Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
5. apr 2012

@laguardia
napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com
na koňa citlivé údaje zásadne nepíšem.

jambriska
5. apr 2012

Ja si myslim, ze povinne ockovania nam zachranuju deti a pomahaju sa im dozit dospelosti. Ved kedysi bolo bezne, ze matka porodila ja neviem, desat deti, ale dospelosti sa nedozili vsetky... Ja viem, vela sa hovori o vedlajsich ucinkoch, ale nie som lekar, aby som tomu rozumela. Co sa tyka reakcii na ockovania, ani tie sme nemali. Niekde som tu citala, ze boli horucky, museli davat nurofen,... My sme nemali ani to.

didulka85
5. apr 2012

@heimdalls nakoniec to ani nebudu bio alebo im niekto kontaminoval krmivo pre sliepky. Vobec by ma to neprekvapovalo.
Ak ta to tak trapi, tak ja kupujem slovenske bio vajcia a polotovary kde by mohlo byt take vajce nekupujem.

petot
5. apr 2012

@jambriska Myslieť si to môžeš, ale pravda to nie je. Infekčné ochorenia boli na dlhodobom ústupe dávno pred zavedením plošného očkovania. Prežitie detí sa zlepšilo vtedy, keď sa odstránil hlad, zlepšilo bývanie a dostupnosť čistej vody. Vidno to aj na deťoch z Afriky, ktoré sú zaočkované horom-dolom niekoľkokrát, ale zomierajú na banálne ochorenia, lebo podvyživený organizmus nevie bojovať.

eaka
5. apr 2012

@jambriska super, že si myslíš...ešte povedz, že na základe čoho... 😉

ercika
5. apr 2012

šťastná to žienka.

luthien.k
5. apr 2012

Prozradí mi někdo, jaký je momentálně právní stav věci neočkování v ČR? Vím, že jste tu více zaměřeni na SR, ale třeba někdo ví... Měly být nějaké změny, ale netuším, co proběhlo a co ne, nezvládám to sledovat...

tamix
5. apr 2012

@jambriska predpokladám, že si sa nestretla s lekármi, ktorí by boli proti očkovaniu a tak máš len samé pozitívne informácie. Ja som bola tiež najprv presvedčená o geniálnosti očkovania, ale mala som aj možnosť sa rozprávať s lekármi (neurológ, pediater, očná lekárka), ktorí mi otvorili oči a upozornili ma na túto problematiku. Asi som mala len šťastie (alebo nešťastie), že som sa zhovárala aj s lekármi, ktorí očkovanie neuznávajú a sú presvedčení o ich negatívnych účinkoch na rozvoj bábätiek.

olivova
5. apr 2012

@jambriska - kedysi neexistovala taka cistota - respektive hygiena....Ja osobne by som sa urcite neumyvala kazdy den, keby som mala ist po vodu do studne neviemkolko m od domu v treskucej zime.....To nehovorim, co robili s vykalmi - pekne povedane...napr.
Inak by som upozornila - okrem ockovacich latok aj napriklad na uplne bezne lieky, ktore lekar predpise, pripadne v odbornej ambulancii doda....CITAT!!! urcite. Je neskutocne, ze 4-rocnemu dietatu surovo hodia lieky a vo vedlajsich ucinkoch - citujem -nepokoj, chvenie ruk, depresia, agresivne spravanie, podrazdenost, bolest klbov, samovrazedne myslienky a pokusy.......atd....Ja som hotova. Najlepsie na tom je, ze PRE ISTOTU, kym budu vysledky.....Jasne, ze nic z toho nedostane...Ale ide tu o doveru...Ja som vcerajsim dnom prestala verit akemukolvek cloveku s titulom mudr....co je moc, je moc.....clovek aby sam dostudoval danu problematiku okrem svojej prace a oni dostavali nehorazne peniaze za "robenie pokusnych kralikov"... Musim sa niekde vyzalovat, som taka nahnevana....

