Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nellina
9. júl 2010

@sabiatko pokial nie je zahojená chránička po BCG vakcine úplne, v žiadnom pripade sa nesmie očkovat, inak by mohlo dojst ku kontraindikácii..Podľa súčasných poznatkov je potrebný 6-mesačný odstup medzi úplným vymiznutím následkov BCG vakcíny a ďalšími vakcínami..takže určite sa nedaj zastrašit doktorkou, že sa musí držať očkovacieho kalendára..je to tvoje dieťa a Ty si zaň zodpovedná 😉

manof
9. júl 2010

@sabiatko
Rakovinové bunky majú tú dobrú vlastnosť, že sa veľmi rýchlo množia. A to je práve to, čo sa firme vyrábajúcej vakcíny hodí - je to rýchlejšie namnožené, tzn. efektívnejšia výroba. Druhá vec je, že za akú cenu... Ale rakovina po očkovaní Infanrixom Hexa už bola aj na Slovensku a v Nemecku už bolo na Infanrix Hexa niekoľko desiatok úmrtí, takže žiadna sranda...

Ak by si to chcela rozložiť, závisí od toho, na aké vakcíny... Treba naštudovať každú zvlášť. Ale Infanrix Hexa je výkvet, ako neotestovanosťou, tak reálnymi nežiadúcimi účinkami (hneď po BCG) i šialenosťou toho biochemického kokrejlu....

manof
9. júl 2010

@sabiatko

Jedna vec je reálna hrozba danej choroby, ktorá je u väčšiny minimálna (buď preto, lebo sa už desiatky rokov na Slovensku nevyskytla, alebo preto, lebo ide o banálnu detskú chorobu).

Druhá vec je nikdy poriadne nedokázaná účinnosť vakcín (s výnimkou BCG, u ktorej bola dokázaná skôr neúčinnosť než účinnosť).

Tretia vec sú nežiadúce účinky po očkovaní.

Ako som už spomínal, veľmi dobrý prehľad je v Hirteho knihe:
http://www.dary-zivota.sk/products/ockovani-pro...

Dosť veľa nájdeš aj na stránke http://rizikaockovania.sk/dok.html ale tam to je dosť nesúrodé a častokrát jednostranné (na rozdiel od Hirteho, ktorý sa snaží byť čo najobjektívnejší). Čiastočné info (nepokrýva však všetky vakcíny) nájdeš aj na stránke: http://www.ockovanie.org/

manof
10. júl 2010

Fašizmus v austrálskom zdravotníctve: honba na čarodejnice (kritikov očkovania):
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/fasizmus-v-au...

A to je tam očkovanie dobrovoľné!

miliharmi
11. júl 2010

@manof Tohle je fakt divné, někdy mi připadá, že právě věda a medicína se stává oblastní, kde se stále víc prosazuje určitá nesvoboda, snaha potlačovat nehodící se názory, jakoby ta oficiální věda ztrácela svou snahu po objektivitě, zatímco politické názory můžeme v demokratických společnostech vyjadřovat celkem svobodně, v této oblasti vnímám zřetelně snahu špiček oborů určovat, co je a co není správné si myslet a vnucovat vlastní názory jako jediné správné, docela mě to děsí.

(zajímavý dokument sice z úplně jiné oblasti vědy je

https://www.youtube.com/watch?v=cz3Te3r7mK0

toto je první část, dalších celkem 10 částí je v boční liště, sice je to o jiném oboru, ale některé ty popisované praktiky mi dost připomínají i oblast medicíny kolem očkování a alternativních přístupů k léčbě atd.)

manof
11. júl 2010

Ono je to tak, že veda (rozum) bez etiky (ducha), t.j. materialistická veda, je v podstate cvičenou opicou pochybných záujmov, pričom finančné záujmy pravdepodobne nebudú jediné, ktoré tu hrajú nejakú rolu.

manof
11. júl 2010

Prasacia chrípka a ľudská chrípka - otázky a odpovede
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/prasacia-chri...

tean
11. júl 2010

Myslim, ze mame dost velky problem... respektive, budeme mat.
Novy minister zdravotnictva je byvaly riaditel farmaceutickych spolocnosti.
http://stv.livetv.sk/tvarchive//video/video.htm...
Uz teraz je mi jasne, kam budu smerovat jeho kroky - presadit viacej ockovani, nez bolo doteraz.
Tipujem, ze cca 3-4 mesiace bude trvat vytvorenie dojmu sirenia nejakej "epidemie" a nasledne dojde k uprave ockovacieho kalendara (tipujem najneskor do roka).
Schvalne, ci sa mylim.

