Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
24. júl 2012

@baranovadanka Infarix Hexa obsahuje (okrem ineho) nebezpecne latky ako
2-phenoxyethanol - fenoxyetanol, jed ktorý vážne poškodzuje nervy a obličky
a polymyxin, neurotoxicky a nefrotoxicky, sposobuje akutnu nekrozu tubularnych buniek obliciek

ako zdroj si pozri pribalovy letacik vakciny, tieto latky su uvedene v zlozeni

ajja21
24. júl 2012

@chovancova27 Postihy nemajú, iba odmeny!!!

margot
24. júl 2012

Ahojte všetci 😉 ,,,syna som dala zaočkovať všetkým,čo bolo povinné(4,5roka má),dcérka má 3x hexa+prevenar13,,,ale bohužial až po tomto očkovaní som sadla za počítač a začala si študovať množstvo článkov ohľadom očkovaní a nežiaducich účinkov po očkovaní,atď....(nebudem sa tu rozpisovať,čo všetko zlé som zistila) ,jedna veľká otázka na vás znie::: keď ja nedám moju babuľku zaočkovať MMRvakcínou, čo ju mám potom dať zaočkovať keď bude mať 20rokov?Viete,čo mám na mysli...tú potvoru RUBEOLU...aby ju nedajbože nedostala,keď raz bude v očakávaní...viem,že je ešte skoro nad tým premýšľať,ale chcela by som vedieť váš názor a hlavne tých,ktoré máte dievčence.ĎAKUJEM 😉

ninan2
24. júl 2012

@margot aktualne info: http://www.teraz.sk/zdravie/osypky-a-rubeola-na...
"V roku 2007 boli hlásené posledné dva prípady rubeoly u 0-ročných neočkovaných detí."
Myslim, ze moju dcerku skor trafi blesk ako ze dostane rubeolu... 🙂

leiria
24. júl 2012

@didulka85 uz sa to tu parkrat opakovalo a uz mi neda neodpisat.. a az som si to musela prepocitat.. nie je to ziadnych 7 eur ale 1,8 eura za ockovanie.

brumka111
24. júl 2012

@manof vidim, ze sa v tom celkom vyznas...prosim ta, co si myslis o ockovani monovakcinami , ak by som sa teda rozhodla pre zastkrt, obrnu a tetanus...? :-}

malapepka
24. júl 2012

@margot Ahoj. Ja som mala nedávno takúto skúsenosť. Pracujem ako učiteľka ZŠ a vyskytla sa u nás v jednej triede rubeola. Volala som môjmu gyn. dr., či je dieťatko nejako ohrozené (mala som tam ísť učiť, tak som mala obavy). Jeho prvá otázka bola, či som zaočkovaná. Po kladnej odpovedi ma upokojil, že v takom prípade nám nič nehrozí.
Môj názor na očkovanie je takýto - očkovali našu generáciu a sme tu. V mojom prípade som rada, že som zaočkovaná.

adriana7
24. júl 2012

@liviadanova , za správnu odpoveď vyhrávaš prednostnú pozvánku na ruvz 😀
@lovemybaby , deti sme mali v súkromnej skôlke, kde je im jedno, či očkuješ, alebo nie, pretože tam mali aj deti cudzincov a v každom štáte je iný, a niekde žiadny očkovací kalendár...ale dávali sme ich tam kôli tomu, že to bola perfektná škôlka, nie kôli problémom so štátnou škôlkou 😉

jandl
24. júl 2012

@darinkazv Já jsem jistotu vůbec v něčem oponovat,na něco se MUDr. zeptat,dlouho hledala.Ten tlak okolí,jak to s tebou všichni myslí dobře,jsem si před 3-4 roky zažila dokonale,když jsem začínala s makrobiotikou,kvůli exému. Už snad mám věk na to,abych si mohla stát za svým názorem.

katka0905
24. júl 2012

@malapepka Ja pracujem ako ucitelka na SS, sice SOM TU, ale trochu ma trapi, ze mam po ockovani trvalu poruchu zraku, jedno oko prakticky nefunkcne (veru by sa mi zislo, ked decka odpisuju z tahakov) a skoliozu, s ktorou som bola nutena absolvovat ako mala niekolko stresujucich liecebnych pobytov. Samozrejme, je to kazdeho osobna vec, urcite by som nezakazovala ockovanie, nech sa pokojne ockuju ludia, ktori to tak citia, ze je to spravne. Ale nech sa netutlaju informacie o neziaducich ucinkoch a nech to, preboha, nie je povinne, pod hrozbou mastnej pokuty a v niektorych statoch dokonca vazenia. http://www.osud.cz/rodice-reknete-teto-genocide...

