Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

14petulka88
14. aug 2012

Tu je reakcia po vybrati uzlin, a naslednom odpadnuti stehov....

majusqwa
14. aug 2012

@prevenar tak da sa precitat, ale treba na to vela casu a to momentalne vela ludi nema ;). a co sa mna tyka, ja sa nerozhodujem, ci ockovat alebo nie. ja uz rozhodnuta som. len poukazujem na to, ako to u nas chodi - urady si prehadzuju staznosti a problemy, az kym to nejde dostratena. ako to tak vyzera, je to velmi ucinna taktika.

hajanka
14. aug 2012

@14petulka88 oh boze

didulka85
14. aug 2012

@14petulka88 fuuuha, to je sila.

14petulka88
14. aug 2012

@hajanka Dala som to tu nech vidia mamicky ktore neveria na reakcie po ockovani...

hajanka
14. aug 2012

@14petulka88 do fotoblogu si mala dat nazov "AJ VASE DIETA MOZE TAKTO DOPADNUT VDAKA OCKOVANIU"

mimi
14. aug 2012

@14petulka88 treba to dat do fotoblogu, nech sa vidi aj ina stranka ockovania. Doma mam letaky ockovacich latok a tam pisu, ze su bezpecne na zaklade rozsiahlych klinickych studii 😝

hajanka
14. aug 2012

@mimi ma to aj vo fotoblogu, len akosi ludom sa na to nechce reagovat 😖 ti co su pre ockovanie, velky zastancovia, ti ani na vlastne oci by neuverili... to urcite nemoze byt z ockovania predsa, ved vakciny su bezpecne 😠

mimi
14. aug 2012

@hajanka ok, uz som si vsimla 😉

piiiipiii
14. aug 2012

@manof
@prevenar este sa chcem nieco spytat ...ja som v knizke jednej citala ze vraj ale Ibuprefen ,Nurofen a vsetko co ma koncovku fen a ibalgin su tie najvacsie svinstva a ze ked tak radsej si dat paralen alebo panadol ...tak teraz neviem ci je toto vynima ze pri ockovani a teplote sa len nesmie davat paracetamol alebo ako . uz som z toho vsetkeho zmatena 🙂 dakujem .

alenka600
14. aug 2012

@14petulka88 Je mi to nesmierne luto!!!

zaockujteajslnko
14. aug 2012

@14petulka88
no nech su na RUVZ radi ze ja som odmietol BCG, lebo ak by moje dieta malo nieco taketo, tak si to s nimi seredne vybavim, a je mi jedno ci pojdem za to sediet....... cize skusaju trpezlivost ludi, ale ktohovie dokedy, asi ocividne chcu odkazat dochodkove sporenie niekomu dalsiemu

14petulka88
14. aug 2012

@zaockujteajslnko No ,ja si to stale vycitam ze som sa neinformovala o ockovani a necitala si o tychto problemoch viac.

irenkask
14. aug 2012

@tara Vieš, ja chcem aby si tu mladí ľudia vedeli pomôcť a považujem odovzdanie svojich poznatkov ďalším za morálnu povinnosť . Keď sa mi toto zomlelo s malinkou v tom čase som sa starala o ťažko chorú mamu, poviem ti, že keď mi to oznámila staršia dcéra, ktorá bola práve tehotná , keď som išla do martinskej nemocnice za nimi, tak som videla plakať kamene na ceste taký to je žiaľ.
Potom pomedzi slzy som sa rozhodla, že vypátram prečo tú rakovinu dostala. Ale bolo mi veľa jasné hneď, nakoľko tomu predchádzalo zapálené pliecko po bcg vakcíne a po vytlačení asi o desať dní už na krku narástla veľká metastáza. Liečili ju na tbc antibiotikami ale nesprávne, po dvoch týždňoch jej z hrče vzali vzorku. Nezabudnem na súcitný pohľad z operačnej sály keď plakala a hádzala sa na rukách ako o život. Povedali, že zápal tam nieje, tak mi svitlo, že rakovina. Chodíš ako vo sne, štípeš sa do nohy aby sa tento hrozný sen skončil a myslíš si, že po prebudení nebude z toho pravda nič. Potom pozeráš na tie ihly napichané na ručičkách, nožičkách, aj v hlavičke a neveríš čo musí vytrpieť nevinné dieťa pre neschopné zdravotníctvo. Ale môžem povedať že v Martine som stretala pánov lekárov na detskom oddelení aj pekný prístup , s bratislavskou onkológiou sa to nedá porovnať - nemáme na nich dobré spomienky. Naplakali sme sa tam nielen kvôli malej ale ešte aj kvôli bezcitnému prístupu. Jediný pán onkológ tam bol dr. Andrej Čižmár a aj dobrý odborník.

