Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

piacere
21. jún 2011

@manof jasné, na to som myslela, že by boli schopní tvrdiť, že im poštou nič neprišlo a ja nemám dôkaz...

ale... ísť, neísť? Nechať to na lekára a čakať? Ako si písal... neviem, ako by na toto "samoudanie" reagovali...

hlava v smútku!....

manof
21. jún 2011

@piacere
V BA to niekomu celkom dobre vyšlo, keď sa samoudal. Ale to nie je zárukou úspechu v TV. Možno tiež dobre pochodíš, možno nie.

Je mi ľúto, ale nie som prorok.

prevenar
21. jún 2011

@manof hmmm,, ved nejde o predstavy , vsetko je dane zakonom a lekar si nema co "predstavovat" treba ho poucit , popripade vymenit ,,, a podpisovat len to co je v medziach zakona. ziaden lekar ma neprinuti podpisat nieco proti mojej voli . ale ved kazdy ma svoju strategiu 🙂

prevenar
21. jún 2011

@ktr hmm.. ja by som ti poradil,ze pockaj pre istotu so vsetkymi ockovaniami 20 rokov po poslednej chorobe, pre istotu , aby dieta ostalo zdrave 🙂

prevenar
21. jún 2011

@manof fakt dobry objav .. neplanujes to zahrnut , resp prepisat ten navod co mas na stranke ? lebo je to vyrazna takticka zmena 🙂

tean
21. jún 2011

@jonas17
ano, zaplatili sme to a tym je to vyriesene.
Vlastne, tym sme iba nakrmili statnu pokladnu a nic nevyriesili 😀

ruza10
21. jún 2011

piacere prosim ta neudavaj sa sama.ja som odmietla u lekarky vsetky ocko,maly ma o 2 mes.2roky a este nas nepredvolali na UVZ ani mudr,sa nikdy nepyta ci som si to nerozmyslela .mimochodom moj syn este nemal ani nadchu.zatial je uplne zdravy.ktovie preco....

olifcek
21. jún 2011

@piacere neudavaj sa sama...
@ruza10 my bohuzial mame bcg i 2x hexu a 2x prevenar, no viac ee a veru, oliv je zdrava ako buk. sice sme mali 6 chorobu, ale rastli nam zubky, bolavo, stvorky, nove prostredie, lebo sme boli na dovolenke, novi ludia... tak.. ale tri dni to bola horucka a 3.5 dna vysyp, paq uz nic 😉 ale nadchu, ani nic ine nepozname, klop, klop, klop

jonas17
21. jún 2011

@tean je to tak, že ked ti dajú pokutu, tak sú spokojní? nekontrolujú, či si chybu napravil? napríklad, ked nezaplatíš poistku za auto, tak ti dajú pokutu a tú poistku musíš aj tak zaplatiť.len rozmýšľam, že aký má význam tá pokuta...

sisqa19
21. jún 2011

@manof sledujem, že ty sa vyznáš. tak si skúsim zohnať tú knihu. besnotu a tetanus by som ešte zvážila, prežila, ale niektoré xoroby ani neviem, že existujú a zdá sa mi to zbytočne
@ruza10 odmietli ste? vau!! obdivujem, aj ja sa na to xystám. a fakt ste zatial nemali žiadne problemý? xoroby a tak? normálne fungujete v kolektíve?

sisi08
21. jún 2011

@piacere, tiež sa prikláňam k tomu -neudávať sa sama. Ja som len podpísala u doktorky, že odmietam a sme vo fáze čakania už rok a pol. A zatiaľ nič. Závisí to od doktorky

tin007
21. jún 2011

@sisqa19 len studuj, pretoze napisat to, ze besnotu a tetanus by si zvazila (teraz kladiem doraz na besnotu) svedci o tom, ze nevies takmer nic.

sorciera24
21. jún 2011

@sisqa19 proti besnote sa u ludi povinne neockuje! 😀

ruza10
21. jún 2011

ano,chodime normalne medzi deti,ked mal Alexko 1 rok boli sme aj v chorvatsku 2 tyzdne.mam aj 16 rocneho postihnuteho syna,ktory vdaka ocko ma potravinove alergie.myslim,ze to spustilo ocko proti hepA.okolo maleho boli uz viackrat aj chori ludia a nic.ja ho beriem uplne vsade,lebo nemam inu moznost.som to trochu blbl napisala zase obe deti hucia.tak zas niekedy o mesiac...majte sa a drzim vsetkym palce,hlavne manofovi.som rada ,ze existuje takyto clovek

sisqa19
21. jún 2011

@sorciera24 to ja viem. ja len že to sú očkovania, ktoré by som zvažila. myslím tým z povinnýx aj nepovinnýx očkovaní

petot
21. jún 2011

@kaja73 Ak Ti vyhovuje viac, tak je lepší 😉 Samozrejme, ak nie je prekážkou 8x vyššia cena za účinné množstvo...

