Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
22. máj 2012

@peha81
@zaockujteajslnko

hehe,, zatial kym som to pisal , slnko napisal to iste 🙂 ..lenze rychlejsie , kedze pisal menej 😝

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@prevenar
ved to pisem nad tym............proste odvolat ten papier odmietnutia..........s tym asi nepocitaju...........oni si myslia ze budes na tom podpise trvat a hadat sa argumentami (ktore im budu pravne uprdele)

odvolat co si podpisala, to je najlepsia rada....... hned

prevenar
22. máj 2012

@zaockujteajslnko ved pisem ze to pises 😀 sme to pisali naraz 🙂

peha81
22. máj 2012

@zaockujteajslnko
@prevenar studujem studujem,,,,chce to cas,,,,,ja krava blba sak to som vedela ze nic nepodpisovat,,,ale som naletela nasej dr.,,v podstate je to mamina znama,,tvarila sa ako neviniatko 😠 idem citat,,,ked nieco nepochopim obratim sa na vas 😉 a skusim posunut ten termin,,,mimochodom mam ist aj za nasou dr. a vypytat si kartu ze co tam mame vsetko poznacené??

zaockujteajslnko
22. máj 2012

ak odvolad odmietnutie ockovania, RUVZ dalej s tym nic nema, a vrati sa to lekarke........ma tam dieta neockovane a rodicov (nasrdenych).............vypovedaj lekarke zmluvu o poskytovani starostlivosti a oznam ju na urad ochranu osobnych udajov a daj ju preverit zdravotnej poistovni pre dovodne podozrenie z podvodov v uctovani ukonov poistenia na svojom dietati.........atd. danove, zivnostensky urad, hasici, bozp......proste napis na nu udania kam mozes, nech si jej to tam preveria ci kona podla zakonov !!!!!!!!....... proste jej narob problemy ake mozes..............

svina udavacska nech si skusi co to je bavit sa s uradami na vlastnej kozi........

monikamajova
22. máj 2012

@monky978 dakujem 🙂 budem rada 🙂
@zaockujteajslnko neviem,ja to momentálne neriešim a ani sa tým nezaoberám..pomôž si človeče aj pánboh ti pomôže..podstatné je či tomu veríš..a ak to má niekomu pomôcť-budiš-ja to neodsudzujem,ako vidíš koľko ľudí,toľko chutí-myslím tých 800 smerov 😉
vieš čo mi raz povedal 1 ženský lekár? ak by vám liečiteľ povedal,že natierajte si brucho kravským hov..,tak ak vám to má pomôcť,prečo nie? tak som sa zasmiala 😀 a vieš,že moja prastarká mi raz o takejto "metode" rozprávala??
dožila sa skoro 90 a že na dedine to tak robili kedysi a to bolo H.. z inej trávy ako je teraz 🙂
ja ako vidíš tiež teraz "skúšam" čo sa dá a dúfam,že sa náš pes vylieči,iné mi neostáva a verím tomu,že "dotyky liečia" preto sa máme minimálne 4x denne postískať 🙂

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@peha81
dalej bolo by dobre, keby pan manzel dal jasne najavo pani udavacke mudr. ze "ma problem"!!! ........ cize moze ratat s psychickym terorom v ramci zakonov (pan manzel sa urcite vynajde ako zneprijemnit zivot) a kadejakymi nestastnymi nahodami, ktore su proste nahody.....

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@peha81
najdi ten papier co ste podpisali alebo z akeho to je dna, a proste to odvolaj!!!............neposuvaj len termin, to ti velmi nepomoze, ale odvolaj sucasne aj to vyhlasenie, aj ty aj manzel, ak ste to podpisali spolu.....

prevenar
22. máj 2012

@peha81 jo, v klamani su lekari jednotky ..ci to robia umyselne, alebo z nezaujmu o pacienta ktory ich si ich plati ^^ . su to uplny pravnicky analfabeti a absolutne netusia nic o zakonoch ktore by mali poznat naspamat , lebo vymedzuju medze ich vlastneho fungovania v ramci vlastnej profesie.

im staci ,ze im niekto z RUVZ alebo komory "povie"a oni to okamzite realizuju , ako keby to bola ustava tejto krajiny , hlavne aby mali oni "pokoj" je to smutne, ale je to tak .

