Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
12. feb 2011

@manof V tej štúdii v Dhake dávali injekčné (intravenózne) dávky, a to má dosť odlišné účinky oproti ústnym. Takže netvrdím, že vyššie každodenné dávky musia stačiť ako prevencia, ale aspoň do určitej miery sa to nedá vylúčiť. Jedno je jasné - podanie alebo nepodanie injekčného vitamínu C v masívnych dávkach môže pri tetane znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

Od roku 1993 bolo v SR 7 prípadov tetanu, z toho 5 úmrtí. To je prípadová úmrtnosť 71%. Zo skorších rokov nie sú údaje o úmrtnosti, takže áno, vzorka je to malá.

erikasadek
12. feb 2011

@manof skoda malo to tvoj styl pisania.. tak len informacne som sa pytala ber to ako poklonu. 😉

didi35
12. feb 2011

@skolara Som sa zlakla, ze tam nabehnu a nic sa rodicov nepytaju... z toho mam strach. Ziaden list by ma nevystrasil, som rozhodnuta neockovat, tak by som na nich kaslala...

boddez
12. feb 2011

Ahojte ...Chcemsa opýtať..ako dostať vitamím C do telíčka dieťaťa?...7mesačného?...dakujem.. 🙂 🙂 🙂 🙂

susisus
12. feb 2011

@boddez to zaujima aj mna a este ze aky vit C ?

resuada
12. feb 2011

@boddez Ja zvyknem davat Cebion - kvapky. No otazka zaujima i mna. Petot?

boddez
12. feb 2011

ako my očkovaný niesme ale napriklad teraz sme trošku taky pokašilkovaní...isto by jej ceečko pomohlo..ale nemam ani čajnu ako do nej dostat...vitamin C 🙂 🙂 🙂 🙂

petot
12. feb 2011

Céčko som spomenul len ako reakciu na príspevok od @jerrymona, na otázky okolo užívania céčka máme samostatné fórum: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/
Poďme tam, aby nás tu nezačali premazávať 😉

miliharmi
12. feb 2011

Jen to předávám dál, jak jsem to dostala:
Mám tu pozvání pro všechny, které zajímá problematika očkování a mají chuť se dozvědět informace od Dr. Virapena, který působil na významných postech ve farmaceutickém průmyslu. Dr. Virapen (vydal i u nás knihu Nežádoucí účinek: Smrt) ví, jak to s očkováním u nás vypadá a je ochoten nám pomoci alespoň tím, že přinese informace ze své praxe.

Informace a znalosti, které Dr. Virapen má, by si jakožto zaměstnanec farmaceutické společnosti nemohl dovolit šířit, ale vzhledem k tomu, že již pro farma-firmy nepracuje (a již vypršela i dohoda o mlčenlivosti) rozhodl se tyto informace sdílet.

Pokud chcete navštívit jeho přednášku (případně položit dotaz), máte jedinečnou možnost učinit tak 4. března v Praze v Městské knihovně na Mariánském náměstí.

A teď ještě stručné shrnutí:

Téma přednášky: OČKOVÁNÍ
Přednášející: Dr. John Virapen (hovořit bude anglicky a překlad zajistí tlumočník)
Termín konání: 4. března 2011 od 17:30
Místo: Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha 1, Velký sál
Vstupné: neplatí se

Budu moc ráda, když se nás tam sejde hojný počet. Chci vás také moc poprosit, zda byste byly tak hodné a šířili pozvánku dál, kam jen to půjde. Pokud ji budete chtít někde vyvěsit v elektronické či tištěné podobě, napište mi prosím IP a já vám ji moc ráda pošlu v jpg nebo pdf.

Předem všem moc děkuji za spolupráci a těším se, že se 4. března uvidíme ;o)

manof
12. feb 2011

@petot
To by ale tiež mohlo znamenať, že liečba tetanu je na Slovensku (oproti Nemecku) mizerná, ak nie vyslovene kontraproduktívna. Neznamená to ale, že v Nemecku tých 10% (liečení) vs. 50% (neliečení) neplatí.

petot
12. feb 2011

@manof USA..

manof
12. feb 2011

@petot
Čo USA? Dajak som nepochopil.

manof
12. feb 2011

"Konvenční medicína se vlastně stále domnívá, že Země je plochá. Je to bizarní víra, oni nevěří, že Slunce má co činit s vaším zdravím či nemocí, s tím, jestli chytíte chřipku. Oni si myslí, že chřipka přijde sama od sebe, rozhodne se vás napadnout právě o vánocích, aby vám zkazila vánoční dovolenou. Ale když se podíváte, co stojí za touto vírou, je to samozřejmě zisk. V každé sezóně je nárůst prodeje vakcín, který přináší více peněz, a farmaceutické společnosti se snaží, abyste věřili, že chřipková sezóna je způsobena pouze chřipkou. Že nemá nic společného se slunečním svitem, s vitamínem D, s vaším imunitním systémem. Chtějí, abyste věřili, že chřipková sezóna je způsobena nedostatkem vakcín. Pokud půjdete a koupíte si více vakcín, pak nechytíte chřipku. To vám říkají, a chtějí, abyste tomu věřili. Ale celé to prohlašování o vakcínách je samozřejmě úplný nesmysl. Vše, co potřebujete, je vitamín D."