manof
21. jún 2011

@prevenar práveže všetko zákonom dané nie je alebo aj je, ale veľmi nejednoznačne, takže to umožňuje rôzne výklady toho istého právneho predpisu. Napr. v zákone 355/2007 Z.z. nie je vôbec definované, čo sa rozumie pod povinným očkovaním. Môžem si to vyložiť ako jednu chorobu, jednu vakcínu i ako celý očkovací kalendár.

manof
21. jún 2011

@prevenar prepracovanie článku "Ako na RÚVZ" mám rozrobené. Dajte mi ešte pár hodín.

manof
21. jún 2011

@ruza10 @piacere ono to niekde môže fungovať a inde nemusí. Nie je to také jednoznačné. V BA to zabralo, ale z TV zatiaľ nemáme žiadnu skúsenosť, tak neviem. Závisí aj od lekára - či udáva aj napriek samoudaniu. Ak áno, nemá to význam, ak nie, mohlo by zabrať.

manof
21. jún 2011

@jonas17 správny postreh - dajú Ti pokutu za odmietnutie očkovania a nič - veselo neočkuješ ďalej. Takže pokuta v zásade vôbec nerieši "problém".

manof
21. jún 2011

@sisqa19 proti besnote sa očkuje len keď Ťa pohryzie zviera, ktorého očkovací status je neznámy, alebo ktoré už dávno nebolo očkované.

manof
21. jún 2011

@sisi08 blahoželám a prajem Ti, nech to vydrží ešte aspoň ďalších 6 mesiacov, nech to máte premlčané.

sisqa19
21. jún 2011

ešte som sa xcela opýtať, ako sa stavia poisťovna k tomu, že by som ho nedala očkovať a on by oxorel na nejakú xorobu, proti ktorej sa povinne očkuje? viete niekto?

usiko
21. jún 2011

@sisqa19 zo zakona ma tvoje dieta pravo na osetrenie akejkolvek choroby,aj kebyto bola choroba,proti ktorej sa ockuje.....nemozu odmietnut,je to protizakonne.....podivaj sa, ak likecia ludi,ktori sa prezieraju a maju ako nasledok ochorenia srdca, krvi, klbov, ak liecia fajciarov, drogovo zavislych....tak budu liecit aj dieta, ktore je nezaockovane a nahodou ochorie na danu choronu,....toto sa ja vobec nebojim.....

prevenar
21. jún 2011

@manof super, uz sa tesim .. zapracujes tam aj toto ? tiez dost podstatna vec . maggie na to upozornovala nejaky ten mesiac do zadu .

355/2007 Z.z. , ÔSMA ČASŤ
§ 51
Povinnosti fyzických osôb
(1) Fyzické osoby sú povinné
a) plniť opatrenia na predchádzanie ochoreniam podľa § 12 ods. 2 písm. a), d) až h) a opatrenia pri mimoriadnych udalostiach podľa § 48 ods. 3 písm. c) až f) a h) až j) nariadené príslušným orgánom verejného zdravotníctva; to neplatí v prípade povinného očkovania, ak sú známe kontraindikácie,

d) podrobiť sa v súvislosti s predchádzaním prenosným ochoreniam lekárskym vyšetreniam a diagnostickým skúškam, ktoré nie sú spojené s nebezpečenstvom pre zdravie, preventívnemu podávaniu protilátok a iných prípravkov, povinnému očkovaniu, liečeniu prenosných ochorení, izolácii a karanténnym opatreniam.

tak drzim palce a neviem sa dockat novej verzie 🙂

maggie2
21. jún 2011

@natty53 Ako neprevzala? Nechcela prevziať? Stačí ísť do podateľne zdravotného strediska a dať si v nej oraziť kópiu Tebou podávaného listu. Tým pádom máš doklad o tom že si svoju písomnosť lekárke doručila.

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja22
21. jún 2011

@maggie2 tak toto si prehnala 🙄 🙄 🙄 A dosť !Myslela som si, že pri tvojom vyjadrovaní ma nič neprekvapí, občas je aj k veci, ale toto ma dostalo... 🙄 Odsúdiť človeka, ktorého nepoznáš, manof zverejnil súkromnú poštu, samozrejme, je tu pohľad len z jeho strany a ty máš hneď názor... Žasnem!

diocka
21. jún 2011

@maggie2 tak taketo vyjadrovanie som od teba necakala. 😔 a som zhrozena. ako sa mozes takto vyjadrovat o niekom a este k tomu verejne. 😠 😠 😠 😠 😠

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz