Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
28. apr 2009

ved ani u nás si nemožeš neočkovať ,aspon o tom tu točíme - aby sa to schalilo,to slobodne rozhodnutie (či sa mýlim?)

martina46
28. apr 2009

deniska, to si mi sposobila radost 😅 mala brala zinnat 😒

barborka08
28. apr 2009

denisocka, ako je to s tym Zinatom??? Nemas nejaky link? 😨 😨 😨 Uzivala som ho v tehotenstve ☹

denisocka
28. apr 2009

inač,ešte by som chcela,neviem či to je z Prevenaru,či z ISOPRINOSINU?či z COSTI alebo z toho liečenia,ale odkedy sme doma,3týždne cca - tak maly ma tiky v pleci , ked sedí tak mu niekedy to pleco,iba jedno,myká 😔

no a posledne dni sledujem,že je zas unaveny, teda - zobudi sa cca o 6.00 a potom po polhodine len žíva a žíva , a žíva jakeby flamoval celu noc aj ked zaspí až okolo obeda,to iste po poobednom spanku .... tento problem sme mali od jesene,teraz prešiel a zas ( kus uvažujem,či to nie je tým,že som mu vysadila ten kentus MALTOFER alebo že som posledne dni zabudla davať Céčko 😕 )

denisocka
28. apr 2009

baby,neviem nič viac o zinate,to mám z ust lekarničky - ja som ho kedysi tiež brala na kilá 😔

denisocka
28. apr 2009

a kde je PETOT 😵 mi tu chýba ....

lucia123
28. apr 2009

martina46, super tema, "tesim sa" ze je hned taka reakcia, hoci ma to na druhej strane mrzi, ze az tolko mamiciek si zazilo svoje 🤐 a este stale nas nutia ockovat svoje deti. Kde to zijeme?

denisocka: nemylis sa. Raz to schvalia, ja tomu verim 🙂 Len treba, aby o tom vedelo co najviac rodicov, a nech si sami urobia nazor po tychto informaciach.

denisocka
28. apr 2009

a da sa to nejak urýchliť,aby to schvalili?nejaka peticia alebo čo?

martina46
28. apr 2009

no, na prvom mieste je dostatocna informovanost, ze tu existuje aj druha stranka ockovania. ja som sa o tom dozvedela vdaka tejto teme a to som dlho do nej ani nenakukla, ze to je nejaky individualny problem....
a potom asi musi tejto myslienke fandit par ludi "zhora", bez toho to nejde. no ja dufam tiez, ale ktovie, kedy to bude 😒

vanish1
28. apr 2009

bobulle, tak ja som alergička aj astmatička a všetci moji súredenci sú alergici a dcéra má poruchu imunity.... Prišli sme nato až teraz, ľutujem, že som nešla sama na alergológiu pred prvou hexou... takže už neočkujeme, ale odmietla som očkovanie dávno predtým

a ešte ak máte tie neurologické problémy... určite sa poraď s neurológom a alergológom (môj mi napísal očkovanie až po liečbe, ale keď som sa ho pýtala, či mi nemôže dať odporúčanie do budúcnosti, tak povedal, že nie...)

a ešte stále nechápem, prečo máte u vás takú nezmyselnú štvorvakcínovú schému hexy, tí, čo to schvaľovali, asi chceli deťom dopriať.... my sa držíme schémy trojdávkovej...

lucia123
28. apr 2009

martina46 skusim "pozvat" do tejto temy aj Valentina Vranica, on je jeden zo zakladatelov iniciativy rizikaockovania.sk a Vy sa ho pripadne spytajte Vase otazky, ktore Vas zaujimaju. Napriklad ako sa pyta denisocka, ci je mozne to "urychlit" aby schvalili moznost rozhodnut sa pre alebo proti ockovaniu? 🙂