miliharmi
5. apr 2012

@olivova
Na téma nežádoucích účinků léků a jejich nezodpovědného podávání jsem nedávno viděla film, který nemohu dostat z mysli, protože se v něm dělo hodně věcí, které jsem sama s dítětem zažila.
Kdo by se chtěl podívat http://www.uloz.to/xDUbfHb/predevsim-nikomu-neu......

tamix
5. apr 2012

@olivova Aj naša malá dostala také ATB, že spôsobujú nedokončenie srdca, aritmiu u každého desiateho človeka, čo si myslím, že je dosť častý vedľajší účinok A pritom malá bola ako dvojtýždňové bábo operovaná na srdiečko. Jasné, že sme to nedali a prežili sme aj bez ATB. Len ako môže lekár predpísať taký liek, keď dobre vie, že malá bola operovaná. A ako píšeš, ozaj sme pokusné králiky, na ktorých sa ešte aj dobre zarába. ☹

sirael
5. apr 2012

Chcem sa vas spytat, ci nemate niekto skusenost (nakolko vacsina z nas tu je taka, ze odmieta ockovanie po neziaducich ucinkoch po ockovani), ze po ockovani 3 HEXA babatku opluchlo miesto vpichu a zacervenalo sa? Co na to moze pomoct? A tiez sa spytam, je mozne dostat najprv 3 Hexa vakcinu az po ockovani MMR? (Ide o kamaratku tu z MK a maly ma po tretej davke Hexa takuto reakciu)

zaockujte_aj_slnko
5. apr 2012

@olivova
pravdu povediac ja verim jedinej mudr. a ta sama ziadne lieky nedoporucuje... zbytku lekarov neverim jedine slovo...
aj ked treba uznat ze niekedy su lieky dobra vec, ale tych pripadov je podla mna tak 1 z 10 kedy su lieky vhodne a ucelne nasadene, zbytok je len bohapusta posrata komercia..

ivetka007
5. apr 2012

@tamix - myslím, že si mala šťastie, že si stretla lekárov (!), ktorí nedoporučujú očkovanie. Medzi nimi dokonca pediater. Mne moja lekárka-pediatrička povedala, že nepozná žiadneho pediatra, ktorý očkovanie nedoporučuje.

marianne
5. apr 2012

zdravim vsetkych, dnes nam prislo predvolanie na ockovanie proti tetanu a zaskrtu.dcera ma onedlho 5rokov a vsetky povinne ockovania. vie mi niekto objasnit naco treba znova ockovat,ked proti zaskrtu a tetanu uz ockovana bola?co to moze spravit s jej organizmom?niekde som citala,ze to funguje ako booster.totiz zvazujem ze ju ockovat uz nedam...

eaka
5. apr 2012

@tamix dúfam, že si ich tomu doktorovi oplieskala o hlavu!!

anet7
5. apr 2012

Ahojte! Su tu nejake mamicky,ktore rodili v r. 2011 v BA? Informovali vas v porodnici v ramci vizity dokladne o vsetkych vysetreniach,,ktore budu vasmu dietatu v porodnici robit - vratane ockovania, poucili vas aj o rizikach tohto ockovania a podpisovali ste informovany suhlas s ockovanim pred samotnym zaockovanim dietata? Alebo ste podpisovali iba vstupne papiere na prijme a potom az prepustacie spravy pri odchode?

eaka
5. apr 2012

@marianne má onedlho päť rokov? to je očkovanie "v šiestom roku života", teda kľudne až pred 6.narodeninami... a dovtedy získať všetky potrebné info podrobným štúdiom 😉

marianne
5. apr 2012

@eaka ano 5rokov,nechapem preco nas teda volaju uz teraz.nieco sa pomenilo v ockovscom kalendari?

eaka
5. apr 2012

@marianne no ja to nechápem tiež, o žiadnych takých zmenách neviem... namiesto toho, aby očkovali v posledný deň šiesteho roka, tak otravujú už 5ročné deti, zavolaj Dr. že na to očkovanie máte ešte rok času, tak nech sa neponáhľa, že Vy to skôr ako pred šiestymi narodeninami nedáte. To nie je žiadne odmietnutie, stále ste v časovom limite podľa vyhlášky... a pred tými narodeninami už budeš vedieť, čo a ako, či to chceš alebo nechceš dať a prečo..

