Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
14. feb 2012

@didulka85 no.. odtial potial 😝 heh .. inak ked to postujes inde tak nestaci copy/paste ..lebo ten dlhy link sa nezobrazuje cely a nefungoval by . musis ho otvorit a znovu ho nakopirovat za zdroja a opravit to v mojom texte. neviem ci o tom vies. tak pre istotu.

pekny koment 🙂

didulka85
14. feb 2012

@prevenar dala som copy/paste a vsetky linky mi idu otvorit.

prevenar
14. feb 2012

@didulka85 zaujimave ..super 🙂 ten najdlhsi sa nezobrazuje cely a vacsinovu po copy/paste taky link nefunguje. mozno je to otazka toho kam sa pastuje, boh vie.

liviadanova
14. feb 2012

@manof Ďakujem Ti! Koľko podpisov treba?

manof
14. feb 2012

@liviadanova Čím viac podpisov, tým lepšie, ale chceme aspoň 10.000.

liviadanova
14. feb 2012

@manof a nemáš na to tlačivo, že by som obehala rodinu a známych?

petot
14. feb 2012

@nadezdah Pozri napr. http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...
Ak na nejakú otázku nenájdeš odpoveď, pýtaj sa.

strociatka
14. feb 2012

ahojte vsetci, je tu ozaj bohata diskusia, prepacte, ale pri dvoch detoch nestihacka toto cele citat, ak dovolite, velmi rada sa pridam do diskusie a budem hltat rady, lebo som rozhodnuta odmietnut ockovanie oboch mojich deti a o dva tyzdne sa moja obvodna lekarka pokusi prvy krat zaockovat moje 3 mes dietatko a ja to nechcem. Celkom elegantne sa mi podarilo vyhnut BCG vakcine (hodne pomohla nahoda), ale teraz mi asi nepomoze nic...

verinka100
14. feb 2012

@strociatka ahoj, konecne niekto z okresu BA. Ja tiez sa chystam odmietnut Hexu a Prevenar🙂

zaockujte_aj_slnko
14. feb 2012

@strociatka
aka nahoda pomohla ohladom BCG?

prevenar
14. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko predpokladam,ze to bolo zrusenie BCG ..ale boh vie ^^

nadezdah
14. feb 2012

@petot Ďakujem, v noci naštudujem.

strociatka
14. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko no moja mala v porodnici dostala zapal ocka (ja som mala pozitivny test na streptokoka pri porode a penicilin nezabral) tak som im volala, ze sme chori a malej nasadili do ocka ATB a tak nemozeme ist na ockovanie. Oni to vzali vpohode a poslali mi papiere domov, ze sa mam objednat na ockovanie (uz si nepamatam kde) a ja som samozrejme nic nekonala a pockala som si pekne do Noveho roku, kym to nezrusili 😀 😀 😀

strociatka
14. feb 2012

@verinka100 moja starsia dcerka po ockovani prevenarom dostala zapal stredneho ucha a vo vytere bolo hadajte co? no predsa naockovany pneumokok!!!

verinka100
14. feb 2012

@strociatka My sme zatial neockovali nic, pri BCG nam pomohla taktiez nahoda, alebo "niekto tam hore" 🙂, maly ochorel, bral atb, takze ho nemohli zaockovat a od januara zrusene, super 🙂

petot
14. feb 2012

@nadezdah To poznám 🙂

zeta
14. feb 2012

tiez sa chystam odmietnut o par mesiacov hexu a prevenar. ste tu niekto kto mate detskeho lekara v zlatych moravciach a odmietli ste? ak hej ktoreho a co on na to? mozete aj ip. ten moj je vyslovene ZA ockovanie, myslim ze ked odmietnem, menim doktora 😝 🙂 . viete mi poradit nejakeho ktory to az tak nepreziva 😵

nadezdah
14. feb 2012

@petot No cez deň moc nepočítam, lebo treba aj iné porobiť, takže mi otáva len noc, keď krpec spí. Ale mne to nevadí, ja som nočný tvor už od mlada.

lemge
14. feb 2012

@zeta ahoj,skus si pohladat pediatra co je aj homeopat.ti su zvacsa proti ockovaniu. 😉

hobit
14. feb 2012

@prevenar ahoj, prosim ta, neprisiel si na tu vyhlasku?

zeta
14. feb 2012

@lemge ano, to viem. len taka najblizsie je v leviciach, co je dost daleko, ak by som aj nahodou surne k nej potrebovala ist ☹ . nitra je blizsia ale tam nie je, tak ako ani v zm..

liviadanova
14. feb 2012

@didulka85 ja tiež, keby ľudia radšej toto zdielali

liviadanova
14. feb 2012

@manof už netreba našla som to na nete 🙂 Ak máte čas ľudia tu je link: http://www.slobodavockovani.sk/peticia/ ak sa zapojíme viacerí určite sa skôr dosiahneme náš cieľ 🙂

prevenar
14. feb 2012

@hobit jaj ,, ja som sa tusim hned ked sme to riesili pytal petota, alebo manofa.. uz neviem ..a nikto na to nereagoval. ..a ja som to nehladal 🙂 ved skus to najst/zistit od niekoho ty 🙂 trochu aktivity este nikomu neublizilo 😉

moniaak
15. feb 2012

Ahojte všetci, nevedel by mi niekto poradiť nejakého rozumného pediatra v Nitre, ktorý bude rešpektovať rozhodnutie neočkovať a nebude riešiť nahlasovačky na RÚVZ? Našťastie som si v tomto smere stihla spraviť dostatočne jasno ešte teraz, kým som tehotná, a teda som odhodlaná (aj s podporou manžela) odmietnuť všetky očkovania aj za cenu naťahovania sa s úradmi, no keby sa tomu len trochu dalo vyhnúť, bola by som rada. @manof @petot @prevenar

manof
15. feb 2012

@moniaak
Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com

Na koňa citlivé údaje (ako sú napr. aj kontakty na rozumných pediatrov) zásadne nedávam. Každú chvíľu tu má reklamu GlaxoSmithKline (GSK), výhradný dodávateľ všetkých plne hradených vakcín pre povinné očkovanie na Slovensku. Ćlovek nikdy nevie, čo všetko obsahuje inzertná zmluva medzi Asmirou (prevázkovateľom ModryKonik.sk) a GSK.

Keep your paranoia fresh!

prevenar
15. feb 2012

@manof
"Keep your paranoia fresh!" LOL - zabil si ma 😀 😀 😀

manof
15. feb 2012

@prevenar
To nie je môj vynález, to mám od @tin007

tamix
15. feb 2012

l