eaka
24. júl 2012

@malapepka Super, že si rada, to Ti predsa nikto neberie 🙂 a ostaň rada celý život 😉

adriana7
24. júl 2012

@xlucia , áno, ale mne sa to pomenovanie "neprospievanie" veľmi nepáči, lebo každý si svoje dieťa pozná najlepšie...malá bola vyspelá až moc, denne si odomňa vytiahla do 900 ml mieka, ale oni ju previedli na nutrilon 😠 , potom začala hnačkovať a na gastro jej zistili alergiu na 3 bkm...malá sa mi už neprisala, tak som si kúpila elektrickú aventku a 3 mesiace som 6x denne odsávala....dodnes, keď si na to spomeniem, mám chuťdať tomu pánovi s titulom preplatiť účet za tú aventku 😠

xlucia
24. júl 2012

@adriana7 vidim ze ste si tiez uzili. ja ked spatne zistujem ze co ako , tak prichadzam k tomu ze starsi mal tiez problemy vo velkej miere vyvolanej ockovaniami. buchami si hlavu ze som si to neuvdomila skôr. teraz zvazujem ze vakcinu odmietnem.
doktori su fakt na koni a robia aj blbosti ale ani za narod si to nepripustia.

adriana7
24. júl 2012

@chovancova27 , aj ja som bola dieťa nakazené mumpsom, a tu som, mala som ľavý, pravý aj obojstranný...a moji spolužiaci tiež

chovancova27
24. júl 2012

@adriana7 jasné, aj moja mamina ho mala ako malá... a osýpky sa hádam tiež dajú prežiť...

petah82
24. júl 2012

@margot ano, predtym ako bude planovat rodinu si da zistit stav protilatok na rubeolu, ak pridete na to, ze sa s nou nikdy nestretla a bude este existovat tato teoria, ze ockovanie vytvara naku ochranu proti chorobe, tak sa dcera da zaockovat a hotovo. niektore baby ani nevedia, ze mali rubeolu, moze prebehnut bez viditelnych priznakov a v dospelosti im najdu protilatky... ani ja nedavam syna ockovat mumpsom, ved v dospelosti si sam zvazi, ci sa chce chranit pred tou pripadnou komplikaciou s plodnostou u muzov po prekonani mumpsu= to je zase argument pre chlapcov u dr, ked treba MMR ockovat, tiez verim, ze mu najdu protilatky po prekonanom mumpse... ved tak ako zrusili TBC mozno casom zrusia aj MMR a potom vsetko... 😒

petah82
24. júl 2012

@chovancova27 nie, nedali. ani my sme nedali a to nemame ziadnu viditelnu alergiu. ani za svet! mas kontraindikaciu ako svet! aj cez mrtvoly by ockovali! tie 3 detske choroby, aj keby chytil, prekona a bude mat celozivotnu imunitu. hej, tak ako sa sem ruti epidemia osypok, tak aj mumpsu a zachvilu aj rubeoly. akosi sa toto leto zamerali na vakcinu MMR 🙂 a vsetko ide z ukrajiny, tam musi byt tooolko chorych a aj tak sa po futbalovych majstrovstvach u fanusikov nic nezacalo sirit... 😠

sorciera24
24. júl 2012

ale ale ale...co sa nam to objavilo na topkach?
http://plnielanu.topky.sk/c/1002/ockovania-nepo...

petah82
24. júl 2012

@sorciera24 fuj, stale to iste dokola ten dluho verklikuje. to je super job.

syla
24. júl 2012

Máme poradňu za sebou a mám z toho zmiešané pocity. Hlavne z našej dr. Chcela mi dať podpísať vyhlásenie, že odmietam očkovanie na základe Dohovoru o ochrane ľudských práv a dôstojnosti človeka v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny. V zásade to bolo dobre, až na slovíčko "očkovanie", takže nič som nepodpísala a nechcelo sa jej to znenie meniť. Takže netuším, aký záznam si urobila do zdr. dokumentácie?! Ani ma neprehovárala, takže jej to je úplne jedno, či očkujeme alebo neočkujeme. Taktiež povedala, že ona ma určite nenahlási na RÚVZ, veď nie je ničím krytá, keď som nič nepodpísala. Ale keď prídu na kontrolu, tak kontrolujú karty všetkých detičiek podľa zoznamu, čo mali byť očkované, tak vraj na to určite prídu. No uvidíme, čo nás čaká.
Pri odchode mi ešte dodala, že dobre by bolo, keby sme tie choroby v detstve prekonali, ale ani sa nemáme kde nakaziť, keď sa u nás nevyskytujú.