Viac tu:
http://orgo-net.blogspot.com/2011/02/mike-adams...

jerrymona
12. feb 2011

@petot alebo @manof este nieco by ma zaujimalo. vcera som citala cosi od loibnera, ze tetanus moze nastat aj po cisarskom reze. to znamena, ze preventivne ockuju proti tetanu? ja som mala cisarsky a zaujima ma, ci by mi mohli pichnut po operacii ockovaciu latku proti tetanu.

manof
12. feb 2011

@jerrymona
Keď sú lekári prasce a nemajú sterilné nástroje, tak môže nastať tetanus aj skrz cisársky rez. Dúfam ale, že to nie je Tvoj prípad.

susisus
12. feb 2011

@manof a kde sa na porodnej sale vezme konsky hnoj ? 🙂

manof
12. feb 2011

@susisus
Konský hnoj je prostredie, v ktorom sa tetanové baktérie vyskytujú najčastejšie, ale to neznamená, že by sa mimo konského hnoja nevyskytovali vôbec.

Každopádne, očakával by som od nemocnice, že v nej nákaza tetanom nehrozí, ale keď Šimurka povedal, že významné percento rotavírusov chytia deti v nemocnici, tak si prestávam byť istý...

jerrymona
12. feb 2011

@manof nie, ja som tym myslela iba, ze ci nahodou po cisarskych rezoch nepichaju protitetanove injekcie, aby zabranili ochoreniu. prispali ma na sale trosku, takze netusim, co vsetko sa so mnou robilo. a mozno, ked je to normalny postup po cisarskom reze, tak sa o tom nezmienil nikto. ani v sprave som to necitala. predtym som asi nejasne pisala, co som chcela vediet. 😅

petot
12. feb 2011

@jerrymona Cisársky rez je chirurgia ako každá iná. Keďže pri operáciách sa to nerobí, nemyslím, že by pri cisárskom dávali tetanovku.

jerrymona
12. feb 2011

@petot dik za odpoved. 🙂

bubinko83
13. feb 2011

a neexistuje nejaka peticia ktora by nam pomohla slobodne sa rozhodovat či očkovat alebo neočkovat?

langustinka
13. feb 2011

ahojte vsetci, mate niekto skusenost priamo u pediatricky s odmietnutim ockovania? Posledny tyzden som toho o vakcinacii precitala vias nez dost a som rozhodnuta nedat svoje dieta ockovat, sice uz mame v sebe 1.davku Inf.Hexa, ale nemienim pokracovat. vyborna str.je ta, kt. uviedla andreajakubska a este www.badatel.sk.
som zhnusena z toho vsetkeho co som sa docitala.
prosim vas a nepoznate v TT alebo v okoli pediatricku, ktora nerobi problemy ak odmietnete ockovanie?

roo
13. feb 2011

@langustinka prakticky takmer vsetci, co tu pisu, maju skusenost u lekara s odmietnutim ockovania. Aj par stranok dozadu sa tu pise, ze pediatricke nemusis nic vysvetlovat. Iba ak chces. ALe ak sa necitis a bojis sa, ze sa zamotas vo vlastnych myslienkach, nemusis je nic vysvetlovat. Vysvetlovat budes potom na na Reg. urade verej. zdrav. , ked Ta predvolaju. Tam Ti pomozu rady zo stranky http://www.slobodavockovani.sk/tags/právo/ a tiez tu: http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu...

skolara
13. feb 2011

@roo ziatial kazdeho predvolali na hygienu alebo nie? Lebo je to uz rok a pol od odmietnutie poslednej vakciny a nic mi este neprislo. od coho to zavisi? hm?

langustinka
13. feb 2011

ospravedlnujem sa, necitala som vsetkych 600 stran, len tie prve..................
no, mam obavy z reakcie nasej lekarky, ale budem bojovat.......diky za odpoved

bubinko83
13. feb 2011

@langustinka ,daj potom vediet ako si dopadla 🙂

didi35
13. feb 2011

@manof Takze ockovat sa nesmie mimo zdravotnickeho zariadenia? Lebo mna desi, zeby v skolke alebo v skole prisli a deti zaockovali bez vedomia rodicov... Alebo od toho uz upustili? Ako nas kedysi, ked do skoly prisiel lekar, v skole mal taku "ambulanciu"a ockoval rad za radom...

didi35
13. feb 2011

@jerrymona To, ci Ti pichli akukolkvek injekciu, by si musela mat napisane v prepustacej sprave Teba ako matky. Ja som si tam nasla vsetko, aj to, co vsetko podali mojmu dietatu... inj. vit.K.