Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nikimax
6. aug 2012

@racerunner a môžem pridať ešte zopár VLASTNYCH zážitkov a OSOBNYCH skúseností. Napr. v špec. psych. centre - si MGR. všimla, že ten opis aj dotazník takmer súhlasí s ostatnými auti deťmi, /problémy vznikali po očkovaní/ ktoré prijali. Začali sa tým podrobnejšie zaoberať, zaradili do dotazníka dalšie otázky. Telefonát do auti- centra- šefka porvrdila, že viac ako polovica rodičov auti detí udáva zmeny( krik, prudké zmeny nálady...) po vakcínach. Ostatní to (zrejme len) nedali do súvisu. Tak isto v špec. škôlke, kde syna prijímali, riaditelka potvrdila, že autizmus(podľa rodičov) u ich detí vznikal po vakcínach, len rodičia to nevedia dokázať. Problémy po očkov. udávali aj 2 pani učiteľky odtiaľ u svojich vlastných detí, prestali očkovať....atd. Ked sa toto celé prevalí, myslím, že lekári, ktorí kedy očkovali, budú v strašnej "nemilosti". Pretože neznalosť- neospravedlňuje. 😒

didulka85
6. aug 2012

@nikimax len ci sa to prevali... Ved je v tom tolko penazi... A nemyslim len peniaze za vakciny, to je len zlomok. Ide hlavne o peniaze na liecenie toho, co sposobuju vakciny.

alenka600
6. aug 2012

@wewe22 Tak napriklad aj preto by som to nepodpisala, ze som dlhorocne pracovala s pracovnym pravom a vsetkym ludom okolo seba som na zaklade skusenost hovorila - COKOLVEK vam niekto, nejaky urad, institucia, firma, alebo hocikto da podpisat, celkom urcite to NEpodpisujte(alebo aspon nie ihned na mieste). Sama som bola na tej strane, ktora taketo lajstra veselo rozdavala na podpis a preto velmi velmi dobre viem, kolko krat ludia nemuseli podpisat (pretoze to nie je ziadna povinnost) ale tym, ze v dobrej voli podpisali, tak sami sebe vyrazne zhorsili situaciu. OK, pracovne pravo je nieco ine, ale ide o ten princip - preco mam niekomu s kym nesuhlasim cokolvek podpisat? Nic ma k tomu nezaväzuje, nenuti, nic podpisovat nemusim, nechcem aby to v buducnosti bolo akymkolvek sposobom zneuzite

tamix
6. aug 2012

@racerunner nedávno som sem písala, že aj tá naša neurologička prijala chlapčeka s autizmom, ktorý prišiel s papierom, že autista v dôsledku očkovania

nikimax
6. aug 2012

@didulka85 jasné, že sa budú snažiť, ale už idú po farma-firmách kontroly- pokuty, médiá....zatiaľ nič prevratné, ale,ludom pomaly svitá, že tu niečo nehrá....ako sa vraví- nemožno oklamať všetkých a navždy ...

nikimax
6. aug 2012

@alenka600 A teraz si zober, že my nemáme v karte ani podpísaný ten inform. súhlas s podaním prevenaru a priorixu - naraz a Inštit. Uradu pre dohľad to vyhodnotil ako " drobné nedostatky vo vedení zdrav. dokumentácie". No však ma skoro šlak trafil.... 😠 😠

alenka600
6. aug 2012

@nikimax ruka ruku myje, to je jasne, je to jedna banda.....Ja nie som ziadna fanaticka, ako tu dnes na adresu neviem ci konkretnej osoby, ci nas vsetkych diskutujucich od istej pani odznelo. Uz som tu pisala, ze lekarom vdacim za mnohe, vela krat mi pomohli, ale to pre mna este nie je dovod na to ich zboznovat ako vyssie bytosti. Oni sluzbu predavaju, ja ju kupujem. Bodka. Lebo mnohi sa k tomu tak stavaju, ze "si proti ockovaniu, no len pockaj, ved aj Ty raz budes potrebovat lekara". Je to ich zamestnanie pre ktore sa rozhodli dobrovolne a maju pre mna rovnaky "monopol na moralku, etiku a oberanie cloveka o moznost mat nazor a zaroven stavat ho do pozicie nekompetentneho paka" ako vsetky ostatne ine povolania (tj ziadny 🙂. Raz som tu citala nazor mamicky, ze "no a co sa cudujete tym pediatrom, ked im v ten den pride do ordinacie uz tretia mamicka, co si o sebe mysli, ze je mudra a nebude ockovat/brat antibiotika/davat umele mlieko. Vsak sa im niet co divit, ze su potom otraveni". No ty kokso, ludia, ruku na srdce, vsetci ako sme tu mame na milion percent zaujimavu pracu, ktora nas totalne naplna a bavi a nikdy nas nic v praci nestve? Preco je to u vsetkych ludi brane ako normalne, ale u panov lekarov je to dovod na hlavybolenie a rozmrzelost ci oprsklost voci pacientom?