za nezakonne prezradenie osobnych udajov hrozi lekarke pokuta do vysky 30 000eur a tym padom,ze RUVZ by ziskalo tieto udaje nezakonne je sanca ,ze cele konanie by bolo koli tomu zrusene .. lenze v tvojom pripade si im vydala svoje osobne udaje sama a dobrovolne ...a este si sa aj dobrovolne priznala k priestupku ... cize .... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

fakt by som sa zameral na to ,ze zrusit svoje rozhodnutie neockovat a potom zacat od zaciatku. horsie je , ze uz budu mat tvoje udaje v databaze, takze neviem ci sa nasledne bude dat operovat, ze tvoje udaje ziskali nezakonne od lekarky ^^ ..trosku zbytocne si si navarila. no.

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@prevenar
asi spravne konanie nezacnu, alebo zastavia, alebo zrusia..... lebo nebude dovod, priestupok neockvoania sa sice "mozno" stal, ale uz nepokracuje, cize pokuta by nemala byt.... podla mojho nazoru....... a dalej zmenit lekarku (tato udava) a hrat mrtveho chrobaka..... nic novej nepodpisovat, a uplne sa teme ockovanie vyhybat a vobec na tu temu s nou nediskutovat, uplne hrat hlucheho a slepeho...

peha81
22. máj 2012

napísali ..navrhovana výska pokuty za priestupok podla par. 56 ods. 1 pism. k) zakona č. 355/2007 Z.z o ochrane a podpore a rozvoji verejneho zdravia...je 188e 😖

zaockujteajslnko
22. máj 2012

@peha81
minimalne Vyssi uzemny celok vedie zoznam pediatrov ktory podla uzemneho clenenia tr.bydliska dietata musi ta lekarka prijat do opatery. Cize to keby ta odmietli pre neockovanie vsetky pediatricky tak tato jedna ta musi prijat vzdy.

prevenar
22. máj 2012

@zaockujteajslnko to je dobry napad 🙂
@peha81

cize podna mna naj. postup je nasledovny (idealne s radou pravnika, ale da sa to aj bez neho)

1) posli im pisomne vyrozumenie ,ze podla zakona XY (musis si to najst, neviem kde som to videl, ale urcite to existuje) mas pravo svoje vyhlasenie o neockovani zrusit, o teda aj vyuzivas a rusis ho.
2) zmen lekarku (napis na @manof - mozno ti poradi nejaku "ustretovu" v tomto smere) - u novej hraj mrtveho chrobaka , ako by sa nic nedialo .. a keby doslo na ockovanie postupuj podla navodu z tychto stranok . 🙂

-ak bude proces pokracovat s tym vyhlasenim co si podpisala , tak to moc dobre nevidim .. v kazdom pripade maximalna mozna pokuta je 320e 😕

prevenar
22. máj 2012

@peha81 pekne, uz ti vymysleli aj pokutu , este pred samotnym konanim lol ..bez toho aby si cokolvek vypoculi ... only in Slovakia ^^ ..taketo veci sa diali za fasizmu a hlbokeho komunizmu ..zrejme ty ludia co tam sedia , este nezachytili zmenu ktora medzi tym nastala 😨 😨 😨 😨

ivka144
22. máj 2012

Ja viem, ze to nie je sranda, ale tak sa viem pobavit na takych pravnickych reciach. Roztomile to odvolanie. Aj ked tam boli dajake dva momenty, co sa mi javili nedokonale, ako celok je to krasna praca, fakt klobuk dole pred tym, kto to pisal. A vedia ma pobavit tie formalne chyby akoze "neodmietla som vaicinu od firmy tej a tej, ale od takej a takej", ked RUVZ urobi preklep. A tak to ma byt, ked sa natahuju na slovach.
Mne sa ale zda, ze daco na tom pravdy je, ked RUVZ vsetko oznaci ako irelevantne, pretoze oni posudzuju len to, ci si osoba splnila zakonnu povinnost, nie okolnosti a nie opravnenost zakonne poziadavky atd.
Joj, ale to, ako je mudr zaujata alebo to, ze RUVZ nepravom vyhlasuje ze obvinena ohrozuje dieta a spolocnost... Dobre!

