Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
10. aug 2011

@filmuska18
V pohode, stačí aj budúci týždeň.

manof
10. aug 2011

@dankakk
No podľa zákona povinnosť nemá, ale hygiena tvrdí niečo iné. To je však úlet, pretože to nemajú podložené žiadnym platným právnym predpisom. Problém je v tom, že lekári sa v zákonoch nevyznajú a tak sa nechajú hygienou zastrašiť (česť výnimkám).

Lekára v PP či KK by Ti skôr niekto iný z tu prítomných mohol odporučiť. Ja teda nepoznám, ale snáď tam nemáte všetkých úplne natvrdlých...

verka888
11. aug 2011

Ahojte..aj my sa chystame tiez odlozit ockovanie, aspon do dvoch rokov..takto sa to chystam vysvetlit lekarke, tiez nemame BCG..ale za to mame silne proockovaciu lekarku a sestricku...tak dufam, ze to bude v pohode..ked nie, budem sa ohanat maleho diagnozami, ktore v celku nie su uz tak velmi aktualne..ale pre mna ako amtku je to vzdy zdvihnuty prst...dufam, ze nebudeme menit lekara🙂..keby nieco...vedel by mio niekto poradit lekara tolerantnejsieho v Ke?..dakujem...

miriem
11. aug 2011

Ahojte, my cakame babo v decembri a tiez sme nakloneni neockovaniu aspon do 2 rokov (potom na zaklade prekonanych chorob zhodnotime, ci vobec budeme ockovat). Nevedeli by ste mi niekto poradit detskeho lekara- Modra, Pezinok, pripadne aj BA ,ktory by bol schopny a ochotny neockovat do 2r? Mozno sa tu uz nejake mena spominali, ale kym by som preluskala tych 800 stran, co je tu popisanych, tak nas maly by uz aj mal tie 2 roky 😀 Dakujem

manof
11. aug 2011

@verka888
@miriem
napíšte mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Cez koňa citlivé údaje neposielam.

manof
11. aug 2011

Kto chcete, môžete pripomienkovať navrhovaný text 2. vydania osvetového letáku o očkovaní tu:
http://www.slobodavockovani.sk/letak/2vydanie/

miriem
11. aug 2011

@manof Dakujem, isto napisem este dnes 🙂

manof
11. aug 2011

@stora
Tebe by sa nechcelo zase niečo preložiť?

verka888
11. aug 2011

@manof Jasne..vdaka...

dankakk
11. aug 2011

Tak to mame úspešne za sebou 🙂 taky kamen zo srdca mi padol... Dr chcela skontrolovať ramienko a ked kukla, tak len aha vy ste neockovali, nic viac na to... A že tak teraz nasleduje hexa plus prevenar a že či chceme a my jednohlasne že nie, ona že dobre, da to do záznamu, podpiseme jej to v karte a možno nás predvolaju. Ani na nás nezazerala nic, bola úplne v poho. A dnes nebola nasa proocko sestricka, takze úplne ok. 🙂

manof
11. aug 2011

@dankakk
blahoželám

manof
11. aug 2011

MUDr. Ingrid Urbančíková odpovedá na komentár:

"„Odborníčka“ na očkovanie MUDr. Ingrid Urbančíková popiera informácie uvedené na stránke Európskej liekovej agentúry:"
http://www.slobodavockovani.sk/news/odbornicka-...

Viď príspevok v diskusii "objektívny pojem a subjektívny dojem", autor: IU, dátum: 10.08.2011

piacere
11. aug 2011

Teda.... tá teta "doktorka" Urbančíková sa mi vôbec nepáči... 😕 😀

piacere
11. aug 2011

@dankakk super 😵 Aj ja som sa reakcie našej pediatričky bála ako čert kríža... a na počudovanie to dopadlo dobre... 😉 🙂

manof
11. aug 2011

@moira19
Nechceš niečo napísať Dr. Urbančíkovej pod jej úžasný diskusný príspevok?
http://www.slobodavockovani.sk/news/odbornicka-...

zoeno.1
11. aug 2011

ahojte 🙂 strasne dlho som tuto temu necitala,no idem si ku vam po nazor na jednu vec: sestra dala dcerku (1rok a 2 mes.) zaockovat (pravdepodobne hexa+prevenar),o 2 dni s nou isla opat k dr. pretoze sa jej mala nezdala,dr. jej povedala ze ma silnu hnisavu anginu,nasadila ATB....boli na kontrole -hnis uz nebol,len cervene hrdielko,dr.jej povedala,ze ak sa to nezlepsi tak jej nasadi este jedni atb....s tym sestra moc nesuhlasi,tak jej dava homeo...najviac ju trapi to ,ze mala sa jej v noci budi,mrnci v jednom kuse ...aj sa pytala dr.ci to nesuvisi s ockovanim,ale ze nie....ze jej ma dat na noc polku diazepamu 😲 😝 😠 sestra si mysleli,ze mala sa budi v noci skrz to hrdielko zo zaciatku,ale ked sa jej takto budi,place,uz vyse tyzdna,no neviem mne to pride trosku divne,ked v tomto nevidi zlepsienie,tak neviem ci to nesuvisi s tym ockovanim i ked si sestra mysli,ze uz len mozno zo zvyku... 😖 cez den je mala zlata,ani nevidno,ze by bola chora,vysoke horucky nemala,mozno 2 dni mala tak kolisavo do 38st.
napisala som to tak kadejako,nerada pisem dlhe prispevky,tak snad ma ale pochopite 😅
bude rada za kazdu vasu reakciu 😵

