Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lucy1990
1. nov 2010

Aj mna by zaujimalo ako to prebieha ked doktorka ruvz nahlasi ze som malu nedala zaockovat. Zatial ma tbc v 5.dni ale ja uz by som najradsej nedala ockovat a ak, tak len infanrix ipv hib a to dat 2x preockovat a ziadne ine vakciny, najviac sa desim vakciny mmr. Lenze ked som manzelovi povedala, ake nasledky to bude mat, tak sa zlakol 😒 To ze nas navstivia z hygieny to sa da prezit ale aby clovek bol predvolany na vysluch a nasledne dostal pokutu, to uz je silne kafe. Chcem sa spytat vas skusenejsich, mozu siahnut na rodicovsky prispevok, alebo rodinne pridavky? Dalej mozu robit problemy pri prijati do skolky? Co je lepsie, prist na pojednavanie ked vas predvolaju a mam platit pokutu? Dakujem za rady.

divoska
1. nov 2010

@maroli to s tym popisom v cakarni si uplne trafila. tiez mi minule z toho bytostne zle doslo.

jonas17
1. nov 2010

@manof máme dobrých učiteľov na MK 😀 😀 😀 ja som namotala proti očkovanie vééľa kamarátiek, ktoré to dovtedy neriešili.a verím, že rašiho nezvolia.

divoska
1. nov 2010

@jonas17 tak to si dobra. ja skor zazivam, ze daju si zaockovat lebo neverili alebo nepovazovali za prioritu studovat to a potom ich to mrzi

jonas17
1. nov 2010

@divoska ja práveže zíram, koľko ľudí nedáva teraz očkovať detí. len škoda, že som to nevedela skôr a že moje dieťa má už tri očkovania v sebe...

jonas17
1. nov 2010

@divoska ale mám aj jednu kámošku, v mojom veku, a rovnako starým bábätkom a jej reakcia bola, že ved jej dieťa znáša dobre očkovanie.dokonca dala 13-ročnej dcére aj vakcínu proti HPV. nech má dievča imunitu, no čo už.kto nechce, tomu nevysvetlíš.

jonas17
1. nov 2010

@maroli minule som pozerala Panelák a aj tam doktorka Dominika riešila očkovanie, a vraj nejaká mamička neprišla.Asi aj pán Andy dostal zadarmo očkovanie proti chrípke, ked im urobil reklamu 😀 v svojom seriáli 😀

maroli
1. nov 2010

@manof uff,tak som si precitala co si mi doporucil,az mi zle prislo,neznasam vybavovacky na uradoch.Zaujalo ma,ze mozem niekoho splnomocnit,no ale koho netusim?a ked si najmem pravnika nevyde ma to drahsie ako pokuta?

denduska
2. nov 2010

@jonas17 tie lieky su vsetky okej - ale na alergicke sople a kasel atd....na ekzemy..a tak...vsetko su to antihistaminika (inac je dobre mat nejake doma, nikdy nevies kedy teba alebo deti chyti nejaka alergia, alebo ustipne hmyz..ale urcite sa tym nelieci kasel 😅 )

@manof Rasi urcite vyhra a v porovnani s ostatnymi dvoma kandidatmi by som ho pravdepodobne volila aj ja...no uz som odstahovana a v nasej diere kandiduje len jedna 😀 a tu volit nepojdem 😝

zdeniii
2. nov 2010

Ahojky, kdo jste odmítnul očkování TBC, jak jste to dále řešili? už máme po základním očkování, takže asi budem muset už naočkovat...

miliharmi
2. nov 2010

@zdeniii Je otázka, zda TBC očkovat chceš nebo nechceš. Od 1.11. je u nás v ČR plošné očkování TBC zrušeno, takže pokud očkovat nechceš, nemusíš. Pokud bys to přesto chtěla, tak se asi domluv s pediatrem a kalmetizační stanicí, kde se proti TBC očkuje.

manof
2. nov 2010

Nový dôkaz, že očkovanie proti chrípke je zbytočné a neúčinné:
http://www.slobodavockovani.sk/news/novy-dokaz-...

manof
2. nov 2010

@maroli
Právnik by Ťa vyšiel drahšie, ale keby si si najala mňa, tak prinajmenšom na jedno sedenie by to asi drahšie nebolo (potrebujem len cestu preplatiť - takže závisí od toho, ako ďaleko si od Žiliny).

@denduska
Tak to je ozaj zlá správa, že haRaši bude primátorom Košíc.

manof
2. nov 2010

@lucy1990
Ako som už napísal @maroli :
Viac nájdeš v seriáli "Ako na RÚVZ" v rubrike Právnické okienko tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pravo/
Prvý diel (s odkazmi na ďalšie) tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

