Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
3. jún 2012

@tara Lenže je strašne smutné to naši lekári nevedia ☹ 😒 😠 . S prvou vakcínou sme mali ten neutíšiteľný plač a bol obrovský problém čokoľvek malej natlačiť do úst (myslím detský nurofen). Pri druhej vakcíne nám sestrička povedala, že aby sme malej dali preventívne na zníženie teploty hneď ako prídeme domov. Tak potom o čom to je. O vakcínach veľa nevedia, ešte aj zle poradia, no je to otras. Na koho sa má vlastne človek spoľahnúť 😔

silente
3. jún 2012

@tara - kde najdu, prosím, to o tom nesmyslu podávat léky na horečku po očko? Vyjelo mi tam pod paní Elekovou milion odkazů 😕 Díky!

hajanka
3. jún 2012

@tara nepise sa tam nahodou, ze antipyretika nepodavat PRED ockovanim ako prevenciu proti teplote?

hajanka
3. jún 2012

@petot je to nejako casovo ohranicene dokedy mozem ohlasit nez. ucinky sama na SUKL ak tak nespravila lekarka? Ked je tomu napr. 8mesiacov mozem to este nahlasit, alebo to uz nepomoze (ako dokaz na RUVZ)?

tamix
3. jún 2012

Píšem svoje myšlienkové pochody, lebo neviem, čo vlastne chce tento štát dosiahnuť. Najprv vychvália gymnáziá, že tam deti najlepšie zmaturovali. Ozaj objav sveta 😠 . Veď gymnáziá boli vždy školy, kam chodievali deti s lepším prospechom. Stredné odborné školy boli pre slabšie deti. 😨
Neviem, či ste postrehli, že minister školstva by najradšej zrušil špeciálne triedy, kde sú deti autistické, mentálne postihnuté a ne-dementné, ale sociálne zaostalé(deti z rómskych rodín, kde ani nevedia ako sa splachuje WC a sú vývojovo, rozumovo pozadu). Neriešim, či tie autistické deti sú autistické v dôsledku očkovania, je to aj tak strašná katastrofa pre rodiny. Ale keď chcú sociálne zaostalé deti spojiť so sociálne ne-zaostalými, tak sa veľmi obávam napredovaniu ne-zaostalých detí, keď úlohou učiteľky bude riešiť záchodové problémy niektorých žiakov. už aj v klasických triedach je stále viac dislektikov a disgrafikov, ktorí brzdia postup v triede, ale za svoj stav nemôžu!!! A teraz pribudnú dis-záchodových - to bude ozaj super úroveň v triedach. ☹ ☹ ☹ No čo už, deti politikov budú navštevovať elitné súkromné školy a naše sa budú učiť splachovať záchod. Veď štát nepotrebuje šikovných, inteligentných a samostatných ľudí. Potrebuje stádo - ako pri očkovaní. 😝

sorciera24
3. jún 2012

@tamix kebyze mam reagovat na nasho noveho pana ministra, musela by som pisat litanie.....som ucitelka (na gymnaziu...zhodou nahod...) a to, co sa deje nema obdoby.....pan minister chce zaviest matiku ako povinnu maturitu kvoli logickemu mysleniu, kt. u neho akosi absentuje.......

alikaa
3. jún 2012

@silente Od dr. Elekovej je viac dobrych clankov. Tu je clanok o znizovani horucky paracetamolom, nie len po ockovani (cize u nas Paralen alebo Panadol) - http://www.slobodavockovani.sk/news/dulezitost-...

A tu su este dalsie dva clanky, ktore stoja za precitanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/hlinik-ve-v...
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

tamix
3. jún 2012

@sorciera24 Jasné!!! Logické myslenie treba, ale niektoré dementné príklady v učebniciach pre ZŠ sú priam výkrikom "debility". Za socializmu sa hovorievalo, že zdravotníctvo a školstvo sú najdôležitejšie oblasti, kam treba investovať veľa síl a financií. Ale teraz tam máme stále takých "úžasných" ministrov, že nečudo, že to vyzerá ako vyzerá. Len kedy sa to pohne k lepšiemu?