labaga
6. aug 2012

The combined measles, mumps, and rubella vaccines and the total number of vaccines are not associated with development of autism spectrum disorder: the first case-control study in Asia.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22521285

nikimax
6. aug 2012

@alenka600 ved to, ked si predstavíš, ako sa na nás pediatrička naštartovala a nadula,( ani neodzdraví) ked sme ju dali na Urad pre dohlad ... Ako by sme jej spôsobili nejakú ujmu a potiaže, pritom si len mala obhájiť to, čo ordinovala.... Pritom stále sme tí poškodení my a naše dieťa... ona si veselo ordinuje, očkuje a dovolenkuje dalej... snažíme sa jej vyhnúť, ale nejakou náhodou ju stále niekde v obchode stretneme....ale v podstate nám je to jedno, nemáme už čo stratiť.....

labaga
6. aug 2012

Dalšia študia že MMR nesposobuje autizmus

terkaz
6. aug 2012

Maminky a proc to nerozmaznete verejne? Novinari, Nova...Treba kdyby se opravdu potvrdilo to co tu pisete, treba by se s tim zacalo neco dit....

labaga
6. aug 2012

autizmus a vakcinacia .... je už stara vec vedecky zamietnuta ale každy hlada dôvod prečo prave jeho dieta
Vaccine-related beliefs and practices of parents of children with autism spectrum disorders
Am J Intellect Dev Disabil. 2012 May;117(3):233-42.
http://www.aaiddjournals.org/doi/abs/10.1352/19...

labaga
6. aug 2012

@manof kôli objektivite, hod tu par preložených článokov kde bola spojitost autizmu a MMR vyvrátená, ako dopadol a aké výsledky kontrol pôvodnej študie boli u Wakefielda,. a že xx študii neskor potvrdilo že spojitost medzi autizmom a vakcinaciou nie je

nikimax
6. aug 2012

@didulka85 samozrejme, že sa snažia ešte čo to zachrániť. Pozri sem na labaga, jaké hádže štúdie, možno sa podujme sama na nejaký výskum, len aby zmiernila dopad vakcín. Ludom, ktorí majú vlastné hrozné skúsenosti a zažijú jednanie odborníkov na vlastnej koži, nepomôže k zmene názoru ani X - pozlátených pochybných štúdií.

labaga
6. aug 2012

@nikimax že pochybnych študii??? 🙂 🙂 🙂 tie vam tu dennodenne servíruje manof. Ale to že autizmus a mmr už nie je hit, že študie ktoré v posledných pár rokoch vznikli všetky vyvracaju žeby autizmus spôsobilo očkovanie mmr..

zaockujteajslnko
6. aug 2012

@racerunner
praveze "pocty" 1:1000000 a podobne nam tlacia do hlavy lekari a podobni exoti ako sudruh doktor zasluzili dedusko prfesor socialnej vedy Dlholucky.... to "oni" vymyslei akoze "racionalne" argumenty, vsak co sa bojite, je to menej rizikove ako vyhra v sportke :D a podobne....

ked tebe zaockuju dieta a zmrzacia ho alebo zomrie tak ti astronomicke cislo 1: bilarde miilionov kradratur myriad bude uplne k nicomu..... ak sa mam vyjadrit slusne......... cize z realneho hladiska rodica a dietata nema ziaden zmysel pocitat v 1:ku niecomu..........ale "zabije ma to, moze mi to ublizit"?..........a to moze...... moze kazdemu jednemu, cize v poctoch 100% tam ludi to moze poskodit.....kazdemu jednemu

inak ozaj, kolko hrusiek na planete je chutnych?...... ked kazdy strom dava ine plody podla zlozenia pody a podla toho kolko slnka a podobne....... dluholucky ako tazky genius by to "zabil" ze 110% percent z plodov hrusiek je chutnych lebo to napisal ich vyrobca :D :D

mozno som "radikalny" ale ja si nemyslim, ze autizmus sa da "sposobit", to by bolo velmi cudne, takto tento svet nefunguje.....

