Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tina_
27. feb 2009

co sa tyka toho Synagisu, tak ju zacali ockovat o mesiac neskor nez sa ma, dostala 2 davky, 3.sme vynechali, a mala by mat este 2, co by vychadzalo ze by piata davka mala ucinkovat v aprili!, kedy sa podla statistik RSV virusy nesiria... 😒 , dolezite su vraj zimne mesiace...

Tu je pribalovy letak, resp. info o vakcine take podrobnejsie, aj s ucinnostou a klinickymi studiami...

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/S...

Toto sú najlepšie "hlášky" z letáku:

"Po podaní palivizumabu sa vyskytli alergické reakcie, vrátane veľmi zriedkavých prípadov anafylaxie
(pozri časť 4.8).

Po podaní palivizumabu musia byť dostupné na okamžité použitie lieky na liečbu závažných reakcií
z precitlivenosti, vrátane anafylaxie.

Možné riziko zvýšenej infekcie RSV
v sezóne nasledujúcej po sezóne, v ktorej boli pacienti liečení palivizumabom, nebolo štúdiami
zameranými na tento osobitný cieľ presvedčivo vylúčené. 😲

Formálne štúdie zamerané na interakcie s inými liekmi sa nerobili, doposiaľ však neboli opísané
žiadne interakcie.

Po zavedení palivizumabu do klinickej praxe boli hlásené nasledujúce udalosti:
Zriedkavé 😲 nežiaduce účinky: (> 1/10 000, < 1/1 000): apnoe;
Veľmi zriedkavé nežiaduce účinky: (< 1/10 000): anafylaxia, urtikária.

Táto humanizovaná monoklonálna
protilátka sa skladá z ľudských (95 %) a z myších (5 %) sekvencií protilátok.

Z toho vyplýva, že absolútne zníženie
rizika (AAR) je 5,8 %, t. j. pri liečbe 17 pacientov (NNT) sa zabránilo 1 hospitalizácii. 😲

tina_
27. feb 2009

Inak, čítali ste toto:
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regresiv...

Ten popis toho, ako a prečo sa vlastne zrušilo očkovanie troma monovakcinami a začalo sa očkovať 3-vakcinou MMR ma totalne dojal....

jaja0110
28. feb 2009

Babenky prosim va poradte mi...

Mala dostala vcera "siestu nemoc" co je laicke pomenovanie pre ruzienku, a citala som ze dieta ked dostane ruzienku ma voci nej dozivotnu imunitu...proti ruzienke sa ockuje v 15. mesiacoch (MMR) ak sa nemylim, znamena to ze by ju uz proti nej nemali ockovat a mam ziadat o "rozdelenie vakcin"???

vanish1
28. feb 2009

jaja, šiesta nemoc nie je rubeola, je to šiesta nemoc a nemá s ňou nič spoločné, jedine, že by mala rubeolu a doktorka ju diagnostikovala ako šiestu nemoc, čo si myslím, že je málo pravdepodobné

denduska
28. feb 2009

ahoj jaja, siesta choroba je sposobena herpesvirusom.....rubeola je iny virus 😉 ale velmi sa to podoba na pohlad. Takze ju mozu ockovat mmr.

jaja0110
28. feb 2009

siesta nemoc je laicky nazov pre "roseola infant"- detska ruzienka a vsade ked si dam vygooglit "ruzienka" tak mi vyhodi ze ruzienka=rubeola..."Ružienka alebo rubeola je vírusové ochorenie, ktoré sa prejavuje zvýšenou teplotou.........." vid linky

http://www.zdravie.sk/sz/112-184/Ruzienka-rubeo...

Ružienka alebo rubeola je vírusové ochorenie, ktoré sa prejavuje zvýšenou teplotou

jaja0110
28. feb 2009

...mam potvrdene lekarom ze 6. choroba=ruzienka (co je iny nazov pre rubeolu) a neviem ci ju treba znova proti tomu ockovat...

jaja0110
28. feb 2009

ten posledny link mu usiel....http://sk.wikipedia.org/wiki/Ružienka

jaja0110
28. feb 2009

vanish- 6. NEMOC je RUZIENKA (RUBEOLA)

...ak viete po anglicky, tak sa tu docitate ze "6. nemoc" je laicky nazov, musi to mat aj odborne pomenovanie...synonyma tejto choroby su: Disease sixth (siesta nemoc), EXANTHEM SUBITUM, Exanthem, subitum, Exanthema Subitum, Exanthema, subitum, Pseudorubella, R O S E O L A - R U Z I E N K A , Roseola Infantum, Roseola, infantum, Sixth Disease, Three day fever

tu je link.... http://dermis.multimedica.de/dermisroot/en/1192...