sorciera24
3. jún 2012

@tamix ved finske skolstvo u nas bude;) (chcem vidiet tie finske palty u nas) a aj to ako to u nas zvladnu vybudovat za 3 roky, kedze Fini to budovali od 60.tych rokov 😀 😎

silente
3. jún 2012

@alikaa - díky moc!
Já jsem zatím s dr. domluvená na oddálení min. do 6M, ale myslím, že to posunu do roka. A pak hezky dělit.
Dcerka totiž na hexu reagovala epi záchvaty 🙄

alikaa
3. jún 2012

@silente epi zachvaty po hexe by mali byt kontraindikacia na dalsie ockovanie. Ziadne dohadovanie sa o oddalovani, doktorka by mala vediet, ze po takychto neziaducich ucinkoch uz dieta nesmie byt ockovane. To by sme ale od pediatrov asi velmi vela chceli. Ja osobne by som dalsie ockovanie neriskovala.

tamix
3. jún 2012

@sorciera24 Veď predvolebná kampaň prvej Ficovej vlády sľubovala učiteľom 40000Sk mesačne, len sme ich nevideli ☹

silente
3. jún 2012

@alikaa - malou jsem tehdy doočkovala hexou pod dohledem neuroložky. A až na roce a něco. Žádné další očko nemá. Teď bych i u ní postupovala jinak, rozloženě, ale naštěstí jsme to pak zvládly - díky epi medikaci ovšem, kterou bere ještě teď (stále nám ji ale snižují a EEG je čisté).
Nyní řeším syna. Nedovolím, aby se situace opakovala! 😠

tara
4. jún 2012

@silente hajanka uviedla dole nizsie odkaz na ten clanok od Dr. Elekovej.

tara
4. jún 2012

@silente hajanka uviedla dole nizsie odkaz na ten clanok od Dr. Elekovej. a aj alikaa uviedla dobry link.

tara
4. jún 2012

@hajanka ano, aj o tom sa v tej studii pojednava. vyborne vysvetlene. mam doma jednu knihu, kde sa takisto vysvetluje cely princip horucky, co sa vlastne vtedy deje v tele.

tara
4. jún 2012

@tamix mne tiez nedzi dverami povedala, este kym som vyzliekala maleho, ze hned ako prideme domov, tak paralen a najlepsie by bolo, keby sme dali este doma pred prichodom na ockovanie 😠 nestihla dopovedat a uz som zacala ja s mojim odmietnutim. takze hned zatvarala chladnicku s vakcinami a zacali strasenia na temu cierny kasel. vobec si neuvedomuju, co vlastne radia rodicom. ale ako napisala Dr. Elekova, vlastne sa chcu kryt podanim liekov, ak by naozaj doslo k vysokym teplotam ako neziaducemu ucinku, ale tym vlastne prekryju mozne dalsie symptomy, pretoze dieta je doslova nadrogovane.

manof
4. jún 2012

Ak ste už viac-menej rozhodnutí neočkovať vôbec, len vám ešte v hlave straší TETANUS, rozhodne si prečítajte tento článok talianskeho lekára:
http://www.slobodavockovani.sk/news/tetanus-a-o...

tean
4. jún 2012

@manof
vyborny clanok.
Dakujem vam obom za tento clanok 😉

manof
4. jún 2012

Posúďte sami "nestrannosť" našej polície a prokuratúry:

"Trestné oznámenie ohľadne šírenia poplašnej správy MUDr. Petrom Liptákom a jeho (ne)riešenie"
http://www.slobodavockovani.sk/news/trestne-ozn...

janielka1
4. jún 2012

Chystáte sa niekto na prednášku o očkovaní v stredu do Žiliny? Ja som veľmi chcela ísť ale vošla mi do toho neodkladná záležitosť. Ak niekto pôjdete,dajte potom info čo múdre sa tam hovorilo. Doktorku Hudečkovú poznám,učila ma na škole epidemiologiu. Je to milá žena ktorá má myslím prehľad,len netuším aký má názor na očkovanie.

tean
4. jún 2012

@manof
co k tomu dodat. Nasa prokuratura sa opat vyznamenala.
Podla informacii co mam od policajtov, nazory prokuratorov su tak rozdielne (a nasledne ich konanie), ze fungujeme ako keby sme zili vo viacerych statoch. To co niekde akceptuju, inde zamietnu.
Maju volne ruky a spravodlivosti sa nedovolas.

