Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
14. aug 2012

@amulienka vysmiali by ta 😀 pravdepodobne, alebo by ti povedali, ze oni nie su povinni nic podpisovat 😀 😉 😎

hajanka
14. aug 2012

@irenkask a ako sa ma malicka teraz?

luthien.k
15. aug 2012

@hajanka ten první příspěvek v diskuzi o očkování a syndromu Dravetové, co jsi dávala link (ten poslední) psala moje nejlepší kamarádka ☹

irenkask
15. aug 2012

@hajanka No je maličká , má len 16 kíl aj to ledva pribrala, má zníženú činnosť štítnej žľazy, užíva každé ráno na raňajky dve tabletky s vodou . Vyzerá na tri roky, zaostáva vo všetkom, ale je to siláčka a je fyzicky pomerne zdatná a mrštná .Vidíme na preliezkach . V škôlke bola tak chorá, že musela prerušiť dochádzku - schudla 1 a pol kila a stále horúčky. Teraz začne od septembra. Mala vlani v decembri kiahne, vtedy bola dlho biedna, lebo o zníženú imunitu sa jej postarali vakcíny. PO očkovaní mala imunoglobulíny úplne nuluvé asi iga a igg. Dúfam, že som to dobre napísala. Dcéra nemôže robiť, žijú veľmi biedne , dlho žobrali po nadáciách a dobrý aniel im odpísal, že keď je malá dva roky po liečbe, tak ani oni už nedajú nič. Užíva rôzne vitamíny a doplnky . Včera bola trhať zub.
Asi dva roky dozadu ju chcela detská zaočkovať aj nahlásila na rúvz, že odmietla ale odvtedy nič, ticho. Napísala som aj článok do novín pre Hudečkovú ale odpoveď je taká ako vždy. No keby dcéru predvolali a dali pokutu už by si ma videla v tv, lebo ja by som im to tam rozmetala že by len triesky ostali. Nech sa k nej nejaký biely fašista priblíži s ihlou a vakcínou tak ho dám zlikvidovať aj s rodinou mafiánom a bude raz pokoj navždy.

irenkask
15. aug 2012

@amulienka Ja by som to spravila a kým by to nepodpísali, tak by som povedala, že im nepodpíšem už vôbec nič ani odmietnutie ani nič iné. Ale za ten experiment to stojí.

irenkask
15. aug 2012

@asimon No a práve v týchto hormonálne aktívnych obdobiach sa väčšinou aktivujú aj tie naočkované vakcíny v tele a vznikajú u detí leukémie, neuroblastómy. Všímali sme si to na onkológii, že vždy hospitalizovali nejaké vekové kategórie napríklad bolo obdobie keď prichádzali samé dvojročné deti ale vkuse, potom ročné , päťročné . Nádory na mozgu ale také netypické veľmi ojedinelé aj vo svete a samozrejme neliečiteľné. Všetky tieto deti mali problémy po očkovaní. Keď som na to poukázala hlavným predstaviteľom onkológie, tak že čo ich otravujem, lebo oni len liečia. Potom ma vyhodili na ulicu , aby som za vnučkou nemohla chodiť a ostatných varovať. Ubytovňa patrí lige proti rakovine , ale koho ubytujú rozhoduje prednostka, docentka, čo som sledovala tak tých bohatších najprv a chudákov posielali za drahé pálky do študentských internátov.

zaockujteajslnko
15. aug 2012

@careamell
takze do tej temy https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/aky-je-vas-nazor-na-povinne-ockovanie-na-slovensku/
maju pisat akoze ockujuce matky a sem ti co maju rozum? 😀 alebo aky to apartheid sa tu zacina zavadzat? 🙂

zaockujteajslnko
15. aug 2012

@amulienka
lekar ti to nepodpise, lebo zo zakona a predpisov ty si povinna si precitat pribalovy letak vakciny a ked das suhlas (to je jedno ci ti tu ockovaciu latku prikazuje pouzit stat alebo ty sama) ked das suhlas s aplikaciou tak si zodpovedas aj za vsetkych negativne ucinky a nasledky co z toho vyplyvaju!.......cize lekar sa na teba moze vyprdnut co sa tyka podpisu ze zodpoveda za nejake nasledky po ockovani, nezadpoveda za nic, akurat tak za zlu aplikaciu ockovacej latky, teda v zmysle "zle som to pichla", nic viac......... je to na tebe vsetko cela zodpovednost 🙂