verka888
11. aug 2011

@dankakk ..tak to vam blahozelam...dufam, ze my dopadneme podobne🙂

manof
11. aug 2011

Eva Beranová, epidemiologička: "Já sama očkovaná nejsem"
http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/v-cem-...

ani3012
11. aug 2011

@manof ja som už inak Paťkovi nedávala preočkovanie proti kliešťovej encefalitíde..,,za tých 5 rokov nemal ani jedného kliešťa...nevravím,že ho ani mať nebude ale pravdepodobnosť že ho dostane a že ten kliešť bude aj infikovaný sa mi zdá byť malá oproti než. účinkom......a ak,tak skontrolujem, vytiahnem , budem pozorovať a podľa toho sa potom zariadim

manof
11. aug 2011

@ani3012
no, ako povedal jeden múdry človek, treba si všímať viac, ako lekári konajú, nie čo hlásajú.
No a keď renomovaná epidemiologička verejne vyhlási, že ona sama očkovaná nie je, tak to hovorí za všetko...
😀 😀 😀 😀

maggie2
11. aug 2011

@manof jaj už nič

maggie2
11. aug 2011

@manof ale ako sa elegantne vyhovorila 😀 😀 😀

manof
11. aug 2011

@maggie2
No tak bola to plná pusa žvástov, ktoré absolútne nič nedokazujú.
Nevyvrátila ani jedno moje tvrdenie a v podstate potvrdila, že sa Hexa naozaj poriadne testovala len tri dni po očkovaní. To hlásenie NÚ rodičmi nemožno brať vážne, keď bolo 97% zamietnutých ako nesúvisiace s očkovaním. Reálne teda bezpečnosť Hexy testovali len v deň vpichu a nasledujúce tri dni. Nič viac. A na tom nedokázala milá pani doktorka spochybniť ani písmenko. Trapas...

manof
11. aug 2011

Detskí lekári sa snažia odstrániť právo rodičov na odmietnutie očkovania svojich detí:
http://www.slobodavockovani.sk/news/detsky-leka...

maggie2
11. aug 2011

@manof ja som nemyslela tú somárku iú, pardón iá, iá, iá ale túto kliešťovačku

maggie2
11. aug 2011

@manof somárka sa vyhovárať nevie, nie to ešte elegantne...

sjuzocka
12. aug 2011

Ahojte. Kamaratka si nedala povedat s ockovanim, no ja som ju ani nejak extra nepresviedcala, lebo som potom za paranoidneho blazna, a dala ockovat malu MMR... 9 dni po ockovani nastupili horucky 39, teraz maju za sebou uz 3 horuckove noci, tahaju 4. den a este stale bez zlepsenia nad 39... malu prehana, v jednom kuse place, nechce nic jest. Volala mi ze co ma robit (okrem zabalov) ale neviem na to dat odpoved.-.myslim ze sa zacina bat ci to uz nie su nejake nezvycajnejsie nasledky ockovania nez "bezne" pediatri pripustaju....

sjuzocka
12. aug 2011

tak dalsi priznak co ma ta mala je nespavost a ze zakopava a pada (to sa predtym nestavalo) a ze ten plac je az hystericky. Ale kamaratka si mysli ze asi pada kvoli tej unave z horucky a z nevyspatia... neviem co jej poradit :(

denisocka
12. aug 2011

@sjuzocka z mojej skusenosti to može byt kludne po očkovani,my sme mali to iste -maly narazal do steny,padal jak hruška , nevybral zakrutu a harazil plecom do rohov stien ... mali sme to asi 3x spolu s horučkou a po teplote , 2x to nemalo "prčinu" a raz to bolo zo zapalu str.ucha,tak je tiež narušene to koordinačne centrum či ako , plač aj nechut do jedla.takže neviem,ale sla by som k lekarke

vefi89
12. aug 2011

@sjuzocka my sme mali niečo sakra obdobné + zápal horných dáchacích ciest...horúčky 48 hodín nonstop, hančka tri týždne, zápal trval asi 3 dni, ale ten plač a podráždenosť dva týždne...a samozrejne zlý spánok v noci...
na radu @petot pomohla liečba vitamínom C,@samiana mi poradila homeopatiká... a veľká vďaka aj ostatným prispievajúcim tu v tejto téme 😉