Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

evina34
27. feb 2011

@kocicatko
@miliharmi

Tu je este raz ten link na prednasku pani A. Petek-Dimmer {minuly rok bohuzial zomrela} {ja som na internete objavila cesky preklad celej tej prednasky a odtial som dala par uryvkov}. tu je link na celu prednasku
http://www.blip.tv/file/2224472/

desszi
27. feb 2011

@mexicanka tvoj link neide otvorit ☹

petot
27. feb 2011

@desszi @bodez Ekzém môže nastať po ktorejkoľvek vakcíne. Pozrite si príbalové letáky a hľadajte pojem "vyrážka", "exantém", "dermatitída" apod. Nájdete.

Pásový opar môže vzniknúť aj ako následok očkovania proti ovčím kiahňam.

desszi
27. feb 2011

@petot vdaka za info, pribalovy letak som v zivote nevidela samozrejme, u nas naskocil po hexe ☹

sofhia
27. feb 2011

niekto tu chcel pribehy ludi, resp. hladal ludi, kt. deti mali vselijake reakcie po ockovaniach, tuto sa niektori ozvali
http://www.nanicmama.sk/ja-mama/povinne-ockovan...

tabi10
27. feb 2011

@sofhia a je tvoje dieťatko plne dojčené?

tamix
27. feb 2011

@manof Jasné, skúsim niečo vytvoriť.

sofhia
27. feb 2011

@tabi10 ano

daniela1303
27. feb 2011

dobry den,viete mi niekto povedat akou vakcinou sa preockuvava v 6.roku zivota?dakujem.

magdal1
27. feb 2011

@daniela1303 tu sa pozri

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

v 6. roku života

Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna)

Detská obrna

(DTaP-IPV)

daniela1303
27. feb 2011

@magdal1 dakujem za info

daniela1303
27. feb 2011

@olifcek dakujem tiez

samiana
27. feb 2011

@sofhia
normálne sa klepem po tom príbehu o následkoch očkovania z tej stránky, čo si sem dala link 😔 😕

A tento postreh,tiež z tej stránky, trošku upravene ho podám, je výborný:

Povinná by mala byť práve bezpečnosť vakcín - veď sa používajú na prevenciu a podávajú zdravým deťom. Nie očkovanie.

mexicanka
27. feb 2011

@mexicanka neviem prečo, mne to ide, to je škoda...

shakti9
27. feb 2011

@tabi10 ja netvrdim, ze moje dieta bude 100% zdrave, ale preco mam pridavat na riziku??? Pozri sa, vybrat si musis, ja som si vybrala tuto cestu. tu nejde o slepu vieru, ja som si porovnavala mnozstvo informacii, a tiez mi je napadne, preco su deti poslednych desatroci take chore, alergicke a pod. Z blizkeho okolia mam az privela negativnych prikladov, napr. moja znama lezala pol roka s novorodencom v nemocnici na preukazatelne nasledky ockovania... pre mna dost silny priklad. Okrem toho, ja nie som ani tak za "neockovanie", ale za "slobodu v ockovani", pricom sa nemusi nikto citit ohrozeny, ved kto je skalopevne presvedceny o prinose ockovania a da svoje dieta zaockovat (napriek dokazatelnym rizikam, o ktorych sa ale bezne nepise, lebo farmaceuticka loby je velmi silna), ten sa predsa podla jeho vlastneho presvedcenia nemusi bat nezaockovanych deti, nie?
Myslim, ze prirodzena imunita si dokaze poradit v mnohych veciach, sama som ako dieta bez nasledkov prekonala mumps aj ruzienku. Toto ockovanie napriklad aj tak tvoje dieta neochrani dozivotne, iba to odsunie na dospelost a potom sa s tymto bude trapit ovela viac. Pozri si ako sa vyrabaju vakciny, co do nich davaju, netreba verit slepo autoritam - nejde vzdy o dobro pre ludi.
Takze: nemam 100% istotu, ze tie choroby mat nebude, ale tiez ho predsa nebudem ohrozovat - to je moje vnutorne presvedcenie, nikomu ho nevnucujem, ale tiez sa mi nepaci, ked ma nejaky totalitny zakon nuti k povinnosti, co je zalozena na peniazoch - a o tomto som 100% presvedcena.

