Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
14. sep 2010

@vejula no tie veci v tých vakcínach sa pestovali i na bunkách potratených plodov, pričom chýba infromácia od producenta, o aké aborty išlo, či to boli spontánne, alebo plánované potraty...

ewellina
14. sep 2010

@vejula že vraj áno, tu je o tom jedna celá diskusia: http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2784

vejula
14. sep 2010

@maggie2 uhm... ja som tieto veci moc neštudovala takže všetko tu počujem prvy krat 😒

fatulda
14. sep 2010

ahojte, chcela by som sa pridat do diskusie 😉 S manzelom sme na 99% rozhodnuti odmietnut vakcinu MMR, po tom co sme videli a citali (je to za 5 minut 12, termin mame o 2 tyzdne), chcem sa opytat tych, ktori ockovanie odmietli, ake to malo dosledky, ako to zobral lekar...asi sa to niekde tu aj spomina, ale predsa len je to vyse 500 stran, nemam cas to citat...tak dakujem za odpovede 🙂

emicka09
14. sep 2010

@leelo - když jsme se registrovali s malou u dokorky v DE, dala nám takovou brožurku s očkovacím plánem a povídáním, na co jsou které vakcíny a pap papír, který jsme měli podepsat, že s očkováním souhlasíme - takže pokud nesouhlasíš, nepodepisuj..ale co bude pak, nevím 😅
akorát jsem si ještě teď uvědomila, že jsme seznam očkování měli vyplnit i v jeslích, ale zase nemůžu říct, jestli a jaký dopad to má na přijetí/nepřijetí dítěte :-/

tin007
14. sep 2010

@vejula ano, konkretne je to cast proti ruzienke, uz sme to tu rozoberali

leelo
14. sep 2010

@maggie2 dakujem za link. to viem, ziadna vyhlaska ani zakon mi to nenariaduje, ale prax je trosku napinavejsia. pediatri bojuju za kazdu ovecku v kosiari. uz som s nou tuto debatu nacala, prijemne to nebolo. chcem si toho co najviac nastudovat, nielen kvoli dr., ale aj kvoli sebe. ja sa totiz stale jednoducho neviem zmierit s tym, ze tie vakciny nie su bezpecne a oni nutia, zatlkaju a celosvetovo sa zahravaju so zdravim ludi akoby to boli figurky v ich sachovej partii.
ja nie som za zakazanie ockovania, ale, preboha, nech nam daju bezpecne vakciny!!!

prsky
14. sep 2010

@fatulda reakcie lekarov su rozne, zalezi, ako velmi su za ockovanie - pohybuje sa to od dobre, ale musim vas nahlasit az po "najdite si noveho pediatra" a k tomu cele spektrum presvedcovacich a natlakovych nazorov. su azda aj lekari, ktori potichucku neurobia nic, ale o tom asi nikto verejne nehovori.
inak mas potom "potahovacky" s RUVZ...vid manofov pri(e)beh /clanky Ako na RUVZ/: http://www.slobodavockovani.sk/pravo/

leelo
14. sep 2010

@emicka09 ja si uz vobec nepamatam, co sme na zaciatku podpisovali. snad budem moct odvolat svoj suhlas 😒 alebo podpisem nesuhlas 😅 dostali sme aj my plan ockovania s podrobnym vysvetlenim.
ma mrzi, ze som sa o to nezaujimala skor, hoci sama mam s ockovanim zlu skusenost:
ako dospela som sa pred cestou do azie dala zaockovat na hepatB, co mi na niekolko rokov uplne odstavilo imunitu. samozrejme, vsetci okolo zahmlievali a snazili sa umlcat moju vseob.lekarku, ktora poukazala na suvislost s ockovanim...

maggie2
14. sep 2010

@leelo ja nie som za zakázanie očkovania, ale za to aby bolo očkovanie na báze dobrovoľnosti, tak ako je to v Rak=usku, Nemecku atď. Pokiaľ ide o bezpečné vakcíny, to je asi utópia, neexistuje v súčasnosti snáď jeden liek-liečivo (nemyslím banálne preparáty, ale "vážne" lieky), ktoré by boli bez možných nežiaducich vedľajších efektov. Je to dané stupňom vedy.

maggie2
14. sep 2010

@leelo nič sa nedeje, Ty jednoducho prejavením vôle, že ďakujem neprosíme viac očkovať, vyjadruješ odvolanie súhlasu, ktorý si v minulosti dala/mohla dať. Ak by lekárka v Nemecku na Teba robila nátlak, treba jej to otvorene povedať: prepáčte pani doktorka, ale už mám pocit, že na mňa tlačíte, viem, že konečné slovo mám ja ako rodič, tak poprosím teda tento fakt akceptovať. Ďakujem dovidenia. @leelo Asi tak teda

manof
14. sep 2010

@vejula
Je to blbé, ale je to tak. Prehľad článkov k tejto téme tu:
http://www.slobodavockovani.sk/tags/potraty/

manof
14. sep 2010

@maggie2
To tam písať nemusia, tie potraty boli s najvyššou pravdepodobnosťou všetky umelé, lebo zo spontánneho Ti je mŕtve/choré tkanivo na nič. Tam išlo o odobratie čo najživšieho a čo najzdravšieho tkaniva. Resp. zdravého, ale len vírusom ružienky nakazeného.

Taký potrat treba náležite pripraviť, aby sa odobratie tkaniva zdarne podarilo, takže samovoľný potrat je na takéto účely vyslovene nevhodný. Dobre to popisuje tento článok:
http://www.slobodavockovani.sk/news/strucna-his...

veronika81
14. sep 2010

jej @manof ďakujem za ten skvelý rozpis jednotlivých očkovaní, resp. chorôb 🙂

chcela by som sa ešte opýtať, kde sa dostanem k nejakému priebehu choroby a jej následkom pri mumpse, rubeole a osýpkach, aké sú ich riziká a čo tam môže hroziť.
Hľadám dôveryhodné argumenty na tvrdenia typu "po mumpse bude neplodný".

manof
14. sep 2010
k0cka
14. sep 2010

Ahojte!
Moja len päťročná dcéra dostala po preočkovaní trojkombináciou (MMR vakcína - rubeola, mums, osýpky) autoimunitnú cukrovku. Očkovaná bola prvýkrát injekčne v júli 2008 (dovtedy sme chodili na preočkovanie s lyžičkou) , a do pol roka začali objavovať nebadané príznaky ochorenia, z ktorých sme nedokázali vyzistiť čo je to za chorobu.
V rodine sme nemali žiadneho diabetika, tak sme tápali spolu s jej detským lekárom (mimochodom nestál za veľa, odišli sme od neho aj keď sa nám po stanovení diagnózy ospravedlňoval, že 3 mesiace pchal do Sonky kadejaké lieky a nezistil čo je vo veci). Nakoniec sme sa začiatkom mája 2009 ocitli na detskom ARe, kde po 2 týždňoch Sonke do zdravotnej dokumentácie napísali diagnózu diabetes mellitus typ I. -závislý na inzulíne.
Doma sme si zabehli tvrdý stravovací (bez cukríkov, šišiek, palaciniek, džúsov) a pohybový režim (žiadne leňošenie ale každú voľnú chvíľku v pohybe - spaľovač cukrov).
Celkovo by sa zdalo všetko fajn, ale po zaočkovaní proti chrípke v novembri 2009 sa Sonkin stav ohľadom cukrovky veľmi zhoršil a museli sme jej pichať dvojnásobné dávky inzulínu!
Vyzerá to tak, že Vaxigrip jej pankreas úplne zničil a ten už žiaden inzulín produkovať nedokázal.
Takže čo sa týka očkovania, tak nikdy viac!
Vedeli ste dospelí, že keď si pôjdete tento kalendárny rok dať preočkovať tetanus po 15 rokoch, tak ju dostanete spolu s vakcínou proti záškrtu? http://www.zdravie.sk/sz/content/160-41274/ocko...

vanish1
14. sep 2010

@k0cka 😒

bibi1711
14. sep 2010

ahojte, moze mi niekto povedat, kolko je pokuta v pripade ze neadam svoju dceru zaockovat mmr?

majkali
14. sep 2010

Ahoj, bibi1711, nevím jak na Slovensku, v Čechách je to tak že se jdeš zpovídat na hygienu a max největší pokuta je 22 tis korun (10 tis za každého z rodičů a 2 tis za správní řízení), ale můžou ti dát jen částečnou nebo žádnou. Pokud se to do roka nevyřídí, je to promlčené. Ale tady je taky ten fakt, že není daná věková hranice dokdy musí být dítě mmr vakcínou zaočkované - je akorát spodní 15 měsíců, tudíš by ti neměli žádnou pokutu dát, protože vlastně přestupek spáchaný nebyl. Blbé je, že ti doktor nedá razítko že je dítě zaočkované a nevezmou ho pak do školky a na společné akce ve škole. Sama řeším dát nebo nedat očkovat, je to hrozně těžké se správně rozhodnout.

