Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

divoska
8. júl 2010

sak to ze s kvapkami by som este ako tak suhlasila, ale nikto nebude robit prvu traumu mojmu 12 hodinovemu dietatu nasilnym vpichom s ktorym sa bude musiet potom pasovat /tu mu radsej potom spravim neskor ked zisti aka som 😀 /, nehovoriac o obsahu a sile toho koktejlu co mu tam daju

oscarka3
8. júl 2010

@divoska ,odkedy sa pichá ten Kvit.?my sme dostali kvapky a deti z jednej polovice abecedy/priezviská/ to dostávali od matky /užívala matka/ a druhá polovica priamo deťom na lyžičku do mat.mlieka

zuzkat1
8. júl 2010

my K vitamin tiez lyzickou v MM nic jej nepichli .. a ja som proti ockovaniam kedy sa vpichuju choroby do tela ale myslim ze vitaminmi sa nic nepokazi... ved uprimne kde v dnesnej zelenine a ovoci su vitaminy?je tam viac skodlivin ako uzitocnych veci... pokial niekto nema ovocny sad a zahradu plnu zeleniny nema sancu dat dietatu vitaminy z prirodnych zdrojov... takze myslim ze D vitamin nie je taka hroza.. ja sama som aj pocas teho brala vitaminy pre tehotne a brala som to aj pocas prvych mesiacov dojcenia...

divoska
8. júl 2010

@oscarka3 to ja prave netusim vzhladom na to ze nie som mnohonasobna matka a o tom ze sa nieco vobec dava som sa dozvedela relativne nedavno.
@zuzkat1 jasne, ved vitaminy ja rada takisto, tiez okrem toho ze sa stale cpem niecim cerstvym nejake beriem, ale odtial potial zase

zuzkat1
8. júl 2010

@divoska ved jasne ze ju nebudem prepchavat zbytocne...🙂 a seba tiez nie... ona len ten D vitamin a raz do mesiaca K a ja som brala len tie pre tehotne .. a mala mi bola anemicka tak mala brat zelezo ale aj to som poriesila tak ze jej som nedavala celu davku co mala (jasne ze dr o tom nevedela) ale brala som zelezo aj ja a cez MM ho potom dostavala ona a za 3 mesiace se jej to upravilo🙂 ja sa snazim aby nemala zasahy zvonku .. ockovanie je uplne ina kategoria...

maggie2
8. júl 2010

Ľudia ja viem, trochu dlhý príspevok: ale prosím prečítajte. Ja som si teraz pozrela stránku o očkovaní ktorú prevádzkuje zdá sa profesor Svetozár Dlouholucký (lebo i odpovedá na otázky, a ešte pár doktorov-iek) a ktorú sponzoruje jedna Bigfarma (samozrejme tvrdí sa že nezištne) a to čo tam čítam sú také nehoráznosti a zavádzajúce infpormácie: tam sa obracajú ženy čo mali ich deti vedľajšie účinky po vakcínach tbc a ten tím tohto profesora ich tam tak falošne ukľudňuje, že to nííííč a v tom zmysle, to ma tak vykoľajilo, že som im napísala, (a verte- čestne- neanonymne) mail že čo takto SVEDOMIE?
Dokonca jedna mamička tam písala, že dieťa po vakcíne presta,lo džavotať a v odpovedi toho profesora samozrejme že to s najväčšou pravdepodobnosťou nemá súvis a ešte tam (ja to vnímam ako iróniu z jeho strany voči tej mamičke) napísal, ani keby sme pripustili, že to dieťa prestalo džavotať - a teraz čítajte : ÚĽAKOM po vpichnutí !!!! No tragédia. Oni z nás robia normálne blbcov.
V súčasnosti je TBC prípadov v SR pod 10 ľudí na 100.000 obyvateľov a WHO odporúča pri takýchto číslach zrušiť povinné očkovanie! Ďalšia jeho doktorka tam emotívne zdôvodňuje že akú má človek povinnosť voči štátu dať svoje dieťa zaočkovať, že keby ochorelo asi by sa nám nepoďakovalo a v tom zmysle... Lenže ono - práve - OCHORIE očkovaním!!! Táto veta platí preto , pretože prípadov vážnych vedľajších účinkov je mnohonásobne viac ako prípadov, keď dieťa na chorobu proti ktorej nebolo očkované ochorie (TBC).
Najviac problémov robia nezodpovední a neprispôsoboví nakazení občania (vekové skupiny nad 40 rokov, samozrejme nie deti), ktorí sa nechcú liečiť, utekajú z Ústavov tuberkulózy. A keďže zákon na to tu je aby NAKAZENÝ človek bol povinný sa podrobiť liečeniu, nie, dospelého oni nebudú naháňať policajtami. Oni budú prenasledovať a mučiť malé bezbranné a nevinné ZDRAVÉ deti!!!!!!!!!!