mexicanka
27. feb 2011

@evina34 ďakujem, je to tá istá prednáška, tak si ju môžte pozrieť... 😉

shakti9
27. feb 2011

@evina34 dik za ten prepis, ja som to tiez videla tu prednasku, je sokujuca, ale otvara oci, mal by si ju pozriet kazdy, kto je schopny kriticky premyslat...

shakti9
27. feb 2011

mate niekto skusenosti s prvym ockovanim v porodnici, t.j. v 4. dni proti TBC? mam na mysli, akym sposobom sa mu vyhnut, ako to v porodnici chodi, respektuju vase pokyny? kedy ziadat, aby dieta nebolo ockovane? ach jaj, to je podla mna hrozne - zena vycerpana, dieta malilinke, a uz musia bojovat o svoje zakladne ludske prava... smutne ☹

samiana
27. feb 2011

@shakti9
bojovať po pôrode je naozaj obtiažne, takže sa odporúča, ak budeš rodiť v pôrodnici, navštíviť pôrodnicu dopredu a tam informovať novorodenecké oddelenie , pravdaže aj písomne, alebo si pripraviť písomné vyhlásenie o tom, že ako matka či rodičia nesúhlasíte s očkovaním na 4. deň proti TBC, prípadne že očkovanie budete riešiť z vlastnej iniciatívy do 6. týždňov života. Je to zákonná lehota, nemôže sa proti tomu nič namietať.

Toto vyhlásenie treba v pôrodnici odovzdať, aby bolo založené do karty dieťaťa, dobré je aj urobiť to vyhlásenie dvojmo a pre seba si dať potvrdiť. Namiesto matky to môže urobiť aj otec dieťaťa alebo príbuzný, známy, teda odovzdať podpísaný papier a žiadať potvrdenie.

Je dôležité o tejto veci informovať pri každej príležitosti ošetrujúci presonál, sestry, lekárov. Ešte stále je tu na mnohých pôrodniciach automatické očkovanie, kedy matku neinformujú a zaočkujú všetko, čo príde pod ruku.

Dieťa nespustiť z očí, ak je personál neochotný výjsť v ústrety, alebo sa vyhráža či zastrašuje.

Sú aj také pôrodnice, kde odmietnutie očkovania rešpektujú. Ale radšej sa treba dopredu pripraviť na to, že si maximálne, aj za pomoci otca, známych alebo rodiny postrážiš dieťa a necháš sa informovať o všetkom, čo s nim chcú robiť. Ak na to nie si zvyknutá a máš obavy, držím prsty pri získaní prvej veľkej skúsenosti vlastnej sily a schopnosti obhájiť si svoje rozhodnutie. 😉

shakti9
27. feb 2011

@samiana dakujem za info, aj za moralnu podporu 😉 , pripravim si to vyhlasenie. Ak ma niekto s tymto skusenosti konkretne z nitrianskej porodnice - ci respektuju neockovanie, ako sa tam chovaju, ci informuju matku o vsetkom a vopred a pod ,ozvite sa prosim. dakujem

desszi
27. feb 2011

ludia toto ma polozilo

https://www.youtube.com/watch?v=rHySiJ05KMo

😢

bambi2
27. feb 2011

@desszi ockovanie nie je sranda ako to niektori ludia beru... pokial nezaziju na vlastnej kozi nepochopia... 😖

desszi
27. feb 2011

@bambi2 ja som si teraz precitala pribeh toho dievcatka a musim plakat, zomrelo na herpeticku nekrotizujucu meningo-enecefalitidu po ockovani MMR. Ja som z toho uplne hotova ☹ http://www.mimiangel.cz/story/milenka

bambi2
27. feb 2011

@desszi poznam, miliharmi je jej mamina, obcas prispieva do tejto temy... 25. 2. 2011 by mala Milenka 6 rokov... ☹

desszi
27. feb 2011

@bambi2 to som nevedela, je mi jasne, ze vacsina pribehov je tu asi znama, necitala som spatne vsetky strany, to by som nezvladla 😅 obdivujem tu maminku

miliharmi
27. feb 2011

@desszi Ten herpes nebyl prokázán, jen virová meningoencefalitida. Tady je článek, kde je přesněji popsáno, jak vidím tu souvislost s očkováním.
http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock...

desszi
27. feb 2011

@miliharmi dakujem, precitam si to, nevedela som ze sa jedna o ten isty pripad. Mate vsetok moj obdiv, tiez som veriaca, ale neviem ci by som to zvladla tak ako Vy, aj ked vravi sa, ze Najvyssi nam nalozi len tolko, kolko unesieme.