😕 ludia boži, čo ak mame autizmus, čo ak ho chytime.... tej MMR sa bojim,ale dokyna mi slubila až po druhej davke prevenaru,teda asi o 3mes najskor,ale aj tak...a čo može zasa sposobiť prevenar? ja som z vás už pomotana a uplne vyplašena jak veverica 😅

blovitc120
9. mar 2009

Deni, prečítaj si minimálne príbalový leták prevenaru, čo môže spôsobiť. Možno zvláštna zhoda náhod, ale kamoškin synček dostal po prevenare zápal plúc. 3-mesačné bábätko. Ja na náhodu neverím...