lucia2207
6. aug 2012

@labaga no nazýva sa to regresívny autizmus a to preto ,lebo príznaky sa veľmi podobajú autizmu , dokonca je to v niektorých krjinách aj potvrdené. áno čítala som o tom ,že MMR a autizmus nemajú nič spoločné ale regresívny autizmus žiaľ áno ☹

lucia2207
6. aug 2012

@terkaz no ono sa o to už viacerí pokúšali,ale sme krajina s vysokou mierou korupcie a úplatky sú tu prvoradé ako zdravie našich detí ☹ tu ide o to,kto dá viac, berie a farmaceutické spoločnosti majú z čoho podplácať. Písala tu jedna mamina,že vo francúzsku je to na inej úrovni a tam je toho v médiách plno ,ale my sme tu ako cvičené opice a čo je povinné to je povinné a čo ,že nám to ničí zdravie, hlavne ,že má niekto plné vrecká.Ale kto mne zaplatí za liečbu po nežiaducich účinkoch z očkovania , nikto ,ale ja ,že si chránim svoje dieťa, pokutu zaplatiť musím. Silno uvažujem ,že z tejti diery asi vypadnem 😠

zaockujteajslnko
6. aug 2012

@labaga
ziadna studia na autizmus a ockovanie nemoze mat hodnotu, lebo ziadna exaktna definicia autizmu neexistuje........to akoby hodnotil niekto ci ockovanie sposobuje vysoko nizsiu populaciu akoby populacia mala mat priemernu vysku 😀

vtip je v tom ze kde kto s urcitostou zodpovie ze dieta by bolo ine keby nebolo ockovane?...... a opacne kto uz zisti ze co vsetko sposobilo ockovanie ked uz je ockovane?..... to nejde porovnavat co by bolo keby bolo, a teda ziadne studie na tuto temu ani existovat nemozu, lebo sa m u s i porovnavat vzdy len a len jedinec, nie populacia......... v sucte populacie sa vsetko vyrovna a spriemeruje tak ze vysledky su bezcenne....

takze ti zostava si vybrat "verim natolko farmaceutickych spolocnostiam ze si necham do seba a svojich deti napichat rozne sracky ktorym ani nerozumiem?", to je ta spravna a jedina otazka o tom ci niekto v e r i 😀

ked veri, tak nech si veri, ale ziadne ine dokazy sa nedaju pouzit ani pro ani proti, lebo su bezcenne

labaga
6. aug 2012

@zaockujteajslnko mas pravdu

majusqwa
6. aug 2012

@terkaz no, bodaj by sa to tak dalo... napr. ja teraz zhanam odpoved od "kompetentnych" na to, ci mam dat dceru ockovat, ked ma predispoziciu na vazne autoimunitne ochorenie. a myslis, ze mi niekto odpovedal? hej, v tom zmysle, ze: taketo otazky neriesime, obratte sa tam a tam.... a takto dokola. uz som pisala asi tisic ludom a uradom, kazdy sa len vyhovara na toho druheho.
do verejnopravnej televizie to nedostanes, lebo by isto dostali pokutu za to, ze "idu proti statu". a komercne sice sem-tam daju nejaky maly stek, pripadne v TN urobia reportaz o tom, ze niektore mamicky sa buria, ale tym to hasne. ono totiz televizie nic nevyriesia, mozu len informovat. riesit to musia kompetentni, ale to predsa oni neriesia, obratte sa inde... a myslim, ze v cecach je podobny pristup k tejto otazke

zaockujteajslnko
6. aug 2012

@nikimax
hups a teraz otazka na zamyslenie...........co ked urcite percento ludi v populacii vzdy ma tie crty ktore sa hodnotia autizmom? 🙂 ci uz ockovani alebo neockovani......

toto nikto uz nezisti ked sa zaviedlo okcovanie, cize ziadne exaktne studie uz nemozu dokazat vobec ale vobec nicovite nic
smola, najprv sa malo skumat a potom celoplostne ockovat, alebo ockovat len na casti populacie a zbytok nechat uplne intaktnu, takto ked uz je to cez par generacii tak to je k nicomu, lebo by musel niekto vylucit aj dedicnost a autizmus a to uz nevyluci tiez nikto...

