Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ju11i
7. mar 2011

@sofhia a dá sa spraviť detoxikácia aj malému bábätku? My máme iba vakcínu proti TBC a ako som zistila, práve tá je obzvlášť nebezpečná. Ako môžem môjho chlapčeka zbaviť tých svinstiev ktoré má v sebe?

desszi
7. mar 2011

@bambi2 to je len dalsia zaostala krajina (povie Mudr. Liptak alias polievkar ako ho trefne nazval manof)

bambi2
7. mar 2011

@desszi a dlholudsky by povedal, ze padli zo schodov... a to cirou nahodou vsetky 4... 😖
mna by zaujimal ich nazor na to... a ktovie ci to bola nejaka rovnaka sarza, ci nie je tych deti viac co maju nejake vedlajsie ucinky... hrozne...

desszi
7. mar 2011

@ju11i urcite sa da, homeopaticky, jonasovymi kvapkami aj inymi. nam dokonca nasa detska lekarka, ona sa venuje jonasovym kvapkam okrem ineho, povedala, ze detox sa da uskutocnit aj cez matku.

desszi
7. mar 2011

@bambi2 ved prave, japonci to aspon stopnu a zacnu vysetrovania, u nas by ani po umrti polovice ockovancov nepripustili moznost nejakej suvislosti 😒 presne ako vravis, u nas by vsetci padli zo schodov a to priamo na hlavu, keby si dovolili co i len spochybnit vynikajuce ockovanie 😝 a vies co by povedali nasi fesaci, japonci to nemaju nicim podlozene, moze to byt suhra okolnosti, a na Slovensku sa take nieco NEMOZE stat. nase vakciny su stopercentne bezpecne

bambi2
7. mar 2011

@desszi raz to musi skoncit!!!!! ci pride niekto o zisk alebo nie!!! ja len dufam, ze raz doplati na to niekto, kto ma v takychto veciach prsty!!!! a potom nech citi ake to je prist cudzou vedomou vinou o dieta.... takymto ludom to prajem nech sa konecne prebudia!!!!

divoska
7. mar 2011

@ju11i bacha na detox u maleho baba obzvlast. a jonasove kvapky tiez nie su vhodne pre kazdeho. skor by som asi pockala, alebo sa fakt poradila s dobrym homeopatom. niektore veci radsej neunahlit.

desszi
7. mar 2011

@bambi2 ako vravis, stane sa to len vtedy, ked to priamo postihne ich alebo blizkych clenov rodiny. Ja sa divim ze vedia v noci s kludnym svedomim spavat.

desszi
7. mar 2011

@divoska s tym suhlasim, neist do toho na vlastnu past, konzultovat, upravit davkovanie je velmi dolezite zvlast u takych malych babatiek.
@ju11i takze opatrne

kaja73
7. mar 2011

@bambi2 dobre to chapem? Ide o Prevenar?

bambi2
7. mar 2011

@kaja73 vyzera to tak... 😖

desszi
7. mar 2011

@kaja73 ja som to pochopila tak, ze ide o prevenar

kaja73
7. mar 2011

@bambi2
@desszi Riadne šalamunsky to napisali 😒 .Asi, aby sme to na prve prečitanie ani nepochopili 😠 .Kedže u nas je to povinne.

bambi2
7. mar 2011

@kaja73
@desszi a kto vie ci len ten prevenar a nie aj nieco ine...

Štyri deti vo veku do šesť mesiacov až dva roky zomreli v období 2.-4. marca. K úmrtiam došlo v ten istý deň alebo do troch dní odvtedy, ako boli deti očkované.
za 2 dni 4 deti, v ten isty den alebo do troch dni od ockovania, to je sila?!!!!! a ktovie kolko ich je po tomto datume, ci nahodou nie dalsie deti?!!!! si pripadam ako v nejakom horore!!!!

bambi2
7. mar 2011

@kaja73 ja som to hodila aj na fb... sirte to dalej, poslite maily, nech si ludia precitaju...

kaja73
7. mar 2011

@bambi2 asi ide o dve vakciny-prevenar a daka ACtHib asi na hemofila influenze B.Dve farma firmy su v tom.

bambi2
7. mar 2011

@kaja73 moze byt, ked sa tieto 2 skombinuju, da sa ocakavat len to najhorsie 🙄

denduska
7. mar 2011

@desszi presne to ma napadlo, ze to Japonsko, to su taki chudaci zaostali ze si nevedia take dobre vakciny kupit ako my tu na SK. 🙄 🙄
Hej je to Prevenar a Act-HIB, ale obe su na tom istom principe vyrabane...aj ked ide o rozne firmy. No...to bola nejaka horuca sarza... 😔 😔