lucula73
5. apr 2012

@marianne ahoj,akurát dnes som stretla kamošku,šla od doktora,že boli na očkovaní,malá mala v januári 5 rokov a očkovanie prekladali kvoli chorobám aže už doktor súril a zúril 😝
nechápem tiež,prečo to takto robia,však o rok by úplne stačilo....ale najlepšie vobec... ☹

zaockujte_aj_slnko
5. apr 2012

@marianne
panze boze ved sa BRAN!!!.........napis tej kravicke lekarke doporuceny list kde si jasne stanovis ZE TA NEMA OTRAVOVAT A OBTAZOVAT ohladom veci ze to inak postupujes na okresny sud so zalobou pre neopravnene otravovanie.

nedaj si so sebou zametat ako s handrou!!!!!!!!

obycajny pediater nema ZIADNE VACSIE PRAVA ako ktorykolvek iny clovek.......... tie prava mu pripises iba ty ze ta ma pravo buzerovat a otravovat a obtazovat a hodnotit a podobne blbosti

zaockujte_aj_slnko
5. apr 2012

ja som si jasne stanovil PISOMNE pravidla o akomkolvek otravovani ohladom ockovania lekarkou a inymi smejdami, a MAM POKOJ SVATY.

zaockujte_aj_slnko
5. apr 2012

@lucula73
ked sa nechali zmanipulovat tak im treba........... je to ICH DIETA A ICH PRAVA.......nie nejaky lekarik nema ziadne prava na ich dieta a nema ziadne prava vobec......

nechali sa zmanipulvoat, tak im treba

eaka
5. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko ale to je blbosť, že tak im treba, na čo hneď také silné slová.. veď kto z očkujúcich rodičov má o očkovaní nejaké bližšie informácie? bude to dosť malé percento! proste ich Dr. predvolal, tak si mysleli, že musia, také je rozšírené vnímanie... áno, malo by sa zmeniť, ale aké tak im treba, čo sme v škôlke??

manof
6. apr 2012

Ďalšia petícia za záchranu Internetu:

cca 100 amerických kongresmanov zase hľadá spôsob ako mať pod kontrolou všetku komunikáciu na internete:
http://www.avaaz.org/en/stop_cispa/?cCStWab

tamix
6. apr 2012

@ivetka007 Aj ja si myslím, že som mala šťastie. A dokonca som stretla dvoch pediatrov. Jeden z nich je už 80ročný pán, a keď sa naša narodila, tak hovoril, že je úplne presvedčený, že jeho vtedy 10ročná vnučka má celoživotné zdravotné problémy v dôsledku očkovania. A našej neurologičke dcéra mala ešte rok po MMRke problémy, a to ju dala zaočkovať až ako dvojročnú. A to sa ich pediatrička, vraj dobrá známa, vyhrážala matke, že ju udá, ak si nepríde v priebehu týždňa dať dcéru zaočkovať.

tamix
6. apr 2012

@eaka 😉 Neoplieskala, ale ani som jej nepovedala, že sme jej ich nedali. Aj keď by som jej najradšej bola povedala, že sme ich nedávali, ale načo zbytočne dráždiť.

prevenar
6. apr 2012

@marianne ja ti to viem vysvetlit 🙂 sluzi to na to aby sa cez "povinne" ockovania vykradal statny rozpocet a aby tvojmu dietatu znicili zdravie, aby ho potom dalsimi liekmi ktore ti radi predaju mohli udrzovat pri zivote. jednoduche a financne velmi vynosne. budu radi, ked sa na tom zucastnis 🙂

prevenar
6. apr 2012

@manof to iste sa deje v anglicku .. je len otazkou casu (dufam,ze kratkeho) ked si aj masi vsimnu,ze sa nastavuju parametre a prostriedky pre buducnost a to centralnu celosvetovu vladu kde nebude existovat nic ine okrem absolutnej kontroly uplne vsetkeho. . OSN - NWO kazdy to nazyva inak.