petot
8. júl 2010

@zuzkat1: Ohľadom potreby vitamínov súhlasím, ale s týmto vitamínom K je to trochu zložitejšie. Vitamín K je súčasťou systému regulácie zrážanlivosti krvi. Novorodenec dostane šialenú nárazovú dávku, ktorá mu môže narušiť jeho rovnováhu zrážanlivosti. Okrem toho sú tam sprievodné chemikálie, ktoré nie sú tiež nič moc.

adriana7
8. júl 2010

@manof ,
vy chlapi máte asi iný sled myšlienok ako my, mm má zasa takú konšpiratívnu teóriu, že ak budú títo "chemickí továrnici" nervózni z toho, že sa možno za 20 rokov už nikto zaočkovať nedá, tak nám do vzduchu namiešajú nejaký zákerný "koktejl", aby si zas na svoju stranu naklonili tých, ktorí sa dajú ľahko vydierať strachom...

divoska
8. júl 2010

@adriana7 niekde na strankach osudu v cechach /alebo na nejakej podobnej mierne uletenej nepamatam presne/ sa uz par rokov zaoberaju takymi teoriami ze nam tu praskuju nieco do vzduchu 😀 😀 inak myslim ze ockovanie vacsiny budu mat stale pod kontrolou, ludom vyhovuje uniformita a stadecko. malokto rozmysla a kona aj v zasadnych veciach podla seba. ale inak sa na to vsetci hraju. takze my myslim aj nadalej budeme minorita, bohuzial zazracny obrat by som necakala. to uz skor viac ludi prejde k svedkom je aby sa zachranili ;)

adriana7
8. júl 2010

@petot ,
ale toto nie je o percentách, ani o "pár" prípadoch zo 100000, a už vôbec nie o argumentoch,toto je čisto o PRACHOCH, nie?
Veď vieš ako sa za totáča hovorilo, kde končí zdravý rozum začína vojenská (po 20 rokoch farmaceutická) logika...

ja teda nesúhlasím s tými bylinkárkami a vigantolom, moja babka, 87 r. osoba je najzdravším členom našej rodiny, iste je vám jasné, že v roku 1923 ju nikto nenapchával vigantolom ani rybacinou, ani žiadnou vakcináciou, nikdy nemala chrípku, vždy nás všetky mladšie generácie doma opatrovala a varila nám čajíky, zdr. kartu má za tých úctyhodných x rokov na 4 strany...
minulý rok si zlomila stehennú kosť, všetci ju pochovávali, ona si kázala kúpiť fit loptu a cvičila už na posteli v nemocke, a tie 5Otničky len stonali, aj ja som skoro odpadla, keď som ju videla ako dvíha tú čerstvo zoperovanú nohu do luftu...
potom si ju dr. fotil, že sa ňou bude chváliť na sympóziu...
určite k tomu prispelo aj to, že kým sa po vojne začalo s masívnou vakcináciou, ona už bola "stará koza", okrem toho vegetariánka,jedla všetko v bio kvalite vypestované vlastnými rukami, pracovala manuálne a na čerstvom vzduch v poľnohospodárstve..

...mne z toho vychádza, že ak sa vyhneš vakcinácii, ješ zdravé veci, prežiješ svetovú vojnu aj komunistov, potom ťa už fakt NIČ nepoloží (iba pán boh si ťa raz povolá)

divoska
8. júl 2010

@adriana7 sak to bola z mojej strany velka ironia na margo toho ze nase prebabky by "urcite" odporucali vigantol ;) si to presne vystihla a krasne popisala a ja som to presne tak aj myslela.

adriana7
8. júl 2010

@divoska ,
nuž vidno, že ty nie si blondína (na rozdiel odo mňa)...

divoska
8. júl 2010

@adriana7 😀 ty si hlavne trubka 😀 😀 😀 /nic v zlom of course 😉 / poho, tiez obcas prvu minutu beriem vazne to co si niekto vymysla /a potom si zo mna robi srandu aka som vdacna obet... 🙂 /

zuzkat1
8. júl 2010

@petot je to mozne neviem..mojej malej nic nevpichli ..nebolo o tom nic v sprave... a ani nemala vpich ked mi ju priniesli v porodnici ..ja som jej zacala podavat lyzickou doma

blovitc120
8. júl 2010

@adriana7 suhlasim, moja stara mama na tom bola rovnako, zomrela ako 92 rocna a do 91 bola jej zdravotna karta takmer prazdna, ziadne ockovania, narodila sa v 1917 a okrem zlomenej nohy nemala nikdy nic (aj tu si zlomila u nas v meste, lebo ju privrzol do dveri autobusar a pohol sa), mozno raz za 10 rokov chripku, ale u lekara nebola.