ani3012
14. sep 2010

@majkali ale na Slovensku je už stanovená hranica a to 18 mesiacov.
s pokutou to je tiež tuším cez 300 eur na jedného.neviem presne

majkali
14. sep 2010

Aha, to jsem netušila, no každopádně požádám o odklad, už jsem to o pár měsíců vybojovala u hexy. Co jsem slyšela tak u nás na hygieně to jde ukecat, když vidí, že rodiče jsou vyzbrojeni argumenty a nesou to sociálové, kteří to jenom zanedbali, tak prý dávají nízké pokuty, ale je to asi o lidech.

kacenka83
14. sep 2010

ahojte, vybojovala som u doktora odklad MMR vakciny tri mesiace, tvrdi, ze neockovanie je teraz moda 😖
syn mal reakciu po hexe, zdureny vpich, horucky a bolesti, plus sa mu vyhodil ako keby exem na mieste kde ho ockovali, uz je to prec, dr. to vraj bude hlasit len by ma zaujimalo ci sa to da nejako overit, ze to naozaj hlasil, to hlasenie podpisuje aj rodic, alebo je to len o dovere, ze to tam dr. poslal? dakujem!

petot
14. sep 2010

@leelo: Myslím, že v Nemecku je dosť značná časť príjmu lekárov závislá na zaočkovanosti pacientov. Takže lekár má pádny dôvod, ako hovoríš, naháňať ovečky do košiara.

Daný súhlas so zdravotným úkonom môžeš kedykoľvek slobodne odvolať. Zaručuje to Dohovor o ľudských právach a biomedicíne, ktorý nepochybujem že ratifikovalo aj Nemecko.

petot
14. sep 2010

@vejula: Pri vývoji vakcíny proti rubeole bolo použitých najmenej 80 umelo potratených detí. Pri výrobe sa používajú donekonečna množené bunky z 2 umelo potratených detí. Keď si pozrieš príbalový leták, je to zašmodrchané pod označením MRC5 alebo WI38. Keby si sa čudovala, čo je to tam za označenie vírusového kmeňa Wistar 27/3, tak to označuje číslo vzorky, z ktorej bol vírus úspešne izolovaný - plod č. 27, vzorka č.3. 😒 ☹

emicka09
14. sep 2010

@petot - myslíš, že se na tyhle případy nevztahuje souhlas (v tpmto případě asi rodičů)? tak jako je to v případě darování orgánů, když člověk zemře? na co potom máme SÚKL a EMA??

petot
14. sep 2010

@majkali: Podľa nedávneho rozhodnutia Najvyššieho správneho súdu ČR, pokutovať rodičov za neočkovanie detí už nie je možné.

@ani3012: Podľa zákona jednotlivá pokuta môže byť nanajvýš do 165€ (za jeden priestupok), a súhrnne za neočkovanie môžu pokuty dosiahnuť do 332€ (za všetky dohromady).

petot
14. sep 2010

@emicka09: Išlo o matky pravdepodobne nakazené rubeolou, ktorým povedali, že ich deti budú pravdepodobne ťažko postihnuté. Matky súhlasili s potratom, neviem, či bol potom potrebný aj ich súhlas na použitie vo výskume, pretože potratené dieťa sa nepovažuje za zosnulého (to by logicky muselo ísť o vraždu), ale - je to hrozné - za biologický odpad. ☹ Ale je pravdepodobné, že matky dali súhlas aj na výskum.
Dodatočne sa ukázalo, že skoro polovica tých detí vôbec nebola nakazená vírusom, boli zdravé. Pred potratom to zrejme nebolo možné zistiť. Nikto dnes už nepovie, koľko z nakazených by bolo skutočne aj postihnutých CRS.

divoska
14. sep 2010

jojo uzasna moda. tiez to pocuvam. mozno pre tych co o tom predtym v zivote nechyrovali.. ved aj ako mne v porodnici vravi jedna pediatricka na vizite. ze no ale to vas budeme musiet nahlasit ked nebudeme ockovat my /! 🙂/ teraz su vselijake sekty, a homeopati su tiez proti ockovaniu, ved aj ja mam prednasku z homeopatie /?/... toto ockovanie je ale jedno z najdolezitejsich /fakt ze jo?/... a tak... ale aspon sa to dostava do povedomia, sice ne moc najpozitivnejsie ale sak to sa dalo cakat. aspon to vyvola diskusiu.

emicka09
14. sep 2010

@petot - to je hrůza ☹ ale to je asi problém zdravotnictví obecně, "pěstovat" jen zdravé jedince a při sebemenším náznaku navrhovat potrat ☹