alla24
4. jún 2012

inak taky moj postreh zo vsetkych clankov proti ockovaniu. Vsade v kazdom clanku to iste a to ze sa ta choroba uz skoro vobec nevyskytuje. No pre mna dost nulovy fakt kedze skoro cela nasa populacia je zaockovana... Celkom by ma zaujimali studie kedy sa vobec neockovalo tak o 10 -20 rokov. To by uz asi boli ine cisla nie? Dalsia vec je to povinne a nepovinne ockovanie. Neviem ako vy ale ja co mam kamaratov rozlietanych po svete vsetci ockuju lebo u nich sa to tak robi a ide fakt skoro kazdy. Len na mna vsetci kukali ze co vymyslam a co vobec zvazujem. V takej amerike ti ani do skoly dieta nevezmu ked nie je ockovane (myslene je vseobecne skolstvo). Keby u nas to bolo zrusene tak ockovat by nesiel nikto. Slovak zmysla velmi jednoducho - co nie je povinne, to netreba, to sa nemusi...

@tamix odborne stredne skoly boli pre slabsie deti? No u nas v meste bol vacsi problem sa dostat na obchodnu akademiu ako na gymnazium. A uprimne ti poviem ze 80% mojich spoluziacok s gymnaziom je dnes nezamestnanych a chodi sa ku mne pytat do prace co ja mam tu prave spominanu odbornu strednu skolu. Takze tvojej poznamke sa fakt zo srdca smejem 😀 😀 😀

didulka85
4. jún 2012

@alla24 co sa tyka ockovania v zahranici, mam ine skusenosti ako ty. Kamosova sestra v Australii neockuje vobec. Muzova sesternica, vystudovana chemicka hovorila fakt zaujimave veci o ockovani v zahranici. Chudoba ockuje, deti prominentov, lekarov a politikov zaockovane nie su. Takto by som mohla pokracovat.

happy3
4. jún 2012

ako to tu vsetko citam,tak sa otazka ockovania stava pre mna uz nocnou morou ☹ ☹ ☹

manof
4. jún 2012

@janielka1
Ja myslím, že názor prof. Hudečkovej na očkovanie je úplne jasný, keďže pracuje ako vedúca odboru epidemiológie na RÚVZ v Martine.

manof
4. jún 2012

@alla24
Ja by som to rád vyskúšal, čo by sa stalo, keby sa neočkovalo 10-20 rokov.
Ale ono to jaxi nikto z mocných nechce dovoliť - takýto experiment.
Možno sa obávajú toho, že by boli všetci razom o poznanie zdravší a že by mecenáši tých mocných spomedzi farmaceutického biznisu prišli o kšeft.

katrinka8
4. jún 2012

@manof - ahoj, potrebovala by som poradit. Do stredy sa mame rozhodnut, co s ockovanim. Dcerka bude mat vo stvrtok 2 roky. Doteraz bola ockovana BCG vakcinou a ma 2 davky Infanrix hexa + Prevenar (obe posunute o cca mesiac neskor) - tieto vsetky preto, lebo nam hned nedoslo, z coho boli problemy 😠 Mala ich po vsetkych ockovaniach, preto sme "zatial" tie ostatne presuvali, ako sa dalo. Uz sa vsak posuvat neda, tak sa musime rozhodnut. Prevenar a MMR vakcinu urcite odmietame, ale nevieme sa rozhodnut, co sa hexavakciny tyka. Neviem nikde najst, ako vlastne "pomaha" (ak vobec) ta tretia davka - o kolko percent alebo o aky casovy usek zvysuje teda ucinnost latky ockovacej? Vraj je to uz len booster, cize dcerka by chranena byt mala, aj ked ma len 2 davky. Ci nie? Oplati sa dat ju zaockovat tou 3. vakcinou, napriek tomu, ze je to vlastne az po roku od odporucanej lehote? Je mozne, ze ked je starsia (vlastne aj vahovo tazsia), ze organizmus lepsie prijme vakcinu? Je to vela otazok, ale chceme sa spravne rozhodnut. Ak ma tato tretia davka nejak vyznamne napomoct ochrane (kedze uz ma tak ci tak), tak by som ju poslednykrat zaockovat dala. Ak je to vsak nejake naozaj minimalne percento, tak taky velky risk sa naozaj neoplati. Dakujem vopred.

kkl82
4. jún 2012

@katrinka8 ty este veris, ze ockovanie "napomaha ochrane" pred chorobou?