adriana7
8. júl 2010

@blovitc120 ,
veď v tom to je, oni žili (myslím) ťažší život ako my, aj po fyzickej stránke, chudoba, hlad, zadok si babka nevyvážala ako ja, psychicky to bolo tiež ťažké ustáť (pol vojny u nich prespával gestapák, zvyšok rusi, po vojne ju balil komunista, ktorého ona neznášala...)
no proste, keď ma očas chytí depka, spomeniem na babku a poviem si, že mám hovadsky sladký život...
a zž dosť bo som v článku neočkovala...

vanish1
8. júl 2010

My sme Kanavit dávali lyžičkou, ešte keď sme odchádzali z pôrodnice, tak jej dala sestrička jednu kvapku.

miliharmi
8. júl 2010

@petot Děkuji za odpověď ohledně polio, vše jsem pročetla, ale jsem z toho poněkud vylekaná, jde o to, že vakcinační polioviry dokonce ve zmutované podobě se stále nachází v kanalizacích a tudíž sice nejspíš nehrozí nákaza z původního divokého kmene, ale z těchto vakcinačních. Dál se obávám, že pokud bych spoléhala na to, že případné polio je možné léčit, ovšem v našem lékařském prostředí by nejspíš ani nedošlo k včasné diagnoze a hlavně jak bych se dostala a prosadila si v české nemocnici léčbu injekčním podávání AC ve vysokých dávkách, když to není postup lege artist a doktoři by na tuto léčbu nejspíš nepřistoupili. Jak bys to řešil prosím ty?

Úplně je hrozné, že nás vakcinace možná už dostala do situace, že se bez ní neobejdeme, tudíž to bude nevysychající zdroj příjmů a zároveň je to způsob, jak zničit přirozené způsoby obrany proti infekcím a tudíž pak většina obyvatelstva bude na vakcinaci závislá, je z toho začarovaný kruh, mám z toho pocit bezmoci a hnusu, fakt. 😠

Asi se na další očkování u všech dětí už vykašlu, tohle je vyhánění čerta ďáblem.

petot
8. júl 2010

@milihamri: Poliovírus sa už pravdepodobne v kanalizácii nenachádza, lebo živá vakcína sa prestala používať v roku 2005. Problémom je kontaminujúci rakovinotvorný opičí vírus SV40, ten koluje v populácii už asi natrvalo (rozšíril sa prostredníctvom vakcín).

Polio spôsobí trvalú paralýzu v cca 0,3% prípadov. Otázka na diagnostiku je správna, dnes by ho nevedel asi nikto správne diagnostikovať, ale to platí aj pre očkovaných, pretože žiadna iná vakcína nechráni dokonale ani dlhodobo a nie je dôvod, prečo by polio vakcína mala byť výnimkou, takže ak by sa vyskytlo polio, tak s vysokou pravdepodobnosťou by zasiahlo skôr očkovaných (tak ako čierny kašeľ).

Myslím si, že ak by sa polio niekde vyskytlo, tak u očkovaných by ho klasifikovali ako "nešpecifickú meningitídu" alebo vo väčšine prípadov by ho považovali jednoducho za chrípku (pretože drvivá väčšina prípadov má podobný priebeh) a zriedkavý ťažší priebeh s paralýzou sa tiež dá pomýliť s rôznymi inými diagnózami. U ľahších "chrípkových" priebehov by sa nerobili ani laboratórne testy, takže pôvodca by ostal neznámy.

Čo sa týka liečby, tak ohľadom prístupu lekárov máš žiaľ asi pravdu, ale našťastie je podľa Dr. Klennera možná aj liečba ústnym vitC. On ju síce kombinoval aspoň s injekciami každých 6h, ale je pravdepodobé (vzhľadom k skúsenostiam Dr. Cathcarta z iných vírusových ochorení), že vyššie ústne dávky by mali dostatočný efekt. Verím tomu, že spolu s dávkami tiamínu (B1) a masážami prípadných ochabujúcich končatín by zrejme bola aj takáto liečba dosť účinná, prinajmenšom na to, aby sa zmiernil priebeh a zabránilo najhorším komplikáciám.