irenkask
14. aug 2012

@14petulka88 Dobre si urobila, že si to tu dala, treba sa naozaj pozrieť pravde do očí. Bábätko je prenádherné a viem čo si vytrpelo. Dúfam, že to týmto končí.
Ešte ti poradím, sleduj zrenice bábätka, či sú rovnako veľké . Ak by bola jedna väčšia ako druhá, treba s tým ísť hneď k lekárovi. Naša malinká mala na krku zhluk uzlín a na tej strane sa jej tie uzliny zvrhli na krku na nádorové bujnenie, bolo to na tej strane, kde mala zahnisané pliecko po bcg vakcíne a tú zrenicu malamenšiu. Volá sa to anizokória a svedčí o nádoroch na mozgu , v hlave za očkom mal jeden chlapček na onkológii tento retinoblastóm čo mala naša na krku. potom mu dali sklenené očko, ktoré sa však nepohybovalo.Zrenice detí si treba všímať a sledovať. My sme tomu nevenovali pozornosť, ale na videu a na fotkách mala jednu zrenicu menšiu a druhú väčšiu. Keby si to pediatrička všimla , tak sa to mohlo všetko podchytiť včas a nie v poslednom štádiu.

tamix
14. aug 2012

@14petulka88 to je strašné

irenkask
14. aug 2012

@olivia6 No tak ja som zo všetkého pooondiata, ale keď ma ktosi naštve, tak som schopná čohokoľvek a niesom matka levica ale stará matka drzá opica. Neznášam keď sa ubližuje bezbranným a najmä deťom, ktoré sa nedokážu brániť.

14petulka88
14. aug 2012

@irenkask Bane boze, dakujem za varovanie!

14petulka88
14. aug 2012

@irenkask Mozem sa opytat ako to vlastne skoncilo z dcerkou? dufam ze sa vyliecila.

raffaella
14. aug 2012

@14petulka88 strasne, je mi tvojho maleho velmi luto, taka krasny chlapcek, az mi je do placu co ockovanie dokaze urobit ☹ ja som tiez nechcela tieto informacie si pripustit, potom som sa zacala tomu hlbsie venovat a MMR sme uplne odmietli aj za cenu pokuty. Druhe dietatko budeme ockovat (ak budeme) individualne, najskor po 1. roku zivota a "len" hexu. Ziadny Prevenar, MMR, rotavirus. Ja nie som uplny odporca ockovania, myslim si ze za istych okolnosti ma svoj zmysel, ale opat az u starsieho dietata. Urcite nie u novorodenca alebo niekolkomesacneho.
Po takejto reakcii ako ste mali zrejme uz nebudete davat dalej, nie? Toto vam musia uznat ako kontraindikaciu, i ked u nich je vsetko mozne. Nam neuznali alergiu na vajcia (kontraindik. k MMR), ale odporucili specializovane pracovisko, takze no comment 😠

prevenar
14. aug 2012

@14petulka88 boze kriste ☹ na to sa nedokazem pozerat ☹

prosim ta ak nemate , tak kupte biolampu a sviet jej na to stale + by som na to daval 100% vytazok z aloe vera + kojenecky nechtikovy krem (my pouzivame Weleda) + este sprej s koloidnym striebrom ..teda aspon toto by som urcite spravil ja.

v kazdom pripade vala stastia ☹

careamell
14. aug 2012

@14petulka88 Jaaaj, už len nech je lepšie...

14petulka88
14. aug 2012

@prevenar Koloidne striebro nato dostaval maly prve 4dni a po tomto sa mu to strasne rozsirilo.

prevenar
14. aug 2012

@piiiipiii cele ti to zjednodusim nepouzivaj ani jedno ani druhe ,,ale pozri sa na mega askorbaticku liecbu. (vysoke davky vit. C) mame s tym vyborne vysledky ..lieky pouzivame iba fakt ked us sa inak neda ..cize , nepouzivame lieky lol

o tejto liecbe tu najdes aj forum aj dobru pdf knihu, lahko si ju vygooglis 🙂

14petulka88
14. aug 2012

@raffaella no ja som urcite rozhodnuta ze uz nedam ockovat.

raffaella
14. aug 2012

@14petulka88 juj, mna normalne z toho srdce boli, ja len drzim palce aby sa vam darilo, aby to malickemu preslo. Drzte sa!

14petulka88
14. aug 2012

@raffaella dakujeme

sartira
14. aug 2012

@manof Dakujem, mam vo vsetkom jasnejsie

prevenar
14. aug 2012

@14petulka88 je to mozne ☹ totizto kazdy je iny , niekto moze byt citlivy na striebro , niekto nemusi . treba studovat a opatrne skusat. proste zaujimat sa , hladat, studovat , citat ..to je zaklad . aby si chapala podstatu ,ze o co ide , co sa stalo a ako sa to da prirodzenou cestou napravit a odstranit. vsetko sa da , len sa tomu treba venovat a nenechat to lekarov kt. su plateny firmami aby do blba predpisovali ich vyrobky bez ohladu na pacienta a jeho potreby.

v kazdom pripade biolampa nemoze ublizit nijako . my sme mali vyborne vysledky s aloe vera ..niekto je na nu totalne alergicky. to plati, ale vzdy. hlavne treba najst nieco co funguje pre vas a nepochadza z "lekarne" .

prevenar
14. aug 2012

@14petulka88 vitaj v klube a tes sa na pokutu. (citaj robotickym hlasom) " tento stav je uplne nahodny, nemohol byt sposobeny ziadnou vakcinou, vakciny su uplne bezpecne a bez nich by sme vsetci zomreli" 😕 😕 😕