petah82
24. júl 2012

krasne o tom, preco tu mame "nevysvetlitelne" epidemie cierneho kasla... 😒 http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

baranovadanka
24. júl 2012

@hajanka cize ak ma moj syn vazne problemy s oblickami nemali by ho ockovat vobec nie? a detska lekarka vie ake mame problemy... esteze ideme na to vysetrenie na nuklearku tam sa presne zisti na kolko percent mu tie oblicky funguju a potom by si mala lekarka uvedomit ze nemoze riskovat ze dietatu sa poskodi aj druha oblicka nie a tym ho odsudit na dializu...

eaka
24. júl 2012

@sorciera24
@petah82 Ja len nechápem, prečo stále strašia práve čiernym kašlom a osýpkami...

pakin
24. júl 2012

Ahojte, dneska sme boli v poradni a spýtala som doktorku na MMR. Ona so smiechom povedala, že áno počula, čo všetko zlé hovoria a netreba to vnímať. Spýtala som sa aj na nežiadúce účinky hovorila, že horšie môžu byť ak sa nezaočkujeme. Povedala, že môžem to odmietnuť, mám na to právo, musí potom jej podpísať aj mm niečo a potom nás nahlásí na RÚVZ. Hovorila som jej, že ja nemusím nič podpísať, nie je to v zákonoch. Ona na to: ale je to zákonné a vie mi to aj ukázať paragraf. A ešte mi povedala, že budem mať z toho problémi, keď nedám syna zaočkovať. Takže teraz už viem, že s našou dr. nemôžeme dohodnúť, len tak, že ja budem doplatiť na to. Poraďte mi, ako ďalej. ☹

bobocka
24. júl 2012

@pakin by som si v prvom rade vypytala tej jej paragraf,ktorym sa ohanala 😝 a problemy mat nebudes ak odmietnes,akurat hlupe tahanice po uradoch a budes si musiet obhajit svoj postoj k ockovaniu ..na MMR mas ale kopec casu.dovtedy si postudujes co treba a potom sa rozhodnes ako k ockovaniu pristupovat budes,ci zaockovat das,alebo nie a ak nie,tak ako co najspravnejsie postupovat pri odmietnuti.mate to o rok pomaly,dovtedy sa este zakony mozu pomenit,alebo nemusia...no kazdopadne teraz neries nazor dr,ale formuj si ten svoj.teda pokial ti ide len o MMR.

xlucia
24. júl 2012

@baranovadanka ked si to nechce uvedomit, dones papier z vysetrnia obliciek kde bude napisene ze nema byt ockovany a si kryta po vsetkych strankach

xlucia
24. júl 2012

@pakin ty nemusis podpisovat nic a tvoj mm ktory tam ani nebol duplom nie.

bobocka
24. júl 2012

btw dnes sedim u gyn v cakarni a pozeram nastenku a tam docasna akcia na ockovanie silgard(datum na akciu samozrejme uvedeny nebol,asi sa o to zeny tak netrhaju).uz nie 119 za vakcinu,ale len 59 ...tak ma pretocilo a pod tym-ockovanie dievcat od 9-45rokov ,ockovanie chlapcov od 9-26 rokov.tak predsa je to pravda a uz oficialne s tou stupiditou ockovat chlapcov aj k nam prisli!!!! 😠 akoze uz ockovat dievcatka malicke (9 je podla mna sakra male,to este ani ms nema) tak uz to mi tlak dviha,ale ockovat i tak malych chlapcov??? nemam slov. toto je typ ockovania,ktore ja neviem rozdychat.nieze by som podcenovala tie ostatne,no toto konkretne mne strasne krv pije ked viem co to so zenami robi 😠

alenka600
24. júl 2012

@baranovadanka Vies, je strasne smutne co pises...." a potom by si mala lekarka uvedomit ze nemoze riskovat ze dietatu sa poskodi aj druha oblicka nie a tym ho odsudit na dializu..." Lebo lekarka by mala byt ta, co Teba na to upozorni. A ni, ze Ty si musis studovat, zistovat, vydokladovat a potom si ona musi uvedomit. Ved je to jej odbornost! Ma za to titul! Vratim sa len znova k Tvojim slovam "ze nemoze riskovat" - no z jej pristupu vyplyva, ze ona teda neriskuje, tak co ju po tom....riskujes Ty a Tvoje dietatko ☹ Velmi vam drzim palce

baranovadanka
24. júl 2012

uvidim co povie ked jej donesiem vysledky vysetrenia uz mame onecne termin takze 9.8 sa dozviem ako to s nami vlastne vyzera ( hrozi mu totiz operacia ak to nebude v poriadku) a tym padom budem zasadne proti tomu aby bol moj syn ockovany... to uz radsej nech tu chorobu prekona... ved ta choroba ma menej neziaducich ucinkov ako samotne ockovanie to uz kde sme... :(