Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
1. nov 2011

@jankub
Neviem, a ak nejakého nájdeš, daj vedieť, lebo v ZA nechyrovať a do KM to nemáme zas tak ďaleko.

manof
1. nov 2011

@mariynka
Odpovede na časť Tvojich otázok nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...

Ďalšie otázky rád zodpoviem, ale keď tak nie na MK, ale na tomto fóre:
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=2...

manof
1. nov 2011

Sójové bôby sa možno stanú novou metódou podávania vakcín
http://www.slobodavockovani.sk/news/sojove-boby...

HPV a prírodné alternatívy k očkovaniu proti HPV
http://www.slobodavockovani.sk/news/hpv-a-priro...

Kebyže dlho neodpovedám, som tu:
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=207

petot
1. nov 2011

@anicka1981 Abnormalny spanok po ockovani nemusi byt sposobeny unavou, ale moze byt priznakom poskodenia mozgu a patri medzi zavazne neurologicke neziaduce ucinky.

mj30
1. nov 2011

Ahojte my sme odmietli vakcinu proti TBC uz v porodnici aj ked sa nasa pediatricka snazila nas do toho dotlacit ale nedotlacila 🙂 som zvedava ako to s nou uhram na buduci tyzden v pondelok malinka by mala dostat Hexu ale ja to nechcem bojim sa tych nasledkov mama ma do toho tlaci ze aj ja som dobre zniesla ockovanie tak ze mala by mala tiez nedokaze pochopit ake svinstvo v tych vakcinach je. Dufam ze to na poradni uhram na odklad aspon zatial ☹

anicka1981
1. nov 2011

@petot suhlasim,, kazde zvlastne, alebo nezvycajne spravanie dietata ma pricinu.... 😉 ale to urcite vies lepsie, ja sa tejto teme venujem este len kratko

prevenar
1. nov 2011

@mj30 je super,ze si odmietla TBC. nemyslim si,ze nieco pokazis ak budes v tomto trende pokracovat 🙂 k tomuto stretu dochadza casto, temer v kazdej rodine. ked sa niekto snazi prevziat "kontrolu" od matky nad dietatkom. faktom,ale ostava , ze matka si TY a dieta je tvoje a ty musis jednat v jeho najlepsom zaujme. to je na prvom mieste. vsetko ostatne ja az za tym. nazor niekoho kto o ockovani nema nic nastudovane nie je relevantny a tak by si ho mala aj posudit ..aj v pripade ak ide o tvoju matku. samozrejme ockovanie/neockovanie nie je dielom nahody ani "uhratia/neuhratia" ..ale tvojho rozhodnutia ci podpises a dovolis tvoje dieta ockovat, alebo nie. tak vela zdaru 🙂

anicka1981
1. nov 2011

ockovanie
19.10.2011, 15:32

pani doktorka, kolko dostavate od farmaceutickych firiem zaplatene za ockovanie hlava nehlava ? a ci viete kolko deti ste takmto sposobom poskodila .Dakujem

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Nedostávam za konkrétne očkovanie nič od farmaceutických firiem. možno by som niečo dostávala od pohrebnej služby, keby som neočkovala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpoved na otazku co som jej poslala...
..... no za konkretne ockovanie mozno nic, ale za ockovanie ako take urcite nieco, alebo mozno je len naozaj hlupa, ale potom ako moze radit ockovat vsetko a vsetkym, ked nevie, co to moze mat za nasledok,,, alebo sa len robi sprosta,, neviem no

anicka1981
1. nov 2011

,,,alebo dostava od pohrebnej sluzby prave preto, ze ockuje 😝

mj30
1. nov 2011

@prevenar dakujem ja som rozhodnuta neockovat len je asi problem v tom ze nasa pediatricka je stara a rovnako je to aj s jej myslenim je mi jedno ci mi daju pokutu alebo nie ide o moje dieta a to je pre mna prvorade 🙂
chcela by som najst doktorku ktora bude zdielat rovnaky nazor ako ja ale to bude asi problem ☹

