Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka144
7. jún 2010

@lin18, @stanili, ak mate pocit, ze sa tu deju veci mimo moralky, mimo pravidiel fora, dajte podnet adminovi a hotovo.
Ja osobne by som viacere prispevky oznacila za urazajuce (na oboch stranach, samozrejme), ale asi to admini nesleduju, alebo si povedia, ze ide o tivu diskusiu. Co sa tyka pozvanky na diskusiu, tak ak by som ju dala ja, bolo by to vpohode? Problem bol len ten, ze to dal niekto, kto sa toho zucastnuje alebo kto to organizuje??? A ak bude tema vesmirni lide alebo nejaka ze sekty a podobne, nech si tam ludia davaju odkazy na stretnutia vesmirych lidi. Akoze prepac, ale to uz je jaka zaujatost, vo vsetkom hladat co sa da vytknut. Boli ti aj odkazy na konferenciu ohladne ockovania (prudko proockovaciu). (Ak ked z negativynmi komenarmi). Ale Ty ako ucastnik debaty tu mozes dat linky aj na ine pro-ockovacie veci, ak chces.

A inak, myslim, ze vynimocne (niekedy oproti inym temam) sa tu drzi (drzala donedavna) tematicka linia dana zakladatelkou temy. Takze ak mate problem s nazvom temy, obratte sa na adminov, ktori ju premenovali (ako som uz vysvetlovala), ale precitajte si prvy prispevok, ak uz mate pocit, ze ste v mensine...

Vsetkym prajem zdrave deticky.

lin18
7. jún 2010

ivko nejde přece o název tématu...jde o to, že se tu propaguje něco co je v rozporu s platnou legislativou.
A také o to, že pánové tuto stránku využívají jako propagační brožuru svých organizací. A bohužel jsou tu maminky, které se nechají ovlivnit...i když já osobně nechápu jak někdo může věřit názoru anonymního internetového uživatele více než názorům svého pediatra. Trošku mi to připomíná situace z kyber seznamek kde si každý píše s krásným mladým a okouzlujícím...no u počítače většinou sedí starý ošklivý a hloupý 😀 (to je jen nadsázka než mě zase někdo označí za tupou s kuřecím mozkem)

dzio2
7. jún 2010

dakujem vam za odpovede ,urcite vyhladam , homeopata

tean
7. jún 2010

@lin18
Co je v rozpore s legislativou ? Na Slovensku je momentalne v platnosti vyhlaska, ktora je v rozpore s Dohovorom o ludskych pravach (cl.6) a v rozpore s ustavou Slovenskej republiky.
Takze co je s cim v rozpore ? Ako som uz pisal predtym, viacej citaj, potom pis.

veronikapp
7. jún 2010

ja sa ,,len,, neviem rozhodnúť, či dať MMR...teda do nástupu do škôlky určite nie, tak neviem, či pre moju nerozhodnos´t, ktorú mi tu už pár ľudí vytklo, ešte smiem ,,vstúpiť,, do tejto zaujímavej témy (aj ke´d posledné dni sa tu dejú čudné veci 😕 ) ale nič v zlom, nadávať niekomu cez net do chudiniek s kuracím mozgom, len preto, že ten druhý (alebo druhá) má iný názor, je čo?

petot
7. jún 2010

@dzio2: Je viacero mechanizmov, ako očkovanie môže zasiahnuť nervový systém. Popri už spomínaných neurotoxínoch a excitotoxickom vybudení imunitného systému, ktorékoľvek očkovanie môže spôsobiť encefalitídu (opuch mozgu) rôznej intenzity - môže byť aj celkom nebadaná, ale môže aj tak zanechať viac či menej viditeľné škody.

lin18
7. jún 2010

tean ...totéž bych mohla napsat já tobě. Už jsem tu také psala, že nežiji na Slovensku a v ČR je očkování povinné.

molka
7. jún 2010

lin, vďaka týmto anonymným internetovým užívateľom som sa dozvedela, že vakcína MMR je kultivovaná na ľudskom embryu, máš to aj v letáku, ale je to tak šikovne napísané, že to bežný človek ani nezistí. Dokonca ani moja pediatrička to nevedela, až keď som ju na to upozornila ja. Takže ja považujem za rovnako naivné slepo veriť pediatrom, pretože ani oni nie sú vševedúci.
Je už dosť hodín a nechce sa mi hľadať link na príbalový leták Priorixu, ale je to tam, overila som si to.
Naozaj si myslíš, že sme tu tak hlúpe a naivné, že prestaneme svoje deti očkovať len preto, že sme si čosi prečítali na internete v diskusii??? Myslíš si, že mňa baví už niekoľko mesiacov riešiť otázku, či očkovať alebo nie MMR? Že sa mi chce neustále chodiť na hygienu a vysvetľovať, prečo práve túto vakcínu odmietam, prečo mám osobné a morálne zábrany dať pichnúť vakcínu, ktorá bola vyrobená v rozpore s mojimi morálnymi zásadami? Naozaj ma to nebaví!
Ale nemôžem inak. Práve preto, že sa považujem za zodpovedného rodiča, ktorý neurobí ako somárik všetko, čo mu lekári navrhnú. Polovicu života som strávila v nemocniciach, takže veľmi dobre poznám, ako sa lekári dokážu mýliť. Aj v mojom prípade sa často pomýlili, ale nikdy nepovedali ani pardón, pretože tým by si priznali svoj omyl. Ja som tá, ktorá musí ich zlé rozhodnutia nakoniec znášať a trpieť kvôli tomu už celý život, ale mám možnosť nedopustiť, aby som to stalo aj mojim deťom a urobím pre to všetko, aj za cenu porušenia zákona. Nepotrebujem sa tu s nikým hádať a dokazovať si, kto má pravdu. Chcem len jedno - mať zdravé deti a preto robím to, čo považujem za najlepšie.

tynushqa
7. jún 2010

škoda že tu nie je take niečo ako na facebook-u, líbi se mi 🙂 inak by som to označila k molkinemu príspevku 😀

tean
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
7. jún 2010

molka...bohužel ne všichni rodiče jsou tak zodpovědní jako ty. A riziko této diskuse a rgumentů proti očkování, které jsou tu předkládány jako jediné možné je v tom, že někdo neznalý věci a snadno ovlivnitelný podlehne a svoje dítě očkovat nedá aniž by znal možná rizika takového kroku. Ty se tu totiž jaksi nezveřejňují. A když se o to snažím já a pár dalších holek tak jsme uráženy, napadány. Je snad tohle svoboda projevu, o kterou se tu bojuje?
Zdravé děti chceme mít všechny....a já dávám očkovat protože chci mít zdravé a živé dítě. Nikdy bych si neodpustila, že by kvůli 1% riziku následků mohlo moje dítě bez očkování třeba umřít.

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divoska
7. jún 2010

a stale vsetci len a len utocime, chuda mensina. hruuuza toto, mali by sme sa nad sebou seriozne zamysliet.
inak mam silny pocit ze praveze ty lin povazujes ine zeny za truby ked si myslis ze toto je priestor kde sa niekto o ockovanie/neockovani vlastnej krvi da ovplyvnit lahko ako pri nakupe zubnej pasty alebo najnovsieho prostriedku na chudnutie /ktory pochopitelne zarucene funguje/.
zelam vam dobru noc

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
molka
7. jún 2010

tean, ale v skutočnosti je to tak, že ak nezaočkuješ, tak sa dopúšťaš priestupku a hrozí Ti pokuta. Takže je jedno, čo je s čím v rozpore, pochybujem, že to obstojí pred súdom. Ja by som na to určite nemala odvahu, ťahať sa po súdoch.

lin18
7. jún 2010

divoska jak jsem právě zjistila na tématu o vit. C bohužel spousta lidí se dá ovlivnit k čemukoli jen na základě internetu...a to i k naprostým nesmyslům....
i tobě dobrou

ivka144
7. jún 2010

Ano, to je pravda, zakladatelka temy uz asi musela zakliknut, ze zverejnit asj na ceskom fore.
Kazdopadne nemyslim, ze mate taku odlisnu legislativu. Zrejme by to iste platilo aj u Vas.

A to, co sa propaguje je v rozpore s platnou legislativou? A ked sa niekto bavi o tom, ze by mali zvysit rodicovsky priplatok, to je OK? (OK, troska blby priklad) Ale ak niekto poukazuje na neopravnenost pravneho stavu v state alebo sa informuje, aky presne ten stav je a pripadne ako to obist, to je podla mna vpohode a urcite by sa napr. v paragrafoch nasli aj ine podobne temy (myslim z tohto pravneho pohladu, nie obsahovaho). Myslim, ze tam sa v kazdej druhej teme ludia rozculuju nad zakonmi alebo nad vykonavanim prava alebo nad vykladom a pod.
A opakujem znova, nemyslim, ze tu niekto navadza niekoho, aby urobil priestupok. To ak pamatam, sa nestalo. A este skor opacne, mamicky zaujima, ako neockovat tak, aby NEprekrocili zakon. (Povedzme podobne teme, ze ako si zvysit matersku, legalne, myslim, ze prave taka temy tiez je).