denduska
28. feb 2009

ale po anglicky je rubeola rubella alebo nemecke osypky, oni to tak volaju...a rubeola u nich je siesta choroba.... ver mi...som doktor.

denduska
28. feb 2009

jaja ja mam diplom doktora mediciny tak mi prosim ver

denduska
28. feb 2009

fakt... nie je to rubeola ta co sa proti nej ockuje v mmr

denduska
28. feb 2009

proste v anglicky hovoriacich krajinach rubeola = rubella, German measles, sposobuje virus patriaci medzi togavirusy
siesta choroba je herpes virus

jaja0110
28. feb 2009

denduska- ja by som ti rada verila len potom nechapem tym linkom co som hodila, lebo ako viem, osypky su po angl. "measles", a co potom ta ruzienka??? (roseola infantum alebo inak povedane sixth disease??)

Budem rada ak mi to laicky vysvetlis lebo zatial tomu nechapem ☹ ☹

jaja0110
28. feb 2009
jaja0110
28. feb 2009

denduska....ved v prispevku o 11:57 pises ze "rubeola u nich je siesta choroba".... to znamena ze co? ved aj v angl. sa v 12. mes. ockuje proti rubeole... 😕 😕

denduska
28. feb 2009

oni to maju obratene rubeola u nas je rubella u nich a rubeolou volaju siestu chorobu... ja som bola z toho tiez jelen ked som citala anglicku ucebnicu ze co tam taraju...

tym nadpisom chcu asi byt kozmopolitni aby sme vedeli ze ruzienka sa vola rubeola alebo aj rubella. To je typicky nestastny priklad ak niekto preklada odborne clanky a nema ani sajnu o com su...

ruzienka je len ludove pomenovanie na rubeolu, siestu chorobu a je este jedna taka co prenasaju prasata tusim..to vsetko su ruzienky...ale "originalna ruzienka" je rubeola ta co sa ockuje v MMR

nic sa neboj, ak ma siestu chorobu, mozu ju ockovat MMR.

vanish1
28. feb 2009
denduska
28. feb 2009

tak v anglicku neviem ako to chodi, ale ak ma siestu chorobu, tak nema toto proti comu sa ockuje MMR. Vsetky anglicke a americke ucebnice co som citala mali rubellu (ako nasa rubeola a niekedy bolo aj v zatvorke rubeola..ale vzdy sa myslelo jedno a to iste ale nie siesta choroba)

jaja0110
28. feb 2009

Tak ak som to dobre pochopila, je viacero druhou ruzienky, jedna z nich je "detska ruzienka"- alebo 6. nemoc a dalsim typom je klasicka ruzienka voci ktorej sa ockuje MMR?

vanish1
28. feb 2009

str. 83 šiesta choroba a str. 104 rubella http://www.prorecsk.sk/domain/prorec/files/slov...

jaja0110
28. feb 2009

vanish, kukam si zatial ten prvy link lebo sa v tom neviem vyznat v tych ciselkach ale snazim sa tomu pochopit 🙂

Ale pri 6. chorobe by ten vysyp mal za par hodin zmiznut nie?? a ona ho ma stale od vcera vecera ☹ za ako dlho jej ma zmiznut? je vysypana na krku, chrbate, tvari, hrudniku, za usami...no vsade okrem koncatin ☹

Dakujem vam inak babenky za objasnenie, snazim sa v tom urobit poriadok

vanish1
28. feb 2009

do 48 hodín

vanish1
28. feb 2009

Šiesta choroba alebo exantema subitum je akútne ochorenie, ktoré často postihuje malé deti, najmä vo veku 6 mesiacov až 3 roky. Pôvodca ochorenia nie je ešte stále celkom objasnený, ale predpokladá sa, že jej vyvolávateľom je ľudský herpesvírus 6 a 7. Nákaza sa prenáša vzdušnou cestou kvapôčkami. Inkubačná doba je okolo 1-2 týždňov. Choroba sa typicky prejavuje vysokou horúčkou okolo 39 st.C, trvajúcou 3-4 dni, pri ktorej nebývajú väčšinou žiadne iné príznaky. Po náhlom poklese horúčky dochádza k výsevu vyrážok najprv na trupe, rýchlo sa šíriace na šiju a končatiny. Vyrážky sú drobnoškvrnité, ružové, podobné osýpkam alebo rubeole a miznú o niekoľko hodín alebo o 1-2 dni. Komplikáciou môžu byť febrilné kŕče. Liečba ochorenia je len symptomatická /antipyretiká pri vysokej horúčke/, podanie antibiotík je zbytočné /môže vyvolať dojem alergie na antibiotikum pre vznik vyrážky/. Ochorenie je benígne a nezanecháva väčšinou žiadne následky.