maggie2
11. júl 2010

@sabiatko no pokiaľ mám info tak tie rakovinové bunky tam oni nedávajú ako prímes, ale tie rakovinové bunky sú vlastne pozostatok toho, čo tam byť nemá. Oni totiž všetky tie veci čo tam fakticky na tých rakovinových bunkách pestujú. Sú to špeciálne (napr. HE-LA) rakovinové bunky ktoré to pestovanie časovo skrátia, čiže laicky povedané skrátia tým čas na to pestovanie, je to rýchlejšie, a sú tam i iné faktory. Potom keď to majú vypestované, tak tie veci filtrujú a filtrujú, ale napriek tomu sa tam tie rakovinové bunky do vakcíny "vraj nie-údajne výnimočne-niekedy-občas-často" (to nik nevie) dostanú. 😒

maggie2
11. júl 2010

@tean myslím si, že nie je podstatné kto bude nový minister zdravotníctva pokiaľ ide o súvislosti s očkovaním. Raši bol lekár z nemocnice v Košiciach a on má na svedomí túto terajšiu vyhlášku. Dôležitejšie skôr je, v akom štádiu uvedomenia sa a občianskej guráže sa nachádzame my, obyčajné ženy (a i muži 😉 aby som nezabudla) - teda občania, keď tie orgány čo by mali chrániť naše práva, nás ignorujú. Čiže je to na nás. To , že je v tomto štáte demokratický systém zriadenia, neznamená že je to večné, stále sa nájde niekto, kto bude presadzovať SVOJE záujmy v rozpore s ľudskými právami a nakoniec i zákonmi. A to robia ONI a nie MY. Pretože ten kto nedá svoje dieťa zaočkovať, NEPORUŠUJE ZÁKON, porušuje iba vyhlášku, KTORÁ JE PROTIZÁKONNÁ.

josefa
12. júl 2010

ahoj, nemate nekdo ulozene porovnani protilatek po druhe a treti hexavakcine? mela jsem ulozenej jen odkaz na pdf, ale ten uz nefunguje:(

tin007
12. júl 2010

@josefa posli mi do ip tvoj mail a poslem ti celu spravu vyrobcu

tin007
12. júl 2010

ahojte, pozeram, ze kandidat z SaS, ktory bol "gestorom" sekcie Zdravotnictvo zo 120 napadov ma uz kontaktny mail do NRSR, a je uz ustanoveny ako clen vyboru pre zdravotnictvo. Idem mu napisat, ze ako to mysleli s tym "zdobrovolnenim" ockovania proti žltačka typu B (vírusová hepatitída B), hemofilové invazívne infekcie, pneumokokové invazívne ochorenia, mumps, rubeola (ružienka). A tiez sa spytam to, ako dosli k takemuto vyroku: Ostatné očkovania (tuberkulóza, záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, osýpky), ktoré sa nachádzajú v aktuálnej schéme považujeme za natoľko zásadné, že nie je možné pripustiť neočkovanie akejkoľvek časti populácie, pretože by prípadná epidémia mohla spôsobiť príliš rozsiahle škody.

tin007
12. júl 2010

ahojte, to je zaujimave, ani cesky dokument o hexe uz nie je na stranke emea, co sa deje? boli prilis informativni? 😨

tin007
12. júl 2010

Takze som poslala takyto mail:
Dobry den pan MUDr. Kalist,

dovolujem si Vas oslovit s otazkami, ktore sa Vas tykaju, kedze ste tim lidrom casti "Zdravotnictvo" v materiali 120 napadov strany SaS a taktiez clenom Vyboru NRSR pre zdravotnictvo.

V uvedenom materiali 120 napadov je o.i. uvedene: "Dať rodičom možnosť36 nedať očkovať deti proti nasledovným ochoreniam: žltačka typu B (vírusová hepatitída B), hemofilové invazívne infekcie, pneumokokové invazívne ochorenia, mumps, rubeola (ružienka). Tieto očkovania37 sa dostanú do odporúčaných s plnou úhradou zdravotnej poisťovne, bez akéhokoľvek postihu v prípade neočkovania."

Ked som takuto informaciu citala, velmi som sa potesila, kedze sucasny stav, ktory sa tyka ockovania v SR sa mi vobec nepaci, konkretne to, ze ockovania su povinne a musia byt dodrzane v zmysle vyhlasky pod hrozbou sankcii. Chcem sa preto spytat, kedy a akym sposobom planujete presadit tuto cast volebneho programu strany SaS.

Taktiez by som sa chcela informovat, resp. poziadat o vysvetlenie k nadvazujucej casti programu, konkretne k vete:

"37 Ostatné očkovania (tuberkulóza, záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, osýpky), ktoré sa nachádzajú v aktuálnej schéme považujeme za natoľko zásadné, že nie je možné pripustiť neočkovanie akejkoľvek časti populácie, pretože by prípadná epidémia mohla spôsobiť príliš rozsiahle škody."