nikimax
6. aug 2012

@labaga chod tie štúdie ponúknuť niekomu inému , my už máme diagnozu aj v lekárskom posudku. Predstav si je to povakcinačné poškodenie mozgu. Sme v kontakte s niekolkými rodičmi takto poškodených detí, ktorí pozorovali tiež regres vo vývoji u svojich detí po vakcínach a dorozumievame sa SLOVENSKY! Nepotrebujem k tomu štúdie v angline. Mimochodom, neurol. potvrdil, že takto poškodených detí pribúda a nie je to zo zlého vzduchu....Apropo, čo to spôsobuje ten nárast autizmu podla tých štúdií????

didulka85
6. aug 2012

@labaga lenze ked mas vesele blabotajuce dieta, das pichnut, ono ti potom pol dna vrieska a zrazu bum a mas z neho autistu, tak co sa mu asi stalo?

racerunner
6. aug 2012

@nikimax Ok, pak se omlouvám, ale těch útoků jsem si zde užila již víc . Popravdě, teorie Th1 a Th2 je naprosté zjednodušení celé věci a já osobně bych v tom příčinu neviděla, jde totiž o to /a někde jsem to již psala/ , že imunita nemá jen tyto dva systémy. Dříve se velmi adoroval význam těchto dvou podskupin T - lymfocytů, nicméně Th1 reakce je reakcí, jež je namířena proti intracelulárním parazitům a jednou s mnoha cest, při které zmírají virem ifikované buňky...Tzn. Th1 zapojuje organismus při lepře, syfilisu, tbc, mycoplasmatech a chlamydiích...a ano i virozách. Nicméně - co se děje při běžné viroze ? To samé... Organismus má mnoho dalších možností jak na ně- cT lymfocyty, NK buňky, komplement s opsonizací ... a i právě tu Th2 cestu s tvorbou protilátek. Uznávám, že očkování tuhle vysoce sofistikovanou imunitní souhru může nabourat a dekomepenzovat...Ale učit zoufalé rodiče svojí vygooglenou teorii , že za to může potlačení Th1, je podle mě velkou škodou pro tyto stránky. Stačí si otevřít wikipedii a zjistíš, že při tak velké složitosti nelze takto zjednodušovat.. Jde mi v tomto případě o důvěryhodnost stránek o svobodě očkování, ne všechno, co si kde vygooglime je pravdivé, bohužel platí, že ten kdo chce, ten si v tom svou pravdu najde...
Bohužel ani já nevím, proč většina dětí očkování ustojí , některé z nich odnesou horečkou a zduřením v místě vpichu a
některé velmi ošklivě, tak jak se to stalo většině zde přítomných. Vinu vidím ale na obou stranách - především v nerespektování a neopatrné vakcinační strategii nás lékařů a uznávám , že zásah do imunity vakcína je.
K tomu druhému - bohužel napadnutelné to není, to jistě víš sama po všech martiríích, co píšeš , mnohem líp, ale já bych takovu ( pardon za výraz) prasárnu neudělala. MMR je sama o sobě už tak problémnová vakcína a cpát s ní prevenar je podle mě o pusu. Divím se, že do toho šla a nedivím se, že už k ní dál nechodíte...
A mám - li být upřímná - pokud by ti stálo za to, poslat mi zprávu, co na to neurolog, budu moc ráda. P.

nikimax
6. aug 2012

@zaockujteajslnko ja ti môžem odpovedať len z našich zdrav. záznamov.Máme dedičné zaťaženie u syna vylúčené, vrát. metaboliky. Obaja (rodičia) genetika - negat. Myslím, že novorod. vyšetrenia sú spolahlivé a na úrovni a keby sa narodilo dieťa s nejakou auti- odchýlkou,alebo poruchou, vedia to podchytiť a určite mamičku nepustia hned domov.Na druhej strane bábetká dostávali pri odchode ako darček BCG vakc., takže možno si nejaké mamičky auti- detičky doniesli už z pôrodnice. Myslím, že autizmus v ojedinelých prípadoch môže byť spôsobený ťažkým pôrodom, komplikáciami v tehot...., ale na tých detičkách to vidno. Na našich nevidno, že sú nejako poškodené ani postihnuté(navonok), preto, lebo sa narodili úplne v poriadku...

manof
6. aug 2012

@labaga čítala si to vôbec? Však tá štúdia dokázala vlastne len to, že ku každému autistickému dieťaťu možno nájsť nejaké neautistické toho istého veku a pohlavia, ktoré absolvovalo také isté očkovania. Ale však o tom vôbec niet sporu. To predsa veľmi dobre vieme. Úplne zbytočná štúdia. Pritom závery vôbec nezodpovedajú zisteniam, takže demagógia jak vyšitá. A nejak tam nevidím, kto bol sponzorom štúdie.

