Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
1. mar 2012

@olivia6 ano, to urcite, tak si to do odmietnutia aj napisem, len ma zaujima, ci mam tam napisat pausalne pre obe deti? a co mi to pomoze, ked aj tak budem musiet podpisat odmietnutie lekarke?

olivia6
1. mar 2012

@strociatka podla mojich info lekarke nepodpisuj odmietnutie "ockovania". Len tie vakciny, nakolko v zakone/vyhlaske ci kde nie je napisane, ze mas ockovat Prevenarom, alebo inymi konkretnymi svinstvami.

prevenar
1. mar 2012

@strociatka NEMUSIS podpisovat vobec nic ..a uz totalne vobec nic co si sama nenapisala. nemusis dokonca ani nic odmietat. staci ked lekarka zapise do karty " ockovanie sa nevykonalo diagnoza z28.2" a nemusis to podpisovat.

ked uz nieco podpises bud si sakra ista ,ze co podpisujes, lebo kazdu chybu pouziju v konani proti TEBE. ked uz chces silou mocou "odmietnut" ockovanie u lekarky (co ale robit vobec robit nemusis) tak si ho napis sama PODLA VZORU Z TEJTO DISKUSIE A PRISLUSNYCH STRANOK. v ziadnom pripade neodmietaj ockovanie ako take, ale len konkretne ockovacie latky, je to lepsi zaciatok ako ta prva varianta.

OPATRNE S TYMI PODPISMI !

strociatka
1. mar 2012

@prevenar ano som si toho vedoma, preto som dnes podpisala len odlozenie ockovania, dufam, ze toto nam problemy nesposobi, prave sutdujem na http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... ako budem dalej postupovat a rozmyslam, ze na dalsej navsteve si vyziadam vsetky informacie o ockovacich latkach a pre istotu aj vlastne vyhlasenie, ak by nahodou, silou mocou chcela nieco podpisovat

prevenar
1. mar 2012

@lenocka80 ok ..a mas vlastne nejaku otazku ? lebo tvoj prispevok vyznieva skor ako informacia a nie otazka 🙂 . tie vysoke zaockovanosti v krajinach kde sa nemusi ockovat su zvacsa statisticke prekrucacky. zaockovanost ..ale akou vakcinou ? je ich predsa vela . napriklad v rakusku bude asi tiez "vysoka zaockovanost" len ked si pozres jednotlive vakciny tak zistis ze na TBC je to 5% ..na dalsie ockovanie 10% atd ..oni to potom nascitaju a vyjde im 90% lenze kazdy z tych 90 % ma mozno 1-2 vakciny .

su krajiny kde sa snazia ludi znasilnit do ockovania inymi metodami . napriklad, ze sice ockovat nemusis , ale potom ti dieta nezoberu do statnej skoly napriklad ..a podobne.

ked chces mat chronicky chore dieta , s ekzemami a tazkymi alergiami tak potom je ockovanie ta najlepsia volba. nic ine k tomu netreba.

tin007
1. mar 2012

@strociatka o 2 a pol mesiaca mozes zmenit pediatra; tak zvaz, ci to tak neurobis, ze miesto poradne podes rovno nahlasit zmenu dr. ;) a mimochodom, kludne mohla dr. napisat dnes kontraindikaciu - aktualne ochorenie a nic by nebolo

strociatka
1. mar 2012

@prevenar myslim, ze vo Francuzsku je to presne tak, zaujimalo by ma, ako sa tomu da vyhnut, ved je to chore, aby na zaklade ockovania prijali, resp. neprijali dieta do skoly a maju tam vobec povinnu skolsku dochadzku? ved by to bolo v priamom rozpore

iwonita
1. mar 2012

@strociatka neboj sa, isto sa premenis na riadnu medvedicu co chrani svoje mlade 🙂 doktorku mozes zmenit, nie je jedina na svete. mala by si byt toho vedoma, lebo ziadny pacient - ziadny zarobok....

prevenar
1. mar 2012

@strociatka

vyziadat si pisomne informacie je dobry krok ..lebo ti ich na 99% neposkytne , co je +pre teba v dalsom procese.

moze naliehat kto che akou silou chce ..das ruky za chrbat , povies , ze to proste nepodpises a tym to skonci 🙂 jedine, ze by ta lekarka so sestrickou prinutili so zbranou v ruke , alebo zobrali ako rukojemnika tvoje dieta, aby si podpisala 😀

postupi z rizikaockovania a slobodavockovani su velmi dobre.