Takze sem s otazkami 😉

mishi25
28. apr 2009

Ahoj. Chcela by som násjť niekoho z okolia Malaciek, kto odmietol dať svoje dieťatko zaoočkovať. My sme si prešli už skoro všetkými vakcínami(dokonca sme dali aj dve proti pneumokokom) a keď sme mali ísť na MMR, tak som sa dočítala všeličo na rôznych stránkach a vakcínu sme odmietli. Doktorka sa ku mne chovala jak k blbcovi, no a teraz bude mať malá pomaly dva roky a súhlasili sme s ňou nakoniec, že ju očkovať dáme, lebo vraj po dvoch rokoch už nám ju nepreplatia a pod. No a mnžel sa tak bojí, že to pôjde na súd, takže po pol roku strachu nás nakoniec presvedčila... Takže ak by ste prosím o niekom z okolia Malaciek vedeli, rada by som prešla inej doktorke a hlavne sa poradila s niekým, kto má podobný názor ako ja.. ĎAKUJEM.

barborka08
28. apr 2009
denduska
28. apr 2009

pozrite sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a vraj zrusenie nas caka?..bojim sa ze presna opak 🙄

barborka08
28. apr 2009

...som vazne bez slov... 😨

eriqe
28. apr 2009

akurat bezi na STV fokus o ockovani

barborka08
28. apr 2009

no super, stary pan profesor - nic nesuvisi s ockovanim, huraaa do ockovania..., je mi z neho zle 😖

eriqe
28. apr 2009

ale teraz mu riadne dala ta pani

barborka08
28. apr 2009

ta pani bola vazne dobra, dufam, ze to poculo vela rodicov

denduska
28. apr 2009

co tam hovoria ja nemozem pozerat rychlo napiste!!!

martina46
28. apr 2009

nebude to v archive stv? ako sa to vola? ta relacia?

barborka08
28. apr 2009

No Luzinsky je vazdne magor... tie jeho vyjadrenia a odpovede na otazky...

barborka08
28. apr 2009

denduska, hovoria o povinnom ockovani, stale len ake je dobre a bla bla bla, ked tam za sebou volali dve posluchacky co maju ockovanim poskodene dietatko (ta druha vnucatko), tak radsej profesora odpratali aj s mobilom kde sa mu da zavolat a pozvali Luzinskeho, ktory len ospevoval ockovanie a odpovedal na pisomne otazky ako magor (od veci a len svoj subjektivny nazor)...

eriqe
28. apr 2009

a ako nechapu tych ludi, co nechcu dat ockovat svoje deti

eriqe
28. apr 2009

a to, ze niektore dieta ochorie po ockovani je len casova zhoda

sisstin
28. apr 2009

holky..tak já dneska nechala odložit 4hexu, pže malej soplí už docela dlouho...sice nám to jako odložila, ale měla 100tisíc keců, že prý rýma dle očkovací stanice vůbec není překážka pro očkování, že indikace pro neočkovat je jedině, kdyby 24h před očkováním měl ATB, horečku nebo zvracel...tak co si o tom myslíte? 🙄

denduska
28. apr 2009

barborka diky 😉 nemozem si to kuknut na nete bo mi odisiel reprak..prave dnes 😠 aspon v skratke mi este napis co povedali tie panie...dakujem 😅
A Luzinsky ani neviem kto to je.... teraz som zapla telku a hned po fokuse tam strasil nejaky ujo z WHO ako sa siri prasacia chripka...ze uz je 4. stupen ohrozenia...

barborka08
28. apr 2009

denduska, jedna mamicka sa ho rovno opytala (stareho p. profesora), ze preco nehovari o vedlajsich ucinkoch a rizikach ockovania, ze ona ma doma dieta dozivotne poskodene. Stary ujo, ako pise eriqe, ze je len casova zhoda, jednu teplu vetu o polio vakcine a hned zmena problematiky... Druha pani volala ohladom vnucky, ktora je onkologicky chora a dava to za vinu ockovaniu. Spominala aj to, ze si dlhsiu dobu vsimala deticky na onkologii a skoro vsetky mali zapalene a zahnisane miesto po ockovani BCG vakcinou.

denduska
28. apr 2009

barborka, dakujem 🙂 no ved som ani nic ine necakala, oni na to nevedia ani reagovat, je to na zaplakanie..hroza.... ☹ ale asponze sa o tom uz viac hovori

vikinka27
28. apr 2009

sisstin, bohuzial, s tym treba ratat ;( (byt pripravena...)
nasa dr. neockovala tyzden po skonceni choroby a dokonca, ked sme boli my doma chori (cize bola inkubacna)
neboj sa, stoj si za svojim (alebo zmen dr.)