zaockujteajslnko
15. aug 2012

@irenkask
no to nenapisat zase nic tiez nie je ziadna vyhra, lebo napis aspon jednu vetu "odmietam pouzitie ockovacej latky XXX vyrobcu XXX a jej klonov a alternativ pod inymi obchodnymi nazvami a rovnakeho alebo podobneho zlozenia, kvoli negativnym ucinkom uvedenych v ich pribalovej informacii" bodka

datum, meno a nechaj si to podpisat...od lekarky

podpis to iba jednym rodicom, a zahraj rozpor medzi rodicmi ohladom ockovania......tym padom by mali byz bezbranni, lebo rozpor medzi rodcimi ohladom poskytovania zdravotnej starostlivosti dietatu riesi na navrh rodica!!! az sud, nie oni........cize oni by nemali na taketo nieco ani zacat spravne konanie, pokial neexistuje rozhodnutie sudu o tom ci sa teda dietatu vakcina poskytne ci nie. To mas dalsi argument co mozes dalej poskytnut prokurature alebo komukolvek ako podnet pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela a pochybne spravne konanie RUVZ.

lebo inak nemas kontrolu nad tym aky pribeh si vymysli dana pediatra o tom ako ta presviedcala o ockovani ako si nesuhlasila s o c k o v a n i m nie s ockovacou latkou aj ked si mala pribalovy letak, Vymyslia si pribeh o tom ako si odmietla ockovanie ty, nie ockovaciu latku a dopadne to este horsie. Klamstvo je bezna sucast vykonu povolania pediatriciek a vykonu RUVZ ak oaj inch uradov, cize nedaj im sancu klamat.

careamell
15. aug 2012

@zaockujteajslnko Ale veď ja som to vôbec nemyslela, že tam je to pre očkujúce...
Snáď už len názov témy ,,Aký je váš názor...."prijme niektoré k tomu, aby na tému klikli a prečítali si názory, naopak túto poniektoré ani nepozrú, lebo sa začína ,Nesúhlas....".
Chcela som túto tému otvoriť pre všetkých...preto som v úvodnom príspevku zakončila ,,Čítate príbalové letáky?" Viem, že ich nečíta skoro nikto, možno aspoň to nahlodne nejednej zvedavosť a prečíta si niečo...
V konečnom dôsledku bude téma možno zbytočná, no určite som mala dobrý úmysel.

zaockujteajslnko
15. aug 2012

@careamell
skor pribalovy letak ti ziadna lekarka do ruky neda, lebo to by neockoval nikto ani ten co ockovat chcel 😀 ......na jednej strane je to "bezpecne" a na druhej strane sa tam pise nieco ine 🙂

od mna pediatra chcela vyjadrit a podpisat jej nesuhlas s BCG vakcinou a ked som pytal pribalovy letak, tak povedala "ja ho nemam, ja to neockujem to robia v nemocnici, tak nie som povinna ho vam dat" 😀..... proste podvod......tento podvod je zdokumentovany, v zdravotnej dokumentaicii cize ak zacnu konanie proti mne, zacinam konanie aj ja proti nim...

eaka
15. aug 2012

@bonaqua111 Jeej, pekný príbeh na tom ruvz, požičiaš muža, keď pôjdeme my?? 🙂

eaka
15. aug 2012

@asimon Vždy sa nájde niečo, na čo sa problém dá zhodiť... keď zatváraš pred niečim oči, nemôžeš to vidieť.. 😖

eaka
15. aug 2012

@careamell Podľa mňa sú odvážne dosť, svedčí o tom pár posledných strán 🙂

asimon
15. aug 2012

@irenkask je mi luto vasej malej...velmi...ale na druhej strane jej fandim a drzim päste...hadam si uz vsetko zle odzila a bude uz len lepsie 😉 drzim päste 🙂
A este ma napadlo...cca 3-5 rokov dozadu zomrela nasim znamym 5 rocna dcerka...mala ist do skoly...mala velmi zvlastny typ rychlo vzniknuteho nadoru na mozgu neoperovatelneho ☹ ale suvislost s ockovanim len cisto nahodna :'(