RÚVZ nerobí návštevy doma, ale predvolá si Vás ku nim.
Proti pokute sa dá odvolať.
Na rodičovský príspevok neočkovanie nemá vplyv, ani na rodinné prídavky.
Problém so škôlkou nie je, ak máš dobrú detskú lekárku, tzn. ak Ti dá potvrdenie, že dieťa je spôsobilé navštevovať kolektívne zariadenie. Také potvrdenie môže dať, aj keď dieťa nemá všetky povinné očkovania.
Ja osobne nehodlám platiť pokutu, lebo sa necítim byť vinný. Zaplatením pokuty sa priznávaš k vine. Navyše zaplatenie pokuty neznamená automaticky, že máte vystarané a už máte od RÚVZ nadosmrti pokoj. Podľa právnika z ÚVZ SR sa má údajne na každé neočkovanie robiť nové priestupkové konanie.
Jediným právne nepriestrelným prípadom by bolo, keby si odmietla všetky očkovania a podarilo by sa Ti primäť RÚVZ, aby obvinenie znelo "Odmietla všetky očkovania" (a pod.) nie "Odmietla to a to očkovanie". V prípade, že Ti RÚVZ v tomto nechce vyhovieť, dá sa to napadnúť ako krivé obvinenie.
Nesmieš však predtým podpísať nijaký papier, ktorým odmietaš nejaké konkrétne očkovania, ale len a len svoje vlastné (Tebou napísané) odmietnutie paušálne všetkých očkovaní.

manof
2. nov 2010

Ešte väčšia šialenosť: očkovanie proti chrípke údajne "môže ochrániť pred infarktom":
http://www.slobodavockovani.sk/news/este-vacsia...

manof
3. nov 2010

Tak Ivan Rovný (dnes už bývalý hlavný hygienik SR) môže ísť na zaslúžený (?) dôchodok:
http://www.sme.sk/c/5620695/sef-zachraniek-a-hl...

Len aby nový hlavný hygienik nebol horší než tento.

miliharmi
3. nov 2010

Ahojky, jak jsem se tady před časem zajímala o ty spalničky, tak je fakt zajímavé, že ve statistikách chybí údaje o nemocnosti a úmrtnosti před začátkem vakcinace. I Buchwald psal, že v německých statistikách je díra, na tom je ovšem vidět, že spalničky byly považovány za tak běžné a lehké onemocnění, že se ani nevedly statistiky o nemocnosti, ale ani o úmrtnosti, takže tak vysoká, jak se dnes dělá, být nemohla. Našla jsem ještě tyto grafy, asi jsou stejné jako v tom odkaze od @petot, tam jsou i ty spalničky v UK a USA a Kanadě a je to zajímavé.
http://genesgreenbook.com/content/proof-vaccine...
Co mě dost překvapilo na těch grafech, je fakt, že velmi strmý pád nemocnosti i úmrtnosti před vakcinaci se po začátku vakcinace zmírnil, jakoby vakcinace naopak zpomalila ústup nemoci.

blovitc120
3. nov 2010

@miliharmi ako pri všetkých chorobách ☹

manof
3. nov 2010

Tento rok sa dá proti chrípke zaočkovať menej ľudí:
http://www.slobodavockovani.sk/news/tento-rok-s...

manof
3. nov 2010

@miliharmi
To je pochopiteľné, lebo keď zaočkuješ niekoho, kto už má tú chorobu v inkubačnom štádiu (a takých bolo veľa), tak mu to v podstate zhoršíš... To ostatne píše aj sám Buchwald.

maroli
3. nov 2010

@manof no to by som bola velmi rada,my sme z pov.bystrice.ale dnes sa chystame do poradne a chcem doktorke povedat aby prepisala to ze nechcem ockovat na to ze odkladam vsetky ockovania,kym nebude mat mali rok,alebo aj dva,hadam sa dovtedy situacia zmeni 😅 ..som naivna. Raz ked sme boli v poradni nasa dr mala dovolenku a zastupovala ju ina a bavili sme sa o neockovani.povedala ze mozme dostat pokutu ale ze si nevie predstavit ako ju budu vyberat,vraj na to nemaju paky.Inde som zas citala,ze ked nazaplatim poslu exekutora.

tin007
3. nov 2010
sykorkapd
3. nov 2010

@tin007 "Plasticka anemia"...autor si zjavne dal zalezat a temou sa seriozne zaoberal ... 😒

leelo
3. nov 2010

@tin007 prave mi skypuje mama, ze to o malom jakubkovi bolo dnes v reflexe na mrkz. tak bude aj v archive...

denisocka
3. nov 2010

baby,to po akom očko sa mu to stalo?som nestihloa prist

livo46
3. nov 2010

@denisocka proti tuberkuloze ☹

denisocka
3. nov 2010

@livo46 ale ved bol nejaky velky ten chalan, nie? to sa v akom veku preočkuvava? či to je to na zakladke čo nas očkovali do pleca?

tean
3. nov 2010

vidim, ze @petot usmernoval diskusiu na kafe.cz
bohuzial, kedze na neho nikto nereagoval, ukazalo sa, ze pritomni su iba nahodni okoloiduci, ktori si vobec nic o ockovani neprecitali.
Takze ani nenasiel diskutera.
Zucastneni proste prebehnu ocami jeho fakty a hned na to aj zabudnu. Keby sa nasiel aspon niekto , kto by chcel spochybnit jeho slova, ale ocividne tu funguje typicka ludska zaslepenost. Melu si to svoje a vobec sa nepozastavia nad faktami.
Je to smutne, takato permanentna slepota 😢