Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

janaluknisova
16. nov 2011

@asimon ja placem-ale od stastia. Ja budem mat vdaka tebe mesiac dobru naladu. cmuk cmuk cmuk 🙂

janaluknisova
16. nov 2011

@crysmile neboj sa nicoho. chod na stranku http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... -na toto si klikni a studuj studuj a studuj. Ak si napises vlastne vyhlasenie,ze odmietas dat zaockovat tvoje dieta-meno,zaockovat ockovacou latkou-tou a tou,doktorka je povinna povedat nazov vakciny ak o to poziadas. napises nazov vakciny,das len TVOJ staci LEN jeden podpis-oni ta skusaju,manzel nech akoze ticho nesuhlasi-je to tak lepsie,inak sa budu moct do vas obut a nebodaj vam dat este kazdemu extra pokutu 331eur. NEDAJ sa!!! ak to napises takto,v linku je predloha ako to ma vyzerat. Tym padom ti pokutu dat nemozu. Mna tiez cakaju dve ockovania u mojich deti a urcite sa budem tymto riadit. PODOTYKAM! ziaden zapis v registri,vazenie a podobne bludy ti nehrozia. Je to LEN priestupok. a posledna vec-NEPODPISUJ nic co nechces a comu nerozumies. Nikto ta nemoze prinutit. Sme silne mamy->robime to predsa pre ne... nam uz ublizili. a viac to nedovolim!!!

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

Prosim vyjadrite svoje "nadsenie" z publikacie "SPRIEVODCA OCKOVANIM alebo co by ste mali vediet o ockovani" sponzorovanej resp. vydanej firmamy PFIZER.sk a PNEUMOKOK.sk

na adrese vaspfizer@mojdoktor.sk

ja im pisem ako som spokojny s ich kvalitou informacii, ze niet lepsej spolonosti co mi podhodi xichty veselych mamiciek a deticiek a pohrozi mi smrtou a zmrzacenim mojho pokladu

PFIZER LUXEMBOURG SARL, o.z.
Pribinova 25
811 09 Bratislava
tel: (+421 2) 3355 5500

je nepochybne velmi "kvalitna" spolocnost ked musi sirit taketo sracky 🙂))))))))

janaluknisova
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko mas uplnu pravdu. Inak musim Ti protirecit. Ten letak o zlozeni vakcinacii nam je tak na H....,lebo tam su popisane len pridavne latky-kt.su nam na nic. Pretoze vyrobca nemusi udavat uplne zlozenie vakcin. Maju to tak dohodnute. Je to proste ,,vyrobne tajomstvo,, . Je to vsetko jedna banda. Ale ja by som vyskusala u doktora aj argument typu- Ak mi tu napisete vyhlasenie,ze mojmu dietatu po vasom ockovani NIC ale naozaj NIC nehrozi,ze ja ako lekar za to plne zodpovedam- nech da peciatku a podpis-POTOM dam zaockovat svoje dieta. A verte ze ziaden doktor to neurobi. Ale nam sa idu vyhrazat. Skuste tuto frazu aj vy na nich

manof
16. nov 2011

@eaka
na povinné očkovanie musí lekár písomne oznámiť termín

@crysmile
@prevenar
@ninan2
@luba41
@zaockujte_aj_slnko
Netreba dva podpisy, dokonca ani jeden. Lekár má len zapísať do karty, že dieťa nebolo očkované z dôvodu odmietnutia očkovania rodičmi.

@asimon
V Prievidzi resp. Bojniciach majú toho tak veľa, že nestíhajú predvolávať? To som teda netušil, že je v tomto kraji tak silný odboj proti povinnému očkovaniu...

manof
16. nov 2011

Prix Galien ako nástroj PR kampane farmaceutických molochov
(Ad: Vakcína Prevenar 13 získala ocenenie za najlepší liek roka)
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-vakcina-...

crysmile
16. nov 2011

@manof pisomne ma doktorka nezavolala na ockovanie.. povedala mi az na poradni, ze dnes ideme ockovat a ja ze nejdeme..
takze jej mam co povedat? pridem tam a poviem, ze nie som povinna jej dat papier s vyhlasenim ze nechceme ockovat do roka dietata? ze nech si to zapise do karty? inak by som chcela poznat tvoj nazor, ked dam odklad akoze po roku, tak to bude mat ten isty priebeh ako ked dam ze chcem ockovat po dvoch rokoch? ja teda ockovat nechcem, ale je z toho to iste bububu?