A ta propaganda vlastnych organizacii..., to mi pride, ako keby niekde v teme, kde sa mamicky bavia o tom, ze ktora skolka v BA ma aj anglictinu, hodi mamicka link na nejaku skolku. Je pravda, ze sa nemozu davat kontaktne udaje firiem, ale to by si musela chapat, aky ucel ma firma a aky organizacia.
Ked tu (teda v zodpovedajucej teme na MK) niekto hodi link na zdraveprsia sk, kampan ohladom rakoviny prsnika, tak je to OK? A ked to hodi niekto, kto tu stranku adminuje, je to OK? A ked niekto, kto tu akciu spoluorganizuje, je to OK?

Ako hovorim, ak mas problem, postazuj sa adminom. Ak to zavru, budeme sa musiet s tym zmierit, alebo bojovat alebo neviem.
A ak mas problem s tym, ze nejaka matka je nekriticky ovplyvnitelna, to je v uplne uplne kazdej teme. O vyzive. O paragrafoch. O HAK, o kozmetike, o ekzemoch a alergiach a kadecom.
Presne to je ta hranica. Ze to, co je mensinove, je alternativne a demokracia je pripustenie tychto myslienok do fora, kym to neprekracuje tie taxativne vymenovane veci zo zakona, myslim, ze nemoze podporovat rasovu neznasanlivost, a neviem ake su tam vsetky. (Nie som pravnik, len sa mi tak zda)

tean
7. jún 2010

@molka
takze trocha teorie.
Ustava je najvyssia pravna norma.
nizsie su medzinarodne zmluvy.
este nizsie su zakony.
Potom vyhlasky.
Ak je nizsia pravna norma v rozpore s vyssou, sudy VZDY rozhoduju podla vyssej pravnej normy.
Cize ak ti nejaky trapny RUVZ bude chciet udelit pokutu, sudnou cestou vzdy vyhras.
Ak neveris, zajdi si na pokec s pravnikom, on ti potvrdi to iste.
To co sa snazi iniciativa docielit okrem ineho je aj pravne zosuladit tento bordel. Vyjadroval sa k tomu aj ustavny pravnik 30.4.2010 na JOJke v hlavnych spravach a ten taktiez potvrdil, ze je to protiustavne (ta vyhlaska).

ivka144
7. jún 2010

Molka - pocula som pravny nazor, ze aj ked odmietnes, nemozu ti dat pokutu (s tym sa nestotoznujem, aj ked som laik)
Ale stotoznujem sa s nazorom, ze ak odsuvam zaockovanie, nedopustam sa priestupku, podla mna je to pomerne zjavne zo zakona (aj ked co je zjavne vobec z tych nasich zakonov) a je to podporene viacerymi pravnymi nazormi.

Lin - teba vazne zaujima dobro vsetkych, kto sa da kym a cim a na co ovplyvnit. A inak cecko je presne podobna tema ako toto, podobni ludia a podobne argumenty a protiargumenty. Ale vacsina proti-ludi si knihu o megaskorbickej liecbe neprecitala a ani pouzitie vit. c v trochu vyssych davkach nedskusala.
Ale to tak byva. My ludia sme dost hlupi, myslim teda ako celok, nemyslim teraz jednotlivcov. Poznam ludi, ktorym neskutocne, ale naozaj zazracne pomohla liecba dychanim (samozrejme, ze u nas je to prudka alternativa, v rusku na to maju aj kliniky napriklad), a to na take vazne stavy astmy, ze som ani nevedela, ze sa s astmou da tak daleko dojst. Ale bud si vacsina povie, ze je to hovadina, ze to pomoct nemohlo (to je najvyssi stupen zaslepenia), alebo aj ked pripusta, ze to pomoct danym ludom mohlo, nepovazuju to za hodne vyskusania a uz takmer vobec nie niekto, kto astmu nema ale ma mienkotvornu silu (media, lekari, vedci a pod.). A tak je to z mnohyyyymi alternativami.
Inak sa mi pacia dva vyroky, uz neviem, kto ich povedal, ale:
1. Kazda nova dobra myslienka je na zaciatku mensinova.
2. To, co si mysli vacsina zvycajne nebyva pravdou.