sartira
15. aug 2012

@bonaqua111 normalne usmevna prihoda 🙂)) pre mna to bude prve "sedenie" takze preto som sa pytala. Nastastie manzel je tiez taky nasliapnuty 🙂) uvidime ako to dopadne, kazdopadne mi tato diskusia dodala vela odvahy a info a svojim rozhodnutim sme si obaja 100% isti. dakujem este raz

prevenar
15. aug 2012

@amulienka myslim,ze tvoja otazka v sebe nesie hned aj odpoved 😀

mimi
15. aug 2012

@amulienka dobre si to vystihla, chcela by som vidiet tvar nasich lekarov, keby sme im nieco take doniesli pri odmietnuti ockovania 😀 😀 😀

prevenar
15. aug 2012

@careamell sorry , ale totalne som to nepochopil ... ani tu vetu , ani vyznam celeho.

" Mám pocit, že je to veľmi citlivá téma a máloktorá mamička, ktorá NEOCKUJE sa opováži napísať svoj názor na toto fórum, kde všetci NEOCKUJU. "

fakt netusim kto a preco by sa neodvazil sem cokolvek napisat , hlavne v pripade ,ze neockuje ..ale aj v akomkolvek inom pripade 😕 ja osobne tu vidim tony novych mamiciek, ktore pribudaju kazdy tyzden a kludne sa spytaju na cokolvek. hmm..mozmo mi to proste slabo mysli , ale skutocne nedokazem pochopit vyznam noveho fora o tom istom , s tym ,ze na novom fore nie su ziadne informacie, linky ..proste nic a tu je vsetko. kazdy tu dostane odpoved ..takze totalne nechapem , ale zas nemusim rozumiet uplne vsetkemu na svete, ze 🙂

amulienka
15. aug 2012

@zaockujteajslnko dovolim si nesuhlasit, Doktorka rozhoduje, ci sa vakcina moze alebo nemoze aplikovat. doteraz to tak bolo, mohli ju zaockovat az po prehliadke doktorkou. nesmie byt chora ani nic. a ja nie som doktorka, aby som to posudila!!

zigzag
15. aug 2012

@amulienka oki, a co urobis,ked ti dieta doma kasle, ale ako natruc u doktora nic, a dr povie, ze sa ockuje,lebo je zrdava,,,,??? ako ty si rodic, ty najlepsie poznas svoje dieta,ci? a tym,ze podpises informovany suhlas so zakrom, s nim suhlasis a lekar je bez viny..... 😉

asimon
15. aug 2012

@irenkask akurat vcera sme sa bavli o tom ocku zabiehajucom a dnes mi volala sestra ze jej znamy ma dcerku 11 mesacnu a uz davnejsie si vsimli ze ma problemy s ockm aj hlavickou mykala do jednej strany...dr.sa vyjadrila ze nevie co to je :-\ =-O :-O a az si sami obehali lekarov a nakoniec az v Bratislave kruta diagnoza...nador na mozgu...zacina sa pre nich tazka cesta teraz...☹ Som skoro odpadla ked mi to sestra povedala ☹

amulienka
15. aug 2012

@zigzag mozme polemizovat cely den. problem je, ze sa to neda dokazat a ani nemaju v umysle hladat priciny. ale ak ti mam odpovedat, tak keby vidim ze moja dcera ma co i len soplik alebo o jednu stolicu viac ako zvycajne, tak im poviem, ze nepridem, lebo mala nie je v poriadku. preto sa to robi od 15 do 18 mesiaca a aj neskor, mamicky to tak odkladaju, ze zavolaju, ze dieta malo teplotu a pod. co si samozrejme nemusia vymyslat, ale zase vidis, keby ma sopel alebo nebodaj teplotu a doktorka povie, ze nic nie je mozme aplikovat vakcinu, tak idem od nej a nezastavujem.

manof
15. aug 2012

@piiiipiii áno, ibuprofen je tiež svinstvo. Ale na rozdiel od paracetamolu nezvyšuje oxidačný stres. Spôsobuje však iné problémy, to je fakt. Píšem o jednom aj o druhom v aktuálnej Vitalite. Ak Ťa to zaujíma, pýtaj si ju vo svojej trafike či novinovom stánku.