Mozete mi, prosim, uviest na zaklade akych informacii ste dospeli k nazoru, ze pre vymenovane choroby nadalej presadzujete povinne ockovanie.

Dakujem, ostavam s pozdravom

divoska
12. júl 2010

podla hrozivosti nazvu

tean
12. júl 2010

@tin007
presne toto iste som sa ich pytal aj ja pred volbami. Ze podla coho vyberali tie ockovania a poziadal som o studie.
Doteraz mi nikto neodpovedal.

maggie2
12. júl 2010

Až vtedy sa začne niečo diať keď sa vážne vedľajšie účinky prejavia na dieťati nejakého politika ☹

tin007
12. júl 2010

@tean vsak ak mi neodpovie, tak to poslem pekne na predstavitelov strany, ze ako su transparentni... 😠

tin007
12. júl 2010

ahojte, tu su vymenovani clenovia vyboru NR SR pre zdravotnictvo http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=vybory/vybo... ak by ste ich chceli oslovit s nejakou otazkou
vacsinou su mudr. ale ani jeden nie je vzdelanim pravnik (?!)

tin007
12. júl 2010

....beriem spat, Ing. Mgr. Fort vystudoval pravo.

katkamk
12. júl 2010

Existuje nejaka horna hranica pre hexu a prevenar? Pre MMR je to teraz tusim 18 mesiacov. Nestiham to uz sledovat. Maly ma 3 mesiace a lekarka len ockovat. ☹

manof
12. júl 2010

po novom je hexa i prevenar v 3., 5. a 11. mesiaci života.

Dolná hranica je teda začiatok mesiaca, horná koniec mesiaca (nie kalendárneho!).

manof
12. júl 2010

Ako na RÚVZ - 4. časť:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...

Ak by vám tam niečo chýbalo alebo máte doplňujúce otázky, dajte vedieť. Doplním ďalšie veci do textu, nech je to pokiaľ možno čo najúplnejšie.

Vopred vďaka za spätnú väzbu.

ginepra
13. júl 2010

Práve počúvam v rádiu novú haluz: prezident Obama podporí "úžasnú" liečbu proti HIV - je tu totiž vyvinutá nová "účinná" vakcína 🙄 Chcú vybíjať "klin klinom"? Kríza-nekríza, farmaceutická mafia sa opäť skvele nabalí....

newyorkgirl
13. júl 2010

citam ze ste rozoberali BCG vakcinu... mam taky problem, maly sa narodil v anglicku a tuna sa BCG povinne neockuje... teraz ma 2mes. a chceli ho ockovat uz proti chorobam cosi ako hexa vakcina aj pneumokoky ale som to odmietla, lebo sa mi to zda skoro a este odstupy nie su take velke ako u nas ale ockuju 2, 3 a 4ty mesiac hned vsetky tri davky... doktor nastastie na mna nenaliehal, myslim, ze tu si rodic moze vybrat ci da alebo neda dieta ockovat,ale sam mudry pan doktor mi povedal ze CIM VIAC VAKCIN, tym lepsie a CIM SKOR tym lepsie... maju tu omnoho viac tych ockovani ako na SK este...

newyorkgirl
13. júl 2010

jaj zabudla som pridat otazku, myslite ze ho mam tou BCG nechat na SK doockovat a kedy? lebo od tych 3mes. budeme ockovat normalne hexa a ostatok...

ginepra
13. júl 2010

Podla mna mozes byt stastna, ze tu BCG tvoje dieta nema... Napr. aj ceski lekari ju uz velmi kritizuju a jej ucinnost je stale diskutabilna.... Povinna je okrem SR myslim este v Rumunsku, v Cechach sa zasadzuju za jej zrusenie. Aj podla odbornikov sposobuje viac komplikacii ako uzitku.

sabiatko
13. júl 2010

veru, ja tiez lutujem, ze som bcg dala. vsetci na mna naliehali, aka som nezodpovedna, ze este chyti tuberu a ja som mu to nakoniec dala. ale ciste svedomie v tom nemam. na 4. den v nemocke som to odmietla, aj som musela podpisat taky papier a sestricka mi aj povedala, ze uz len cakaju, kedy sa to zrusi. tak sa len modlim, aby z toho nemal ziadne komplikacie 😖

manof
13. júl 2010

@newyorkgirl
Tomu múdremu doktorovi sa treba pozrieť na príjmovú časť rozpočtu. Povedal by som, že z "čím viac vakcín" má "tým viac peňazí". Inak si takýto nezmysel neviem vysvetliť.