anicka1981
1. nov 2011

@mj30 povedz, ze idete niekam na dovolenku, alebo ku svokrovcom, alebo proste, ze niekam cestujete,, to ti pomoze odlozit aspon do dalsej poradni,,, to, ze ked by si povedala, ze sopli, to si zisti , ked babo prezie,, aj ked moj tiez kycha, a troska kasle, a na poradni doki nevravel nic,,, tak asi vsetko ok sa mu videlo.. neviem,,,, ja som povedala na rovinu svojemu, ze neockujeme, nebudem sa tam s nim natahovat a hrat na macku a mys,,,,

mj30
1. nov 2011

@anicka1981 no mala trochu nachladnuta je tak na to by ma urcite nezlomila a aj tak jej chcem povedat ze to chceme odlozit kym bude mat rok a potom to zrusim nasa doktorka vie ze ja som neoblomna a ked jej poviem ze ju ockovat nedam tak nedam snazila sa aj vtedy koli TBC ale videla ze jej slova nepadaju na urodnu podu 😀 zacala tam hovorit o prichadzajucich cudzincoch a chorobach a tak ale zbytocne

cigaretka5
1. nov 2011

Ahojte tak sme boli vcera u pediny na preventivnej prehliadke s malou a na ockovani MMR, mala male sople, takze dokina ze teda dnes neockujeme, naco sme sa s manzelom teda vyjadrili, ze my si tuto vakcinu neprosime a ze teda teraz urcite a co bude v buducnosti uvidime. Velmi milo ma prekvapila dokina , vraj pre nu je to prvy pripad ale respektuje ho, vo stvrtrocnych harkoch to vyznaci pre urad, zapisala zaznam do karty, ktory som podpisala a nic neriesila......... Pytala som sa na pokutu, vraj nevie o tom ze by Senica daval, vraj ma predovlaju, poucia a zazelaju pekny den
Pytala som sa aj ci stihneme zrusenie povinneho ockovanie TBC , kedze mam termin prelom januar februar. Na co mi povedala ak nestihnete odmietnite, ta vakcina prinasa vela neziaducich ucinkov a odborna verejnost vola po jej zruseni.
Tak my vysvetilte o com cele ockovsnie je?
Nasa dokina, inak zena s asi 20 rocnou praxou nam medzi riadkami dala suhlas s odmietnutim, jasne nemohla to povedat nahlas ale z jej reakcie bol jasny jej postoj

cigaretka5
1. nov 2011

@mj30 ak mas lekarku ktora ta k niecomu tlaci vymen, podla mna sa v kazdom meste najde lekar ktory vnima rodica ako partnera

prevenar
1. nov 2011

@mj30 heh, to mame uplne rovnaky poblem ako ty.. takych lekarov je straasne malicko. budu to zrejme hlavne lekari ktori sa venuju homeopatii. ja lakara naklonenemu k neockovaniu nepoznam. ako som pisal par stran do zadu, v podstate je to logicky nezmysel. lekar = podnikatel ktory predava sluzby a tovar za ucelom zisku. v nasom pripade "povinne" ockovanie tvori podstatnu cast prijimov detskeho lekara. nepilil by si predsa haluz pod vlastnym zadkom. + samozrejme problem ega. ked cely zivot tvrdil,ze je to neskodne a ucinne , nemoze zrazu hlasat presny opak, aj keby o tom vedel, ze je to tak.

mj30
1. nov 2011

@prevenar no ved ja jej to vysvetlim a ak bude robit problemy pojdeme od nej prec a bude. No len neviem ci daky pediater je homeopat ☹

prevenar
1. nov 2011

@mj30 hmm. fakt netusim :( ..skor asi nie ^^ treba omrknut net ci ti nieco "nevypadne" z googla.

didulka85
1. nov 2011

@anicka1981 paci sa mi tvoja otazka pani doktorke.. 😀

anicka1981
1. nov 2011

@didulka85 som jej poslala dalsiu, 😀 , ze teda kolko jej plati pohrebna sluzba za to ze ockuje 😀 a cakam na dalsiu osvietenu odpoved .

cigaretka5
1. nov 2011

ludia som sa ale chcela spytat, dokina nas poucila ze vsetky nasledky neockovania znasame my. Znamena to ze ak dieta ochorie na chorobu, ktora sa ockuje a ja som ho zaockovat nedala, ze si to cele cvaknem?