No a este raz by som chcela zdoraznit, naozaj bez zlosti, ze ak mate problem s diskusiou alebo diskutujucimi, obratte sa na adminov. Ak mate zaujem nadalej diskutovat a argumentovat, kludne tak robte, aj ked myslim, ze je to nekonstruktivne. A ak Vam ide o to, aby ste upozornili citatelky, ze dvaja maniaci podporovany dalsim maniakom a par maniackami ich chce zmanipulovat, tak mam pre vas dva odkazy: 1. Nebojte sa, pravidelne sa tu objavuju nove a nove pro-ockovacie mamicky, ktore nenechaju nas anti-ockovacov v nasej hluposti driemat. 2. Cudujem sa, ze Vas to az tak tazi..., ale okrem ineho si myslim, ze tato konfrontacna debata za posledne dni neprispela k prerodu ziadneho nazoru (len moj tip), ze tych, co mali tendenciu neverit ockovaniu utuzila v tomto presvedceni a tych pro-ockovacich zase v ich nazore.
A urcite vas nebudem vystvavat z debaty, aby ste to takto nebrali, len proste si vsimnite, ze potom sa tu troska straca to, co tu malo byt na pomoc ockoskeptikom/-ckam, pre ktorych bola tema zalozena. A prosim Vas, berte to normalne, dufam, ze ste si vsimli, ze nemam zaujem ani urazat, ani ponizovat, ani si tu dokazovat silu alebo tesit ego alebo ja neviem co este. D.

ivka144
7. jún 2010

Tean, ja sa len obavam, aby snaha o zosuladenie nepriniesla pre nas len nieco horsie... Vies ako to myslim.

ivka144
7. jún 2010

No a aby som prispela k navratu debaty do starych kolaji...
Neviete niekto, aky je vlastne vztah medzi doktormi a UVZ (RUVZ)? Teda myslim oficialne. Co mozu diktovat, co pozadovat, co je zavazne a pod. Lebo uz viackrat som pocula, ze "toto a toto sa uz ako kontraindikacia neuznava" ak vysledok tlaku z RUVZ na doktorov. Jak neuznava, ked je to v pribalovom letaku? (Napriklad sa pytam aj preto, ze MMR planujem vyargumentovat alergiou na vajce.)
A este by ma zaujimalo, myslim, ze niekto to tu z vas spominal, bud manof alebo tean, ze ak by ma niekedy predvolali na RUVZ (kvoli hexe), je nieco zle na tom, ked skonci pojednavanie s tym, ze ockovanie este zvazim? Chapem, ze to moze znamenat to, ze ma mozu znova predvolat na RUVZ, ale inak? Ak by mi ten prvykrat pokutu nedali, tak je to jedno, nie? (Okrem straty casu a energie) Ja totiz ASI neplanujem odmietnut hexu, len ju oficialne odsunut. (Inak zaujimave o tom hovorit vo beku 2 a tristvrte roka maleho, nie? Ale este nikto nic doteraz, v karte nic, doktorka obcas spomenie, ze to treba doriesit, ale sama preto nic neurobila (nestazujem sa) a urady tiez nic) Vdaka.

maja22
8. jún 2010

Ahojte, zasa všetko nestíham čítať, registrujem, že nejakú spory sú tu, ale chcem sa podeliť, ako sme dopadli my. Po rôznych krvných vyšetreniach, ktoré malému robili minulý týždeň a všetky boli ok, a po viacerých upozorneniach dr., že už bude podávať správu a očkovaniach a že sme "po termíne" som sa rozhodla, že Tomáška dám zaočkovať (3. hexa a prevenar)a dúfala som, že to prejde len s mierne zvýšenou teplotou ako doteraz. Očkovali ho v piatok, večer vystúpila teplota nad 39 stupňov a držala sa tam do soboty rána, nie a nie ju zraziť dole... Podarilo sa to až v sobotu okolo obeda. Dr. povedala, že s takouto reakciou sa už dávno nestretla. (Aj ja poznám mamu, čo jej deti ani zvýšenú teplotu nemali, nieto ešte horúčku, asi odolný organizmus...) Zvýšená teplota ho držala v miernej podobe aj v nedeľu, dnes som nemerala, ale už nie je na dotyk rozpálený. Horšie je, že začína kašľať 😒 Nie často, ale keď už, tak to ide riadne "zhlboka" 😒 Teraz neviem, či to z tej vakcíny, alebo mi ho ofúklo, keď spal vonku v kočíku a spotil sa... ☹ No úplne ma dorazila moja mamina, keď som jej v sobotu volala, že malý horúčkuje - vraj som mu to svojimi obavami a strachom z vakcín privolala 😖 😠 Nechápem, ako toto môže povedať taká rozumná a inteligentná žena 😠 Pre mňa to bol akoby úder pod pás... ☹

manof
8. jún 2010

@lin18
".i když já osobně nechápu jak někdo může věřit názoru anonymního internetového uživatele více než názorům svého pediatra"

Písal som predsa, že nechcem aby niekto VERIL mne či @petot ovi, ale aby si overoval fakty, a to, čo nemá overené považoval za informácie, ktorých pravdivosťou si nemôže byť istý. Celý sektársko-autoritársky princíp úplného odovzdania sa na milosť či nemilosť lekárovi alebo komukoľvek inému za súčasného vypnutia kritického rozumu som tu už niekoľko-krát odsúdil, len @lin18 to asi stále nechápe.