Bozeeee a to ja som este nad tym Act hib rozmyslala normalne, lebo u deti nad 1 rok staci jedna davka, no tak skrtaaaam 😀

ju11i
7. mar 2011

@desszi @divoska tak radšej s tým detoxom ešte počkám kým drobec trochu podrastie a potom to určite budem konzultovať s človekom, ktorý sa tomu rozumie 😉

agatka77
7. mar 2011

ahoj holky

dnes jsem u doktorky na čtyřměsíční kontrole odmítla očkování.není s tím vůbec problém, jen po mě chce na netu najít někde nějaké lejstro, nebo formulář, který spolu vyplníme,aby byla zobliga (něco jako:"matka byla poučena všemi riziky spojenými s tím, že odmítne očkovat svoje dítě atd....).nestačí jí jen podepsat do karty, že jsem odmítla.můžete mi prosím poradit, jestli něco takového někde existuje? děkuju moc

a druhá věc, chtěla bych naočkovat samotný tetanus, nevíte, kde by se dala zmíněná monovakcína sehnat?

děkuji moc! omlouvám se,ale nestíhám dočítat celou diskusi, mám dvě dětičky a obě mám doma

sofhia
7. mar 2011

@ju11i hm, ved to ...asi aj ja... toho sa bojim, ze mame 4 mesiace... a kojim, sice mozno by sa dalo cez mlieko.. neviem, skusim si este nastudovat.

ercika
7. mar 2011

@ju11i mne moja homeopatka neodporučila detoxikovať tak malé dieťatko(môj synček má rok).dôvod? Nemá ešte dostatok zásob živín v pečeni . Detox. je vlastne tiež záťaž pre malé telíčko,čiže aj spotreba živín je vyššia.Neviem nakoľko je to pravda,ale vidí sa mi to logické. Ešte som sa jej spýtala na aloe,ale nič konkrétne mi nepovedala 😒

pepa1
7. mar 2011

@tin007 si pisala ze tvoj pediater sa vyjadril ze stacia aj 2 davky hexy na vytvorenie dostat. mnozstva protilatok..nemas o tom podrobnejsie info pripadne z akeho zdroja to ma...by som to rada ukazala mojej dr. sranda keby stacili len 2 davky a to v cechach ockuju 4 davkami, fuj...

tin007
7. mar 2011

@pepa1 zdroj neuviedol, ale ja mam spravu vyrobcu zo stranky EMEA (teraz EMA - Europska agentura pre liekovu politiku), link uz nefunguje, ale posli mi do ip mail a poslem ti pdf subor

petot
7. mar 2011

@agatka77 Stačí lekárke podpísať v zdravotnom zázname "očkovanie sa nevykonalo pre nesúhlas rodiča. Dg. Z.28", dátum, podpis.

cucovia
7. mar 2011

ahojte neockujuci,
dnes som odmietla na rocnej prehliadke tretiu davku hexy, no co vam poviem... asi budem musiet zmenit doktorku 😅 ak by mi vedel niekto poradit niekoho fajn v BA budem vdacna 😉 ta nasa sa mi povyhrazala sudmi, este som nic nepodpisala a uz dvihala telefon, ze ma ide hlasit. necakala som ziadne zazraky z jej reakcie, ale aj tak ma to sklamalo...

dolynkaa
7. mar 2011

ahojte, vidim ze ste tu aj z okresu LV, odmietli ste niektora povinne ockovanie u doktorky Kotruszovej? ta beseda zajtra v LV je odkedy?

desszi
7. mar 2011

@dolynkaa zajtra v Materskom centre od 17.00 hod

boddez
7. mar 2011

Japonsko dočasne zastavilo používanie vakcín amerického výrobcu Pfizer a francúzskej farmaceutickej firmy Sanofi-Aventis, pretože vyšetruje úmrtia štyroch detí očkovaných ich vakcínami.
Firma Pfizer v Japonsku oznámila, že spolupracuje s vyšetrovaním vakcíny Prevenar. USA používajú Prevenar už približne desať rokov, uviedla americká firma.
Spoločnosť Sanofi-Aventis v Japonsku informovala, že jej vakcína ActHIB bola schválená vo Francúzsku v roku 1992 a o rok aj v USA.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5795802/japonsko-zastavilo-...

http://www.sme.sk/c/5795802/japonsko-zastavilo-...

dolynkaa
7. mar 2011

@desszi dakujem, prideme aj manzelom