Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
29. jan 2009

jaj ste mi teraz dali,šudujem stranky o (ne) očkovani,a veru,neviem neviem.už mam z toho šuvix,teda aj ten haemophilus sa tam spomína..... jaj bože,a teraz v marci máme mať tu rubeolu,osypky a mumps asi? ale to asi nepojdem tak skoro,kým sa nedorieši imunita a kým nebudeme zdravy a bez sopla.už nedovolim zaočkovať maleho so soplom 😢

denduska
29. jan 2009

deni, urcite ho nedaj ockovat kym nebudete kompletne zdravi. ak nahodou ma ozaj poruchu imunity, nielenze to ocko nebude mat vobec efekt ale moze to ozaj dopadnut zle. Hlavne sa nenechaj odbit. Drzim palceky a nech sa malemu polepsi 😉

denisocka
29. jan 2009

kus mimo temy,ale toto ma dorazilo 😅 http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1345&pjmeno=&k... teda ja to nejem,len manžel,a kdesi som sa dozvedela,že to robia z ropy,ale toto je tiež ina pecka

tina_
29. jan 2009

deni, uff, mi je zle...
Esteze som dojedla vianocku s fajnym pravym maslom...

listicka77
29. jan 2009

denisocka: a proč nemůžeš citrusy kvůli kojení? 😕

bug_tom
30. jan 2009

erikasadek: no vieme svoje a aky je rozdiel medzi povinnym a rozumnym ockovanim?
denisocka: citrusi skodia kojeniu? To je mi novinka, manzelka koji uz 19sty mesiac a zjedla tolko citrusovych plodov
ze by zachranila Afriku od hladu, keby im ich poslala...

lubii
30. jan 2009

Denisočka, aj ja jem citrusy. Asi iba prvý polrok som nejedla. Potom som postupne začala a pozorovala som malého, či sa nevyhádže, ale nič, tak teraz ich jem teda dosť. Už aj malému dávam trocha.

erikasadek
30. jan 2009

nie neskodia, su tak dobre len na alergiu....myslim tie citrusy...

neprovokuj... rozumne ockovanie, je , take ake si vyberie lekara a rodic sam, bez toho aby ho niekto nutil....
a to je podla mna rozdiel...

povinne je len an slovensku a cechach ze?
takze ja som stale za ockovanie... ale rozumne... 😉 a nerozoberajme to....
,

bug_tom
30. jan 2009

erikasadek: cize pri rozumnom ockovani nie je mozne, aby dieta malo vedlajsie ucinky z ockovania?

erikasadek
30. jan 2009

bug tom, preco to rozoberas, som zastanca ockovania, netvrdim , ze nema vedlajsie ucinky, urcite ich ma , ale ma aj ochranne ucinky...
teraz ze sa ockoju ako sa ockuje, teraz v poslednej dobe , je trochu prehnane, pre dieta, teda jedna davka za druhou...a prilis skorom veku..

osobne kde som som rada ze moje deti su ockovane, an zakladne choroby... su ockovania ktore povazujem za nepotrebne pre mna a preto ani neockujem..

mam stastie , nei su povinne okrem zakladnej tetanus... takze ano som za ockovanie a za slobodnu volbu...
kocky v tejto teme ma poznaju a vedia aky mam nazor na vec, aj to ako ich podporujem ich boji na slovensku a v cechach za zrusenie povinnosti..

uz to nerozoberaj prosim....

johanda
30. jan 2009

denisočka - margaríny nejím, páč jsou chuťově hnusné, děcka jimi též opovrhují, ovšem nesouhlasím s tvrzením, že jsou naprosto sterilní a bez výživných látek - jednou jsem koupila vaničku flory a po zjištění, žej je to blé 🙂, jsem na nádobku zapomněla a po cca 4 m jsem vyhazovala pěkně zelený trávníček 🙂

Dneska přišlo dcerce předvolání na MMR vakcinaci, ještě, že mám soudnou dr. a malou v době chřipak očkovat nebude. Přesunu to na červen nebo konec srpna, v září jde J. do školky a bez očka by ji nevzali .

lenki33
30. jan 2009

johando, aj tak ju nejako neskor ockuju?? ved ju mali v 15m 😕
preco? ak teda chces napisat 🙂

lucia123
30. jan 2009

Ahojte, no to sa to tu fakt pekne rozbehlo!

Tak aky nazov by ste vymysleli pre tu stranku, o smutnych pribehov spojenych s ockovanim? Napriklad je anjelik.sk, kde su asi tie najsmutnejsie zivotne pribehy a neraz mi slzi tiekli po lici, ked som ich citala... 😔

Ja by som chcela vytvorit taku stranku, kde mozu pridat mamicky tych deticiek, ktore vdaka ockovaniu dostali obrnu, alebo su autisticke a tym velmi pomozu celej nasej spolocnosti, aby si uvedomila, ze toto nemoze byt povinne, nech informuju viac o latkach, ktore sa nachadzaju v tej ktorej ockovacej latke, aby mamicka dala informovany suhlas a nie suhlas zo strachu, ako mnohe my doteraz. 🤐

Ja nemam ani len napad na nazov takej stranky, no mal by to byt nazov kratky, vyzstizny a zapamatatelny, ze.