prevenar
16. nov 2011

@manof aha, super.. skoda,ze som to nevedel skor, mohol som mudr. viac vytocit ako som ju vytocil 😀 heh

crysmile
16. nov 2011

@prevenar ty si aky provokater 😀

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
ked nie je ani jeden podpis tak kto to akoze nesuhlasil? ved rodicov sa nikto neopytal a najskor ich ani nevideli 🙂 Ako to potom klasifikovat ako odmietnutie ockovania. Ved je to smiesne.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

a co ked sa na "predvolanie" proste ospravedlnim ze nemam cas a poziadam o prelozenie...nasledne znovu......znovu ......znovu.... potom to zase nie je mozne brat ako odmietnutie....

alebo co ked vylucim celu organizaciu co vykonava ockovanie ze nemaju moju doveru :D ......zase mi nemozu NIC..

janaluknisova
16. nov 2011

@manof nemám slov-vsetkych doradu by mali zavret. Ved je to na smiech

moira19
16. nov 2011

@janaluknisova Presne toto som chcela povedat nasej dr, ze ked vezme na seba vsetku zodpovednost (kebyze sa nieco stane pojde aj do vazenia atd), tak malu dam zaockovat. Ale nakoniec povedala, ze ak nechceme, tak nebude ockovat.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

Vylucim vsetkych lekarov co ockuju pre nedoveru..... V poriadku mozu sa obratit na sud ze ziaskaju informativny suhlas od sudu namiesto mna.....ale zena bude ticho, ona akoze bude suhlasit..... resp. to by sudu museli dokazovat ONI ze ja som nepricetny, nemam vsetkych 10 pokope.... to ale nedokazu 🙂 pretoze ja som v stave kedy mozem dokonca vlastnit zbran!

dalsia vec, ako sa dokazuje ze som bol MIMO SR?.......ved ja nemusim nikde v SR hlasit ze opustam republiku na navstevu niekde..... a ked len tak "cestujem" z miesta na miesto v ramci EU tak sa nemusim hlasit ani v EU nikde. Cize na predvolanie poviem ze som nebol v SR ani ja ani dieta! 🙂 Dokazovat musia oni ze klamem.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

Dalsia vec, ja mam ine trvale bydlisko ako zena......ktory lekar je prislusny na ockovanie nasho dietata?........KDE v mieste mojho trvaleho bydliska alebo jej?

denisocka
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko ake krsne meno máš 🙂

prevenar
16. nov 2011

@crysmile
ja si proste neviem pomoct! lol

prevenar
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko to je skvely napad. nasa "sloboda" a "pravny" stat je postavena takym sposobom , aby drviva vacsina nemala peniaze a cas sa jej dovolat. ☹ ja by som rad podal aj 5 trestnych oznameni , ale bohuzial si to nemozem dovolit. ..ale ak niekto moze, tak su to najlepsie investovane peniaze , podla mna.

inak musim ocenit kreativny nick 😀 kde si bol doteraz ? 🙂

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@prevenar

no neviem, mna lekarka trochu nasrala, ale vazne len trochu, a uz stiahla chvost ze vraj ju zabijem ak dietatu sa nieco prejavi 😀

prevenar
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
heh "zaskodnicka" a "podvratna" cinnost ..nieco pre mna 😎

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@prevenar
ja som rozmyslal ze im tam budem pravidelne vylepovat na vstupne dvere nieco pravdive....tie sracky letaky o uzasnosti sa citat vazne nedaju..... 🙂

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
alebo aspon kradnut tie letaky 😀

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

viete ze existuje cena pre ludi co sa neboja bojovat za svoje prava?!
http://www.bielavrana.sk/porota2011.php

manof
16. nov 2011

@crysmile
Presne ako píšeš.

Bububu asi bude to isté, ale je väčšia pravdepodobnosť, že nedostaneš pokutu, keď dáš len odklad a nie úplné odmietnutie. Hoci z hľadiska zákona to je to isté, ale oni to tam skrátka berú inak.

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko

Ako to, že ma tam nikto nenominoval???
😀 😀 😀

crysmile
16. nov 2011

@manof my si ta nominujeme 😀
podla teba mam teda dat odklad po dvoch rokoch, ci po roku? ked uz som v tom, nech to fičí.. a nech mam od nich pokoj co najdlhsie.. najradsej by som bola keby nikde nefiguroval moj manzel, dalo by sa to?

manof
16. nov 2011

@crysmile
No nič v zlom, ale to, že dáš odklad po roku či po dvoch, neznamená, že Ti dajú pokoj. Určite sa Ťa budú snažiť presvedčiť, že bábo treba dať zaočkovať čo najskôr, inak Ti o týždeň zomrie na čierny kašeľ.

manof
16. nov 2011

@crysmile
A Tvoj manžel samozrejme nemusí nikde figurovať. Môžeš trebárs povedať, že sa odmieta k tomu vyjadrovať a že všetky rozhodnutia v tejto veci necháva na Teba.

crysmile
16. nov 2011

@manof viem ako to myslis.. 😉 a to s tym ciernym kaslom uz na mna zacali.. doktorka vcera... 😝