http://rizikaockovania.sk/leg/leg11-vyhlaska_zm... pozri si aj toto . je tam odkaz na ich postup.

vela stastia 🙂

strociatka
1. mar 2012

@prevenar ano studujem, uz sa tam o chvilku dostanem 😉 ste zlati, no ide mi v prvom rade o zdravie mojich deti, ved kto sa o ne bude starat a milovat ich, ked po ockovani ostanu postihnute?

prevenar
1. mar 2012

@strociatka fu , netusim .. celkom mi stacia problemi na slovensku a legislativa okolo , zaujimat sa este o francuzov je nad moje sily 🙂

v kazdom state sa snazia najst nelegalne cesty ako zaockovat ludi , su z toho miliardy zisku / a vykradnute verejne financie - vsetko sa rozdeli medzi politikov a sukromne firmy a to je cele o co ide. "zdravie" ani len nie je na "radare" .
asi tak .

strociatka
1. mar 2012

@prevenar to je mi uplne jasne, preto si myslim, ze u nas sa to novou vladou zial nezmeni, obzvlast, ked vieme dopredu, aka bude

lenocka80
1. mar 2012

@prevenar no otazku zatial nemam 🙂 Snazim sa hladat odpovede aj tu na starsich strankach a hlavne citam knihu od Dr. Hirteho, a samozrejme www.slobodavockovani.sk Rada by som vedela co najviac pred tym ako sa rozhodnem definitivne a hovorila som na tuto temu aj s pediatrickou, ktora je aj homeopatka, ale moc som nepochodila 😠 I ked som cakala viac pochopenia, ale je to klasika...

margotka7
1. mar 2012

@strociatka ja som jej jednoducho povedala, ze pri pripadnom priestupkovom konani chcem byt aj ja chranena, preto jej nic nepodpisem. a pytala sa ma, ze aky dovod nepodpisania ma napisat. tak som jej povedala, ze ma nezavazuje ziadny zakon k podpisu

nae
1. mar 2012

Trochu off-topic, ale mozno niekoho z CR bude zaujimat - v ramci podavania prihlasok do skolky obsahuje kazda prihlaska aj kolonku pre potvrdenie od detskeho lekara. Je tam jednak vyjadrenie o zdravotnom stave dietata, ale aj vyjadrenie lekara v sulade s ustanovenim paragrafu 50 zakona 258/2000 Sb. V pripade nesplnenia tejto podmienky nebude ziadost prijata. Znenie paragrafu je:
"Jesle nebo předškolní zařízení mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci."
Takze co na to mudre hlavy?

strociatka
1. mar 2012

@nae fuha, s tymto som sa zatial na SK nestretla, len s vyjadrenim od lekara, ale vidim, ze zmeny sa deju, kym dodnes stacilo podat prihlasku do skolky a cakat vyjadrenie, dnes musite s prihlaskou ist osobne aj s dietatom, no som v soku

prevenar
1. mar 2012

@strociatka ..ja chem byt optimista 🙂 a verim ,ze sa zmeni. temer v kazdej strane sa najde niekto kto zastava "slobodu" v ockovani. hlavne v SaS je dost takych ludi aj aktivne podporovali snahy o zmeny vyhlasok a zakonov. dolezite je aby ludia "tlacili" na urady a politikov a ked si v tom vsimnu volicsky "potencial" tak zacnu konat este viac. takze je to len na nas a nasom mnozstve. preto nikdy nesmiete nechat veci "tak" lebo potom sa cely problem zneviditelny a nikto sa o to nebude starat. najlepsie by bolo vsetko hnat pred sud ..aby na nich bolo tak 500 zalob, potom by sa hned prebrali .

luba41
1. mar 2012

@manof potrebovala by som trošku odbornejšie poradiť. Už to bol tu asi viackrát spomínané. Syn bude mať 12 r /r.2000/ doktorka sa bude pýtať na preočkovanie, zatial určite nedám. Zaujíma ma len tetanus, nemá v očko preukaze zaznamenané, akou vakcínou bol preočkovaný v 6 roku v 2005 /to už vlastne bola 4. dávka/ ked dospelým sa odporúča preočkovanie po 15 rokoch, či môžem argumentovať, že by kvoli tetanu stačilo zaočkovať až v 2020 roku?