Tak napiste, hlasujte, ja tu stranku zaplatim, a dam ju urobit, pretoze viem, ze tym mozem pomoct a to je dolezite.

lucia123
30. jan 2009

Este ma nieco napadlo, bolo by mozne link tejto temy hodit aj na babatka 0-12 mes, a aj na batolata 12-24 mes, plus tehotenstvo?
Ja som navstevnickou konika,uz skoro dva roky, a este teprve pred dvoma tyzdnami ma napadlo nakuknut sem, Volna diskusia a v tom som zbadala tuto konkretnu temu, a az vdaka nej viem o ockovani viac, plus som prehladala cely internet a som bohu vdacna, ze to viem aspon teraz, ked uz nie skor.
Co myslite? Nebudu sa adminky hnevat?

johanda
30. jan 2009

lenki - to je druhá dávka, první měla v 21 m, horní hranice u MMR není určená, jen ta spodní.

erikasadek
30. jan 2009

luci velmi dobry nazpad, tak ich skusme poprosit cez IP...

mywiel
30. jan 2009

My ideme byt prvy krat ockovani ked bude mat 8 mesiacov proti tetanus, chcem malej kupit naplaste EMLA co znecitliveju kozu pred vakcinou aby neplakala pouzivali ste to niekto?

erikasadek
30. jan 2009

ja ano ...... 😉

mywiel
30. jan 2009

A zabera to dobre? Musi sa to nalepit hodinu pred ockovanim nie? V lekarni mi nevedeli povedat, ci to mozu aj malé deti... 😕 A tetanus sa picha do stehna ci do ramena? 😅

erikasadek
30. jan 2009

mywiel, no aspon hodinu........ mozu , samozrejme, len to blbo drzi.... takze netreba prelepovat... 😉
normalne si ma dostala ak sa dobre pamatam tak ide do stehna, niekedy davali aj dozadku... ale spravne do stehna...
nepovedal ti lekar ako mas pripravit?
zabera super proste , neciti nic.... 😉

lenki33
30. jan 2009

johando, ani u nas nie je urcena horna hranica, obavam sa vsak, ze kedze lekari musia hlasit na UVZ planovane ocko a ich vykon kazdy mesiac, ze je to nerealizovatelne, bez nejakej tazkej diagnozy
Keby som to napr chcela posunut aspon na 3 roky, tak sa to prakticky neda 😒

mywiel
30. jan 2009

No s lekarom som to nekonzultovala musim mu zavolat a spytat sa. Dik. 😉

erikasadek
30. jan 2009

no spravne kd ti daval prepis tak ti mal aj povedata aj napisat ako mas postupovat... nevadi, zavolaj mu... 🙂

mywiel
30. jan 2009

Nie este mi ziadny predpis nedal to len mna napadlo, ta EMLA... 😉

erikasadek
30. jan 2009

tak ta velmi dobre napadlo.... 😉

jarka007
30. jan 2009

mywiel tetanovka ide do svalu.

lucia nemam ziadne napady :(, ale to sa chces do toho pustit sama ? Nemozes poziadat iniciativu o spolupracu, mozno by ti vedeli aj dohodit prvych prispievatelov. Ja nemam so strankou skusenosti, ale ako napad mi to pride super.
Obete ockovania ? Hmm 😒 to je take ako politicke. Nic ma nenapada, a ostatnych ?

denisocka
30. jan 2009

prepačte,pozabudla som že aj tu je tema,kde som včera písala 😀 ,tak ohladne citrusov-zakazala mi ich alergologička,lebo maly ma potravinovu reakciu 😔 nemožem ani kyslu kapustu 🙄

dgm
30. jan 2009

denisocka, na alergie se da divat ale i jinak ...
nejvic malymu prospejes, kdyz ho budes kojit, ale taky to znamena, ze zmenis i svuj jidelnicek, potom jeste mimo kojeni vynechat potraviny, ktere maleho zatezuji a nedovoli telu vytvorit ucinny obranny system, tj vynechat co nejvic vareneho, vsechno, co obsahuje cukr, mouku a mleko, davat co nejvic syroveho ovoce a zeleniny. Jako prvni krok ti doporucuju ovocne snidane, to by mel byt zaklad, u tebe i u maleho. Pokud nebude chtit ovoce, samozrejme syrove, tk uz jenom MM, ale nic jineho mu nenabizej. Uz jenom tohle ovocne dopoledne by melo ukazat zlepseni. Polud vymenis jedno dve jidla denne varena za syrove, tak uz bude videt zlepseni. Do toho hodne kojit a sama taky co nejvic syroveho. Drzim pesti.