labaga
6. aug 2012

@manof ak sa bavíme o tejto The combined measles, mumps, and rubella vaccines and the total number of vaccines are not associated with development of autism spectrum disorder: the first case-control study in Asia.
tak jej záverom je že nenachádza vztah medzi očkovaním a autizmom. A rozhodne nie je jediná - len tebe takéto asi nevyhovuju - hned ich spochybníš hned kto ich platí... uplne zbytočná študia.... niesu zbytočné len tie ktorých výsledok pasuje tebe čo?

labaga
6. aug 2012

@manof vlastne ako to bolo s tou prvou
študiou o autizme tých 12 detí... prečo ju potom tak spochybnili /vymyslené záznamy atak/?

eaka
6. aug 2012

@racerunner Ahoj racerunner. Mám potrebu sa vyjadriť k Tvojej aktivite v tejto téme a to tak, že hoci Tvoj vstup nebol najvydarenejší a dosť to tu zo začiatku vrelo, pretože či už chtiac alebo nechtiac sme z Tvojich príspevkov cítili taký arogantný prístup, musím pozitívne hodnotiť Tvoj postoj k očkovaniu v tom zmysle, že vieš a uvedomuješ si závažnosť tohoto zásahu a že sama priznávaš, že lekári to často podceňujú a robia rôzne chyby typu očkovanie chorých detí, rôzne mixy vakcín a podobne a myslím, že už len takýto prístup, keby sa medzi lekármi rozšíril, tak by určite čiastočne ochladli aj radikálne bojové nálady v "antivakcinačnom tábore", lebo na jednej strane nás tu frustruje to, čo zistíme, keď sa o očkovanie začneme zaujímať bližšie, na druhej strane veľmi frustruje práve bezmocnosť a nespravodlivosť, ktorú v tejto oblasti pociťujeme. Pretože možno tu čítaš radikálne odpovede, ale zo strany lekárov a farmaceutov sú, dá sa povedať, LEN radikálne odpovede, radikálne a dogmatické, "takto to musí byť, očko je super, bez očko skapeme a vy ste debili a nečítajte internet", v takejto situácii žiaľ časom naozaj začne človek reagovať možno neadekvátne, možno to niekomu príde agresívne či fanatické a diskusia potom schytá pekných pár strán hádok podobných našim posledným stránkam. Je kopec rodičov, ktorí chcú odklad, rozloženie vakcín, väčšie rozostupy, istotu, že ich dieťa je v dobe vakcinácie naozaj zdravé a aj toto je u väčšiny pediatrov vnímané s nevôľou, že si rodič vôbec dovolí sa nejakým spôsobom k starostlivosti o dieťa vyjadriť a nie len poslúchať. Mnohí rodičia, keď si čítajú informácie o očkovaní, tak chcú s pediatrom debatovať, pýtajú sa, ale získavajú akurát arogantný výsmech a odmietanie debaty a zisťujú, že pediater o vakcíne takmer nič nevie, okrem toho, kedy ju má pichnúť.. Takže aj keď by človek nechcel byť radikálny, ocitne sa v situácii, že vlastne musí byť...
Takže áno, keď sem príde človek situácie neznalý, môže byť prekvapený agresívnejším či radikálnejším naladením týchto debát, ale to je proste dané vývojom tejto debaty, tým, že sa tu neustále opakuje tie isté dogmatické hlášky a urážky, tým, že máme pocit, že nám je ubližované a nemáme právo sa nijak brániť, tým, že sme stavaní do pozície čus a poslúchaj a nemaj vlastný názor. A keď človek vlastný názor má, tak je zrazu hodný pomaly vyhostenia, poslať nás všetkých neposlušných na sibír! Žiadna slušná diskusia len urážky a arogancia a nátlak a finančné a iné represie.. myslím, že reakcie prispievateľov v tejto diskusii to vysvetľuje..

A Tebe som chcela povedať hlavne ten začiatok (namiesto lajknutia príspevku, z kt.by nebolo jasné, čo sa mi vlastne páči 😉 ), aby si si nemyslela, že Ťa tu z niečoho obviňujem, potom sa proste prebudilo básnické črevo a vznikol dlhší príspevok 😉