margotka7
1. mar 2012

@nae ja si myslim, ze o chvilu to bude aj u nas. zrusia povinne ockovania, ale nechaju si otovrene zadne dvierka a to ze podmienka pre prijatie do skolky bude ockovanie 😠

nae
1. mar 2012

@margotka7 Ved prave.... na "manofovych" strankach je CR prezentovana ako v podstate liberalna krajina voci ockovaniu. Mozno ano, ale potom co s dietatom po ukonceni materskej? Jedine tak sukromna skolka, ak nie je ockovane...(aj to teda neviem, ci si tam nekladu rovnake podmienky).
@strociatka Tu netreba ist s dietatom osobne do skolky, staci prihlaska, rodny list dietata a obciansky preukaz rodica.

strociatka
1. mar 2012

@prevenar to ano, SaS som planovala aj ja, teraz ma vsak Sulik hodne sklamal, ale stale je to najmensie "zlo"

coraggiosa
1. mar 2012

@moira19 strociatka aj mojej sestr. malá bola prvý rok v školke len málo, stále bola chorá, mne už je dnes jasné že to spôsobuje očkovanie, aj lekárom ale viete že to nemôžu priznať, čo by robili s prázdnymi ambulanciami, keby sa deti neočkovali neboli by nikdy choré, ja verím tomu , hovorí mi to môj materský " koľký" ? zmysel?

luba41
1. mar 2012

@margotka7 ak toto príde /alebo niečo podobné/ ľudia zase budú hľadať spôsob, ako sa aj tomu vyhnúť. Ked siahnu na rodinné prídavky, ludia sa budú snažiť zase menej odvádzať na odvodoch a daniach zo svojich príjmov, budú hľadať cestičky... tým pádom aj do zdr. poistovní bude plynúť menej penazí a naši doktorkovia budú mať menej za svoje výkony. Tí rodičia, ktorí budú presvedčení o svojej pravde, nedajú deti do škôlky / pojdu do súkromnej alebo k starým rodičom, alebo susede a pod/ Ja tiež nie som presvedčená, že škôlka je to pravé pre všetky malé deti. V podstate si tam rodičia odkladajú svoje deti /lebo musia/ Už to tu spomínal tuším @prevenar, o tých introvertoch a extrovertoch. Trochu som počítala a pochopila som svoje staršie deti, ktoré moc škôlku "nemuseli" a bohužial ani školu / a to nie sú lajdáci, práve naopak, dobre sa učia/

margotka7
1. mar 2012

@luba41 ano, to mas pravdu. kto nebude chciet ockovat, nik ho neprinuti (ibaze by sme dopadli tak, ako to tu niekto pisal o USA - to dufam, ze sa nikdy nestane). co sa skolok tyka, ja som v tomto neutralna. ked bude chciet chodit dam, ked nie tak nie. ale ono je to hlavne o ucitelkach, ako sa spravaju k detom.

@luba41 @nae zase na druhej strane, keby nebolo vela deti zaockovanych, kto by im do tych skolok chodil?

luba41
1. mar 2012

@margotka7 škôlky financuje podľa počtu detí samospráva-teda obce. Síce niekde je nátresk, že sa všetky deti nedostanú, škôlok ubudlo, ale aj detí sa stále rodí menej. Tak by si to prepočítali. Učiteľky sú väčšinou fajn v školkach, ale ja som na svoje deti myslela tak, že im až tak nechýbal kolektív, oni fungujú nejak sami pre seba 😒

strociatka
1. mar 2012

@nae tak tu v BA som to na nasej skolke, kde mi chodi starsia postrehla a strasne som sa divila

didi35
1. mar 2012

Prosim Vas, je informacia o ockovani resp. neockovani dietata obligatornou sucastou potvrdenia pediatra o tom, ci dieta moze navstevovat skolku? Lebo v prihlaske do skolky, ktoru mam predlozit pediatrovi, taka kolonka nie je... dakujem za info

prevenar
1. mar 2012

@nae
1) na slovensku je iny zakon
2) " ...trvalou kontraindikaci" ..treba si pozriet aj ako je definovana "kontraindikacia" totizto ..kontraindikacia je kazda prekazka ktora neumoznuje ockovat. cize neudelenie suhlasu s ockovanim je trvalou kontraindikaciou. podla mna 😀

...neviem ako je postavena ceska ustava a ich zakony ..ale je viac nez pravdepodobne ,ze taketo nieco je totalne protiustavne, cize protizakonne.

filmuska_01
1. mar 2012

@didi35 kolkonka tam sice nie je ,ale zvacsa to tam tam vsak napisu.

susisus
1. mar 2012

@didi35 nasa pediatricka napisala "dieta je sposobile navstevovat kolektiv/matersku skolu ci co" ale proste dala len ze je sposobila, neriesila ockovanie.