http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Advisor...

jaja0110
28. feb 2009

vanish, densuska...dakujem vam moc, tak uz si to triedim v hlave 🙂 ja radsej paniku narobim len aby som v tom mala jasno ako sa potom zozierat a obhryzat si nechty z nevedomosti... 😎

Dakujem este raz 😎

jaja0110
28. feb 2009

denduska- prepac som ti poplietla nick...ja som dnes cela taka popletena 😉

este jedna otazocka: mam dvojicky a ta druha to zatial nedostala, ale su stale v kontakte...mam to aj u tej druhej ocakavat ze to o nejaky ten tyzden vypukne alebo ju mam izolovat alebo ako? je vobec mozne ze ta druha to nedostane??

vanish1
28. feb 2009

nemáš začo, ale toto už neviem, snáď dendus 😉 ka bude vedieť

dia123
1. mar 2009

Ahojte, citam toto formum ohladne ockovania a so z toho v soku. Mam 6 mesacneho synceka, ktory sa narodil predacasne o 8 tyzdnov (korigovany vek 4 mesiace) kvoli zavaznej preeklampsii. Jeho psychomotoricky vyvoj je spomaleny takze cvicime Vojtu. Syncek nam krasne zacal vydavat slabiky, dzavotal, vzdy rano v postielke toho tolko narozpraval, ze az. Ale uz vyse tyzdna je nas syncek ticho, prestal s nami komunikovat, to jeho rozpravanie prestalo. Neviem si vysvetlit co to mohlo sposobit, uz som zacalo uvazovat ci neprestat cvicit vojtovu metodu. Trosku sa na nas usmieva ale uz to nie je to babatko co bolo. Po precitani tohto fora som zostala dost nervozna, ze ci to jeho spravanie nesposobilo ockovanie. Az teraz ma napadlo dat do suvisu ockovanie a jeho stav. 3. februara bol ockovany Infarixom Hexa a Prevenarom a teraz 19.3. mame ist na druhu davku. No vobec neviem, ci pojdeme a co robit. Ked sa tak nad tym zamyslam, syncek prestal komunikovat asi 2 tyzdne po podani tychto dvoch vakcin. Neviem ci to moze mat suvis ale co ak ano? Docitala som sa na Vasej stranke ze MMR injekcia moze sposobit autizmus, takze tu mu urcite nedame. Ale je mozne ze by aj infarix hexa a prevenar sposobili autizmus? Chcem ist k neurologovi a prediskutovat to s nim, lenze viem, ze nam povie ze injekcie to nezapricinili. Aj na rizikovej poradni nam odporucili ockovat proti pneumokokom a aj infarix hexa. Ktora z tychto dvoch injekcii mohla pravdepodobnejsie sposobit jeho problemy? Rozmyslam, ze prevenar mu uz asi nedam ale neviem co z infarixom hexa. Som z toho uplne na nervy. Bolo nam doma vsetkym divne, ze tak komunikativny chlapcek prestal komunikovat, nechapali sme co to mohlo sposobit. No od vcera ked som si precitala toto forum tak sa neviem zbavit myslienky, ze to sposobila niektora z tych injekcii. Ale ktora? Mam strach ho dat znova zaockovat, lebo aj tak je pozadu, zatial sa nam ani nechce pretocit z chrbatika na bok a okrem toho teraz prestal aj rozpravat. Nikde som nenasla vplyv inej injekcie ako MMR na vyvoj reci, ale co ak to moze sposobavat aj prevenar ci infarix hexa.

vanish1
1. mar 2009

dia, určite choď k neurológovi a bez porady s ním radšej nič nerob! počula som o viacerých prípadoch, keď dieťa prestalo po očkovaní rozprávať. Mozog dieťaťa sa ešte len vyvíja a vieš čo všetko obsahujú očkovacie látky? minulu som sem už písala napr. prevenar obsahuje 0,5 mg fosforečnanu hlinitého a infanrix hexa hydroxid hlinitý 0,95 mg a fosforečnan hlinitý 1,45 mg a to nie je všetko ...http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/i...
vieš ako to vplýva na mozog dieťaťa? to nevie nikto odhadnúť
určite to povedz pediatričke
a ak je ešte jeho psychomotorický vývin spomalený.... prečo ho očkovala?

pozri si o tom viac na www.rizikaockovania.sk, www.rozalio.cz, www.ockovanie.org

je nás tu veľa mamičiek, ktoré nechceme dať zaočkovať, príp. chceme očkovanie posunúť do vyššieho veku