Ľudkovia, prosím Vás, neverte ani mne ani nikomu inému (a obzvlášť nie pediatrovi, ktorý očkuje choré dieťa), ale sami rozmýšľajte, hľadajte súvislosti, overujte si pravdivosť informácií, rozširujte si vedomosti a konfrontujte názory za i proti povinnému očkovaniu.

Inak nie ste slobodní, ale necháte sa vodiť za nos jednou či druhou (extrémnou) stranou a ani jedno z toho nie je dobré.

Niet nad názor, ktorý si utvorí človek sám - slobodne, vedome a zodpovedne. Preberať bezmyšlienkovite názory iných je duševná (alebo že by duchovná?) lenivosť, ktorá sa každému skôr či neskôr vypomstí.

A keď už sme pri tom: nie je hanbou nemať na niečo názor, ak sa necítite byť o danej veci dostatočne informovaní. Nie je hanbou ani neprikloniť sa na tú či onú stranu. Nie je hanbou ani prikloniť sa na tú či onú stranu, ak má človek dobré dôvody a je si ich plne vedomý.

Všetci ste sami zodpovední za svoje rozhodnutia, nie je za ne zodpovedná ani @lin18 ani ja či @petot
Vaša je sloboda, vaša je i zodpovednosť. Rozhodujte sa, prosím, slobodne, uvedomelo a zodpovedne - nie na základe oddanosti autorite, či už by bola z pro- alebo proti-očkovacieho tábora.

manof
8. jún 2010

@lin18
Aj v ČR je očkovacia legislatíva v rozpore s tým istým Dohovorom a taktiež s Ústavou ČR.

A pokiaľ viem, povinné očkovanie sa práve rieši na Ústavnom súde ČR. Tak ďaleko ešte my nie sme.

manof
8. jún 2010

@lin18
"A riziko této diskuse a rgumentů proti očkování, které jsou tu předkládány jako jediné možné je v tom, že někdo neznalý věci a snadno ovlivnitelný podlehne a svoje dítě očkovat nedá aniž by znal možná rizika takového kroku."

Takže podľa Teba je najlepšie zrušiť všetky slobody, pretože by sa mohol nájsť niekto, kto je ľahko manipulovateľný a dopadlo by to s ním zle? Je úplne jedno, či sa bavíme o očkovaní alebo o čomkoľvek inom, lebo toto je univerzálny princíp.

"Ty [rizika neočkování] se tu totiž jaksi nezveřejňují. A když se o to snažím já a pár dalších holek tak jsme uráženy, napadány."

Ale v poriadku, zverejňuj, ale nie takým spôsobom, že nám šplechneš do tváre, že sme všetci nezodpovední zločinci a že úmyselne ohrozujeme život Tvojho dieťaťa tým, že nedávame naše deti očkovať. To sa potom nediv, že podobne prudká reakcia príde aj z druhej strany.

Samozrejme, keď zverejníš svoje stanovisko alebo informácie tohto druhu, je úplne v poriadku, keď to druhá strana komentuje a nevidím dôvod sa kvôli tomu pajediť. Je to slobodná súťaž argumentov, resp. dopĺňanie B k A alebo inak povedané - poukázanie aj na druhú stranu mince. Lenže to vyžaduje slobodné myslenie a toleranciu k iným názorom než má človek sám, čo očividne nie je niečo, čo by bolo každému v tomto fóre vlastné.

manof
8. jún 2010

@molka
"tean, ale v skutočnosti je to tak, že ak nezaočkuješ, tak sa dopúšťaš priestupku a hrozí Ti pokuta. Takže je jedno, čo je s čím v rozpore, pochybujem, že to obstojí pred súdom. Ja by som na to určite nemala odvahu, ťahať sa po súdoch."

Áno, dopúšťaš sa priestupku podľa zákona a vyhlášky, ktoré sú
1. protiústavné
2. v rozpore s medzinárodnou zmluvou, ktorou je SR viazaná

Ako ústava, tak medzinárodná zmluva majú prednosť pred zákonmi a vyhláškami, takže ten hlúpy zákon a tá hlúpa vyhláška ako keby neboli...