petot
23. máj 2012

@prevenar Musim Ta opravit, pokuta sa porusenie ochrany osobnych udajov je az do 332 000 EUR.

prevenar
23. máj 2012

@petot aha lol ..tak som mal zlu informaciu potom 🙂 ..predpokladam,ze takuto vysku uvazuju pri niekom kto sa dopusti nejakej spionaze a pod. chcel by som vidiet vyraz lekara keby dostal pokutu 300 000 eur , za prezradenie udajov RUVZ . to by mal pekne pokazeny den 😀

hajanka
23. máj 2012

@zaockujteajslnko ahoj, reagujem na tvoj prispevok zo Včera o 21:42
"ODKIAL maju informacie zeby si mala spachat priestupok. Ak ti odpisu ze od lekarky, tak obratom podaj podanie proti lekarke na urad ochrany osobnych informacii s tym ze si jej nedala ziaden suhlas na rozsirovnie osobnych informacii.... "

pocula som, ze od maja tohto roku, pediari maju povinnost nahlasit neockovane dieta na RUVZ, aj s osobnymi udajmi, je to pravda? @prevenar ? Plati za nezakonne prezradenie osobnych udajov hrozi lekarke pokuta do vysky 30 000eur? V tomto pripade potom nie je mozne lekarku nijako napadnut co sa tyka ochrany osobnych udajov...

@peha81 ano, to bola chyba, tymto si lekarke dala volnu ruku, pekne sa proti vam poistila 🙂 a suhlasim s tym co napisal @prevenar
a ta vyska pokuty ti uz prisla s predvolanim???? dopredu??? bez konania???

zajaciq
23. máj 2012

ahojte, spytam sa este, je tu nejaky zdravotnik z povolania ( co odmietol vakcinu proti hep. B) ? dak. IP

zajaciq
23. máj 2012

@zaockujteajslnko dufam, ze nehadzes vsetkych lekarov a vsetky psychologicky a vsetky "teorie" a vsetkych zdravotnikov do jedneho vreca.

suzieqiu
23. máj 2012

ahojte, pridavam sa k vam do skupiny 🙂 Emku som odmietla dat zaockovat MMRkou. Je tu strasne vela toho popisane. Nestiham to citat spatne. Zatial som nic doktorke nepodpisala. O dva tyzdne idem na poradnu tak neviem co ma caka. Dakujem za kazde rady. Viem,ze kamoska u nej z muzom podpisala nejake prehlasenie,ze odmieta ockovanie. Mam aj ja podpisat,alebo nie?

keziah
23. máj 2012

@suzieqiu pozri napr. stranu 1135, pripadko vo fore vyhladaj v tejto teme vyraz Z28.2

eaka
23. máj 2012

@suzieqiu Nemusíš čítať všetkých 1175 strán... prečítaj posledných pár a celé sú o podpisovaní u Dr... Zhrnuté do 1 slova: NEPODPISOVAŤ!

eaka
23. máj 2012

@suzieqiu A už vonkoncom nepodpísať, že odmietaš OČKOVANIE! Odmietaš konkrétnu VAKCÍNU od konkrétneho výrobcu! To si nacvič ako otčenáš! To musíš vykrikovať zo sna 😉

eniii
23. máj 2012

Zachytili ste teraz v spravach na JOJke? V Malackach stavaju fabriku na vakciny!!!! Na vyrobu vakcin hlavne proti vtacej a prasacej chripke, keby vypukla pandemia.....nemam slov 🙄

eaka
23. máj 2012

@eniii Aspoň sa nám všetkým ujde.. 😅

eniii
23. máj 2012

@eaka 😀 vsak zase sa tam niekto krasne nabali a uz som zvedava na tu propagandu tych vakcin, vsak treba nahnat dobytok do vakcinacnej ohrady a poriadne otravit, za tie peniaze 😠

eniii
23. máj 2012

@hajanka bohuzial od maja 2012 sa tie svine poistili a lekara uz nemozes obvinit ze poskytol tvoje osobne udaje 😖 bolo to na JOJke....
http://www.slobodavockovani.sk/news/tv-joj-info...

all, nejake napady ako sa vyhovorit teraz pri predvolani?

hajanka
23. máj 2012

@eniii existuje na to aj nejaky paragraf?