zigzag
15. aug 2012

@amulienka no mne sa par x stalo, ze maly kasla abol troska chyteny, a boli sme na poradnu, a v pohode, doki,ze v pohode, zdravy, no ono ked nie je zapalene hrdlo, a netecie mu neustale z nosa, ani lekar nepride na to ci je chory, alebo nie, ako aj??? a ockovat sa ma prevazne v lete,ked nie su chripky a tak, nachladenia, ale to sa tiez nedodrziava, ockuje sa vsetko co sa ockovat da.....dokonc aj zvierat v ZOO ockuju, no deskrucia vo velkom,,,,

irenkask
15. aug 2012

@asimon Presne preto to sem píšem, lebo nik z neba učený nepadol ani ja som nemala o ničom šajn, ale keby pediatri sa starali o takéto DROBNOSTI veľa diagnóz by sa odhalilo v rannom štádiu a bolo by úplne vyliečiteľných. Veď aj záchrankári prvé že pozerajú zrenice. Sú to veľmi dôležité veci a najmä u detí. Svedčia predovšetkom o nejakom nervovom poškodení , lebo naša malá mala neuroendokrinný nádor na krku ale pod uchom na takom mieste že si to nik netrúfal operovať , lebo tam boli dôležité cievy a nervy a na ši lekári na toto veru nemajú. Aj Saška Wagnerová z Kremnice bola tiež operovať tento neuroblastóm tuším v brušku až v Amerike a vybrali jej to celé a tiež žije . Je asi v takom veku ako naša Simonka a je z Kremnice. Určite si to počula bolo to hodne medializované.
Len pediatrov zaujíma najviac očkovanie a udávanie bohužiaľ.

asimon
15. aug 2012

@irenkask je mi z toho smutno...zo vsetkeho ☹ a najhorsie je ze samotni rodicia veria len v dobro ockovania...zlo nevidia resp.nechcu vidiet...kolko deti musi este ochoriet alebo zomriet aby sa ludia zobudili :-\ ?!?!?
Pochopila som ze zdravi ludia nie su na prospech zdravotnictvu resp.farma firmam...
Muz spominal ze kedysi v Japonsku si ludia platili lekarov iba ked boli zdravi...🙂 Je to priklad na zamyslenie 😉

amulienka
15. aug 2012

@zigzag nasa skusenost s ockovanim bola asi taka, ze doktorka nestihala, povedala nech jej pichnu dve vakciny potom spravi poradnu. sestricka zmeravela, obocie jej nachvilu stratilo tvar a ani sa nepohla. cakali sme a stali jak puci kym pride a pozrie malu. a ona este prekvapene,ze a este ste jej to nepichli? sestricka to predo mnou nechcela riesit, ale potom povedala, ze nie, musis ju najskor pozriet.
z toho usudzujem, ze nejaka taka zodpovednost tam predsa len je!

eaka
15. aug 2012

@amulienka Palec hore pre sestričku 🙂 a desať dole lekárke.. ☹

tara
15. aug 2012

@irenkask verim ti, muselo to byt velmi hrozne a tazke a urcite aj teraz este je. ja som zazila s nasim alexkom presne to ramienko, ktore ale nastastie dopadlo potom dobre. doteraz ma vsak 5 uzlin, ktore sa sleduju, kedze su vacsie ako maju byt. ale s 3tyzdnovym sme isli do nemocnice kvoli zapalu pupceka, ktory mu samozrejme sposobil zdravotny personal pri osetrovani ked sa narodil. zaviedli mu tam zl. stafylokoka a keby sme neprisli vcas, tak mu napadne pecen s dozivotnymi nasledkami. vtedy som zazila strach ako nikdy predtym. nikdy predtym som sa tak o niekoho nebala, nepoznala som az takyto velky strach. presne ako pises, infuzie, injekcie, dieta ako keby ani nedychalo, len klipkal ockami a ako keby prosil. bola som zufala, a vtedy som sa sama seba pytala, kde ma clovek hranice, dokedy je schopny vydrzat. preto ta velmi obdivujem, si odvazna zena a prajem tebe aj celej tvoje rodine a hlavne malej simonke, aby ste to vsetko zvladli a boli statocne. velmi Vam drzim palce a verim.