halienka
1. nov 2011

@cigaretka5 Nie, to by to museli znášať aj fajčiari aj alkoholici atď., nikde v zákone toto nie je, máš nárok na zdrav. starostlibosť, nech už k chorobe došlo akokoľvek. Si jej mala povedať, že aj prípadné následky než. účinkov po očkovaní znášame len a len my, ako pri každom ochorení dieťaťa si to okrem dieťaťa odnesie hlavne rodič - psychicky a aj doplatkami za lieky 😖

cigaretka5
1. nov 2011

@halienka ona nehovorila o nakladoch liecby, ona mi povedala ze ma musi poucit, ze neockovanim znasam nasledky ja. Nevyjadrovala sa co a ako, len ma to tak doma napadlo.

cigaretka5
1. nov 2011

inak mi hovorila ze OK TBC odmietnite , MMR v podsate dieta choroby nema kde dostat, ale ze hexu by mi teda doporucovala aj pri druhom. A este ma nahovarala ze sa mam zamysliet ci nebucem deti ockovat proti A-ckovej hepatitide kedze dost cestujeme

halienka
1. nov 2011

@cigaretka5 tak to asi myslela tie predvolania a pokuty...ale kompletné platenie liečby sa nemusíš báť 😉 🙂

kilecko
1. nov 2011

@anicka1981 no bola to rychlovka, v auguste som odmietla prvykrat, ale dala mi este mesiac cas na rozmyslenie a ked som odmietla aj koncom septembra tak nas nahlasila hned telefonicky...

anicka1981
1. nov 2011

@kilecko fuu tak to rychlovka,no, ja som podpisla pred tyznom neockovanie, s tym, ze doki asi caka aj za muzovim podpisom, a ja som povedala, ze muz pred sviatkami pride domov, tak neviem ci uz hlasil, alebo az ked sa podpise aj muz (co sa nepodpise 😀 ), aj tvoja doktorka chcela podpisy oboch rodicov?

kilecko
1. nov 2011

@anicka1981 ano podpisali sme sa do zdravotnej karty obaja, mozno to bola chyba a mohli sme ziskat nahananim druheho podpisu trochu casu ale ako si pisala niekolko prispevkov predtym, nechce sa mi hrat na macku a mys, proste teraz sme presvedceni, ze neockovat a hotovo. Len som velmi zvedava ako to bude prebiehat na tom RUVZ, moja polovicka je dost hadavy typ 😀

anicka1981
1. nov 2011

@kilecko tak mne tu poradili, ze nie je moja povinost a ani muzova nic podpisovat, tak preto, lebo nas chcel aj obcianske preukazy a tak, takze som sa rozhodla, ze mu nebudem pomahat v bonzovani,,, muz nic nebude podpisovat, ked nemusi a uvidime,,, a hlavne je ze doki je vyrozumeny s tym, ze neockujeme, a bol s tym dost v pohode,,, ja keby, ze mi pride predvolanie, tak mam postahovane neake materialy z ktorych si pripravim prehlasenie na urad, to im precitam(akoze svoje dovody a tak), a poviem, nech mi vystavia sek, a nech mi netlacia kaleraby,,, tak uvidim, cakam co sa bude diat,,,, a navyse sa mame stahovat, tak uvidim, este nie som rozhodnuta co a ako s pediatrom,,,

kilecko
1. nov 2011

@anicka1981 tak svoje dovody a dotazy mam nachystane aj ja a najradsej by som tiez hned zobrala sek a isla domov, ale to asi nie je dobry napad. Nechcem im davat prachy len tak lahko, ma to stve. Nech sa pohraju aj oni aspon s papierovanim, odovodnovanim a tak....ved uvidime co poradi manof. Nad zmenou pediatra uvazujeme aj my, lebo nasa to neockovanie nesie dost tazko, ale najst tolerantneho dr je tazke ☹

anicka1981
1. nov 2011

@kilecko no ved to, moj mi nepovedal ani slovo, ze neockujem, niake zastrasovanie, ani prednasky a tak,,, povedal, ze mu podpisseme papier, a nadalej je velmi mily a zdvorily,,,, tak nemam niaky stres chodit na poradne s malym, co som rada,lebo riesime aj byvanie, a mame aj kopec inych starosti....... inac ta tema neockovania ma dost chytila,,,, a aka je tvoja stara?