blovitc120
8. júl 2010

@miliharmi vždy som rozmýšľala, ako to všetko okolo očkovania nazvať a nenašla som správne slová. Ale vyháňanie čerta diablom je najvýstižnejšie, čo som kedy počula 🙂

miliharmi
8. júl 2010

@petot Děkuji, už jsem klidnější. Ano s tím SV40 jsem to četla už dříve, je to hrozné, je to jasný příklad toho, že nebezpečně sebevědomě zacházíme s věcmi a procesy, kterým málo rozumíme a trochu se obávám, jaký kostlivec na nás jako lidstvo ještě vyleze ze skříně masové imunizace. Dnes mi došla kniha MuDR. Mendelsohna "Jak pečovat o zdraví dítěte...navzdory vašemu pediatrovi" 😉, tak už jsem toho dost přečetla a začala jsem samozřejmě kapitolou o imunizaci a dost mě přístup tohoto lékaře uklidňuje a překvapuje mě, že zkušený lékař přednášející na universitě atd. došel k podobnému závěru jako já laik jen na základě osobních zkušeností s lékařskou péčí, že naše medicína je opravdu dobrá v případě mechanického poškození (úrazy, zlomeniny, ale i náročné odstraňování vrozených nebo získaných vad), tam je nenahraditelná, ale v interním lékařství mnohdy víc škodí než pomáhá. Kapitolu o očkování uvádí větou: "Největší hrozba dětských nemocí spočívá v nebezpečném a neúspěšném úsilí zabránit jim pomocí masové imunizace." 🙂

Můžete mi prosím poradit, jaký druh vitamínu C pro léčbu kupujete, myslím konkrétní název léčiva, u nás v lékarnách mají nejsilnější 1000mg a to šumivý, musí se rozpustit ve sklenici vody, pořád dumám nad tím, jak bych větší dávky dostala každé dvě hodiny do dvouleťáka.

petot
8. júl 2010

@miliharmi: Aby to nebola reklama, odpoviem IP. Vo všeobecnosti, jednou z možností je rozrobiť v obľúbenom nápoji chemicky čistú práškovú kyselinu askorbovú.

miliharmi
8. júl 2010

Čtu to po sobě a napsala jsem to divně s tím Dr. Mendelsonem, myslela jsem že on měl za svůj život obrovské množství zkušeností s lékařskou péčí o nemocné, moje osobní zkušenost se dá označit třeba jen za smůlu nebo náhodu, ale přesto došel ke stejným závěrům.

martinba
8. júl 2010

Keď mám čas tak sem občas ešte nakuknem ale písať už veľmi čas nemám, ale stále ma neprestáva udivovať Petotova odhodlanosť prispievať do fóra a to aj napriek niektorým posmievačom 😉 .
Miliharmi ja tú knihu milujem, jediná kniha (ktorá sa mi dostala do ruky), ktorú napísal odborník (myslím tým lekár s praxou, ako sa všeobecne uznáva, ja osobne považujem aj Petota za odborníka), ktorá je napísaná zrozumiteľnou rečou a je plná pravdy. Odporúčam ju zakúpiť každému, skutočne každému rodičovi. Myslím že 10eur stojí za perfektnú príručku pre rodičov, ako sa majú zachovať pri chorobách s ktorými sa pri výchove svojho dieťaťa môžu stretnúť a hlavne ochrániť tým svoje dieťa.

miliharmi
8. júl 2010

Děkuji za IP, už je mi to jasné DMko to jistí 🙂 Právě jsem si všimla, že je tady taky přímo dskuse o vitamínu C a mnohé věci, co se ptám, jsou tam zodpovězené. Takže příští dotaz ohledně C napíšu tam, doufám, že se tam také díváte. 🙂

denisocka
8. júl 2010

@miliharmi no občas sa tam kuknem,ked myslíš tu moju temu o vitC 😀

tin007
8. júl 2010

ahojte, len mala poznamka k teme "mozne sirenie choroby ako nasledok vakcinacie": boli sme cvicit s malym (asi pred 2 tyzdnami) a jedna mamina spominala, ze museli s malou do nemocnice, pretoze dostala rotavirus ako nasledok kupania sa v bazeniku (pocas kurzu plavania s detickami), lebo tam bolo cerstvo zaockovane dieta 😖
by ma zaujimalo, ci ta mamicka cerstvo ockovaneho dietata bola upozornena na to, ze jej dieta je po ockovani cca 2 tydne infekcne 😠

cora73
8. júl 2010

Ianova reakcia na ockovanie proti Hep B : 😢

http://iansvoice.org/default.aspx

dalsie fotky:

http://cid-793b51e4df145782.skydrive.live.com/b...

miliharmi
8. júl 2010

@cora73 Chudinka chlapeček! Chudinka moje Milenka! ☹

zelmirka1
8. júl 2010

@cora73 to je fakt strasne, priserne...aj ma mrzi ze som tie fotky pozrela. Netrufam si predstavit co prezivaju rodicia pri pohlade na ich babo ked sa stane nieco take. Teraz by zase mohla niaka mudra osobka napisat ze ale inym ta vakcina pomohla a zachranila ich 😝